Autor Wątek: Jak u was przebiega reorganizacja  (Przeczytany 80067 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 06, 2007, 18:48:33 »
Witam!
Tak szczerze - choć wiem, to nic nowego nt. nie wniesie... :angry: Czy jeszcze wogóle cokolwiek w tej "chorej" reorganizacji prócz pewnie niej samej? Jest zgodne z prawem :huh:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 06, 2007, 18:55:50 »
Cytuj
Mam takie pytanie w związku z reorganizacją. Obecnie jeszcze zajmuję stanowisko d-cy sekcji. Jestem aspirantem z kilkunastoletnim stażem. W komendzie przenosi sie gościa z d-cy zmiany na moje stanowisko (też jest aspirantem), a ja mam zając stanowisko d-cy zastępu. Czy takie działania Komendanta są zgodne z prawem? Może ktoś wyjaśnic tą sprawę.

Nie bardzo rozumiem, przenosi się gościa z d-cy zmiany na d-cę zmiany? Chyba jakiś błąd w Twoim opisie?
Napiszę jak powinno być (zakładam, że tego którego przenoszą z komendy to z wyższego stanowiska, lub nawet z niższego), jeśli w komendzie likwidowane jest stanowisko to, tego którego stanowisko jest likwidowane przenosi się na pierwsze wolne - jeśli byłoby to u Ciebie na zmianie to, na np. d-cę zastępu, starszego specjalistę ratownika, czy d-cę sekcji, ale zaznaczam tylko na wolny etat.
Jeśli coś kombinują w Twojej komendzie innego to, robią to nieprawidłowo!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 06, 2007, 19:01:23 »
Pisałem ze przenoszą z d-cy zmiany na d-ce sekcji i nie z biura a w JRG. Robard, a gdzie moge znaleźć uzasadnienie tego o czym napisales, tak abym mogl sie odwolac.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 06, 2007, 21:42:55 »
A w ustawie o PSP. Kiedy można przenieść strażaka na niższe stanowisko służbowe. Jest czarno na białym, więc zwalić można tylko gościa, którego stanowisko jest likwidowane, sam się o to prosi, ewentualnie uzyskał ileś ocen negatywnych lub ze względu na stan zdrowia - to tak w skrócie, odsyłam do ustawy.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 06, 2007, 21:50:25 »
no własnie kolega sam_go mnie wyprzedził, więc tylko potwierdzę, że w ustawie o PSP.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 06, 2007, 22:01:00 »
Wielkie dzieki!!

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 07, 2007, 08:33:03 »
Cała reorganizacja ma na celu jakieś tam uporządkowanie sytuacji na naszym podwórku ; przeniesienia , likwidacje , obniżki , podwyżki.......... . Czy ktoś u was przebąkiwał o rezygnacji ze służby w związku z tą sprawą , czy może ktoś już ma do czynienia z takim posunięciem .
Słyszałem od kilku ludzi ( przeważnie stażystów ) że chcą wyjechać ( Anglia , Irlandia itd. )zaraz po osiągnięciu stałego zatrudnienia - po kursie ( niewiem czy będą tam to uwzględniać , no ale jesteśmy w UE ) .
Ciekawi mnie czy w waszym rejonie też takie głosy chodzą .
 A tak na poprawienie humoru :

[Miś wraz z Olą udają się do szatni]
Miś: Odbierałem? Przecież trzyma pan mój numerek w ręku !
Szatniarz: No, masz pan ten płaszcz !
Miś: Ale... To nie jest mój płaszcz.
Szef szatni: Bo pański numerek jest pusty, więc kolega dał płaszcz sąsiedni. Jasne ?!
Miś: Ale ja przecież miałem paszport, dowód osobisty tej pani ! Ja tam miałem papie...
Szatniarz: To pan odbierał ten płaszcz !!! Mówił pan: dowód osobisty był, paszport, jakieś papiery... Dwie dychy dał za zgubiony numerek.
Miś: Zgubiony numerek to ja trzymam w ręku i proszę, żeby mi pan wydał płaszcz na ten numerek!
Kierownik szatni: Niech pan nie krzyczy na naszego pracownika. Ja tutaj jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi ?!
Szatniarz (do kierownika szatni): Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam?!
Kierownik szatni: Tu pisze ! Niech pan se przeczyta.
[Widać tabliczkę z napisem: “ZA GARDEROBĘ I RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI SZATNIARZ NIE ODPOWIADA”]

Czy przypadkiem ta szatnie to nie............................................ ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 07, 2007, 15:07:28 »
Mam takie pytanie w związku z reorganizacją. Obecnie jeszcze zajmuję stanowisko d-cy sekcji. Jestem aspirantem z kilkunastoletnim stażem. W komendzie przenosi sie gościa z d-cy zmiany na moje stanowisko (też jest aspirantem), a ja mam zając stanowisko d-cy zastępu. Czy takie działania Komendanta są zgodne z prawem? Może ktoś wyjaśnic tą sprawę. Z góry dziękuję.
Ustawa o PSP jednoznacznie określa przypadki, kiedy można przenieść strażaka na niższe stanowisko:
Art. 38. 1. Strażaka przenosi się na niższe stanowisko służbowe w razie:
1) wymierzenia kary dyscyplinarnej wyznaczenia na niższe stanowisko służbowe,
2) zawinionej utraty uprawnień koniecznych do wykonywania czynności na zajmowanym stanowisku.
   2. Strażaka można przenieść na niższe stanowisko służbowe w przypadkach:
1) orzeczenia całkowitej niezdolności do pełnienia służby na zajmowanym stanowisku przez komisję lekarską, jeżeli nie ma możliwości przeniesienia go na stanowisko równorzędne,
2) nieprzydatności na zajmowanym stanowisku, stwierdzonej w opinii służbowej,
3) niewywiązywania się z obowiązków służbowych na zajmowanym stanowisku,
4) likwidacji zajmowanego stanowiska, jeżeli nie ma możliwości przeniesienia strażaka na równorzędne stanowisko.
   3. Strażaka można przenieść na niższe stanowisko służbowe również na jego prośbę.

Opisywane przez ciebie działania są niezgodne z prawem, przypuszczam że również w stosunku do d-cy zmiany spuszczanego na twoje stanowisko (nie znam szczegółów). Krótkie odwołanie winno załatwić sprawę. Ew. kontakt na mój e-mail.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline jan112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 07, 2007, 23:22:10 »
Do bartek6
A dlaczego będziesz miał przesuniętom grupę z 10 na 9?

Offline emsii

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 11, 2007, 00:43:25 »
mam wrażenie że to wszystko toczy się samo sobie ...

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 12, 2007, 21:46:41 »
generalnie podchodząc do sprawy reorganizacji to po wstępnej analizie zmian w mojej Komendzie stwierdziłem że po pierwsze nie liczy sie praktyka strażaka ani doświadczenie czy staż na podziale ale dokładnie tylko to kto jakie ma znajomości "plecy" i układy reszte dopracowują tzw propozycjami nie do odrzucenia że albo zostajesz pomocnikiem strażaka w białej koszuli (co idzie na podział - mowa o oficerach) albo pamiętaj że to stanowisko na którym jesteś nie koniecznie musi tobie sie kiedykolwie zmienić:). inna rzecz która mnie strasznie rozwesela to jest zmniejszenie etatów w KM i KW oczywiście tylko na papierku (bo on wszystko wytrzyma)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 12, 2007, 22:32:07 »
Witam!
Cytuj
rzecz która mnie strasznie rozwesela to jest zmniejszenie etatów w KM i KW oczywiście tylko na papierku (bo on wszystko wytrzyma)
No... faktycznie  ^_^ U mnie przybyło 2 i tak pewnie wciąż za mało?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 13, 2007, 18:25:57 »
Tak to jest u mnie tez przybyło (jedna Pani) a miało być mniej już nic nie rozumiem, koledzy chodzą zestresowani , jeden na drugiego patrzy wilkiem. Trzeba uważać co się mówi bo mogą wylać wiadro pomyj na głowę. Pozdrawiam

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 13, 2007, 22:27:32 »
Panowie ja uważam, że nie można liczyć ilu gości przybywa na zmianie, bo tak jak u mnie ze zmiany 14 osobowej zrobiła się nagle zmina 21 osobowa, tylko te 7 osób ma pół roku służby razem z kursem podstawowym i jak zostaje ta młodsza część zmiany to nie jest tak kolorowo.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 14, 2007, 15:25:40 »
Ja może jeszcze dopisże następny drażliwy temat przeniesienia na niższe stanowisko dla porównania z naszym:

Z Ustawy o Policji:
Art. 38 pkt 2 ust
4) likwidacji zajmowanego stanowiska służbowego lub z innych przyczyn uzasadnionych potrzebami
    organizacyjnymi, gdy nie ma możliwości mianowania go na inne równożędne stanowisko,
5) niewyrażenia na mianowanie na stanowisko służbowe w okresie pozostawienia w dyspozycji przełożonego włąściwego w sprawach osobowych, gdy nie ma możliwości mianowania go na inne równożędne stanowisko.

A Ustawa o PSP:

Art. 38 pkt 2
4) likwidacji zajmowanego stanowiska, jeżeli nie ma możliwości przeniesienia strażaka na
   równorzędne stanowisko.


Widać w policji okazało się że zapis wcześniejszy był zbyt skromny i gorliwsi policjanci przed sądem udowodnili że ciężko wykazać likwidację stanowiska - więc dokonano poszerzenia zapisu aby nie było niejasności !!

Więc sądować nam się pozostało  :wacko:

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 15, 2007, 17:38:02 »
No no  w mojej komendzie reorganizacja rusza od 1 marca i dziś juz wiadowmojak się to rozegrało. Ja dostałem propozycje nie do odrzucenia z Dówódcy zastępu na Kwatermistrza jednoosobowy wydział po reorganizacji. I prpozycja była nie do odrzucenia! W sumie to awans bo z 6 na 7 grupe ale i tak mi sie to nie podoba. Nie zgodziłęm sie ale niemam nic do gadania! w końcu reorganizacja! Kwatermistrz podpadł to go komendant na PSK dał a mnie na siłe uszczęśliwia! Jestem po SGSP dzinny inż. i mgr zaoczny mł. kpt i co awans jaki awans jak nie mogę dostać stopnia bo jest to stołek aspirancki!Parodja 200 zł więcej zarobie a będe zapier..... codziennie na podziale bym chciał dalej ale cóz ku chwale ojczyzny trzeba sie poświęcić. Tyle lat studiów wykształcenie pożarnicza a pozostało mi kwatermistrzowanie oj oj!

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 16, 2007, 11:16:44 »
ttomipsp - próbowałeś się odwoływać do KW? Przecież reorganizacja miała polegać na przesunięciu etatów z systemu codziennego na zmianowy. W twoim przypadku wygląda mi to na wypaczenie sensu całej tej reorganizacji.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 16, 2007, 12:03:51 »
Nie próbowałem sie nigdzie odwoływac przejści sa i cięcie 2 etatów w biurze ale w tym momencie komendant ma jedyną okazje przenieś kwatermistrza na PSK a mnie do Komendy. Twierdzi że cięzko mu sie współpracuje z nim a i kiedys tez podpadł komendantowi. Więc go przenosi a przy reo może zrobić co chce!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 16, 2007, 18:33:40 »
u mnie już po ptakach
komendant pokazał swoje oblicze i jest z takiej reorganizacji zadowolony, a mianowicie:
-wiekszość kolegów z podziału straciła swoje stanowiska spadając przynajmniej o 1 grupę
-do biura dodatkowo znalazł sobie ludzi kosztem podziału
to tyle po 2 dniach decyzji czekamy na pozostałe --i gdzie tu panie kom. gł. uzdrowienie PSP

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 16, 2007, 19:26:44 »
Więc go przenosi a przy reo może zrobić co chce!

Właśnie moim zdaniem nie bardzo. Każda decyzja administracyjna, także rozkaz personalny, jeżeli nie jest wydana na wniosek strony musi zawierać uzasadnienie prawne i faktyczne. Ponieważ takie ruchy kadrowe często-gęsto jest trudno merytorycznie uzasadnić, to robi się to w ten sposób, że zmusza się podwładnego do napisania raporu z prośbą o przeniesienie. A to już jest IMHO nadużycie stanowiska... conajmniej.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 16, 2007, 19:56:34 »
Trudno mi zabierac głos w kwesti prawnej sytuacji w mojej KP ale tak jest ja się nie zgodziłem a Komendant powiedział że nie muszę:) Od 1 marca do kwatu i już co prawda potem to uzasadniał moimi walorami:) hehehe i tym że obecny boi się komputerów itd. Rozmawiałem póżniej z kadrowce i stwierdził że podczas reorganizacji może z każdym z nas zrobić co tylko chce...

marlon998

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 17, 2007, 12:22:18 »
W Olsztynie komendant wojewódzki reorganizuje straż po swojemu, wprowadza cywilów na naczelników i heja. Tych co mu się nie podobają zmusił do odejścia na emeryturę, podając propozycję nie do odrzucenia. WSKR został zasilony pracownikami, którzy kompletnie nie znają się na rzeczy, bez przygotowania i chęci do pracy, już myślą o emeryturze następni strażacy nie widząc sensu tych zmian. Liczy się wypełnienie wakatów, a ludzie traktowani są przedmiotowo. Ale nowy komendant to przecież były zastępca naczelnika kadr i stary związkowiec, więc przecież zna się na rzeczy..... :huh:

Offline X-MEN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 17, 2007, 13:00:33 »
MASZ RACJE CO DO KW  , MAM NADZIEJE ŻE DNI JEGO SĄ POLICZONE I WYLECI Z HUKIEM  Z TEJ FORMACJI

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 17, 2007, 13:55:13 »
ttomipsp - tak to już bywa, jak komendant traktuje swoje podwórko jak KP (Księstwo Powiatowe). Żałosne...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie