Autor Wątek: praca dla strażaków w UE  (Przeczytany 32389 razy)

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2007, 22:22:13 »
dadza podwyzke   w ciagu 3 lat 700 hahhaha , a od stycznia pierwsza rata 200 brutto tylko ze do dzisiaj ku...wa kasy nie widac ,,,, ale nie o tym chce napisac tylko  o tym ze gadalem ostatnio z kumplem z armi  i placa im to juz od marca 167 na reke ...a tu jaja sobie z nas robią !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2007, 23:16:56 »
kolega przyjechał z anglii i mówi mi że potrzebują w bredford 6 strażaków jezyk perfekt co o tym sądzicie acha płace ok 12000zł chyba na miesiąc co o tym sądzicie  pozdro!!!!!!!!!
Proszę o więcej szczegółów. Jakie trzeba mieć uprawnienia? Jakie szkoły kursy itd. Język to potwierdzony egzaminami czy tylko mowa? I pensja to chyba na miesiąc czy chyba dwa! Poza tym "12000zł cena patriotyzmu" Kierowcy w WB jeżdzą na tirach za 4 000 euro to stażak nie kierowca?
pozdro

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2007, 20:49:30 »
sam chciałbym znać te szczegóły przeczytał ogłoszenie poprostu nie przywiązywał do niego wagi ale teraz jedzie z powrotem to każe mu sie dowiedzieć pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2007, 22:21:48 »
Tak macie racje teraz wszyscy gdybają co z naszymi żołnierzami w iraku,tylko nikt  nie powie , że od czasu drugiej wojny wszyscy żyli jak pączki i zawsze więcej zarabiali jak strażacy.Teraz dać im wszystkim po 5 tys. euro i na pierwszy ogień tak jak strażaków w pełnieniu służby na podziale bojowym za1,5 tys zł.

Zapraszam do dyskusji

Tam tylok oficerowie polscy w bazach gruba kasa a niech się araby gryzą.Tak jak w psp w komendach ciepłe i bezpieczne posadki a na podziale niech walczą

Policja potrafi walczyc o swoje, my jednak nie prasa tv, nigdie o nas nic

Offline fuerte

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2007, 23:07:19 »
Mam pytanko: czy papier ukonczenia sgsp w warszawie daje jakieklowiek uprawnienia do pracy  poza granicami polski???

Offline QbanA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym !!!
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2007, 01:40:31 »
tak sie składa że chciałem dorzucić swoje 3 grosze :mellow:
Przede wszystkim dyplom ukończenia każdej szkoły państwowej w Polsce jest oficjalnym dokumentem uznawanym w każdym kraju UE (zapisane w traktacie unijnym)
Bedąc w Anglii i Irlandii byłem w jednostkach i interesowałem sie tematem. Przede wszystkim język. Wymagany certyfikat CPE (Certificate of Proficiency in English) potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym!!! Do tego egzamin przed komisja rekrutacyjną (dla obcokrajowców) ze znajomości "języka pożarowego" Zaczyna się od zera bez względu na posiadany stopien (nie wiem jak jest po dziennej aspirantce i oficerce bo skoro mnie to nie tyczy nie zainteresowałem sie tym) Po akceptacji testy sprawnościowe (biegi dystansowe, test Coupera i cos na wzór Harwardu, nie ma podciągania się) Limity mają podobne choć widziałem tam tęższych ode mnie wiec to chyba nie problem :mellow:
W Irlandii płaca na poziomie 3500 Euro na starcie. Wynagrodzenie jest stałe i zwiększa sie że stopniem. Dla obcokrajowców jest cos takiego jak okres próbny (15 lub 18 miesiecy) po upływie którego dowódca jednostki decyduje czy możesz pracować na stałe. I na koniec najwazniejsze praca w systemie 12 godz!!!
Byłem też w Norwegii ale z tego co się dowiedziałem obcokrajowiec może pracować w straży tylko po ukończeniu tamtejszych szkół pożarniczych (są 2). Za to jesli komus się uda tego dokonać przez pierwsze poł roku otrzymuje się dodatkowo 25% wypłaty na zagospodarowanie.  I na koniec najciekawsze. Pracuje sie 20 lat ( nie ma czegos takiego jak wczesniejsze przejście na emeryture)  Jesli skonczysz wcześniej to emerytura jest liczona wedlug tamtejszych ubezpieczen jak normalna praca. A żeby na koniec Was zdołować. Osoba z którą rozmawiałem (oficer, ktoś w rodzaju dowódcy zmiany i dowódcy JRG jednoicześnie) twierdziła, że zarabia 5700 E miesięcznie i pracuje 8 lat... :wacko:
Gdy nie rodzina pewnie juz coś bym kombinował przynajmniej na wyspach. Akutat moja edukacja wiodła przez wiele sal języka angielskiego. Zresztą w Norwegii rozmawiałem po angielsku bez problemów i to nie tylko w strazy. Ale to nie miejsce na przechwałki...
W okresie wkakcyjnym będe w Belgii i nie odpuszcze wycieczki. Postaram podzielić sie informacjami jakie zaciągne

Offline gemin25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2007, 22:06:18 »
Kolego prosze bardzo http://www.jobs.pl/jobs.nsf/ofertypracyxml/9345B1204B87C62DC12572430046CBA0                                POWODZENIA

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 20, 2007, 20:22:17 »
Cytuj
Osoba z którą rozmawiałem (oficer, ktoś w rodzaju dowódcy zmiany i dowódcy JRG jednoicześnie) twierdziła, że zarabia 5700 E miesięcznie i pracuje 8 lat...
5700x 3,90zł =ok 22000zł ja piernicze no to nas zdołowałeś pozdrawiam!!!

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 21, 2007, 02:48:39 »
Jak zostać angielskim strażakiem?
WIELKA BRYTANIA | Nie jest łatwo, ale można
W Wielkiej Brytanii nie ma państwowej straży pożarnej, która byłaby zarządzana odgórnie. Jest za to 68 działających niezależnie jednostek na terenie Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Mundury czekają nie tylko na Polaków, ale także na Polki...

Co jakiś czas lokalne oddziały przeprowadzają nabór nowych sił. Należy wówczas zadzwonić pod wskazany numer telefonu lub wypełnić zgłoszenie on-line i czekać na odpowiedź. To w zasadzie jedyna droga.
Pierwszy krok – aplikacja
Później otrzymasz pocztą pod wskazany adres formularz aplikacyjny i szczegółowe informacje o dalszej rekrutacji. Uwaga! Do wypełnienia tego dokumentu trzeba się przyłożyć, bo już na tym etapie następuje pierwsza selekcja i odpada większość kandydatów! N iektórzy próbują kilka razy, zanim zostaną zaproszeni na rozmowy. Wiele jednostek pozwala jednak ubiegać się o pracę jedynie trzy razy.
Co zatem zrobić, by marzenie o zostaniu strażakiem nie skończyło się już na starcie? Przede wszystkim trzeba spełnić tzw. warunki ogólne, tzn. być pełnoletnim, mieć bardzo dobry wzrok (noszenie szkieł kontaktowych lub okularów od razu dyskwalifikuje) i dobrą kondycję fizyczną. Po drugie trzeba korzystnie zaprezentować się w formularzu. Pamiętaj, by ściśle stosować się do poleceń, czyli używać niebieskiego długopisu, a nie czarnego, gdy jest taka prośba, ponadto pisać wyraźnie i drukowanymi literami. Oc zywiście dobra znajomość angielskiego jest absolutnie konieczna. Wprawdzie niekiedy organizowane są specjalne szkolenia dla obcokrajowców, jak np. przeprowadzany niedawno w Lincolnshire specjalnie dla Polaków, ale nawet tutaj należało znać język. Nie ma natomiast wyraźnych preferencji co do wykonywanego wcześniej zawodu i wykształcenia. Trzeba jednak cieszyć się nieposzlakowaną opinią, a karalność jest dopuszczalna tylko za drobne i już przedawnione przestępstwa.
Wypełniony formularz należy odesłać pocztą do dnia wskazanego w ofercie (spóźnione aplikacje od razu trafiają do kosza) i czekać na odpowiedź.
Schodów ciąg dalszy
Twoje podanie zostało przyjęte i zostałeś zaproszony do dalszego etapu? Teraz czeka cię seria testów pisemnych i sprawnościowych. W różnych jednostkach mogą one nieco różnić się od siebie i być przeprowadzane w różnej kolejności. Wszędzie jednak obowiąz uje jedna zasada – trzeba być punktualnym. Niekiedy nawet minutowe spóźnienie od razu dyskwalifikuje!
Test pisemny składa się z kilku części. Sprawdza ogólne zdolności, nie zaś wiedzę z zakresu pożarnictwa. Tak więc są zadania na zrozumienie, sprawdzające zdolności uczenia się, zmysł obserwacji, a także proste zadania matematyczne. Osobną część stanowi tzw. Mechanical Test. Znajdziesz tu zadania oparte na fizyce. Przykładowo dostaniesz dwa rysunki przedstawiające kilka półek i będziesz musiał wskazać, która z nich utrzyma największy ciężar. Kolejna rzecz to testy sprawnościowe. Mają one za zadanie okre ślić poziom ogólnej kondycji kandydata, ale też pokazać, jak radzi sobie m.in. ze wspinaczką po drabinie czy zwijaniem węża gaśniczego.
Jeśli pomyślnie zaliczysz wszystkie testy, przed tobą rozmowa kwalifikacyjna. Pytania mogą być najróżniejsze, dotyczyć twoich zainteresowań, ale także tego, jak zareagowałbyś w danej sytuacji.
Ostatni etap to badanie lekarskie. Sprawdzony zostanie twój wzrok, słuch, płuca, serce, krew, a nawet kondycja psychiczna.
Jeżeli wszystko poszło ok., możesz odetchnąć – zostałeś przyjęty! Kolejny etap to kilkunastotygodniowe szkolenie, a po nim ciężka praca.
Życie strażaka
Musisz liczyć się z tym, że wstępując do straży pożarnej szkolenia będą twoim chlebem powszednim. Masz jednak szanse awansu – od zwykłego strażaka, poprzez oficera, na komendancie skończywszy. Czas pracy w jednostce z reguły wynosi 42 godziny tygodniow o. Często jest to system zmianowy. Zarobki wzrastają wraz ze stażem i stopniem. Nowoprzybyły żółtociób może liczyć na mniej więcej 20 tys. Ł rocznie, a jego stawka godzinowa to ok. 10 Ł. Po roku pracy za godzinę dostanie 12 Ł i 22-25 tys. Ł rocznie. Z ko lei komendant jednostki zarabia jakieś 50 tys. Ł rocznie.
Poszczególne odziały przeprowadzają rekrutację na tzw. Wholetime, czyli pełnoetatowych strażaków, ale często również na pracujących w Retained Duty System. Oznacza to, że muszą oni być dostępni na wezwanie, ale najczęściej pracują na etacie w innym zawo dzie.
Jeżeli jesteś zainteresowany tą pracą, koniecznie odwiedź stronę internetową www.fireservice.co.uk. W zakładce „Recruitment” znajdziesz informacje o aktualnym naborze w poszczególnych oddziałach, a także wiele przydatnych informacji na temat procesu rek rutacyjnego. Będziesz też mógł zakupić on-line różne podręczniki przygotowujące do poszczególnych testów.


nr 72, 15 września 2006r.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 21, 2007, 17:38:42 »
Oferta pracy na jobs.pl w lepszym wydaniu

Tabela płac na wspomnianej stronie

dzęki za wyszukanie tego tekstu FireJack !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2007, 17:41:33 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 22, 2007, 12:58:48 »
A firefighter must be brave [Strażak musi być dzielny]
No to Bracia Strażacy do nauki angielskiego i do ciężkiej ale dobrze płatnej pracy oraz co bardzo ważne, pracy za której wykonanie okazywany jest duży szacunek(prestiż) tak ze strony społeczeństwa jak i o dziwo ze dowodzących strażą pożarną ( nie to co u nas).Myślę że już wkrótce pojawi się znacznie więcej ofert pracy za granicą dla strażaków i to nawet nie znających dobrze języka obcego( niektóre kraje jak Finlandia przeznaczają z budżetu specjalne kwoty pieniędzy na przeszkolenie pracowników zagranicznych- w tym naukę fińskiego)
Zamieszczam link do ciekawego artykułu "czym się różni praca strażaka w angli od pracy u nas"
Zachęcam do umieszczania ofert pracy za granicą i informowania na tym forum o takich możliwościach i  ewentualnie o przebiegu takiego zatrudnienia szczęśliwców już u zagranicznego pracodawcy.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2007, 13:01:55 »
 :  sorry
mellow:http://www.sgsp.edu.pl/studenci/pozarek/poz_4/4_4.php
:mellow:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 17, 2007, 15:54:20 »
No i czas sie zbierac za granicę.

Offline zdzichu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2007, 17:02:04 »
panowie skoro to tak wszystko ladnie wyglada to dlaczego my jeszcze tu siedzimy za ten zakichany 1000 zl to jest k... smiechu warte jedyne co nam moze pomoze to strajki ale skoro lekarze moga dostac powyzki o 1/3 to dlaczego my nie brakuje nam tylko jednego zgrania

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2007, 17:41:03 »
To nie brak zgrania. Zgrani jesteśmy i jak trzeba to można wykonać coś co na pierwszy rzut oka jest niewykonalne. Zgrania to potrzebują nasze ZZ, które jak obsadzą - dokładnie jak obsadzą kogoś na tronie to milkną licząc, że będzie dobrze. Jestem związkowcem i w duszy mam, że komendant główny zanalizuje dotychczasowy czas służby godziny, albo podejmie inne czynności.
Za 2 lata po tym jak już zmodernizują PSP w ramach ustawy modernizacyjnej to na 3 -4 grupie będzie podwyżka w wysokości około 200 zł prze 3 lata.

To jest program modernizacyjny? Kogo ma modernizować lub co? Jak na razie to systemy nerwowe strażaków.
Niedługo w polskiej knajpie więcej na zmywaku dorobię niż na służbach w PSP.
Ludzie pójdą z PSP i to będzie taki szok jak obecnie w policji nie nadążają uzupełniać stanów.


Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 30, 2007, 15:40:07 »
Oj żeby się nam to nie stało słowami proroczymi.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 30, 2007, 16:36:28 »
Pamiętam , kiedys zadałem pytanie Bardzo Ważnej Osobie ( po angielsku to... ?) czy juz ktoś się orientował w formalnym przejściu do pracy za granicę   -  zostałem za plecami wyśmiany !
A teraz proszę - jesli macie okazję i chęci ......to na co czekać !
Życzę wam popwodzenia  - bardzo szczerze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline fiszdriv3r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 08, 2007, 17:32:33 »
Czesc wlasne wrocilem  z wysp brytyjskich i moge powiedziec jedno praca jest ale niestety trzeba przejsc rekrutacje. Tam jest inna niz w polsc tzn. Najpierw sa testy (cos w rodzaju prostych kalkulacji i umiejetnosci pracy z tekstem) potem mamy egzamin z cznnosci fizycznch( targanie tylem kukly prze 3 metrow, potem skrecanie takiego przedmiotu, taki bieg jak u nas do policji wejscie drabinie. Potem interwiew, a na konccuu badania + bardzzo dobra znajomosc    angola!!!!!!!!!!!!!!

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:58:52 »
Panowie jeszcze trochę i wielu się z nas spakuje i na zachód. Jak nie podniesie się zarobków w sposób wyraźny ( ustawa modernizacyjna to takie mydlenie oczu) to marne widoki PSP.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:27:00 »
Coraz wyraźniej widzę, że młodzi ludzie z 3 letnim stażem odchodzą ze służby bo każdy dziś musi, żyć a ceny mimo "niskiej inflacji" idą szybko w górę.
Ustawy modernizacyjne przyżeczenia podwyżki nic nie dadzą dopóki doputy MSWiA nie okiełzna chęci dawania podwyżek procentowych w KG 10% i ratownik na podziale bojowym 10% - tylko jedno 10% jest czym innym niż drugie.
Na konferencji prasowej Minister Stasiak zapowiadał, że jest poinformowany o piramidalnie rozkładającej się podwyżce w podległych mu służbach i że to chce zmienić i zmieni już w rozporządzeniach na 2008 rok. Przytoczył przykład patrolującego ulice w policjanta i za jaką kaskę to robi - co w jego ocenie należy zmienić.
Jako pomysłodawca ustawy nie takie miał zamierzenia.
No obietnic to już mieliśmy dużo ale nadzieję trzeba mieć że będzie normalnie, bo jakbyśmy tą nadzieję utracili to wszyscy z tego kraju wyjedziemy a tu zrobią skansen i park krajobrazowy z żubrami.

Offline fiszdriv3r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:28:20 »
Szczerze wam powiem ze na prawde ja juz zadecydowalem ze rezygnuje z tej roboty bo poprostu to jest masakra!!! Nie dosc ze mnie porobili jak bura suke ze zamiast isc na podzial to wjebali mnie na MSK!!!! To jeszcze jak dostalem wyplate 2 tyg. temu to polowy nie mam!!! K**** moj ojciec siedzi w Anglii i bez znajomosci jezyka odklada miesiecznie kolo 3000 zl na czysto!!! A ja wielki aspirant po szkole  Jak to mydlili nam oczy!!! zarabiam tyle ze ledwo na zarcie mi strarcza!? Zawsze obiecuja i tylko na tym sie konczy czy wy tego nie widzicie???? Chlopaki to jest smiech w polsce to nie jest zycie tylko WEGETACJA!!! Pozsrawiam wszystkich ktorzy zostaja w tym syfie i zycze powodzenia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 19, 2007, 22:59:02 »
Hm...
Cytuj
Nie dosc ze mnie porobili jak bura suke ze zamiast isc na podzial to wjebali mnie na MSK!!!!
Fakt tragedia! Szczerze współczuję  ^_^ Sam się tam /tu/ swego czasu, bez niczyjej pomocy wpierdoli...
Powodzenia w UE  :wub:
Ja jednak poczekam, co dalej... Na razie jest ok. :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:11:11 »
Szczerze wam powiem ze na prawde ja juz zadecydowalem ze rezygnuje z tej roboty bo poprostu to jest masakra!!! Nie dosc ze mnie porobili jak bura suke ze zamiast isc na podzial to wjebali mnie na MSK!!!! To jeszcze jak dostalem wyplate 2 tyg. temu to polowy nie mam!!! K**** moj ojciec siedzi w Anglii i bez znajomosci jezyka odklada miesiecznie kolo 3000 zl na czysto!!! A ja wielki aspirant po szkole  Jak to mydlili nam oczy!!! zarabiam tyle ze ledwo na zarcie mi strarcza!? Zawsze obiecuja i tylko na tym sie konczy czy wy tego nie widzicie???? Chlopaki to jest smiech w polsce to nie jest zycie tylko WEGETACJA!!! Pozsrawiam wszystkich ktorzy zostaja w tym syfie i zycze powodzenia.

Szerokiej czarnej....
Chłopie, jesteś młody i musisz przejść wszystkie szczeble kariery. Mało który aspirant nie zaczynał od MSK, więc nie jesteś pierwszy i nie płacz tak mocno.
A co do kasy to jak masz takie potrzeby że w ciągu dwóch tygodni potrafisz wywalić kasę, to powiem CI że nawet jakbyś zarabiał 3 tys na łapę to i to mógłbyś wydać, bo nie ma teraz takich pieniędzy, które by nie można byłoby wydać. Faktem jest że kasy jest mało, ale gościu pomyśl o stażystach, którzy są o wiele gorzej traktowani od Ciebie i kasy tez mają ok 30% mniej. A potrzeby myślę że mają takie same....
Więc nie frustruj się tutaj, tylko albo wyjazd albo do roboty.   
EGO = 1 / wiedza

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:59:24 »
a ja tam jestem zadowolony z mojej pensji stażysty ^_^ przynajmniej nie mam dylematu w sklepie jakie masło wybrać i wcinam ze smalcem :wacko: a tak na poważnie nie ma jednej miary na wszystkich.....powiem ze mnie satysfakcjonowała by wypłata miesieczna ok 3000 zł a innemu bedzie mało...ale sie rozmarzyłem :rolleyes: ach te moje 1080 zł...w banku sie smieja zebym wyciągnął kase z konta bo  nie wiedzą gdzie ją dać juz nogami ją w sejfie upychają....

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 20, 2007, 12:20:41 »
Szczerze wam powiem ze na prawde ja juz zadecydowalem ze rezygnuje z tej roboty bo poprostu to jest masakra!!! Nie dosc ze mnie porobili jak bura suke ze zamiast isc na podzial to wjebali mnie na MSK!!!! To jeszcze jak dostalem wyplate 2 tyg. temu to polowy nie mam!!! K**** moj ojciec siedzi w Anglii i bez znajomosci jezyka odklada miesiecznie kolo 3000 zl na czysto!!! A ja wielki aspirant po szkole  Jak to mydlili nam oczy!!! zarabiam tyle ze ledwo na zarcie mi strarcza!? Zawsze obiecuja i tylko na tym sie konczy czy wy tego nie widzicie???? Chlopaki to jest smiech w polsce to nie jest zycie tylko WEGETACJA!!! Pozsrawiam wszystkich ktorzy zostaja w tym syfie i zycze powodzenia.

Ku***a - 3000zł bys chciał zarabiać chyba jako dowódca Jednostki  :angry: masz wymagania ze hej jezeli pensja ponizej tej wartosci to wegetacja  :huh: brawo ciekawe myslenie a co powiesz na 750zł miesiecznie :wub: no ale sa ludzie i rozne wymagania
Pozdrawiam i milego pobytu w anglii.