Autor Wątek: Formy protestu strażaków PSP  (Przeczytany 96106 razy)

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2018, 09:50:54 »
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2018, 11:21:41 »
W wyposażeniu nie ustepujemy innym, w pensjach zdecydowanie. Dopóki rządzący się nie obudzą, dalej będziemy trwać w tym marazmie. Czas najwyższy uderzyć pięścią w stół przez nasza formację. Lepszej okazji k...a nie będzie. Jesteśmy okradani w biały dzień, za przyzwoleniem prawa. Kto to widział 60% stawki za nadgodziny. A teraz czekam na słowna chłoste, żebym szedł do cywila na kasę E supermarkecie, lub za granicę.

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2018, 20:13:54 »
Z tego co mówią w mediach szykować się będzie podmiana w Szwecji. Można wykorzystać okazję i zabrać ze sobą gadżety  do "przystrojenia" aut i sprawiać wstyd na całą Europę. Pozdrawiam

leszno

  • Gość
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2018, 22:43:01 »
Mam pytanie  dlaczego wozy które jechały do Szwecji z różnych komend nie były oznakowane odnośnie protestu? Czy były jakieś zalecenia polecenia dot. tego? Czy akurat zadna jednostka nie protestowała ?Coś podejrzane ... to jest  a tak we wszystkich tv by było i może w wywiadzie KG by padło pytanie o protest. Co na to ZZ ?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2018, 22:47:14 »
Panowie jak narazie to dostałem informację od kolegi z Wielkopolski że na promie kazali ściągnąć flagi z pojazdów które były oflagowane i argumentowali to tym, że to jest nasza wewnętrzna sprawa. Także nikt raczej nawet się nie dowie że jest protest w Polsce.
Jak widać dwa posty wyżej były oznakowane 🙂 były, co nie znaczy że znów nie będą 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:23:59 »
kolejne wpisy niedotyczące tematu , będą usuwane!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 26, 2018, 16:38:09 »
Kg stworzyła pismo dotyczące wytycznych odnośnie wyposażania pojazdów w flagi. Mowa tam rzecz jasna o szacunku do barw narodowych itp itd co w efekcie ma ten trend zatrzymać 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:42:12 »
Jak zobaczyłem pismo to od razu było widać, że KG odebrał jedyną możliwą formę protestu. Jednym pisemkiem załatwił całe knucie związków i dziękuję dobranoc  :rofl:

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:52:25 »
Gdzie to pisemko można zobaczyć ?

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 26, 2018, 22:53:33 »
Proszę

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 26, 2018, 23:03:40 »
I co z tego że pismo . Protest to protest co Ci dodatek zabiorą zwolnią ? Teraz czekamy na odpowiedz Federacji . Przepychanki trwają w najlepsze i nic z tego nie wynika czy flagi wiszą czy nie .  :tuba:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2018, 00:43:34 »
Luźny pomysł do poddania pod krytykę. Czy strazacy nie mogliby zorganizować głodówki w każdej z JRG? Zamiast wracać po zmianie służby do domu po prostu by zostawali i protestowali przed jednostkami w czasie wolnym tak, aby społeczeństwo widziało co się dzieje? Czy problemem są nagrane drugie roboty i wiele osób nie odpuści dobra własnego wobec dobra wspólnego?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2018, 07:10:38 »
Dwie kwestie formalne
Istnieje ustawa o związkach zawodowych ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i konwencję MOP.
I każdy z tych przepisów jest ważniejszy niż zarządzenie KG (które nie jest źródłem prawa w rozumieniu konstytucji).
Przełożonym wszystkich strażaków jest komendant główny.
Zastępca nie chyba że działa z upoważnienia. A na to pieczątka nie wskazuje.
I na marginesie. Jak zwykle jeśli sprawa śliska to podpisał zastępca :rofl:

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2018, 16:30:13 »
Informacja prawna od kolegów z policji na temat oflagowania  :kwit:

[załącznik usunięty przez administratora]
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 28, 2018, 12:22:36 »
Informacja prawna od kolegów z policji na temat oflagowania  :kwit:
więc na samochodach- nie wolno?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 28, 2018, 12:50:29 »
Informacja prawna od kolegów z policji na temat oflagowania  :kwit:
więc na samochodach- nie wolno?
Odpowiem pytaniem. A to nie ma u nas prawnika który by przygotował odpowiednią opinie prawną ?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2018, 13:24:25 »
Informacja prawna od kolegów z policji na temat oflagowania  :kwit:
więc na samochodach- nie wolno?
W moim woj. policja nie wypisuje mandatów tylko daje upomnienia. Z tym, że za każde wydane upomnienie muszą pisać notatkę wyjaśniającą dlaczego tak zrobili.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 28, 2018, 17:34:56 »
Informacja prawna od kolegów z policji na temat oflagowania  :kwit:
więc na samochodach- nie wolno?

https://www.zgnszzpp.pl/aktualnosci-nszz-pp/352-27-07-2018-pismo-zk-florian-i-zg-nszz-pp-oflagowanie-pojazd%C3%B3w.html

Cytuj
„FLORIAN” i Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa, wzywamy Pana Komendanta do wycofania/odwołania powyższego pisma i działań podejmowanych przez podległych Panu Komendantów.

Jak Pan zapewne wie, ZZS „FLORIAN” oraz NSZZ Pracowników Pożarnictwa podjęły akcje protestacyjną poprzedzoną referendum wśród funkcjonariuszy. Wyniki tego referendum oraz obowiązujące w Polsce prawo przesądzają o legalności tej akcji.

Symbolem każdej takiej akcji są flagi związkowe zamieszczane na budynkach
i pojazdach Państwowej Straży Pożarnej. Gwarantuje nam to zarówno Konstytucja RP
i wydane na jej podstawie ustawy, jak i statuty poszczególnych organizacji związkowych regulujące zasady współpracy z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz
z Komendantem Głównym PSP.   

Występując przeciwko symbolom związkowym pod pretekstem przestrzegania regulaminów, łamane są podstawowe uprawnienia związków zawodowych. Pragnę  poinformować, że czekamy w tej sprawie na stosowną opinię, która w przypadku niezaprzestania działań szkodzących związkom zawodowym ułatwi zaplanowanie dalszych kroków prawnych.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 29, 2018, 13:11:25 »
Proszę
Czytam pismo z KG  i jestem W SZOKU  :gwiazdki: za kogo nas mają. Zero szacunku i dużo mistyfikacji?  Mają nas za "mięso armatnie", ludzi bez inteligencji?
Stosowanie takiej metody/straszaka jest:
1) nielegalne - pismem w oparciu o akt niższego rzędu, bez mocy prawnej tylko porządkowe (jakim jest zarządzenie), próbuje się blokować prawa konstytucyjne, ustawę o ZZ, uprawnienia pracownicze,
2) niedopuszczalne, bo zakrawa o mobing
3) karalne gdyby ZZ poskarżyły się prokuraturze.
Dlatego brak podpisu 01, pewnie rozkazał (na buzię) 02.

Aż mi smutno jak pomyślę, jakich mamy włodarzy z poszanowaniem Państwa oraz Prawa i Sprawiedliwości, ale nie prawa i sprawiedliwości.

Co mam myśleć o kierownictwie, które  po akcji naszych  w Szwecji ma doskonały PR, aby powalczyć o pieniądze dla strażaków (również dla 01 i 02) i do tego  wspólnie ze związkami, a wypuszczają takie  takie pismo. Jak widać syty nie zrozumie głodnego tym bardziej,  że syty ma do dyspozycji jeszcze samochód służbowy, mieszkanie służbowe i nie musi ponosić kosztów życia, kosztów jakie zwykły strażak musi ponieść na siebie i rodzinę za 15-20% uposażenia 01 (czynsz, hipoteczny i nie tylko,  media,  paliwo i dla rodziny, dzieci bilety, jedzenie, ubrania, edukacja etc). Ciekawe czy wie ile to wszystko kosztuje.
Ktoś gdzieś napisał wcześniej, że na jesieni tej i kolejnej damy swój wyraz.
Popieram. Skoro takie pisma się wysyła to i my wykorzystajmy jako formę protestu Wybory 2018 i 2019. To jest najlepsza forma protestu.
Upolityczniłem ? Wcale nie. To jest nasze OBYWATELSKIE prawo głosu z jakiego nie bójmy się skorzystać, skoro ani poprzedni, ani obecni nie chcą zrozumieć naszych problemów.

Takie pismo to traktowanie PSP jak prywatny folwark, bez liczenia się z nami strażakami, nami Polakami i z ich bezpieczeństwem (ppoż i ekonomicznym).

Za PO-PSL też były wielokrotnie protesty mundurowych (wystarczy poszukać w google) i nie pamiętam takiego "paszkwila" z KG.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2018, 21:28:08 wysłana przez Florek-112 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 29, 2018, 15:41:02 »
Dokładnie tak zero szacunku . Jak nasi wrócą ze Szwecji to powinni się oflagować do fotki z KG . Bo przecież przed nie mam złudzeń że do zdjęć z chłopakami będzie wielu chętnych , ale żeby ktoś zadbał o ich i nasze rodziny to już nie koniecznie  :angry:

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 29, 2018, 22:22:46 »
Może to nierealne, co napiszę, bo ludzie się boją. Tylko właściwie nie wiem czego i o co o 70 zł dodatku. Poza tym przełożeni się zmieniają, więc... Moja propozycja protestu.
Proponuję każde polecenie wykonywać normalnie,  jak zawsze, jak zwykle, bez dyskusji. Ale je zapisywać, bo jest ich trochę podczas służby.  Następnie już po zdaniu służby wymagać potwierdzenia na piśmie jego polecenia np.  "Zwracam się z prośbą do Pana...  o potwierdzenie na piśmie wydanego i wykonanego podczas służby w dniu ..... polecenia ... np. "czyszczenie sprzętu" "malowanie płotu" z uwagi na moją obawę/wątpliwość co do zgodności wykonanego polecenia z art. 115 ustawy o PSP. Brak odpowiedzi w ciągu 30 dni na piśmie na moje wątpliwości zmusi mnie do zwrócenia się z prośbą o interpretację do instancji wyższej (KW, BKSW lub BP KG) z informacją do ZZ. Z góry dziękuje za udzielenie wyjaśnienia."
I tak na każde polecenie, aby było duzo kwitów.

Myślę,  że zasypiemy przełożonych, a może i KG kwitami i zaczną czuć ciężar problemu,  a przy okazji skończą polecenia "od czapy", gospodarcze,  na cito, "bo tak".

A art. 115 mówi
1. Strażak odpowiada dyscyplinarnie za zawinione, nienależyte wykonywanie
obowiązków służbowych oraz za czyny sprzeczne ze złożonym ślubowaniem.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2018, 22:55:14 »
Florek 112, chyba musisz się zastanowić czego dotyczy protest. Nie wiem dlaczego w czasie jego trwania chcesz utrudnić prace sobie i swoim przełożonym. Policjanci nie wypisują mandatów co uderza w budżet państwa i jest problem dla rządu. Myślę że należy się zastanowić co my możemy takiego zrobić co spowoduje trochę paniki ze strony rządzących. Może dobrym kierunkiem byłoby każdorazowe wzywanie zarządców dróg do ich sprzątania co uderzyłoby w budżety wszystkich miast oraz powodowało korki na ulicach co by wku..o również mieszkańców wiecznie spieszących się do pracy. Strażacy na jednostkach powinni też zaprzestać wykonywać wszystkich prac na jednostce typu szpachlowanie, układanie płytek itp. co uderza w budżety komend. Oczywiście nie jestem do końca pewien czy takie poczynania nie będą sprzeczne z naszymi przepisami. Wiemy że nasze sorty też nie są idealne i w dużym stopniu nadają się do wymiany a ponadto na pewno nie dostaliśmy wszystkiego co nam się należy: można zalać wszystkie komendy raportami o wymianę sortów (kolejna kasa). Co wy sądzicie o takiej formie protestu?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2018, 23:59:07 »
Faktycznie bije w naszych. Choć myślałem o skumulowaniu tego na KG, skoro 01 próbuje ukryć, ukrócić  akcję protestacyjną przed ministrem. 
Zamiast na tle akcji w Szwecji wywalczyć fundusze na wzrost uposażeń w PSP.  Generalnie chodzi o wykonywanie poleceń nawet dot. płytek.  Nie ma sensu szarpać się we własnym sosie.

Ale odnośnie tego co napisałem. To może niech nasze żony, dzieci, matki,  teściowe zasypią takimi pytaniami, pismami ministra.

Pomysł z sortami wskazany.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2018, 00:07:13 wysłana przez Florek-112 »

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 30, 2018, 10:18:31 »
Wymyślacie różne formy pseudo protestu. Kogo zaboli blokowanie dróg? Rządzących czy kierowców? Pisanie listów do kogokolwiek nie ma najmniejszego   sensu - przygotują jedną odpowiedź i roześlą wszystkim. Policjanci chociaż uszczuplają budżet to trochę boli.
Nie wiem natomiast dlaczego nikt (nawet przedstawiciele ZZ tu obecni; od tych z S niczego nie oczekujmy bo wiadomo po jakiej stronie się opowiadają) nie proponuje zorganizowanego hałaśliwego miasteczka "rotacyjnego" (zmienią się ludzie z racji pełnienia służby) pod kancelarią premiera i pod KG - to będzie widoczne, uciążliwe i mocno niewygodne wizerunkowo. Organizacja tego typu protestu do najtrudniejszych nie należy. Wystarczy odrobina chęci ze strony zz.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 30, 2018, 23:00:50 »
Kolego co do pism to nie tak łatwo jak piszesz.  Biurokracja rządzi się kwitami.  Więc każde pismo trzeba zarejestrować w kancelarii, zanieść do odpowiedniego biura,  tam dyrektor decyduje który wydział,  pracownik ma odpowiedzieć, potem ktoś musi przeczytać odpowiedź , zaakceptować, no i ktoś musi włożyć do koperty,  zaadresować, zanieść do kancelarii i wysłać. Tak tak. Pomysł zasypania MSMiA pismami od naszych żon,  matek,  dzieci powinni skutecznie sparaliżować ministerstwo.  My raczej nie możemy bez zachowania drogi służbowej. I nawet szablony nie ułatwią pracy,  bo ktoś to wszystko musi zrobić. Biurokrację najłatwiej załatwić zasypując tą samą bronią, papierami. Wyobraź sobie że 2 osoby muszą zaadresować i wysłać szablony do 10 tys osób i ile to kosztuje. A dla nas to.6 zł
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2018, 23:36:18 wysłana przez Florek-112 »