Autor Wątek: Formy protestu strażaków PSP  (Przeczytany 119215 razy)

Offline piotr998

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.787
 • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 24, 2018, 14:33:47 »
A jak strażak niebędący członkiem ZZ może przyłączyć się do akcji?
Najnormalniej w świecie włącza się w działania strażaków realizujących założenia akcji protestacyjnej. Nie wyobrażam sobie żeby akcję prowadzili tylko członkowie związków zawodowych - to w końcu wspólna sprawa.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

zyraf

 • Gość
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 26, 2018, 17:41:01 »
Odnośnie formy protestów i postawy związków u mnie w JRG coraz więcej osób głośno mówi o rezygnacji z członkostwa w "S". Nic się nie dzieje, nasze problemy ciągle są nie rozwiązane pomimo upływu czasu i wielu zapewnień..Jedynie co dobrze działa to paczka na święta dla dzieci...

Offline drone

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 22
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 26, 2018, 20:23:57 »
Odnośnie formy protestów i postawy związków u mnie w JRG coraz więcej osób głośno mówi o rezygnacji z członkostwa w "S". Nic się nie dzieje, nasze problemy ciągle są nie rozwiązane pomimo upływu czasu i wielu zapewnień..Jedynie co dobrze działa to paczka na święta dla dzieci...


W ramach protestu zbojkotować paczki na święta!
;)

A tak serio, to struktury najniższe działają tak sprawnie jak chce się pracować ludziom,by ta struktura funkcjonowała.
Wierchuszka już dawno oderwała swój łeb od reszty kręcąc własne interesy, a czasem nawet robiąc coś dla ogółu (przypadkiem?), a czy będzie lepiej jak w końcu się sytuacja wyklaruje?
Szczerze wątpię.

Offline MobiLab

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 2
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:35:25 »
Witam, nie chcę się wdawać w zbędną polemikę więc merytorycznie. Formą protestu może być odwrócenie na naszych ubraniach rzepów z napisem STRAŻ o 180 stopni. Będzie można odczytać wtedy co myślimy o swoich zarobkach. Akcja tania, szybka, łamistrajków zidentyfikujemy, jedność wzrośnie a i chłopaki w sztabówkach nie będą razić komendanta po oczach, więc szorty nie zafalują. Prosty przekaz dla mediów. Wizerunkowo dla 01 pocisk.
ps. A do Warszawy zapraszam, transparenty proponuję "ostre" zrobić wyrażające to co czujemy,bo flagi związkowe o niczym nie mówią. Czerwone race, świece dymne, bębny, syreny (stopery z doświadczenia), najgłośniejsi jak zwykle. I nomexy, hełmy, kominiarki, na bojowo w razie W. Może jakieś czerwone auta spoza KSRG ? Z działka polać ? Musimy się też skrzykiwać poza związkami bo ludzie odchodzą od tego co nie działa.

Offline nintruz

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 96
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:00:21 »
L4 i akcja krwiodawstwa na ustalony dzień i uśmiechy zgasną, a faje zmiękną tym na górze!

Offline Siedem

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 526
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:34:51 »
Żeby było głośno wystarczyłoby żebyśmy oddawali krew w masie o jednego więcej niż stanowi dyżur domowy w danym dniu. Robili sobie szlachetne zdjęcia "spokrewnieni służbą". Tak się porozkładać żeby to trwało z dwa tygodnie. Jak będą chcieli kogoś ściągnać spoza dyżuru to musi być po % lub odmówić. Bo oddawanie krwi na taką skalę,że nie da się pełnić służby spowoduje najazd OSP na miasta i zamknięcie nam japy. Do tego (jakby ten protest był poważny) wszyscy powinni odmówić rekompensaty za nadgodziny ale nie teraz w styczniu tylko trzeba było to zrobić w lipcu. W styczniu jest po wyborach i po nas :)

Offline Florek-112

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 30, 2018, 19:42:13 »
Panowie popieram w całej rozciągłości.
Przecież oddawamie krwi to pomoc bliźniemu.
Nawet jest termin --> w dzień protestu.

Offline connaissance

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 82
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 30, 2018, 20:43:37 »
Cytuj
L4 i akcja krwiodawstwa na ustalony dzień i uśmiechy zgasną, a faje zmiękną tym na górze!
W ostatnim czasie jak słyszałem o takiej formie protestu to się łapałem za głowę i mówiłem jak można doprowadzić do sytuacji w której nie będzie pełnej gotowości bojowej. Dzisiaj zmieniłem zdanie, doszedłem do wniosku że mają nas bardzo głęboko i się wcale z nami nie liczą. Chyba myślą że dali 500+ i głosy juz dawno kupione. Obecnie popieram choć to nie jest zgodne z moim sumieniem i ideałami. Co więcej proponuję akcje krewniacy zacząć w sposób następujący.
1. przez pierwsze 6 dni wszyscy dowódcy którzy pełnią w danym dniu służbę, niech dadzą przykład swoim ludziom i pokażą że mają jaja
2. kolejne 6 dni wszyscy kierowcy
3. a następnie ratownicy
Oczywiście nikt nie przychodzi do służby z czasu wolnego
Nasze idee będą krwawić razem z oddawaną krwią ale przekonamy się ile dni masze państwo da radę bez Państwowej Straży Pożarnej, albo mówiąc inaczej kiedy nasz rząd dostrzeże niezauważalne.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Florek-112

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 31, 2018, 15:56:24 »
Realnie podchodząc - protest się nie uda.

Mamy marne narzędzia na wpłynięcie na rządzących. Do tego każdy ma swój interes.
Jedni chcą zrobić karierę w PSP, drudzy chcą spokojnie dorobić lub mają na wsi gospodarstwo, albo problemy życiowe (chorych w domu, rozwód etc.) - tych ostatnich akurat rozumiem.
A większość czeka aby ktoś inny za nich się wychylił.
Czytam (w załączeniu poniżej) dokument Komitetu Protestacyjnego ZG NSZZ Policjanów pn. Protest włoski – wdrażane elementy, etap pierwszy i.... Wszystko zależy od podejścia funkcjonariuszy.
A u nich jak u nas każdy ma swój interes osobisty czyli też dorabiają i woleliby nie stracić tej możliwości za parę złotych podwyżki.

Gdzie jest podobny dokument naszych związkowców nt. prowadzenia akcji protestacyjnej ?

Policja wdraża pierwszy etap strajku włoskiego i można byłoby zaadoptować to do nas.
- używanie w służbie wyłącznie służbowych środków łączności. Nie używanie, nie odbieranie osobistych komórek nawet pod pretekstem ułatwienia pracy sobie czy innym, szczególnie przy akcji (można  u nas)
- pisemne zgłaszanie wszystkich wątpliwości dot. stanu technicznego pojazdów (można  u nas)
- zdarzenia - wymaganie pomocy od innych służb, instytucji - nie uzupełnianie dokumentacji za kogoś, nie robienie nic za inną służbę, instytucję (można u nas)
- dokładane szczegółowe, wypełnianie procedur i dokumentów. Nie robienie nic w celu przyśpieszenia prac, działań (można u nas)
- dokładne zapoznawanie się z aktami sprawy, przepisami i pisemnie domaganie się na piśmie ich wyjaśnienia jeżeli są zawiłe (można i u nas np. w ramach szkolenia)
- dla własnej ochrony dokumentowanie wszystkich swoich czynności, poleceń w notatnikach, dokumentach (co od kiedy-do kiedy) (można u nas)

U nas.
- na piśmie zgłaszamy braki, wątpliwości co do jakości i konieczność wymiany wyposażenia, umundurowania służbowego z tyt. np. upływu czasookresu użytkowania
- szczegółowe długotrwałe szkolenia z przepisów, regulaminów
- do czyszczenia jezdni wzywamy służby drogowe - nie sprzątamy
- każde polecenie wykonujemy i piszemy notatkę " Zgodnie z poleceniem .... wykonaliśmy to i to .... proszę o potwierdzenie na piśmie z uwagi na obawę o odpowiedzialność prawną i ewentualny brak uprawnień do wykonanych czynności"
- czas służby. Przychodzimy do jednostki przed zmianą służby to wg mnie jak w zakładzie odbija się kartę i czas biegnie. Zmiana służby się przeciąga się i zostajemy dłużej. To tak samo czas biegnie. Tak po prawdzie to na służbie jesteśmy często 24,5-25 godzin z powodu m.in. zmiany służby. Więc należy pisać nadgodziny.
- kupujemy kartę sim na kartę, podajemy tylko rodzinie inny nr tel.  Telefon prywatny wyłączamy  i nie odbieramy na prywatnym telefonie połączeń służbowych, a w miejscu kontaktu na Sk wpisać "tel. nie do kontaktu", tel. stacjonarny, kurier (goniec), nr tel. sąsiada etc.


Fajne pomysły, ale powtarzam - każdy ma swój osobisty interesik, obawę, a każdy taki ruch wymaga osobistego zaangażowania w akcję.

Dlatego z uporem maniaka popieram anonimowe protesty, czyli
- wysyłania pism do rąk 01,ministra, premiera z żądaniem odpowiedzi (nie musisz pisać swoich danych)
- wysyłanie ubrań po akcji, pożarze jako przesyłka do rąk 01, ministra, premiera
- wysyłanie anonimów opisujących problemy, sytuacje, polecenia przekraczające zakres obowiązków (prace budowlane) jeżeli bezpośredni przełożeni nie wspierają protestu

Dokładam jeszcze zatwierdzony projekt budżetu Polski na 2019r. -  Poza podwyżkami w ramach programu modernizacji, nie przewiduje się nic. Cóż mają nas daleko

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 16:38:39 wysłana przez Florek-112 »

Offline rafal.bula

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.957
  • JRG SGSP
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 02, 2018, 18:17:58 »
Wszystko fajnie, tylko część z tego co napisałeś to formy protestu przeciwko dowódcy JRG a nie rządowi. Minister będzie miał to daleko gdzieś, za to Twój bogu ducha winny 11 i 12 będą mieli wykopany pod sobą dół jak stąd do wnętrza Ziemi.

Offline Florek-112

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 02, 2018, 20:45:01 »
Co konkretnie masz na myśli ?  Ja nie widzę problemu postępować zgodnie ze służbą i protestem.
Przecież można to dopasować do i od siebie.
Albo bierzesz udział w proteście, albo pełne gacie i ważne żeby się nie narazić i zachować stołek. Tylko może wówczas siedźcie cicho, a jak protest coś przyniesie, to zrzeknijcie się podwyżek. OK ?
No tak, ale na to też trzeba cojones.

Offline elpaso

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 57
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 02, 2018, 21:48:32 »
Ktoś już wcześniej pisał, odwrócić nasz napis STRAŻ na rzep z koszarówek i nomexów do "góry nogami" - silny i bardzo widoczny przekaz dla wszystkich: rządzących, mediów, społeczeństwa, że coś jest nie tak...

Offline kpt.piotrek

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 1
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 21, 2019, 10:58:00 »
Decydenci pokażą Ci gdzie Twoje miejsce.., jeśli się wychylisz nawet z tą rzepą STRAŻ to już zostaniesz namierzony i narażasz się na kłopoty wątpiący pomysł...

Offline piotr998

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.787
 • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 22, 2019, 16:34:28 »
Decydenci pokażą Ci gdzie Twoje miejsce.., jeśli się wychylisz nawet z tą rzepą STRAŻ to już zostaniesz namierzony i narażasz się na kłopoty wątpiący pomysł...
Każda forma wyrażania zdania odrębnego może narazić na kłopoty i albo działam biorąc to pod uwagę, albo też biorę ogon pod siebie i cieszę się z tego co jest ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe