Autor Wątek: Akcja L-4  (Przeczytany 71763 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 06, 2018, 12:13:30 »
To są czcze obietnice, podobne do obiecanek obecnych ministrów MSWiA i obecnej zmiany. Obiecanek jak kiedyś obiecywali komuniści.
Niech 01 policji zadeklaruje to na piśmie i dodatkowo, że przyzna nagrody ze swojego uposażenia, gdy rząd nie da. Choć wątpię, aby policjanci i w to uwierzyli.
A my czekajmy dalej, bojąc się protestować, bojąc się o 30-50 zł dodatku i 100 zł nagrody.
Może przeliczcie to na czas na L4 poświęcony swojej rodzinie, zaległym pracom domowym.  Może warto.
 Oglądajmy się na innych, na policję,  a zostaniemy na  lodzie.
To jest ich winna. Obecnego rządu. Sami do tego doprowadzili. Rozdając 500+ rozregulowali gospodarkę, spowodowali inflację,
 wzrost cen, spadek wartości nabycia pensji - jak za socjalizmu. Niech teraz piją to piwo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 12:22:05 wysłana przez Florek-112 »

Offline Bryan80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 06, 2018, 12:25:17 »
Mietku90 ja nikogo staram się nieoceniać. Każdy ma inną sytuację życiową która determinuje jego decyzje. Jak już napisałem jestem przeciwnikiem takiej formy protestu, uważam ją za ostateczność no ale skoro...nie ma partnera po drugiej stronie stołu gotowego do rozmów na argumenty, to niech się dzieje wola Boska. Nasze służby są zgoła inne ale cel protestu ten sam. Co do naszych związków zawodowych mam swoje zdanie i nie jest to dla nich różowa laurka, ale z racji tego że jesteśmy na każdym kroku inwigilowani, nie wyrażę go na forum...pewnie ztesztą ludzie od bezpieczeństwa kraju czytają nasze wypowiedzi dlatego pozdrawiamy ich. Co do obiecanego 1000zł... Wychodzi na to że jednak pieniążki są w budżecie Policji. Mam nadzieję że ludzie pozostaną ludźmi a nie sprzedajnymi ku...mi.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 06, 2018, 12:48:04 »
Panie Bryan80 - co do formy protestu też się z Tobą zgadzam. Jednak przykład lekarzy, pielęgniarek - odejście od łóżek - wywalczyli  swoje, nauczycieli - parę lat temu zagrozili, że rok szkolny się nie rozpocznie,  i inne pokazują, że jedynie radykalne środki  dają szansę na sukces.  A jak się traktuje  postulaty ZZ - przykład płatnego 100 % L4- tą sprawę ZZ załatwiają już ile ?.  co do  nagrody 1000 zł-  masz rację.
Wracając do  protestu - i tak nasze, wasze ZZ   długo " rozmawiają " ze stroną rządzącą, wykazują się cierpliwością.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 06, 2018, 12:59:39 »
Szanowny kolego z policji: Bryan80
  To może przypomnij jeszcze naszym młodym funkcjonariuszom co tak liczna formacja mundurowa zrobiła dla siebie w poprzednich latach jak "okrajano" Was przed przejściem na emerytury.
  Przymnij nam strażakom co zrobiliście jako formacja dla siebie jak platformersi zabrali płatne chorobowe kilka lat temu. Ilu wtedy z Was poszło w ramach protestu na L4 ?
  Przypomnij nam co zrobiliście w proteście kilka lat temu jak zwiększyli platformersi z 15 lat na 25/55 możliwość przejścia na emkę.
 
  Tak się składa, że mam od wielu lat kumpli, znajomych w Waszej formacji i pamiętam jak tych co byli w Waszym ZZ traktowano jeszcze ze 3 lata temu jak oszołomów, a obecnie są wzorem do naśladowania. Pamiętam jak zazdrościli i nadal zazdroszczą strażakom dodatkowego oficjalnego zarobkowania, unormowanego harmonogramu służb na podziale bojowym czy "wczasów" na naszym stanowisku kierowania czy płatnych nadgodzin, a codziennym naszym strażakom spokojnej roboty od 8.00 do 16.00 i śmiesznego dyżuru domowego. A najbardziej czego nam zazdrościli i zazdroszczą to pragmatyki służbowej odnośnie karania, dyscypliny, zawieszania i praktycznie niemożliwości wyrzucenia ze służby z dnia na dzień.
  Tak więc proszę Ciebie, abyś nie oceniał strażaków przez pryzmat nieuczestniczenia lub małego odzewu w proteście tzw. psiej grypy, bo wiedzą, że jako formacja możemy pójść np. w Waszym kierunku pod względem pragmatyki służbowej.
 
  A na koniec powiedz proszę po przemyśleniu poniższego zapytania:
  Co by było u Was w formacji pod względem protestu gdyby: od wielu lat w policji funkcjonowałyby trzy związki zawodowe: np. ZZ Policji dzielnicowych, ZZ Policji pionu operacyjnego i prewencji i ZZ Policji kierowników i naczelników. Dwa pierwsze z tych ZZ za poprzedniej władzy przed 2016 rokiem miały się b. dobrze, jeden z nich rozdawał karty pod względem różnych profitów w służbie, a ostatni był tępiony na każdym kroku. Zmieniła się władza, nastąpiły niespotykane "odejścia na emki" od 25 lat dotykające zwłaszcza członków dwóch pierwszych ZZ, a trzeci obecnie mówiąc w dużym skrócie "uczestniczy w rozdawaniu kart". I jak wyglądałby protest całej formacji policyjnej ?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/policjanci-masowo-ida-na-l4-brudzinski-zabiera-glos/xq96t0c

pozdrawiam   
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 13:12:41 wysłana przez Butel »

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 06, 2018, 13:17:12 »
Ja akurat mam służbę w sobotę więc nie trafiłeś ziomuś
To bądź łaskaw wrzucić mi na PM skan L4...
Pokaż jaki jesteś dzielny ziomuś…
Po co? Żebyś mnie podjebał? 

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 06, 2018, 13:22:17 »
Właśnie KG PSP wypierdziała tabelkę dot. ilości L4. Codziennie do 10:00 raport z ilości zwolnień.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Kivlow14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 06, 2018, 13:23:39 »
Pertek jak mniemam to dobra zmiana była bdb dla twojego portfela i grupy - ale nie każdy potrafi wycierać sobie kolana a tym bardziej wyginać kręgosłup moralny.

Sprawa jest teraz prosta albo się zjednoczymy i zmienimy coś w MSWIA albo za chwilę Titanic zatonie i ten kto nie będzie mieć lat i wysokiej grupy zapomni o jakikolwiek emeryturze.

Piszesz pertek o latach minionych może masz rację zrywu nie było ale jak teraz staramy się rozbujać tą łajbę żeby płynęła do przodu to
 ty wolisz dalszą stagnację i utratę dalszych uprawnień.

Widzicie co piszą nasi ministrowie i jak rozmawiają z nami KG/KW w służbach - to jest paranoja.

Co do tej propozycji w Policji i 1000zł za służbę - historia lubi się powtarzać - kto pamięta Judasza ??

Offline Bryan80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 06, 2018, 14:41:05 »
Kolego Peterek chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem moich postów gdzie napisałem że nikogo nie oceniam, że mam nienajlepsze zdanie o naszych związkach... Za to czytając Twoją wypowiedź w odpowiedzi na moje posty nasuwa mi się jedno powiedzenie... Udeż w stół a nożyce się odezwą. Strasznie upolityczniłeś swoją wypowiedź. Powiem Ci że jako obywatel naszego kraju bliżej mi do obecnej władzy niż poprzedniej... Mądrze piszesz o tym że za PO było dziadostwo, zabieranie przywilejów, brak podwyżek a mimo to nikt nie protestował. To prawda. Ale były nieco inne czasy, nieco inna sytuacja gospodarcza kraju i sytuacja na rynku pracy. Ale patrząc z perspektywy Policji pod pewnymi względami, niematerialnymi było lepiej. Nikt nie używał wtedy Policji do celów politycznych typu miesięcznice itp. Obecny nasz viceministet z poprzednim ministrem robili bandytów z policjantów gdy zatrzymywano zgodnie z prawem córkę działaczki PIS, ponadto za ich działalności ośmieszano formację poprzez ubieranie policjantom skrzydeł aniołów, nakazywanie wycinania konfetti, itp... Ale Ty tego kolego Peterku nie zrozumiesz bo to dotyczy tylko naszej formacji. A że teraz miara się przebrała to dopiero teraz jest takie poruszenie. Zauważ że nasz Związek zawodowy odcina się od tej formy protestu... Po prostu ludzie na dole mają powoli tego dość i pewnie nie chodzi tylko o kwestie finansowe. Naszą formację zżera robienie pod statystykę, coraz to nowe tabelki, progi satysfakcji... A jak wypłynie gdzieś w mediach polecenie przełożonych do podwładnych np. o represjonowaniu społeczeństwa, zakazie pouczania itp to potem KWP lub KGP tłumaczy głupio że źle zinterpretowano ich wytyczne. A takie polecenia to codzienność w Policji tylko nikt o tym głośno nie mówi. Ludzie mają już tego dość. Niemniej jednak traktuj to jako moją prywatną opinię bo każdy ma inne pobudki, priorytety przystępując lub nie do protestu... A tak na marginesie to między wierszami napisałeś dlaczego jesteś przeciwny protestowi. Boisz się by pewne standardy nie zostały wprowadzone u Was, które funkcjonują już u nas... Bardzo wygodne podejście do tematu. Gratuluję. Mimo to pozdrawiam Cię serdecznie

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 06, 2018, 14:50:26 »
Biorąc przykład z Krakowa, jeśli chłopaki z 2 zmiany mieli służbę 5tego, 6tego nie przyszedł nikt z 3 zmiany, załóżmy że solidarnie nie przyjdzie też nikt z 1 zmiany, to jak długo zmiana 2 będzie na służbie w JRG ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 06, 2018, 15:01:40 »
Nie mogą Ciebie na siłe zatrzymać po 24 godzinnej służbie, idziesz do lekarza bo się zle czujesz i tyle w temacie !!!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 06, 2018, 15:29:32 »
Kolego Peterek chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem moich postów gdzie napisałem że nikogo nie oceniam, że mam nienajlepsze zdanie o naszych związkach... Za to czytając Twoją wypowiedź w odpowiedzi na moje posty nasuwa mi się jedno powiedzenie... Udeż w stół a nożyce się odezwą. Strasznie upolityczniłeś swoją wypowiedź. Powiem Ci że jako obywatel naszego kraju bliżej mi do obecnej władzy niż poprzedniej... Mądrze piszesz o tym że za PO było dziadostwo, zabieranie przywilejów, brak podwyżek a mimo to nikt nie protestował. To prawda. Ale były nieco inne czasy, nieco inna sytuacja gospodarcza kraju i sytuacja na rynku pracy. Ale patrząc z perspektywy Policji pod pewnymi względami, niematerialnymi było lepiej. Nikt nie używał wtedy Policji do celów politycznych typu miesięcznice itp. Obecny nasz viceministet z poprzednim ministrem robili bandytów z policjantów gdy zatrzymywano zgodnie z prawem córkę działaczki PIS, ponadto za ich działalności ośmieszano formację poprzez ubieranie policjantom skrzydeł aniołów, nakazywanie wycinania konfetti, itp... Ale Ty tego kolego Peterku nie zrozumiesz bo to dotyczy tylko naszej formacji. A że teraz miara się przebrała to dopiero teraz jest takie poruszenie. Zauważ że nasz Związek zawodowy odcina się od tej formy protestu... Po prostu ludzie na dole mają powoli tego dość i pewnie nie chodzi tylko o kwestie finansowe. Naszą formację zżera robienie pod statystykę, coraz to nowe tabelki, progi satysfakcji... A jak wypłynie gdzieś w mediach polecenie przełożonych do podwładnych np. o represjonowaniu społeczeństwa, zakazie pouczania itp to potem KWP lub KGP tłumaczy głupio że źle zinterpretowano ich wytyczne. A takie polecenia to codzienność w Policji tylko nikt o tym głośno nie mówi. Ludzie mają już tego dość. Niemniej jednak traktuj to jako moją prywatną opinię bo każdy ma inne pobudki, priorytety przystępując lub nie do protestu... A tak na marginesie to między wierszami napisałeś dlaczego jesteś przeciwny protestowi. Boisz się by pewne standardy nie zostały wprowadzone u Was, które funkcjonują już u nas... Bardzo wygodne podejście do tematu. Gratuluję. Mimo to pozdrawiam Cię serdecznie

  Jak mówiłem mam trochę znajomych w Twojej formacji i to co piszesz o bzdurnych wytycznych z góry to jest nienormalne i niespotykane od wielu lat. Ale tabelki, statystyka, presja na wyniki była i będzie u Was zawsze. Natomiast teraz nałożyło się to że w wydziałach prewencji, obyczajówce czy kryminalnej ludzie są zawaleni robotą, macie braki kadrowe których nie uzupełnicie przez następne kilka lat (paradoks możliwości odchodzenia najbardziej doświadczonych ludzi ze stażem 15-20 lat na wcześniejszą emkę, co z punktu widzenia państwa jest marnotrawstwem). Pamiętasz ile było wakatów średnio w policji w latach np. 2008-2015 - około 5 tyś. Aż obniżyliście wymagania do przyjęć aby zmienić ten trend, ale nie w tym był i jest cały problem. U nas młody po kursie kilkumiesięcznym już wyjeżdża do akcji i jest z niego pożytek, a u Was z młodego praktycznie nie ma bo go trzeba za rękę prowadzić.
  Co do moich obaw: ja się nie boję, po prostu wiem, że prędzej czy później (teraz prędzej raczej w związku z "odwrotnym" efektem protestów, myślę że przed wyborami w 2019) moi koledzy ze mną z podziału bojowego zostaniemy wzięci w "ryzy", że nawet nie piśniemy. I zamiast straż pożarna iść w dobrym kierunku, np. totalna rewolucja w określeniu kto jest funkcjonariuszem, a kto zostanie cywilem, czy w kierunku likwidacji przerostu obecnej biurokracji i narostów biurowych w każdej komendzie, to niestety uderzy się w tych ludzi którzy stanowią o sile PSP czyli podział bojowy.
 A jestem przeciwny obecnym protestom właśnie z powodu ich określonego kontekstu politycznego. Efekt długofalowy protestu jest obliczony na destabilizację kraju rządzonego obecnie przez opcję prawicową w myśl zasady totalsów "wyłączmy państwo". I tu myślę, że wszyscy jesteśmy wykorzystywani jako mundurowi. Zobacz teraz jak zachowują się media na czele z gazetą michnikowską, tvn-em czy onetem. Gdyby takie protesty i forma L4 została zrobiona w 2014 roku przeciwko donaldinio to na Was i na nas nie zostawiliby suchej nitki w nagonce z opisem naszych przywilejów nie tylko emerytalnych.
pozdrawiam
ps. warto poczytać komentarze pod obecnymi artykułami o L4 w onecie, interii czy wp "zwykłych" obywateli nie związanych rodzinnie ze strażakami czy policjantami.         

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 06, 2018, 15:33:55 »
Panowie post nie jest zalozony po to zeby sobie wzajemnie ublizac tylko informowac jak sprawa wyglada z L4. Wiadomo ze nie wszystkim musi sie to podobac i kazdy ma do tego prawo. Puki co w JRG Gostynin ufiarami czerwonki padlo około 30% stanu jednostki

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 06, 2018, 16:19:21 »
W chwili obecnej, protest w tej formie, jest już na tyle rozwinięty (szczególneiw Policji), że wycofanie się z niego w tym momencie byłoby całkowitą porażką. Niezależnie czy się popiera tę formę protestu czy nie, jest ona już wdrożona i tego nie zmieniajmy (ci co nie chcą protestu, niech chociaż nie przeszkadzają)! Pomyślcie tylko co się stanie jeśli teraz skapitulujemy i odpuścimy - zapie.... nas (i inne służby też) żywcem. Stracimy dużo więcej niż tylko niewywalczone pieniądze...
Swoją drogą słabo się czuję....

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 06, 2018, 16:38:47 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 06, 2018, 16:47:01 »
Kolejne osoba łapią czerwonkę, kg kazuje wysyłać tabele z brakami,  robią przesunięcia ludzi między powiatami ale kolejni sciagani juz chorują,  osp realizuje zabezpieczenia w jrg, myślę że jak specjalistyka się zarazi to osp juz nie pomoże, u mnie
KW powiedział, że osoby które będą przesuwane na inne powiaty w celu zabezpieczenia będą miały dodatkową gratyfikacje 😂, szkoda ze rząd tego nie chce dać i nie było by dzisiaj problemu.
Ps. rutinoskrbin nie działa, a tel zostawiłem w komendzie w szafce i dopiero odbiorę go za 5 dni bo mam WS, lub jak wrucę po l4 bo cuś mnie bierze , " taki mamy klimat" panie KG i MIN MSWiA

zyraf

  • Gość
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 06, 2018, 16:51:44 »
Kolego Peterek chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem moich postów gdzie napisałem że nikogo nie oceniam, że mam nienajlepsze zdanie o naszych związkach... Za to czytając Twoją wypowiedź w odpowiedzi na moje posty nasuwa mi się jedno powiedzenie... Udeż w stół a nożyce się odezwą. Strasznie upolityczniłeś swoją wypowiedź. Powiem Ci że jako obywatel naszego kraju bliżej mi do obecnej władzy niż poprzedniej... Mądrze piszesz o tym że za PO było dziadostwo, zabieranie przywilejów, brak podwyżek a mimo to nikt nie protestował. To prawda. Ale były nieco inne czasy, nieco inna sytuacja gospodarcza kraju i sytuacja na rynku pracy. Ale patrząc z perspektywy Policji pod pewnymi względami, niematerialnymi było lepiej. Nikt nie używał wtedy Policji do celów politycznych typu miesięcznice itp. Obecny nasz viceministet z poprzednim ministrem robili bandytów z policjantów gdy zatrzymywano zgodnie z prawem córkę działaczki PIS, ponadto za ich działalności ośmieszano formację poprzez ubieranie policjantom skrzydeł aniołów, nakazywanie wycinania konfetti, itp... Ale Ty tego kolego Peterku nie zrozumiesz bo to dotyczy tylko naszej formacji. A że teraz miara się przebrała to dopiero teraz jest takie poruszenie. Zauważ że nasz Związek zawodowy odcina się od tej formy protestu... Po prostu ludzie na dole mają powoli tego dość i pewnie nie chodzi tylko o kwestie finansowe. Naszą formację zżera robienie pod statystykę, coraz to nowe tabelki, progi satysfakcji... A jak wypłynie gdzieś w mediach polecenie przełożonych do podwładnych np. o represjonowaniu społeczeństwa, zakazie pouczania itp to potem KWP lub KGP tłumaczy głupio że źle zinterpretowano ich wytyczne. A takie polecenia to codzienność w Policji tylko nikt o tym głośno nie mówi. Ludzie mają już tego dość. Niemniej jednak traktuj to jako moją prywatną opinię bo każdy ma inne pobudki, priorytety przystępując lub nie do protestu... A tak na marginesie to między wierszami napisałeś dlaczego jesteś przeciwny protestowi. Boisz się by pewne standardy nie zostały wprowadzone u Was, które funkcjonują już u nas... Bardzo wygodne podejście do tematu. Gratuluję. Mimo to pozdrawiam Cię serdecznie

  Jak mówiłem mam trochę znajomych w Twojej formacji i to co piszesz o bzdurnych wytycznych z góry to jest nienormalne i niespotykane od wielu lat. Ale tabelki, statystyka, presja na wyniki była i będzie u Was zawsze. Natomiast teraz nałożyło się to że w wydziałach prewencji, obyczajówce czy kryminalnej ludzie są zawaleni robotą, macie braki kadrowe których nie uzupełnicie przez następne kilka lat (paradoks możliwości odchodzenia najbardziej doświadczonych ludzi ze stażem 15-20 lat na wcześniejszą emkę, co z punktu widzenia państwa jest marnotrawstwem). Pamiętasz ile było wakatów średnio w policji w latach np. 2008-2015 - około 5 tyś. Aż obniżyliście wymagania do przyjęć aby zmienić ten trend, ale nie w tym był i jest cały problem. U nas młody po kursie kilkumiesięcznym już wyjeżdża do akcji i jest z niego pożytek, a u Was z młodego praktycznie nie ma bo go trzeba za rękę prowadzić.
  Co do moich obaw: ja się nie boję, po prostu wiem, że prędzej czy później (teraz prędzej raczej w związku z "odwrotnym" efektem protestów, myślę że przed wyborami w 2019) moi koledzy ze mną z podziału bojowego zostaniemy wzięci w "ryzy", że nawet nie piśniemy. I zamiast straż pożarna iść w dobrym kierunku, np. totalna rewolucja w określeniu kto jest funkcjonariuszem, a kto zostanie cywilem, czy w kierunku likwidacji przerostu obecnej biurokracji i narostów biurowych w każdej komendzie, to niestety uderzy się w tych ludzi którzy stanowią o sile PSP czyli podział bojowy.
 A jestem przeciwny obecnym protestom właśnie z powodu ich określonego kontekstu politycznego. Efekt długofalowy protestu jest obliczony na destabilizację kraju rządzonego obecnie przez opcję prawicową w myśl zasady totalsów "wyłączmy państwo". I tu myślę, że wszyscy jesteśmy wykorzystywani jako mundurowi. Zobacz teraz jak zachowują się media na czele z gazetą michnikowską, tvn-em czy onetem. Gdyby takie protesty i forma L4 została zrobiona w 2014 roku przeciwko donaldinio to na Was i na nas nie zostawiliby suchej nitki w nagonce z opisem naszych przywilejów nie tylko emerytalnych.
pozdrawiam
ps. warto poczytać komentarze pod obecnymi artykułami o L4 w onecie, interii czy wp "zwykłych" obywateli nie związanych rodzinnie ze strażakami czy policjantami.         


Zejdź na ziemie...i nie dorabiaj teorii spiskowych. Również nie jestem fanem michników, TVNów i całej tej bandy oszołomów. Jednak to PIS ciągle trąbi jak to jest dobrze jak rządzą, ile to mamy pieniędzy, bezrobocie niskie jak nigdy a wymagania wysokie jak zawsze....
Popatrz na nabory do jednostek chemicznych nikt się nie zgłosił bo jaki chemik będzie robił za 2.300 na rękę?
Wymagania na kierowców C a najlepiej C + E - zobacz pierwszą lepszą ofertę pracy i płacę za takie wymagania.

Służba nie jest atrakcyjna, rynek pracy robi swoje. Policja ma już problem z wakatami a pasjonatów do PSP przychodzi coraz mniej albo nie są wstanie przejść naboru więc pewnie i nas czeka obniżenie wymagań.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 06, 2018, 17:02:49 »
Do kolegów, którzy piszą, że za PEŁO nie protestowaliśmy - macie amnezję, nawet politycy PiS nas wspierali na tych protestach.
A obecna skala protestów i  L4  nie wynika z żadnej polityki. Wbijcie sobie do głowy,  razem z naszymi przełożonymi, że  jest to efekt coraz niższej siły nabywczej naszych uposażeń przy dalszym ograniczeniu naszych przywilejów, brakami kadrowymi  zwiększonymi zadaniami, omijaniem przepisów z awansami i rozliczaniem nadgodzin, straszeniem, mobingiem, a do tego braku świadczeń dodatkowych z cywili(wf, zdrowie, socjal).  Miało być lepiej a jest jak widać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 17:11:42 wysłana przez Florek-112 »

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 06, 2018, 17:04:42 »
Jak się powiedział A to teraz trzeba powiedzieć B, jak trzeba będzie to nawet do przyszłego roku taka sytuacja będzie.
NAJWAŻNIEJSZE TO NIE UGIĄĆ SIĘ !!!
Walczyć i pokazać im że PB ma jaja !!!
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 06, 2018, 17:33:31 »
Kolejna L 4

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 06, 2018, 17:42:25 »
Ta niech dzwonią do prezesów OSP tylko w jakim celu skoro JOT-em w OSP jednoosobowo dowodzi i odpowiada za jej funkcjonowanie Naczelnik.Jeśli jakiś prezes bez wiedzy naczelnika podejmie i wyrazi  zgodę to łamie przepisy OSP.
Osobiście jako ochotnik, jeśli u mnie  doszło by do sytuacji w której prezes podjął by decyzje z uśmiechem na  twarzy powiedziałbym mu aby sam sobie to realizował skoro podjął taką decyzję.A przybyłe osoby uświadomię w czym problem. Wyjazd do zdarzenia oczywiście tak,aby spełnić obowiązek którego się podjąłem wstępując do OSP, ale z remizy i powrót do domu po ewentualnej akcji a nie czuwanie po komendach.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 06, 2018, 17:47:09 »
Do kolegów, którzy piszą, że za PEŁO nie protestowaliśmy - macie amnezję, nawet politycy PiS nas wspierali na tych protestach.
A obecna skala protestów i  L4  nie wynika z żadnej polityki. Wbijcie sobie do głowy,  razem z naszymi przełożonymi, że  jest to efekt coraz niższej siły nabywczej naszych uposażeń przy dalszym ograniczeniu naszych przywilejów, brakami kadrowymi  zwiększonymi zadaniami, omijaniem przepisów z awansami i rozliczaniem nadgodzin, straszeniem, mobingiem, a do tego braku świadczeń dodatkowych z cywili(wf, zdrowie, socjal).  Miało być lepiej a jest jak widać.
To już nie jest polityka tylko wkurwienie ludzi osiągnęło apogeum

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 06, 2018, 19:19:52 »
A to już widzieli?

O Gorzowie słyszeli?
https://remiza.com.pl/policjantow-zastapia-zolnierze-i-strazacy/



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 19:50:05 wysłana przez nintruz »

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 06, 2018, 19:43:37 »

Ale PiS oddaje to co peło zabrało więc Panowie z S na kolanka ładnie bo stołki zapewnione i już obsadzone, na szkołę miejsce też się znajdzie oczywiście poza kolejnością.
Szkoda że Nas dzielą ambicje pojedynczych osób..
Mam nadzieję że to co Policja dla mundurowych wywalczy to w/W Panowie oddadzą bo są zadowoleni z obecnych perspektyw

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 06, 2018, 19:46:29 »
Szkoda, że Brudziński i peterek upolityczniają obecną sytuację w służbach mundurowych.  To nie jest polityczny protest :tuba:

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 06, 2018, 19:53:19 »
Olać  ministra B........go.   w cywilizowanym kraju, za taką sytuację do jakiej doszło w naszym kraju  ( a to początek problemów )  minister już dawno  został by  odwołany.  a  ten trzyma się koryta za wszelką cenę i struga wariata.  żenada.   ZZ powinny go olać -  i tak decyduje kto inny za niego.