Autor Wątek: Dokumentacja na aucie pożarniczym  (Przeczytany 946 razy)

Offline alonso102

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 1
Dokumentacja na aucie pożarniczym
« dnia: Listopad 09, 2018, 16:41:48 »
Witam druhów

Zwracam sie do was z nietypowym zapytaniem na temat dokumentacji, która powinna znajdować się na aucie pożarniczym.
Ostatnio mieliśmy inspekcje gotowości bojowej z PSP, dostaliśmy sporo uwag na temat dokumentacji która powinna być w pojeździe (instrukcja chyba lądowania LPR)

Chcemy nadrobić wybraki które nie mamy tylko zbytnio nie mamy pojęcia czego brakuje czy ktoś z was wie, jaka powinna znajdować sie dokumentacja w pojeździe i skąd można zdobyć materiały ?

Offline radk177

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 277
Odp: Dokumentacja na aucie pożarniczym
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2018, 17:17:48 »
Dokumentacja ksrg plus możecie sobie wrzucić LPR oraz jakieś procedury np acetylen itp.

Offline peterek

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.192
Odp: Dokumentacja na aucie pożarniczym
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2018, 18:01:38 »
   Niech wasz naczelnik wystąpi do komendanta powiatowego/miejskiego z prośbą o wskazanie niezbędnej dokumentacji przewożonej na wozie w OSP oraz poprosi o przekazanie wymaganych druków/wzorów druków. Wtedy żaden oszołom za rok czy dwa nie będzie się was czepiał że czegoś tam nie macie.
 Co do LPR: od kilku lat jest obowiązek przewożenia na wszystkich wozach bojowych i operacyjnych schematu lądowiska i zasad przyjmowania.
  Co do dokumentacji wymaganej dla zastępu będącego w WOO (wojewódzkie odwody operacyjne): obowiązek posiadania takiej dokumentacji na podstawie rozkazów poszczególnych komendantów wojewódzkich powołujących odwody operacyjne i tu bezwzględnie służba operacyjna danej komendy jest za to odpowiedzialna, aby jednostki OSP taką posiadały (została im przekazana).
  Co do druków obowiązujących w KSRG (zobaczcie rozporządzenie o KSRG z 2017 roku - na internecie jest): na każdym wozie bojowym w PSP jest obowiązek przewożenia wymaganej przepisami dokumentacji, chłopaki z JRG np. d-ca zmiany powinien mieć dostęp do druków rezerwowych na uzupełnienie.
  Co do innych "pomocniczych" dokumentów: poproście chłopaków z JRG z pierwszego wozu czy z technicznego niech wam pokażą co sobie przewożą do własnego użycia, np. info o wężach (nie mylić z wężami pożarniczymi), wyciąg z postępowania na drogach, dane techniczne sprzętu ze skrytek, znaki gestowe, zasady łączności, dane radiowe dodatkowe, procedury medyczne, itd, itd,.
pozdrawiam

Offline pb11

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 746
Odp: Dokumentacja na aucie pożarniczym
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2018, 21:51:10 »
Dlaczego gościa który wymaga, wymaganej dokumentacji nazywasz oszołomem ?. Przecież on sobie tego nie wymyślił robi to co do niego należy i sprawdza bo musi.

Offline peterek

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.192
Odp: Dokumentacja na aucie pożarniczym
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2018, 23:20:51 »
Dlaczego gościa który wymaga, wymaganej dokumentacji nazywasz oszołomem ?. Przecież on sobie tego nie wymyślił robi to co do niego należy i sprawdza bo musi.
Nieprecyzyjnie się wyraziłem:
   Chodzi mi o takiego "oszołoma", który rok wcześniej dał ewentualnie wykaz chłopakom z OSP wymaganej dokumentacji, po roku przyjeżdża on lub jego kolega na inspekcję i wymagają dokumentów o których wcześniej nie wspominali.
 
  Biorąc ze swojego podwórka jogurtu kilka razy miałem do czynienia z takimi inspekcjami na przestrzeni służby swojej przez "władzę zwierzchnią". Powoływali się na decyzje KW które były nieaktualne, wymagali np. prowadzenia KPB zgodnie ze wzorem którego nie było (d-ca jogurtu dostał wzór stron KPB mailem od kontrolującego w jednym roku, a za rok ten sam kontrolujący zarzucił że niewłaściwa jest książka i wypierał się, że to on wysłał maila), kazali co roku inaczej zaznaczać nieobecnych w KPB i szkoleniówce, itp.
pozdrawiam