Autor Wątek: Ukradł samochód PSP.  (Przeczytany 12177 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 04, 2018, 09:13:06 »
Janusz, u mnie by ukarali tego co ma "ciecia". Zaczęli by wmawiać, że to jego wina bo powinien iść po kluczyki, zamknąć wóz po jaśnie panu z komendy.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2018, 10:56:18 »
Po prostu głupi traf złodzieja. Po części to my sami (strażacy) oprowadzamy wycieczki po strażnicy i opowiadamy jak spędzamy czas na służbie, pozwalamy dzieciakom wchodzić do samochodów, prezentujemy sprzęt. Dzieciaki rozmawiają o tym na "polu" czyli na podwórkach. Resztę to zbieg zdarzeń łączących się w całość, zakończonych min. takim zdarzeniem. Zarzut, że strażak nie pilnował jest co najmniej śmieszny. Jak komuś nie odpowiada poziom zabezpieczeń to niech wynajmie firmę ochroniarską. Tak jak ze sprzątaniem w komendach. Chcą mieć czysto to sprząta firma no bo przecież oficer jeden z drugim to panicz na włościach i nie wie do czego służy miotła i wiadro z mopem.

W moim biurze mogę sprzątać sobie sam, nie widzę problemów. Części wspólne KP PSP również mogę tylko proszę o konkretny zapis - w jakich godzinach mam to robić i w jakim dniu i chętnie będę to robił. Nie widzę przeciwskazań. U nas w JRG część wspólną (korytarze, wspólne łazienki) sprząta firma zewnętrzna.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2018, 11:27:52 »
Sorbent, porusz temat na odprawie z komendantem. Już widzę osoby które zabijają ciebie wzrokiem.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2018, 13:16:11 »
Sorbent, porusz temat na odprawie z komendantem. Już widzę osoby które zabijają ciebie wzrokiem.

Ja tez bym chciał to zobaczyc. Gordon pierwsze co zrobili pracownicy z KM to przyszli zoba zyc czy zapasowe kluczyki sa u nas w punkcie a jak sie okazalo ze sa to powiedzieli ze no kazdemu moze sie zdarzyc. Tez sie zgadzam ze kazdemu moze sie zdarzyc ale ostatnio przypominam sobie rozmowe jak nas ludzi z podzialu traktowano I pokazywabo gdzie ich miejsce a teraz jest cisza jak makiem zasiał. Jak by sie nic nie stało.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2018, 13:14:31 »
Sorbent, porusz temat na odprawie z komendantem. Już widzę osoby które zabijają ciebie wzrokiem.

Żaden Komendant nie potraktował by mnie poważnie - i raczej słusznie.
Po pierwsze sprzątając nie robił bym tego, czego i tak trudno się wyrobić (dlatego pisałem o zapisie kiedy i co mam robić - przebrał bym się i cześć sprzątam nic mnie nie interesuje - odetchnął bym psychicznie he he).
Po drugie - przychodzi np. inwestor bo mu właśnie dałeś stanowisko negatywne na odbiorze i chce z tobą porozmawiać a ty właśnie jedziesz mopem korytarz - raczej nie było by to pozytywnie odebrane (tak osoby jak i służby).
W samym sprzątaniu nie widzę nic złego i podkreślam mogę to robić - ale raczej uwarunkowania i charakter pracy nie bardzo na to pozwalają - niestety.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2018, 16:28:51 »
Żeby to zrozumieć to część stanowisk na 8h powinno być rotacyjnych. Czyli cykliczne delegowanie na pół roku do pracy na 8h w rozliczeniu np 5 letnim.

Zaczynamy odbiegać od tematu  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 16:41:37 wysłana przez wujo 2010 »