Autor Wątek: Wyjazdowość  (Przeczytany 12241 razy)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 07, 2018, 19:55:03 »
Cytuj
obowiązkiem d-cy wozu jest przekazać dyżurnemu SK w trakcie wyjazdu informację przez radiostację że za strażaka A wyjechał strażak B.
A gdzie zasady korespondencji radiowej, no chyba, że ksywki podajecie  :rofl:

A od kiedy w korespondencji radiowej nie mogę podać nazwiska jednego i drugiego strażaka ? W którym punkcie zasad jest to zabronione - proszę nie mylić z kryptonimami osób funkcyjnych (jeszcze nie prowadzę akcji):mellow:
RODO coś zmieniło ? -_-
pozdrawiam

Kolego nawet na kursie podstawowym uczą strażaków ze kategorycznie zabrania się podawania stopni i nazwisk.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 07, 2018, 19:58:16 »
Można przez stację podać, że jest zmiana obsady (np. 2 osoby) i szczegóły podasz po powrocie. W SWD nie ma problemu po zakończeniu działań zmienić obsadę do tych działań, które już się zakończyły.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 09, 2018, 18:34:37 »
Przeczytaj instrukcję w sprawie organizacji łączności, to się zdziwisz.

Ksywki mogły by być, ale trzeba by to jakoś usankcjonować dokumentem, który wprowadzał by je do obiegu/stosowania w danej KP/KM
Zgodnie z sugestią Twoją przeczytałem (kolejny raz w ostatnich latach). I się nie zdziwiłem -_-. "Zaliczyłem" nawet i przystanąłem na dłużej przy punkcie 7 rozdział VIII załącznika do rozkazu nr 4 01KG z czerwca 2009 roku. Kluczem jest słowo "osób funkcyjnych". 

za fireman_f:
 "Kolego nawet na kursie podstawowym uczą strażaków ze kategorycznie zabrania się podawania stopni i nazwisk." - i mają rację, że tak uczą. Na początek trzeba mówić młodym że czarne to czarne a białe to białe, bez żadnego szarego. Z czasem doszkolą się i zrozumieją, że np. mogą swojego kolegę z zastępu wywołać po nazwisku przez radiolkę, a komendanta czy dowódcę JRG to nie wolno.
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 09, 2018, 18:43:00 »
a więc za swoją radą doszkalaj się dalej aż zrozumiesz że na wozie i w zastępie każdy ma przydzieloną jakaś funkcję

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 09, 2018, 21:13:43 »
a więc za swoją radą doszkalaj się dalej aż zrozumiesz że na wozie i w zastępie każdy ma przydzieloną jakaś funkcję
a więc za swoją radą doszkalaj się dalej aż zrozumiesz że funkcja z przydziału na wozie i w zastępie to co innego niż "osoba funkcyjna".
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 09, 2018, 22:27:54 »
Jeszcze raz na spokojnie zobacz, czym są funkcyjni w PSP to nie ogranicza się tylko do kadry dowódczej, są też usankcjonowani funkcyjni na wozie są kryptonimy od 15 do 19, są też wprowadzone kryptonimy dla rot I i II a także dla ratownika monitorującego, koordynatora medycznego itp.. ponadto w sieciach MSWiA dopuszcza się tworzenie kryptonimów w postaci słów logicznych połączonych z grupami cyfrowymi.

To wszystko zrobiono po to, aby nie wołać przez stacje Heniek, Zenek czy też Franek zrób to czy tam to tylko po to, żeby obojętnie gdzie się pojedzie i zawoła np. XX- XXX-21 R1 to w PSP zgłosi się przodownik roty pierwszej z GBA a nie stu Heńków, bo może akurat on też jest Heniek.


Ps* jeśli to cię nie przekonało to rób jak chcesz wołaj po imieniu a nawet nazwisku ja ze swojej strony zakończyłem dyskusję. temat wątku  tego nie dotyczył i moderator powinien to usunąć lub przenieść
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 22:32:33 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Wyjazdowość
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 09, 2018, 22:33:23 »
Cytuj
Koledzy pytanie , czy jest możliwość wpisania moich wyjazdów w OSP do karty wyjazdowości w PSP ? Pytam teoretycznie .  Czasem braknie zwłaszcza , że częściej wyjeżdża pierwszy lub drugi wyjazd a zdarza się że na trzecim się nie załapię trzydziestki .
Pytanie jest inne , czy funkcjonariusz PSP będąc jednocześnie członkiem OSP może dopisać zdarzenie w którym brał udział ( np. jako dowódca OSP) do swojej karty wyjazdowości w swojej JRG .
na tak postawione pytanie : nie może - nie wolno tego robić
pozdrawiam
 
Zakładając wątek chodziło mi bardziej o odpowiedz tak lub nie , jeśli nikt nie ma nic do dodania więcej w temacie proszę o zamknięcie .