Autor Wątek: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....  (Przeczytany 66332 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2018, 20:17:19 »
A doczytaliście że zgłoszenie było ?
Tylko komendianty stwierdziły , że nie będą powiadamiać Policji
Droga służbowa się zakończyła

Dodatkowo strażacy którzy to zgłosili to mają teraz problemy bo to ulubiona jednostka pewnego Pana i tam zawsze wszystko było najlepsze tylko zapomniał ze na jednostce liczy się atmosfera której tam nie ma.
W załączeniu papierek z wpływówką :P 

[załącznik usunięty przez administratora]
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2018, 20:25:07 »
SIEDEM, może teraz odniesiesz się do całej JRG 5 tak jak to zrobiłeś odnośnie ogniomistrza?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2018, 20:40:05 »
Jeżeli w notatce służbowej jest prawda o słowach generała do podoficera i jeżeli byli w służbie a nie na piwie to powinien już wjeżdżać na plac KG a spowrotem pociągiem lub taxi,
Myślałem że jak jeden powiedział "spieorzaj dziadu" i poznał konsekwencje swego zachowania kolejny "mądry" się nie znajdzie ale widocznie lampasy odebrały logiczne myślenie..... :milcz:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2018, 21:25:44 »
Od kolegi ze związków wygląda na to że afera z kradzieżą roztacza coraz większe kręgi.
To pismo jakiś przedszkolak za nich pisał? Naprawdę nie ma w JRG5 nikogo kto umie poprawnie sformułować parę zdań i wyjustować tekst?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2018, 21:41:27 »
Narasta bunt wśród strażaków i nie dziwie się. Czasy się zmieniają,  wymagają od nas coraz więcej, ale w sprawie budowlanek,  wartownikow, i kulenia ogona przed Panem oficerem się nie zmienia. Niestety skoro wymaga się od nas profesjonalizmu i jeszcze nie wiadomo czego, sądzę że powinno się nas traktować jak profesjonalistów. Od ochrony jest ochrona,  od prac budowlanych są ekipy,  od kulenia ogona nie ma już nikogo bo szacunek należy się każdemu po równo. Takie mamy czasy, domagajmy się szacunku,  nawet gdyby wiązało się to ze zmianą regulaminu służby w PSP. ( który i tak pochodzi z rodem z PRL i służb w tamtych czasach.)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2018, 21:52:28 »
Znam Janusza osobiście. Ma wykształcenie... nazwijmy to okołoprawnicze. Jest mącicielem, malkontentem i lawirantem. Wszystko mu nie pasuje. Ma dwie lewe ręce. Odmawia wykonywania poleceń na akcji.... np jest kierowcą, to nie bedzie rozwijał węży pomimo, że wymaga tego sytuacja. I będzie dyskutował. Później napisze notatkę że go zjebałeś a on przecież od tego nie był i to Twoja wina że wysłałeś drugą rotę do przeprowadzenia ewakuacji. Wtedy się rozpisze, że wykazałeś się brakiem szacunku wobec niego, bo uraziłeś Pana Podoficera, który chciał tylko sumiennie wykonywać swoje obowiązki. To jest człowiek, któremu nie wierzę i który wszedzie pali mosty. W notatce można napisać wszystko. Twarz w twarz, usta w usta. Janusz potrafi napisać wszystko.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 19, 2018, 22:09:57 »
Nie zawsze problem leży po jednej ze stron . U nas przykładowo są dwa związki i lecą pisma na ten drugi  ,różne paszkwile  :wacko: i jakbym jak nie znał sytuacji to bym się dał nabrać . Koledzy troszkę ostrożności w ocenie . Żeby mieć jakiś tam pogląd to trzeba dwóch stron konfliktu wysłuchać . Powtarzam wysłuchać . Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 22:13:40 wysłana przez młody13 »

Offline psppsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 19, 2018, 22:10:49 »
Znam Janusza osobiście. Ma wykształcenie... nazwijmy to okołoprawnicze. Jest mącicielem, malkontentem i lawirantem. Wszystko mu nie pasuje. Ma dwie lewe ręce. Odmawia wykonywania poleceń na akcji.... np jest kierowcą, to nie bedzie rozwijał węży pomimo, że wymaga tego sytuacja. I będzie dyskutował. Później napisze notatkę że go zjebałeś a on przecież od tego nie był i to Twoja wina że wysłałeś drugą rotę do przeprowadzenia ewakuacji. Wtedy się rozpisze, że wykazałeś się brakiem szacunku wobec niego, bo uraziłeś Pana Podoficera, który chciał tylko sumiennie wykonywać swoje obowiązki. To jest człowiek, któremu nie wierzę i który wszedzie pali mosty. W notatce można napisać wszystko. Twarz w twarz, usta w usta. Janusz potrafi napisać wszystko.
Kolego nie znam Janusza nie pracuję w Krakowie na szczęście, ale coś bardzo zależy ci na zdyskredytowaniu tego Pana Janusza. Odnoszę takie wrażenie że jesteś w niezłej komitywie z dowódcami którzy prawdopodobnie naruszali regulaminy oraz po ludzku zdobywali gwiazdki kosztem strażaków.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 19, 2018, 22:11:37 »
Tu chodzi o konkretną sytuacje. Janusz jest jaki jest, nie znam gościa.  Ale szczerze, gdyby w nocy ktoś się wbił do nas na szatnie to żądał bym od dowódcy jednostki wezwania policji. Ewentualnie sam bym wezwał.  Może tam na jrg miarka się z czymś przebrała a ta kradzież to wisnienka na torcie.  poszło to do prokuratury,  wiec myśl że nie dotyczy to tylko Pana Janusza.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 19, 2018, 23:17:00 »
To skoro taki janusz jest taki dobry i sprawiedliwy to niech go ktoś ukarze i awansuje na dowódcę.  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 19, 2018, 23:34:09 »
Panowie sprawa nie dotyczy Janusza w tym przypadku. Janusz jak każdy z nas ma lub może mieć coś za uszami. Nie ma ludzi bez zarzutu a cała dyskusja o Januszu nosi oznaki odwrócenia kota do góry nogami. Tu chodzi o wrzód, który rósł w Małopolsce od pewnego czasu i powoli pęka i pękać będzie. Kraków - JRG 1, JRG 5 ( przeniesienie jak na 1, odebranie dodatków służbowych), to może być tylko przyczynek do pewnych decyzji personalnych, które powinny zostać już podjęte. Wychodzi całkowity brak przygotowania ludzi do pełnienia funkcji dowódczych, brak doświadczenia - samymi plecami politycznymi, czy związkowymi doświadczenia czy kompetencji się nie kupi. Ludzie maja powoli dość, miało być pięknie a jest coraz gorzej. Teb wrzód rośnie w całej straży pożarnej. Powołani przełożeni w myśl zasady mierny, bierny ale wierny nie gwarantują odpowiedniej jakości współżycia w koszarach ani tym bardziej podczas działań ratowniczych. Niektórzy z nich nie rozumieją, że oprócz pleców politycznych, czy związkowych trzeba mieć coś w głowie. A jak tam pusto to i Salomon nic........ . Ludzie siedzą w miarę cicho jak ma z czego utrzymać rodzinę, lub w dorabianiu nikt im nie przeszkadza. Jak są zmuszeni dać sobie podwyżkę poprzez wystąpienie ze związku, bo ich zawiódł i ma stołki tylko dla swoich wybrańców narodu to wybrańcy robią patologię a ludzie cierpią do pewnego czasu. Później schodzą z barykady i jest  problem. Tak się może okazać w innych w innych jednostkach PSP. Choroba nas toczy i tylko czekać gdzie wrzód jeszcze pęknie. Może trzeba jak w szpitalu w Przemyślu, gdzie dziś 120 pracowników przyniosło L 4. Może to wstrząsie przełożonymi. Jak tak dalej pójdzie to kadrowo tylko to zaorać.           

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2018, 00:01:34 »
Kraków to nie jest pierwsza komenda Janusza. Mamy do siebie teraz całą Polskę odległości. Nie znam żadnego Dowódcy JRG z Krakowa. Śmiem twierdzić, że gdyby to się działo u mnie to zawiadomiłbym policję niezależnie ponieważ kradzież dotyczyła mienia prywatnego. Przechodziłem zresztą taki scenariusz. Ostatecznie umożony ze względu na brak wykrycia sprawcy.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 20, 2018, 08:35:33 »
Być może ta kradzież to sprawa ściśle wewnętrzna.
Czyli co? Twierdzisz, że sam upozorował kradzież lub wpuścił osoby trzecie na teren JRG aby tego dokonały?

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2018, 08:55:17 »
Co za różnica, czy to prywatne mienie czy nie. Nastapiło wtargnięcie złodzieja na teren państwowego obiektu a komendant PSP uważa, że Policja jest zbędna. Póki co to PSP ne dorobiła się własnego wydziału kontrolującego strażaków...przynajmniej oficjalnie  :o

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:19:27 »
Witaj siedem. Tak czytam twoje wypociny i się zastanawiam ile osób Tobie pomagało w ich układaniu. Nieważne. Otóż chciałbym Tobie oznajmić że może byś powiedział wszystkim jakie masz stanowisko żeby mieli jasność sprawy i jak się dostałeś do straży pożarnej ale to na marginesie. Otóż cała sprawa nie dotyczy tylko mojej osoby a wszystkich jednostek w Krakowie. Otóż znam zasady odnośnie drogi służbowej. To co działo się w Bydgoszczy to był pikuś co dzieje się tutaj. Nie tylko ja walczę ale również jak byś nie zauważył wiele osób walczy. Związki składają do Prokuratury zawiadomienie. Ludzie z innych JRG piszą pisma z prośbą o pomoc. Inni się wypowiadają również w innych czasopismach i do nich się nie odnosisz tylko odnosisz się do tych artykułów gdzie jest moje imię i nazwisko. Twoja niechęć do mojej osoby jest tak wielka że zaślepia Tobie wszystko. Ja nie będę mówił nic na twój temat zacytuję jedynie moje słowa do Ciebie jak byłem w Bydgoszczy " poczekaj założę wodery bo takiej ilości wody nie widziałem" chodzi o to jak ładnie potrafisz mówić tylko że to niekoniecznie prawda.Zostaw sobie dalej te gwiazdki i dalej idź swoją drogą. Jeszcze raz Tobie powiem tu chodzi o KM PSP Kraków a nie o Janusza Bałdygę  Ja mówię prawdę mam nagrania rozmów a to że jestem podany z Imienia i Nazwiska to tylko pokazuje że nie mam nic do ukrycia. Pozdrawiam Janusz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 09:24:09 wysłana przez Janusz74 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:13:18 »
Nic dodać nic ująć
Czytając wpisy "Siedem" odniosłem wrażenie, że mamy do czynienia z kimś kto "otwiera szampany" (w służbie ?) i cieszy sie że dalej będzie można spać w samochodzie :)
Trochę to śmieszne, ale tak to trochę zabrzmiało

Więc jakie masz stanowisko kolego "siedem" ?
Teraz Twój ruch
Gość Ci sie wystawił z imienia i nazwiska.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 10:41:04 wysłana przez Geddeon »

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:14:32 »
Janusz74, nie znam sprawy ale czekam na jakieś rozwiązanie tego konfliktu. Ogólnie szacun za odwagę,  nie wiele strażaków odważyło by się tak walczyć z górą. Dla osób piszących tu swoje wyroki: sprawa jest w prokuraturze i to ewentualnie sąd będzie decydować co i jak. Mam nadzieje że jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to zostaną wyciągnięte konsekwencje a reszta cwaniaków może zrozumie ze podoficer i szeregowy to tez człowiek. Pozdrawiam i czekam na rozstrzygnięcia z którymi może będziesz chciał się dzielić z nami ;) powodzenia!

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:24:30 »
Postaram się wpisywać co jakiś czas i przedstawiać całą sytuację. Na dzień dzisiejszy dwaj komendanci są na urlopie a dzisiaj rzecznik prasowy ma się wypowiedzieć dla jednego z radia. Co będzie dalej? otóż następne artykuły też się ukażą i wypłynie jeszcze więcej informacji jeżeli będą chcieli to zamieść pod stół. Tak jak powiedziałem tutaj chodzi o wszystkie jednostki PSP W Krakowie. Pozdrawiam Janusz

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:09:01 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2020, 16:06:15 wysłana przez Siedem »

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:38:17 »
No widzisz siedem dalej jak zwykle omijasz prawdę i nie chcesz się przyznawać do błędów. Skoro nie masz nic do ukrycia czemu nie masz odwagi się przedstawić i jakie stanowisko zajmujesz? Dziwne. Taki wzorowy z ciebie strażak a cały czas anonimowy. Jesteś pokroju mojego d -cy JRG ładnie mówię, wszystko to co ludzie chcą usłyszeć a robię całkowicie co innego. Wiesz co nas różni? ja dostałem się do PSP bez pleców a ty niestety tak. Czemu niestety? bo jak byś szedł od samego dołu to głupot byś nie pisał. Prawda jest jedna i jest tutaj pokazana. Ja mam dowody. Za mną stoi około 500 osób a może i więcej. Inni strażacy z innych miast mnie i moich kolegów wspierają. walczymy o dobro podziału bojowego o ile wiesz co te słowa oznaczają. Ja przedstawiam się z Imienia i Nazwiska bo nie mam nic do ukrycia tylko prawda. A ty? Żyj dalej tam gdzie jesteś i przestań zaśmiecać forum. Opinia publiczna ma prawo poznać wszystko natomiast zdjęć kolegów nigdy nie robiłem. Pozdrawiam Janusz

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:55:01 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2020, 16:06:43 wysłana przez Siedem »

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:58:25 »
No questions, no comments.... 

Offline ziomal1968

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • dziki kraj, dzikie obyczaje
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:08:53 »
mam nagrania rozmów
i wszystko w temacie.
Gościu pisze, że ma nagrania rozmów, i uważa, że jest to absolutnie normalna sprawa na świecie.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:18:10 »
Drogi kolego. Dowód w tych czasach to podstawa. Jeżeli bym tego nie miał uważasz że by mi uwierzyli czy oficerowi? Nagranie to dowód w sądzie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:27:11 »
Kolego Siedem
To nie jest prywatna sprawa Janusza
Zachowujesz się tak jakby wszystko inne było w porządku tylko on jeden narobił smrodu
Poczytaj artykuł, komentarze innych pod nim
Dość przerażające
Doniesienia do prokuratury nie złożył Janusz. Jak się okazuje zostało złożone 5 dni przed tym artykułem, który tak Cię drażni.
Zauważyłeś to ? Czy nie chcesz zauważyć i skupiasz się tylko na nim.

Ja sam jestem zdziwiony i nie dowierzam, że coś takiego się dzieje. I nie chodzi tu o to włamanie czy zgłoszenie tylko o to co wyszło
przy okazji.
Jeśli uważasz , ze to jest w porządku i tak ma być to pozostaje jedynie współczuć podwładnym.
Poczekajmy na rozwój sytuacji.
Niech się też wypowie druga strona , bo jak na razie są na urlopach
i ponoć nie odbierają telefonów.