Autor Wątek: Ukradł samochód PSP.  (Przeczytany 12021 razy)

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Ukradł samochód PSP.
« dnia: Listopad 30, 2018, 08:49:21 »
Taka dosyć nietypowa sytuacja, wg. artykułu nawet czujny dyżurny zamykając bramy nie zapobiegł kradzieży.

https://fakty.interia.pl/malopolskie/news-krakow-pijany-21-latek-ukradl-samochod-strazy-pozarnej,nId,2704743

Z coraz to dziwniejszymi sytuacjami mamy do czynienia (panowie z maczetami itp.), konkluzja jest taka że trzeba uważać i pilnować swojego terenu, dla własnego bezpieczeństwa.

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2018, 12:12:09 »
Dziwna sprawa niby "alfa" podniesiona czujność a ty taki patologiczny przypadek.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2018, 12:51:51 »
Czekam kiedy do Komend wpłynie Pismo o konieczności podniesienia poziomu bezpieczeństwa lub ograniczenie możliwości dostępu osób postronnych do obiektów.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2018, 16:35:12 »
Mężczyzna wdarl się na teren jednostki...mogli podać jak dokładnie to się stało skoro niżej podano że zostały zamknięte bramy i szlaban przez dyspozytora.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2018, 18:32:32 »
Co ciekawsze to już druga kradzież w tej jednostce w tym roku. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2018, 19:35:11 »
Co ciekawsze to już druga kradzież w tej jednostce w tym roku.
Na WhatsApp przesyłają sobie strażacy filmik ja tem wóz taranuje szlaban... Swoją drogą poziom Alfa wymaga zabezpieczenia obiektu PSP oraz prowadzenia quasi wart z ksiązką wejść (jeśli się myle poprawcie mnie). WIec jakim cudem nawalony jak żaruwa 21 latek wszedł do zamkniętego obiektu i skubnoł klucze do auta (i auto)
Kradzież się odbyła wg wskazań filmiku ok 20:47.
Taka dygresja pamietacie list młodych strażaków którzy się skarżyli na KG? Otóż przeszkadzała im kontrola dostępu z rejestracją wejść i wyjść... Czy gdyby tam zamiast szlabanu była brama z Castoramy za 3 tyś i moduł kontroli dostępu za 2 tyś. zł to to by się wydarzyło? 
U mnie od stycznia wszystkie JRG kontrola dostępu na kartę i monitoring wewnątrz i na zewnątrz garaży to dopiero inwigilacja? Gorzej niż w KG  :rofl: :rofl: Tylko cholera u mnie chyba uczciwsi strażacy pracują niż ci piszący donosy z KG bo sami takie rozwiązanie zaproponowali a 01 KM się do tego przychylił. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2018, 19:46:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2018, 21:35:11 »
Mógł wejść przez bramę garażową, jeżeli rozumieć, że w tym czasie mieli wyjazd. Nie raz przy wyjeździe do zgłoszenia stoją jakieś ludki, nagrywają itp. Kluczyki mogły być pozostawione w samochodzie, więc tylko chwila i gościu pojechał jak w GTA.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2018, 21:46:20 »
Mógł wejść przez bramę garażową, jeżeli rozumieć, że w tym czasie mieli wyjazd. Nie raz przy wyjeździe do zgłoszenia stoją jakieś ludki, nagrywają itp. Kluczyki mogły być pozostawione w samochodzie, więc tylko chwila i gościu pojechał jak w GTA.
Z jednego artykułów wynika że wszystko było zamknięte.  Więc chyba wersję Star Treka  trzeba przyjąć czyli w Krakowie po raz pierwszy doszło do udanej teleportacji i to w straży pożarnej o jejej co za sukces naukowy ale w końcu Kraków miasto akademickie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2018, 00:05:59 »
Mógł wejść przez bramę garażową, jeżeli rozumieć, że w tym czasie mieli wyjazd. Nie raz przy wyjeździe do zgłoszenia stoją jakieś ludki, nagrywają itp. Kluczyki mogły być pozostawione w samochodzie, więc tylko chwila i gościu pojechał jak w GTA.
Z jednego artykułów wynika że wszystko było zamknięte.  Więc chyba wersję Star Treka  trzeba przyjąć czyli w Krakowie po raz pierwszy doszło do udanej teleportacji i to w straży pożarnej o jejej co za sukces naukowy ale w końcu Kraków miasto akademickie

Człowieku albo udajesz idiotę albo wierzysz w to co mówisz. Jakim problemem jest przeskoczyć bramę? albo wejść do budynku nawet jeżeli drzwi są zamkniętę? kluczyki zazwyczaj są w stacyjcę pojazdu. Jeżeli jest Alfa i podwyższona kontrola dostępu do budynku Komendy i obarcza się tą odpowiedzialnością strażaków podziału bojowego, którzy w każdej sekundzie mogą zniknąć z terenu to gratuluję pomysłu, zarówno Tobie jak i innym, którzy tak sobie ustalili....

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2018, 00:12:45 »
Mobbing jak nic!

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2018, 08:59:13 »
A nie antymobbing? Chłopaki z Krakowa wpadli na pomysł jak wykopać komendanta. Zakład że za flaszkę wyjedzie z jrg i po sprawie, a spragnionych można znaleźć. Takie moje przypuszczenia... Młodzież rządzi!

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2018, 09:28:45 »
Zgłosił zdarzenie, bodajże pożar i wtedy się wdarł

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2018, 11:47:48 »
Człowieku albo udajesz idiotę albo wierzysz w to co mówisz. Jakim problemem jest przeskoczyć bramę? albo wejść do budynku nawet jeżeli drzwi są zamkniętę? kluczyki zazwyczaj są w stacyjcę pojazdu. Jeżeli jest Alfa i podwyższona kontrola dostępu do budynku Komendy i obarcza się tą odpowiedzialnością strażaków podziału bojowego, którzy w każdej sekundzie mogą zniknąć z terenu to gratuluję pomysłu, zarówno Tobie jak i innym, którzy tak sobie ustalili....
Mordko ty moja samochód z tego co słyszałem sobie grzecznie stał na palcu z kluczykami w stacyjce więc tak jak to mówią okazja czyni złodzieja... Powiem ci tak przyszło pismo od z-cy KG aby "pouczać" ochotników o właściwy zabezpieczeniu strażnic OSP a więc jak się to ma do JRG 1 Kraków którą okradziono już dwa razy? Co za problem przeskoczyć bramę mając dwa promile? Wyzywam cię na eksperyment obalimy po 0,7-1 l okowity i spróbujesz przeskoczyć bramę jednego JRG... Co ty na to?
Co do odpowiedzialności za Alfę to nie wiem jak to się w takich wielkich i wspaniałych JRG obywa ale w tych mniejszych jak wprowadzana są stopnie alarmowe to się zwykle na polecenie 01 ściąga z dyżuru dodatkowego człowieka aby dwóch pilnowało jednostki. Komendant zgadza się na to bo to on osobiście odpowiada za realizację procedury przewidzianej dla konkretnych stopni a nie strażacy PB zresztą teraz już na pewno będzie konkretna kontrola i sprawdzi zakresy czynności i wyjdzie za co odpowiada strażak z JRG a za co dowódca JRG i Komendant...
A nie antymobbing? Chłopaki z Krakowa wpadli na pomysł jak wykopać komendanta. Zakład że za flaszkę wyjedzie z jrg i po sprawie, a spragnionych można znaleźć. Takie moje przypuszczenia... Młodzież rządzi!
Teoria spiskowa dziejów gość za flaszkę pójdzie siedzieć na 5 lub więcej lat? Chłopaki najpierw dali się okraść a teraz dali sobie skubnąć SLKw? No litości, że tam jest hujowo to słyszałem ale żeby aż tak!
Może to mobbing stażystów i podoficerów na 01 KM i KW? Kurczę niech to zgłoszą bo mobbing jest przestępstwem! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2018, 14:10:20 »
Człowieku albo udajesz idiotę albo wierzysz w to co mówisz. Jakim problemem jest przeskoczyć bramę? albo wejść do budynku nawet jeżeli drzwi są zamkniętę? kluczyki zazwyczaj są w stacyjcę pojazdu. Jeżeli jest Alfa i podwyższona kontrola dostępu do budynku Komendy i obarcza się tą odpowiedzialnością strażaków podziału bojowego, którzy w każdej sekundzie mogą zniknąć z terenu to gratuluję pomysłu, zarówno Tobie jak i innym, którzy tak sobie ustalili....
Mordko ty moja samochód z tego co słyszałem sobie grzecznie stał na palcu z kluczykami w stacyjce więc tak jak to mówią okazja czyni złodzieja... Powiem ci tak przyszło pismo od z-cy KG aby "pouczać" ochotników o właściwy zabezpieczeniu strażnic OSP a więc jak się to ma do JRG 1 Kraków którą okradziono już dwa razy? Co za problem przeskoczyć bramę mając dwa promile? Wyzywam cię na eksperyment obalimy po 0,7-1 l okowity i spróbujesz przeskoczyć bramę jednego JRG... Co ty na to?
Co do odpowiedzialności za Alfę to nie wiem jak to się w takich wielkich i wspaniałych JRG obywa ale w tych mniejszych jak wprowadzana są stopnie alarmowe to się zwykle na polecenie 01 ściąga z dyżuru dodatkowego człowieka aby dwóch pilnowało jednostki. Komendant zgadza się na to bo to on osobiście odpowiada za realizację procedury przewidzianej dla konkretnych stopni a nie strażacy PB zresztą teraz już na pewno będzie konkretna kontrola i sprawdzi zakresy czynności i wyjdzie za co odpowiada strażak z JRG a za co dowódca JRG i Komendant...
A nie antymobbing? Chłopaki z Krakowa wpadli na pomysł jak wykopać komendanta. Zakład że za flaszkę wyjedzie z jrg i po sprawie, a spragnionych można znaleźć. Takie moje przypuszczenia... Młodzież rządzi!
Teoria spiskowa dziejów gość za flaszkę pójdzie siedzieć na 5 lub więcej lat? Chłopaki najpierw dali się okraść a teraz dali sobie skubnąć SLKw? No litości, że tam jest hujowo to słyszałem ale żeby aż tak!
Może to mobbing stażystów i podoficerów na 01 KM i KW? Kurczę niech to zgłoszą bo mobbing jest przestępstwem!


Okazja czyni złodzieja - fakt.
Jak ktoś chce gdzieś się włamać to się włamie, zwłaszcza na teren, który nie posiada ochrony praktycznie żadnej.
Dali sobie skubnąć powiadasz.... skoro nie było całej obsady jrg na miejscu to ciężko było im raczej zapobiec, dyżurny zapewne też ma co robić podczas wyjazdu wszystkich zastępów.
Co do wyzywania na eksperyment to daruj sobie, z Tobą nie usiadł bym raczej nigdy do jednego stolika.
Ogólnie czytając Twoje wypowiedzi to są one tak sprzeczne, nawet w jednym temacie, że nie wiem czy warto ogólnie na cokolwiek Ci odpisywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2018, 15:15:00 »
Okazja czyni złodzieja - fakt.
Jak ktoś chce gdzieś się włamać to się włamie, zwłaszcza na teren, który nie posiada ochrony praktycznie żadnej.
Dali sobie skubnąć powiadasz.... skoro nie było całej obsady jrg na miejscu to ciężko było im raczej zapobiec, dyżurny zapewne też ma co robić podczas wyjazdu wszystkich zastępów.
Co do wyzywania na eksperyment to daruj sobie, z Tobą nie usiadł bym raczej nigdy do jednego stolika.
Ogólnie czytając Twoje wypowiedzi to są one tak sprzeczne, nawet w jednym temacie, że nie wiem czy warto ogólnie na cokolwiek Ci odpisywać.
Prawie 21 godzina  w obiekcie bez prawie żadnej kontroli stoi auto z kluczykami wewnątrz. Strażacy nie są niczemu winni ponieważ pojechali do działań za zabezpieczenie obiektów podczas "alfy" odpowiada ktoś ważniejszy niż pożarnicy z JRG  :wacko: :wacko: Ciekawe czy to normalna procedura  :rofl:
Cytat ze strony rządowej (http://www.antyterroryzm.gov.pl/CAT/stopnie-alarmowe/858,Stopnie-alarmowe-i-stopnie-alarmowe-crp.html)
W przypadku wprowadzenia pierwszego stopnia alarmowego (ALFA) organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego:
-prowadzą kontrolę pojazdów wjeżdżających oraz osób wchodzących na teren obiektów
- prowadzą, w ramach realizacji zadań administratorów obiektów, wzmożoną kontrolę obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym
No i teraz mi odpowiedz który strażak z JRG jest organem administracji publicznej a który kierownikiem służby? Czyli kto odpowiadał za bezpieczeństwo?
Nie musisz siadać ze mną do jednego stolika tylko przyznaj że mając powyżej dwóch promili możesz się wywrócić idąc po chodniku a skacząc przez bramę możesz się zabić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2018, 15:43:12 »
Okazja czyni złodzieja - fakt.
Jak ktoś chce gdzieś się włamać to się włamie, zwłaszcza na teren, który nie posiada ochrony praktycznie żadnej.
Dali sobie skubnąć powiadasz.... skoro nie było całej obsady jrg na miejscu to ciężko było im raczej zapobiec, dyżurny zapewne też ma co robić podczas wyjazdu wszystkich zastępów.
Co do wyzywania na eksperyment to daruj sobie, z Tobą nie usiadł bym raczej nigdy do jednego stolika.
Ogólnie czytając Twoje wypowiedzi to są one tak sprzeczne, nawet w jednym temacie, że nie wiem czy warto ogólnie na cokolwiek Ci odpisywać.
Prawie 21 godzina  w obiekcie bez prawie żadnej kontroli stoi auto z kluczykami wewnątrz. Strażacy nie są niczemu winni ponieważ pojechali do działań za zabezpieczenie obiektów podczas "alfy" odpowiada ktoś ważniejszy niż pożarnicy z JRG  :wacko: :wacko: Ciekawe czy to normalna procedura  :rofl:
Cytat ze strony rządowej (http://www.antyterroryzm.gov.pl/CAT/stopnie-alarmowe/858,Stopnie-alarmowe-i-stopnie-alarmowe-crp.html)
W przypadku wprowadzenia pierwszego stopnia alarmowego (ALFA) organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego:
-prowadzą kontrolę pojazdów wjeżdżających oraz osób wchodzących na teren obiektów
- prowadzą, w ramach realizacji zadań administratorów obiektów, wzmożoną kontrolę obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym
No i teraz mi odpowiedz który strażak z JRG jest organem administracji publicznej a który kierownikiem służby? Czyli kto odpowiadał za bezpieczeństwo?
Nie musisz siadać ze mną do jednego stolika tylko przyznaj że mając powyżej dwóch promili możesz się wywrócić idąc po chodniku a skacząc przez bramę możesz się zabić.


Nic dodać, nic ująć, polemika z Tobą to jak zderzenie z betonem...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2018, 16:01:56 »
Nic dodać, nic ująć, polemika z Tobą to jak zderzenie z betonem...
Dziękuję za komplement :) Chociaż wiem, że nie to miałeś na myśli co napisałeś no ale cóż brak umiejętności artykułowania myśli to powszechna wada edukacyjno-erudycyjna w społeczeństwie.
Nie mam żadnych wątpliwości kto odpowiada za bezpieczeństwo obiektów PSP podczas zagrożenia terrorystycznego i wprowadzonego stopnia alarmowego ALFA bo to wyraźnie jest wskazane w procedurze powstałej na podstawie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Jeśli masz inne zdanie proszę wykaż, że się mylę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2018, 12:11:14 »
Nic dodać, nic ująć, polemika z Tobą to jak zderzenie z betonem...
Dziękuję za komplement :) Chociaż wiem, że nie to miałeś na myśli co napisałeś no ale cóż brak umiejętności artykułowania myśli to powszechna wada edukacyjno-erudycyjna w społeczeństwie.
Nie mam żadnych wątpliwości kto odpowiada za bezpieczeństwo obiektów PSP podczas zagrożenia terrorystycznego i wprowadzonego stopnia alarmowego ALFA bo to wyraźnie jest wskazane w procedurze powstałej na podstawie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Jeśli masz inne zdanie proszę wykaż, że się mylę.

Tak to powszechna wada, widać ją u Ciebie aż nadto. Wydaje Ci się, że wszystko wiesz najlepiej - bynajmniej piszesz że wiesz, ale z postów niestety nic a nic z tego nie wynika.
Cytuj
Chłopaki najpierw dali się okraść a teraz dali sobie skubnąć SLKw? No litości, że tam jest hujowo to słyszałem ale żeby aż tak!
No żart chyba...
Cytuj
Co do odpowiedzialności za Alfę to nie wiem jak to się w takich wielkich i wspaniałych JRG obywa ale w tych mniejszych jak wprowadzana są stopnie alarmowe to się zwykle na polecenie 01 ściąga z dyżuru dodatkowego człowieka aby dwóch pilnowało jednostki.
Rozpytaj może znajomych, czy tak jest jak mówisz, ja jeszcze nie słyszałem o takim przypadku, żeby kogokolwiek ściągano w celu ochrony jednostki/KM.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2018, 16:18:58 »
Chłopaki najpierw dali się okraść a teraz dali sobie skubnąć SLKw? No litości, że tam jest hujowo to słyszałem ale żeby aż tak!
Cytuj
No żart chyba...
To miał być sarkazm ale po przeczytaniu tego:
Teraz o nas jest wyłamana brama ale powiem więcej żeby ten samochód który został ukradzione został odstawiony przez osobę z podziału bojowego w taki sposób jak to zrobił pracownik Komendy Miejskiej to na 200% w tej chwili byłby już nie na jednej rozmowie a na kilku i nie wiem czy nie pisał by już raportu o zwolnienie. Tutaj na Jedynce Czepiają się ludzi z podziału naprawdę od takie błahostki że niedługo się śmiejemy że będziemy musieli mówić do której toalety idziemy tylko swoich błędów nie widzę a sprawy Poważne które by ułatwiły nam życie na podziale mają w głębokim poważaniu.
Wychodzi, że zamiast sarkazmu wyszedł ciekawy fakt że strażak "X" z KM PSP Kraków zostawił auto z kluczykami na placu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2018, 20:14:24 »
Moze rozjasnie jak to bylo  :) otoz bylo wezwabie do pozaru. Wyjechal tylko jeden woz po chwili bylo ze bardzo mocno sie pali wyjechaly dwa pozostale w tym momecie gostek wszedl pewnym krokiem do jednostki jak di siebie do domu.szlaban byl otwarty I brama tez. Bezposrednio sie skierowal do tego samochodu jak by wiedzial ze jest otwarty a w srodku znalazl kluczyki. Odpalil I chcial wyjechac wtedy dyspozytor zamknal.szlaban I brame ktora nastepnie wylamal I sobie pojechal :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2018, 20:19:39 »
Moze rozjasnie jak to bylo  :) otoz bylo wezwabie do pozaru. Wyjechal tylko jeden woz po chwili bylo ze bardzo mocno sie pali wyjechaly dwa pozostale w tym momecie gostek wszedl pewnym krokiem do jednostki jak di siebie do domu.szlaban byl otwarty I brama tez. Bezposrednio sie skierowal do tego samochodu jak by wiedzial ze jest otwarty a w srodku znalazl kluczyki. Odpalil I chcial wyjechac wtedy dyspozytor zamknal.szlaban I brame ktora nastepnie wylamal I sobie pojechal :)
Skąd złodziej miał taką wiedzę?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2018, 21:46:57 »
Moze rozjasnie jak to bylo  :) otoz bylo wezwabie do pozaru. Wyjechal tylko jeden woz po chwili bylo ze bardzo mocno sie pali wyjechaly dwa pozostale w tym momecie gostek wszedl pewnym krokiem do jednostki jak di siebie do domu.szlaban byl otwarty I brama tez. Bezposrednio sie skierowal do tego samochodu jak by wiedzial ze jest otwarty a w srodku znalazl kluczyki. Odpalil I chcial wyjechac wtedy dyspozytor zamknal.szlaban I brame ktora nastepnie wylamal I sobie pojechal :)
Skąd złodziej miał taką wiedzę?

Czy Ty ciągle sugerujesz ze to jakąś podpucha chłopaków z jednostki? czy może pracownik KM który zostawił samochód z kluczykami dał znać złodziejowi gdzie będą kluczyki?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2018, 22:19:08 »
Czy Ty ciągle sugerujesz ze to jakąś podpucha chłopaków z jednostki? czy może pracownik KM który zostawił samochód z kluczykami dał znać złodziejowi gdzie będą kluczyki?
W żadnym wypadku tego nie sugeruje a wcześniej sam napisałem, że to był sarkazm. Dla mnie odpowiedzialni za to co się stało są przełożeni  strazkaów z JRG. Co do odpowiedzialności pracownika KM który zostawił kluczki w aucie na placu... To chyba przyznasz, że dał ciała...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2018, 07:23:53 »
Po prostu głupi traf złodzieja. Po części to my sami (strażacy) oprowadzamy wycieczki po strażnicy i opowiadamy jak spędzamy czas na służbie, pozwalamy dzieciakom wchodzić do samochodów, prezentujemy sprzęt. Dzieciaki rozmawiają o tym na "polu" czyli na podwórkach. Resztę to zbieg zdarzeń łączących się w całość, zakończonych min. takim zdarzeniem. Zarzut, że strażak nie pilnował jest co najmniej śmieszny. Jak komuś nie odpowiada poziom zabezpieczeń to niech wynajmie firmę ochroniarską. Tak jak ze sprzątaniem w komendach. Chcą mieć czysto to sprząta firma no bo przecież oficer jeden z drugim to panicz na włościach i nie wie do czego służy miotła i wiadro z mopem.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ukradł samochód PSP.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2018, 09:05:43 »
Zarzut, że strażak nie pilnował jest co najmniej śmieszny. Jak komuś nie odpowiada poziom zabezpieczeń to niech wynajmie firmę ochroniarską. Tak jak ze sprzątaniem w komendach. Chcą mieć czysto to sprząta firma no bo przecież oficer jeden z drugim to panicz na włościach i nie wie do czego służy miotła i wiadro z mopem.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Oni siedzą w tej chwili w komendzie I tylko myślą jak zrobić żeby sprawa jeszcze bardziej niewypłynęła bo to ten samochód nie zamknął jeden od nich. Wyobraź sobie co by się działo jak by to jeden od nas z podzialu to zrobił co by było. Koledzy u mnie na jednostce się smieja ze juz taka osoba mogla by pisac raport o zwolnienie.  ^_^  A teraz jeszcze dochodzą sluchy ze jezeli ktos będzie o tym rozmawial to beda wyciagane wnioski.