Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Testy psychologiczne pomocy !!

<< < (2/4) > >>

lukasso161:
Testy miałem 2 lata temu na Wołowskie. Kazdy kolega , który przechodził  psychotesty mówił zeby się nie przygotowywać  tylko iść z marszu - tak właśnie zrobiłem i chyba to mnie zgubiło. Na 5 kandydatów  , zdał tylko 1. Rozwiązałem testy pisemne , tablica ravena , synonimy , test osobowościowy i  kwestionariusz osobowy(proscizna )  Rozmowa z psychologiem przebiegała dość nerwowo , szybko zadawała pytania , przerywała mi odpowiedz. Wiem że robiła to po to, żeby  mnie wyprowadzic z równowagi i,ale starałem  się odpowiadać jak tylko  mogłem .Po kilku pytaniach zapytałem jak mi poszło odp że w teście osobowościowym coś namieszałem i żeby czekać na decyzję . Oczywiście odrazu wiedziałem że nie zdałem poniewaz powinna mi dac obiegowke na kolejne badanie . Za miesiąc otrzymałem wiadomośc od komendy ( niezdolny do służby )
Może któryś z was podpowie jak dobrze wypaść na takiej rozmowie , jak odpowiadac , jak ja przekonać żeby akurat mnie wybrała ? Może ktoś z was ma jakies materiały na takie psychotesty, żeby sobie poćwiczyć ? Psychotesty w styczniu więc mam czas coś jescze ogarnąć

michal0428:
2 lata temu czy 2 miesiące temu? Psychlog wpisał Ci osobowość nie wystarczająca do pelnienia służby czy nie dojżałość emocjonalna?

lukasso161:
Mój dokładny termin badania 03.10.2016 . Następne badanie w styczniu ,nie znam daty . Intelekt w normie , osobowość nie wystarczajaca do pełnienia służby -i tyle . Nie bylo szczegółowej opinii, a szkoda.

michal0428:
Czyli nie jest to odwołanie tylko kolejna próba.

Teraz powinno trochę być łatwiej zdać bo ludzi mało do służb i statystki nawet w Warszawie się poprawiły.

Jeśli chodzi o przygotowanie to przypomnij sobie pytania jakie na rozmowie zadawał Ci psycholog i spróbuj sobie je jakoś opracować. Do tego testy Ravenna do przećwiczenia w necie, ale nie rób go na 100% bo to zawsze wzbudza podejrzanie u psychologa. W testach zawsze stawiaj na otwartość na ludzi i nowe rzeczy/doznania ( np podróże), pokaz ze masz cechy przywódcze ale tez bez przeginania. I nie próbuj robić z siebie ideału, bo są tam tez pytania sprawdzające prawdomówność ( np czy kiedykolwiek zabrałeś coś co nie należało do Ciebie). Ankieta to wiadomo,  bez spiny ale jeśli chcesz zdać na Woloskiej to nie pisz ze mieszkasz z rodzicami i nie masz dziewczyny ( nawet jeśli to prawda)  :wacko:

lukasso161:
Ok dzięki za pomoc. Zobaczymy ..... Dam znać jak mi poszło 😉 A

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej