Autor Wątek: Jak u was przebiega reorganizacja  (Przeczytany 79718 razy)

Offline grudu_kava

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2006, 21:55:58 »
Nie wiem skąd jesteście koledzy ale w moim województwie jest ostra akcja zapowiadająca obniżanie stanowisk a do wojewódzkiej idą prawie codziennie sprawozdania, etaty, wakaty i ostatnio imienne wykazy strażaków spadających w dół oraz pozostających na swoich stanowiskach (chodzi tylko o oficerów i aspirantów) może dzięki temu kilku starych przyrosłych do stołków oficerów ulotni się na emeryturę, może ale jak widzę prowadzona jest świadomie polityka dezinformacji przez KG i KW które na temat cięć mają zupełnie inne zdanie. Ale i tak tyle naszego co sobie pogadamy…………….a rozmowa odbiegła trochę od tematu.


pozdro

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 16, 2006, 08:23:39 »
W tym wszystkim należy się liczyć z zastosowaniem art. 38 ustawy o PSP, który stanowi iż:
  Art. 38. 2. Strażaka można przenieść na niższe stanowisko służbowe w przypadkach:
4)  likwidacji zajmowanego stanowiska, jeżeli nie ma możliwości przeniesienia strażaka na równorzędne stanowisko.
4. Strażak, który nie wyraził zgody na przeniesienie na niższe stanowisko z przyczyn określonych w ust. 2, może być zwolniony ze służby.

I po krzyku, nie wyrazisz zgody na przeniesienie na niższe stanowisko > do cywila, na twoje miejsce przyjdą inni za mniejszą kasę. MAMY TANIE PAŃSTWO.  ^_^ ^_^ ^_^

Stanowisko strony służbowej jest jasne i przewidywalne (patrz wyżej) > co na to związki zawodowe. Komendanci wojewódzcy zatwierdzą regulaminy zgodnie z wnioskami (nie będą zmieniać propozycji komendantów powiatowych wspieranych przez przewodniczących związków). Komendant Główny tylko proponował, nic nie nakazywał, nie miał przecież nawet takiego prawa. Góra dobra, zawinili komendanci powiatowi > o co chodzi, do kogo z pretensjami.  :wacko: :wacko: :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 16, 2006, 20:27:36 »
do piotra 998
masz troszke racji ale jak dobrze czytalem ( bedac na emer) to wydaje mi sie ze nabyte prawa nie mozna cofnac tzn. jak ktos jest st.inspektorem to do osiagniecia grupy moze byc nawet strazakiem a pieniazki te same , likwidowac mozna ale ze znajomoscia ustawy i psp , mysle ze problem tkwi gdzie indziej, bo ci nowi komendanci wszystko robia zeby podlizac sie zwierzchnikom, podziwiam naszego kom woj. ktory nie chcial sie podlizywac i musial odejsc dla ulatwienia patrz na polnoc, inni "znawcy naszej ( WASZEJ) profezji bawia sie dobrze mobingujac wystraszonych ale uczciwych strazakow nie zlodzieji i nie skorumpowanych ( trzeba miec dowody PANIE kOMENDANCIE byly zwiazkowcu bo juz nie mozesz byc w zwiazkach Ustawa o PSP) pozdrawiam tych KTORZY NAPRAWDE PAMIETAJA O STRAZAKACH ( zzs,floraian i inni )

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2006, 21:48:16 »
Przypuszczam, że masz na myśli zapis art. 89 ustawy o PSP > Art. 89. 1. Strażak przeniesiony na stanowisko służbowe zaszeregowane do niższej stawki uposażenia zasadniczego zachowuje prawo do stawki uposażenia zasadniczego pobieranego na poprzednio zajmowanym stanowisku, do czasu uzyskania wyższej stawki uposażenia według stanowiska służbowego. Wszystko cacy, tylko najbliższe ew. podwyżki są oszczędnością funduszu płac i tu masz tanie państwo. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2006, 23:44:07 »

"pozdrawiam

ps dlaczego 4 i 5 kat jest pozbawiona oficerów?

ciekawe pytanie tylko lepiej żeby ich nie było niż mają to być "szydełkowcy" lub młodzian bez doświadczenia po SGSP
[/quote]"


aspirancie wolt
Ciekawi mnie jakie Ty miałeś doświadczenie po szkole i gdzie rozpocząłes swoją pracę w twojejej komendzie katV?

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 16, 2006, 08:31:02 »
reorganizacja komendy - jak słysze te slowa to mi włosy na plecach stawają. pozdro.  :wacko:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 16, 2006, 09:10:31 »
Według mnie przewietrzenie komend nikomu nie zaszkodzi.
Komendanci mają okazję zostawić najlepszych, oby to wykorzystali.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 16, 2006, 21:53:08 »
a to dobre najlepsi do komend.....ale się ubawiłem na podziale pracuje się 8 miesięcy w roku reszta to czas wolny. Kto o zdrowych zmysłach pójdzie tam do pracy ?????? za 12 srebrników?
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 17, 2006, 08:49:45 »
Szanowny delete
Dla mnie reorganizacja komend to ich "odchudzanie". Nie przypuszczam, że będzie robiony zaciąg ludzi z podziału do komend, bo to na podziale jest na razie ich za mało.
Tak naprawdę reorganizacja nie dotyczy ludzi z podziału , którzy mają już docelowe stanowiska. Jest zagrożeniem dla młodych , którzy nie będą mogli awansować np. na d-cę zastępu bo stanowisko to będzie na jakiś czas zajęte przez oficera po reorganizacji.
PS
A na podziale pracuje się teraz tyle, ile wymagają tego przepisy o czasie pracy.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 17, 2006, 10:23:10 »
W obecnym systemie jesteśmy niestety studnią bez dna i żadne realne dodatkowe etaty nie poprawią sytuacji bo nowi też muszą mie wolne...i tak naprawdę to potrzebna by byla cala armia strazaków zeby uzyskac stany zmiany na poziomie takim jak była dawniej. Tylko zmiana systemu....albo placenie za nadgodziny moze uratowac sytuacje...nie ma innych wyjśc. Po zmianie systemu pracy i tak pozostanie problem nadgodzin...i to potęzny problem. Ciekawe jak dlugo KG bedzie go zamiatalo pod dywan. Chyba jednak trzeba im doddac te 100 etatow i dodatkowe 100 komputerow moze wtedy ktoś wpadnie na rozwiazanie...zapewne przypadkowo...w czasie gry w Sapera :)Pozdrawiam

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 17, 2006, 19:11:30 »
strażakSam - wyjąłeś mi to z ust

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 17, 2006, 20:40:21 »
Według mnie przewietrzenie komend nikomu nie zaszkodzi.
Komendanci mają okazję zostawić najlepszych, oby to wykorzystali.
Pozdr
Oczywiście, że zostawią najlepszych...w lizaniu DUPY.
Tricks are for kids.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 17, 2006, 23:38:22 »

Oczywiście, że zostawią najlepszych...w lizaniu DUPY.
[/quote]

Tyle w ostatnich latach stworzono papierów, że na to już nie będzie czasu. Szkoda tylko, że reorganizacja ominęła KW.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 18, 2006, 11:27:47 »
Coś drgnęło,ale gdzie do normalności.Nadal jest za dużo pracowników mundurowych biurowych.Podział to podstawa istnienia straży.Komendant i jego zastępca (który w mniejszych jednostkach pełni obowiązki d-cy jrg).D-ca lub zatępca jrg.Operacyjna 1-2 osoby i tyle.Reszta etaty cywilne.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 18, 2006, 14:02:13 »
dobra to jeszcze jedno pytanie do kolegi wyżej to już nie ma miejsca dla prewentysow strażaków tylko maja byc cywile??

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 19, 2006, 09:11:29 »
Przepraszam o lizaniu DUPY nie pomyślałem.
Mimo wszystko nadal obstaję przy tym , aby zostawili najlepszych.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Gaudium

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 19, 2006, 20:56:26 »
Panowie mam jakieś dziwne wrażenie,  że ktoś bardzo mocno chce nas skłucić w sprawie tej całej reorganizacji. Długo się o tym mówiło , a teraz dochodzi do dziwnych sytuacji polegających na wybraniu gorszego scenariusza. Zamiast zatrudnić tylu strażaków by mozna było prowadzić w sposób w  miare bezpieczny normalne działania ratowniczo-gaśnicze rozpoczęto zrzuty z 8-godzinych na podział. U mnie to wyglada tak ze na każdą zmianę spadnie jeden oficer czyli z 6 stan zmiany wzrosnie na 7. Niewiele to da może troche wprowadzi zamieszania i kolejne wrogie patrzenie na siebie w stylu dlaczego ten ktoś ma takie stanowisko. Moje pytanie brzmi czy nasze związki poszły w dobrym kierunku czyli zamiast tak usilnie redukować stany w KP (podkreślam w KP nie KW) dążyć do zatrudnienia większej ilości strażaków w podziale. Jeżeli się myle poprosze o sprostowanie bez uszczypliwych uwag - dla wyjaśnienia 24 lata w formacji w tym 12 na podziale w tym kilka reorganizacji w stylu podział biuro

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 20, 2006, 14:06:42 »
W ramach taniego państwa na czymś trzeba zaoszczędzić > jeżeli nie w ministerstwie, KG czy KW, to pozostaje KP. Z chwilą zmian wymiary czasu służby strażków było wiadomo, iż potrzeba dodatkowo około 5 tys. etatów. Założono, iż 1,5 tys. uzyska się z przesunięć między systemami (przyjmująć częściowo w to miejsce cywili). Pozostałe 3,5 tys. miało być przyznane. Niestety, do tych założeń brakuje ponad 2 tysiące etatów. Reszta jest prosta - jeżeli nie ma kim, to nic się nie zrobi. I ten b...l należy ukryć pod reorganizacją. A przy tej okazji można niewygodnych przenieść na niższe stanowiska lub wysłać do cywila - bez reozranizacji byłoby to niemożliwe.
A związki czekają biernie. Odnosze wrażenie, że działacze swoje już ugrali i dalej to są działania pozorowane.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 20, 2006, 15:28:28 »
WITAM
 Mam pytanie jak u Was jest załatwiona sprawa z podoficerami , którzy  są na etacie specjalista ratownik ,gr. 5.

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 20, 2006, 21:08:35 »
 :wacko:U mnie 6 oficerów szuka pracy chyba że trzech przejdzie na opreracyjnych a trzech w podział,a jak nie wolny kraj.

kazarst

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 09, 2006, 20:53:19 »
No chyba się coś ruszyło!!!!!!!!!! 
Czy słychać  u Was o  NOTATKACH SŁUŻBOWYCH  dot. rozmowy  w sprawie zmiany stanowiska służbowego na niższe , niż zajmowane dotychczas.
U mnie takie rozmowy już są przeprowadzane.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 10, 2006, 09:55:33 »
Cytuj
Czy słychać  u Was o  NOTATKACH SŁUŻBOWYCH  dot. rozmowy  w sprawie zmiany stanowiska służbowego na niższe , niż zajmowane dotychczas.
U mnie takie rozmowy już są przeprowadzane.
Mozesz jasniej? Kto do kogo i w jakiej sprawie pisze notatki służbowe? Czy ten co przechodzi na nizsze stanowisko do Komendanta, ze się z tym zgadza, czy inacz
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

kazarst

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 10, 2006, 11:00:05 »
dowiem się cos bliżej to napiszę
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2006, 11:07:43 wysłana przez kazarst »

kazarst

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 11, 2006, 07:34:43 »
Jest to notatka na podstawie której wyrażasz zgodę na przejście na niższe stanowisko , i strażak ją podpisuje. Tylko nie rozumiem dlaczego już każą to podpisywać , przecież dopiero od 1 stycznia mają wchodzić nowe regulaminy.
 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 11, 2006, 08:29:29 »
Notatka może być z rozmowy przełożonego ze strażakiem o przeniesieniu na niższe stanowisko z uwagi na likwidację danego stanowiska. Brak zgody na przeniesienie może skutkować zwolnieniem ze służby (art. 38 ust. 4 ustawy o PSP). Ewentyalnie raport z prośbą o przeniesienie na niższe stanowisko (art. 38 ust.3 ustawy o PSP).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe