Autor Wątek: Akcja L-4  (Przeczytany 71483 razy)

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 05, 2018, 22:23:53 »
biurówka

Powinieneś zmienić mundur na niebieski i wtedy trafisz do odpowiedniego ZZ

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 05, 2018, 22:25:59 »
Eginox ta data związana jest z protestem policjantów, jeśli JRG pójdzie na zwolnienie to będą ściągać biuro, jeśli i biuro pójdzie w tym czasie na zwolnienie to kogo ściągną? ale jeśli chodzi o to żeby to było w tygodniu to wyznacz inną datę... biurowi bardziej ucieszą się z wolnego w tygodniu niż z tego żeby za wolny weekend ściągać im 20% z uposażenia
Protest ma mieć miejsce 9-10 listopada... Nazywa się to chyba "Poleje się krew"
Mało uprawnień Ci już zabrali ??
Myślisz że jak teraz odczepimy się z naszym wagonikiem to w psp będzie nagle cudownie i mleko i miód popłynie. 2-3 lata i będzie większe szambo niż teraz w policji.
Już władza zmienia nawet dowódców jrg a jeśli pamięć zawodzi od 2018 nikt powyżej 11grupy nie może dorabiać .
Jeszcze chwila i o ile nie pokażemy razem z policją ze dość tego to lepiej nie będzie.

p.s. mam 21lat służby więc wiem co mówię lepiej już było a jak nic z tym nie zrobimy to płakać będziemy za chwilkę ale wtedy ....
A dziękuję za tego "debila" kultura przedewszystkim.
NIe zabrano mi nic! Przez całą swoją służbę byłem 3 dni na L4 i tego nie zmienie jeśli naprawde poważnie nie zachoruję...
Powtórze jeszcze raz nic mi nie zabrano a co tobie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 05, 2018, 22:29:44 »
Ty ale 10 to sobota 11 to niedziela i 12 to dzień wolny dla 8 godzinnych... Więc gdzie protest?
Chociażby po to żeby pokazać solidarność z podziałem i Policją, tak dla zasady, a te 20% jak zabiorą z trzech dni każdy przeboleje...

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 05, 2018, 22:30:11 »
biurówka
kto z biura pójdzie na L 4 w dmi wolne od pracy  :rofl: i jeszcze zabiorą mu 20% z uposażenia

mich
Oświadczam że zrzekam się wszelkich podwyżek poza tą z ustawy modernizacyjnej i tej lipcowej którą zaproponował Rząd, a nie została wywalczona przez ZZ

 Jak się zrzekasz to pozostaje tylko ta z ustawy nie wycieraj sobie geby podwyzka lipcowa ta podwyzka jest efektem wczesniejszego protestu wiec albo w prawo albo w lewo a nie troche tak troche nie. Myslisz ze strona rzadowa sama dala ja ot tak ? I kto tu jest oszolom i jak przeszedl badania lekarskie ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 05, 2018, 22:32:03 »
Chociażby po to żeby pokazać solidarność z podziałem i Policją, tak dla zasady, a te 20% jak zabiorą z trzech dni każdy przeboleje...
L4 w dni wolne od pracy/służby... Przecież to żałosne!
Solidarność pokaż chorując w dni pracujące! Odwagi...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 05, 2018, 22:32:08 »
Kivlow14
Te 21 l służby niczego ciebie nie nauczyły, ja jestem w słuzbie znacznie dłużej i od początku w ZZ i nie pamiętam takich krzykaczy co jak trzeba pojechać było 02 października do warszawy to z PSP była garstka a teraz nawołują do L 4.
Jakie uprawnienia zabrali nam bedącym w służbie ?

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 05, 2018, 22:33:50 »
Chociażby po to żeby pokazać solidarność z podziałem i Policją, tak dla zasady, a te 20% jak zabiorą z trzech dni każdy przeboleje...
L4 w dni wolne od pracy/służby... Przecież to żałosne!
Solidarność pokaż chorując w dni pracujące! Odwagi...

Ja akurat mam służbę w sobotę więc nie trafiłeś ziomuś

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 05, 2018, 23:08:20 »
Niech kazdy robi jak podpowiada mu sumienie. Może co niektorzy maja za dobrze w psp i dlatego tak bronia sie od zwolnienia. Moze i kiedyś  byly atrakcyjbe zarobki w psp ale teraz w marketach wiecej na kasie zarabiaja. Fajnie bo mozna dorobic ale czy to na tym polega zeby koszten rodziny zapierdzielac po sluzbie? Jutro ide na L4 bo tak mi podpowiada sumienie, a ze mna conajmniej polowa obsady niewielkiej JRG na mazowszu Trzeba w koncu powiedziec glośno stop dziadostwo

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 05, 2018, 23:30:26 »
https://www.lublin112.pl/groznie-wygladajaca-kolizja-na-ul-diamentowej-uczestnicy-nie-doczekali-sie-na-patrol-policji-zdjecia/ Sytuacja przyznacie że bez precedensu.  Patrol nie pojawił się na miejscu kolizji ponieważ nie miał kto przyjechać.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 05, 2018, 23:58:22 »
Panu Albertkain nie zabrali. Jako jedyny w PSP ma 100% l4 - dlaczego nie popiera akcji l4 hmmm.....????
Honor. Panie Albertkain - niech już pan odlicza te dni, miesiące do emki i trzyma kciuki by policja jak najwięcej dla Pana ugrala.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 06, 2018, 00:36:55 »
Kaska na podwyżki lipcowe jest już w zagwarantowana w budżetach komend - zapytajcie księgowe jak nie wierzycie.
Dlatego protest nie będzie miał wpływu na obiecane 253zł. Mimo wszystko chcą przekupić, zatrzymać mundurowych i jakoś dojechać do kolejnych wyborów uciekając do parlamentu europejskiego.
Emerytury - 2 strażaków odeszło z prawie łysego uposażenia, a moi koledzy z policji też nie liczą na dorzucenie na odejście (23 i 17 lat sł). Wróżę, że w 2019 zacznie się taka fala odejść, iż politykom się nie śniło.
Inna praca ? Proszę bardzo 4700+pakiet fitnes, zdrowotny,socjal i bilet bezpłatny http://www.mza.waw.pl/spolka-mza/informacje-o-spolce/praca-w-mza/362-kierowca-autobusu  - gdzie coś takiego w PSP?
Jak nie protestować przeciwko takiemu zeszmaceniu służby mundurowej przez polityków.


« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 00:44:23 wysłana przez Florek-112 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 06, 2018, 00:54:24 »
Przypomnieć Ci jak ta służba wyglądała 25 lat temu i kto w niej służył, pewnie były to dla Ciebie boskie czasy, bo spośród imbecyli junaków byleś orłem po zawodowce. Dziś się czasy czasy zmieniły, Ci przez ciebie wyszydzani młodzi to wykształceni i pewni siebie ludzie, którzy wiedza czego chcą, a nie pijaczyny po podstawówce z lat 90 tych.
  Widzę, że masz negatywne wspomnienia z początków swojej służby. Ciężko było się wybić z pośród jak to nazywasz pijanych imbecyli ? Teraz jesteś może Szanowny Pan Oficer po WSTG (skrót od uczelni dla wybitnych: Wyższa Szkoła Tańca Góralskiego) ?
  To powiedz mi skoro teraz w służbie mamy takich młodych, wykształconych, pewnych siebie młodych ludzi to co oni robią w takim "syfie" - słowa nie moje i się z nimi nie identyfikuję. Ci wybitni, młodzi, wykształceni nie dali rady na wolnym rynku pracy ? A może z czystego wyrachowania rozpoczęli służbę w PSP, bo przywileje ? I teraz powszechny płacz - gdzie mój dodatek służbowy taki jaki ma d-ca zmiany, gdzie moje stanowisko i szkoły - przecież jestem inteligentny, czemu mnie nie kierują.
   A ja powiem Ci ze swojego doświadczenia: generalnie (z b. małymi wyjątkami jak to w grupie) wolałbym mieć obecnie jako d-ca zmiany na rocie za sobą nadal tych strażaków od junaka zaczynających, strażaków po podstawówkach i zawodówkach z lat 80-90-tych, którzy na głowę biją pod względem pracowitości obecnych wykształconych młodych. Im nie musiałem powtarzać dwa razy co mamy do zrobienia w służbie i podczas akcji, oni nie mieli wrodzonego wstrętu do miotły i łopaty i ciężkiej nierzadko pracy. Oni nie pytali: dlaczego my to mamy robić ? Oni pytali przy pożarze dlaczego tam nie poszliśmy, a nie jak obecnie dlaczego tam mamy iść. A obecnie przychodzi taki młody wykształcony i rano np. unika sprzątania placu na zewnątrz jogurtu bo go mogą znajomi zobaczyć, a przecież on na fejsie wszystkim naopowiadał kim to on teraz jest.
   Może pamiętasz, że tych naście lat temu tamtym strażakom (o których tak lekceważąco napisałeś) nie potrzeba było dyżuru domowego aby stawić się prawie całą zmianą w nocy przed swoją służbą jak ich koledzy dostawali w du.ę przy dużym hajcu. Oni również dodatkowo pracowali poza PSP, ale na pierwszym miejscu w hierarchii mieli zawsze tą "robotę" w PSP, a dzisiaj jak jest ?
Ja pamiętam starych kierowców tzw. "starych smarów" - to komplement, którzy nie bali się położyć pod samochód na kilka godzin, pamiętam strażaków po zawodówce, dla których obsługa szlifierki warsztatowej czy wiertarki nie była żadnym problemem. A teraz - przejaskrawiając - nieraz się boję młodego wykształconego zostawić sam na sam z młotkiem i gwoździami czy papierem ściernym, żeby se krzywdy nie zrobił bo on liceum ogólne kończył.... 
pozdrawiam
     

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 06, 2018, 07:12:24 »
Jak czytam niektóre wypowiedzi to coś mi przypominają. https://oko.press/piotr-duda-pomylil-obrone-demokracji-obrona-wladzy-pis/
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 06, 2018, 07:43:39 »
Ja mysle ze zamiast pisac zamieniajmy slowa w czyny

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 06, 2018, 08:13:16 »
Może komuś się przyda...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 06, 2018, 08:36:17 »
Pozdrawiam. W komentarzach piszą, że JRG 3 przyszła 1 osoba z 15,ale nie wiem ile w tym prawdy. W Krakowie źle się działo w straży, brawo dla chłopaków!

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline wilczur31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 06, 2018, 08:47:52 »

Offline Kivlow14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 06, 2018, 10:09:17 »
 :straz:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 06, 2018, 10:37:17 »
Bryan80

W pełni masz rację. Większość chłopaków z tzw 1 lini ognia dzięki swoim przełożonym, jest tak skłócona, że szkoda gadać. Najśmieszniejsze jest to, że gro ludzi jest sobie w stanie dać w dupie pogrzebać za przysłowiową złotówkę. Chcieli by podwyżki, chcieli by przywilejów, ale od siebie to ZERO dają. Zawsze im powtarzam, że powinni dostać tyle co sami reprezentują czyli zero. Z strażackim pozdrowieniem. Od 31.11 na L4.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 06, 2018, 10:59:24 »
Bryan80

W pełni masz rację. Większość chłopaków z tzw 1 lini ognia dzięki swoim przełożonym, jest tak skłócona, że szkoda gadać. Najśmieszniejsze jest to, że gro ludzi jest sobie w stanie dać w dupie pogrzebać za przysłowiową złotówkę. Chcieli by podwyżki, chcieli by przywilejów, ale od siebie to ZERO dają. Zawsze im powtarzam, że powinni dostać tyle co sami reprezentują czyli zero. Z strażackim pozdrowieniem. Od 31.11 na L4.
TO DOPIERO SIE wybierasz :) ale w pełni ciebie popieram .Natomiast powinni zacząć od siebie wymagać więcej nawet jak by nikt od nich tego nie wymagał .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 06, 2018, 11:13:00 »
Nasi przełożeni nic nie zrobią gdyż każda ich decyzja jest natychmiast zweryfikowana na niekorzyść.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 06, 2018, 11:34:29 »
Bryan80

W pełni masz rację. Większość chłopaków z tzw 1 lini ognia dzięki swoim przełożonym, jest tak skłócona, że szkoda gadać. Najśmieszniejsze jest to, że gro ludzi jest sobie w stanie dać w dupie pogrzebać za przysłowiową złotówkę. Chcieli by podwyżki, chcieli by przywilejów, ale od siebie to ZERO dają. Zawsze im powtarzam, że powinni dostać tyle co sami reprezentują czyli zero. Z strażackim pozdrowieniem. Od 31.11 na L4.
TO DOPIERO SIE wybierasz :) ale w pełni ciebie popieram .Natomiast powinni zacząć od siebie wymagać więcej nawet jak by nikt od nich tego nie wymagał .

Mój błąd 31.10.2018 :) listopad ma 30 więc nawet jak bym chciał to nie da rady. Ale choruję już od tygodnia :)

Offline Bryan80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 06, 2018, 11:38:30 »
To skłócenie jest na rękę naszym przełożonym. W mojej firmie od dłuższego czasu próbuje się skłócić ludzi pseudo-nagrodami a ludzie by sobie oczy o każdą złotówkę wydrapali. Nie wiem jak u Was jest ale u nas od dłuższego czasu pieniądze na dodatki są dla młodych, rzekomo by zrównywać pensje osób wykonujących te same zadania. Starych się olewa bo w nich nie warto już inwestować. To jest ta "zachęta" starych do długoletniej służby. Podobnie teraz próbuje się nas skłócić z wojskiem podwyżkami... Nie ma co mieć pretensji czy to do młodzieży czy wojskowych...skoro dają to tylko debil by nie wziął. Dlatego uważam że nie możemy się dać skłócić między sobą bez względu na staż służby, kolor munduru czy zajmowane stanowisko. Musimy walczyć razem. Zastanawia mnie jednak postawa naszego viceministra. Jakbym był szefem rządu to za jego wczorajszą wypowiedź w mediach o tym że ta forma prostestu nie jest problemem, że ludzie zza biurek przypomną sobie pracę na ulicy z korzyścią dla formacji, dzisiaj nie byłby już ministrem. W mojej ocenie to była bardzo butna wypowiedź, zamiast szukać pola do negocjacji jeszcze bardziej zachęcała mundurowych do protestu. Dalsza eskalacja protestu może doprowadzić niestety do destabilizacji kraju. Nie jestem zwolennikiem takiej formy protestu ale skoro inne okazały się nieskuteczne... No chybaże naszemu rządowi chodziło o taką destabilizację... wiadomo że można wtedy ogłosić stan wyjątkowy, wyprowadzić wojsko na ulice, a tak zaczynały się różne dyktatury, reżimy...oby to były tylko moje wyssane z palca dywagacje.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk