Autor Wątek: praca dla strażaków w UE  (Przeczytany 32371 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 20, 2007, 14:41:16 »
w innych krajach szeregowy strażak moze jakos tyle zarobic.....ale tu jest Polska niestety....

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2007, 00:49:49 »
Przykre jest to co się dzieje i to o czym tutaj czytam. Wizja ciekawej pracy przyciągnęła mnie do PSP, niebawem kończę szkołę. Nie chcę wyjeżdżać, chciałbym zostać tu, bo tu jest moje miejsce. Tylko w końcu okaże się, że zostałem tutaj sam, a rówieśnicy po politechnikach, uniwersytetach i akademiach będą szeroko śmiać mi się w twarz...

Trudno, nie pozostaje mi teraz już nic innego, jak dalej kroczyć wybraną drogą z nadzieją na lepsze jutro :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2008, 19:47:40 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Konrad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 29, 2007, 20:33:19 »
No niestety - praca bardzo odpowiedzialna i szlachetna a za śmieszne pieniądze. Myślę że to wstyd dla naszych władz, że strażak po pracy musi iść i dorabiać żeby utrzymać rodzinę. Ja mam obecnie 1095 zł - wychodzi 35 zł na dzień - co to ma wogóle być? SKANDAL!!! Dopóki się nie zjednoczymy i nie zaprotestujemy ci z "góry" będą robić nas w konia. Ale w straży za dużo jest pasjonatów i ludzi studzących zapał do walki słowami "chcesz zarabiać 3000 zł inni mają po 750" - 750 to także tragedia, ale każdy walczy o swoje i nie ma co równać w dół. 
Teraz trzeba zadać sobie pytanie - czekać na zmianę czy uciekać ?

Offline fiszdriv3r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 04, 2007, 11:28:48 »
Clopaki kazdy ma swoje potrzeby inni wieksze drudzy mniejsze. Nikogo nie obrazajac ale jak ktos godzi sie na wcinanie chleba ze smalcem to jego sprawa!!! Poza tym nawet z 3000 miesiecznie chaty w moim regionie nie postawie!!! Kazdy ma swoj wybor w zyciu ja nawet przez sekunde nie myslalem 2 lata temu ze bede chcial wyjechac!!!! Uwirzcie mi!!! Ale czasy tak drastycznie pokazaly mi co sie dzieje a co gorsza co moze byc ze sam juz nie wiem jak mam myslec i co robic!!! Pozdrawiam wszystkich glowa do gory moze bedzie lepiej!!!  ^_^

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 23, 2007, 13:03:52 »
Na zachodzie strażakom nieźle płacą.Jak ktoś zna ściężkę jak można taka pracę i gdzie uzyskac, to niech sie podzieli lub poda stronę www gdzie coś znajdziemy. jeżeli będzie okazja to już mnie nie ma. sory ale takie sa realia nie będę czekał aż Irlandia przypłynie do nas.

Offline mysz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 13, 2007, 15:46:11 »
już nie pracuje w psp i zarabiam teraz 12000

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 13, 2007, 16:29:42 »
mysz, gratki, ale powiedz gdzie i przy czym. co robisz i ile w psp wysłuzyłes?
pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 13, 2007, 20:45:16 »
Tak, pensje u nas nie są imponujące, nie mamy też realnych szans na poprawę tego stanu rzeczy.
W UK krąży film dla Polaków zachęcający  do pracy w straży pożarnej, obiecuja w tym taakże naukę języka.
Mój kolega stoi właśnie przed takim dylematem...... jest jeszcze młody więc zachęta jest duża.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 13, 2007, 20:52:51 »
Nie jest tak do końca – podstawowe wymaganie pracy w straży w UK – biegła znajomość języka! Zdajesz egzamin pisemny z wiedzy ogólnej. Opowieści o nauce w trakcie pracy możesz wsadzić po między bajki.
Fakt paru chłopaków pracuje w UK w straży, ale nie jest łatwo dostać się do pracy.
Wiem, bo temat „gryzłem”.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2007, 20:56:53 »
witam ponownie. Praca w straży? owszem dla pasjonatów w większości. Z czasem dla wielu ta pasja znika zwłaszcza przy obecnych płacach. I chyba nieważne czy to 1 tys. czy 3 tyś. zł. Owszem jest różnica bardzo duża. W miarę jedzenia apetyt wzrasta, ale i tak za te pieniądze tera mieszkania w Polsce nie przejem. Z tego co widzę, słyszę każdy poziom, szczebel zastanawia się co dalej. Im niżej tym może częściej bo mniejsze pieniądze. I pewnie jest kwestią kilku lat tzn. góra 3-5, jak coś zauważymy w całej mundurówce.  Exodus, jeżeli tak będzie dalej. Jedni czekają na 15 lat, inni na zakończenie tzw. modernizacji, inni mają jeszcze nadzieję przebudzenie władzy, inni na awans przed odejściem. Nie można mówić, że zostaję bo tak trzeba, że tutaj trzeba zmieniać. Pułaski, Kościuszko i wielu innych wielkich POLAKÓW walczyło o wolność poza granicami naszego kraju. Uważam, że ci co narzekają i raczej nic nie podejmują to i mogą sobie w ogóle nie poradzić. Może się mylę.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96