Autor Wątek: Formy protestu strażaków PSP  (Przeczytany 96070 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 31, 2018, 00:15:49 »
nic dodać nic ująć.. zamykanie nam ust rozpoczęło się o do pisma :   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-musza-usunac-symbole-protestu-zwiazki-zawodowe-oburzone/hllllwh
 a co nam szykuje dalej jaśnie pan komendant?  Pewnie godność budynków będzie zagrożona i szacunek urzędów państwowych... sic!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 31, 2018, 00:54:30 »
Kolego co do pism to nie tak łatwo jak piszesz.  Biurokracja rządzi się kwitami.  Więc każde pismo trzeba zarejestrować w kancelarii, zanieść do odpowiedniego biura,  tam dyrektor decyduje który wydział,  pracownik ma odpowiedzieć, potem ktoś musi przeczytać odpowiedź , zaakceptować, no i ktoś musi włożyć do koperty,  zaadresować, zanieść do kancelarii i wysłać. Tak tak. Pomysł zasypania MSMiA pismami od naszych żon,  matek,  dzieci powinni skutecznie sparaliżować ministerstwo.  My raczej nie możemy bez zachowania drogi służbowej. I nawet szablony nie ułatwią pracy,  bo ktoś to wszystko musi zrobić. Biurokrację najłatwiej załatwić zasypując tą samą bronią, papierami. Wyobraź sobie że 2 osoby muszą zaadresować i wysłać szablony do 10 tys osób i ile to kosztuje. A dla nas to.6 zł

Jeżeli uważasz że to poskutkuje to wysyłaj (ja mam inne zdanie), co nie zmienia faktu że to nie jest forma protestu którą cokolwiek da się uzyskać. Media powiedzą o tym raz. Obywatel na ulicy nie zobaczy. Minister nawet się nie zorientuje (probelm będzie miał dyrektor generalny)... Równie dobrze można dalej się umawiać na pseudo negocjacje w radzie dialogu.
Pradokslanie to  tą metodą jeszcze wesprzesz budżet państwa i może komuś dasz pracę w kancelarii/sekretariacie.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2018, 00:08:03 »
Rotacyjne hałaśliwe biwakowanie ? A kto weźmie udział ? Mało kto z kraju, raczej Warszawa i okolice, ale większość żeby wyżyć w PSP robi na boku. Więc kto ? Poza tym to trzeba się będzie ujawnić, a to też wielu nie pasuje - boją się, że np. nie dostaną zgody na dorabianie i tak koło się zamyka.
Pozostaje to czym działa i deklaruje Policja. Oddanie krwi, L4. No na to już zgodnie z prawem niewiele mogą przełożeni zrobić. Ale taki stan musiałby trwać tak samo długo jak miasteczko pod kancelarią premiera miesiąc minimum.
Ale czy masz sumienie zostawić społeczeństwo bez pomocy ? Bo ja nie.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 00:26:25 wysłana przez Florek-112 »

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:30:19 »
Jest pewna grupa kilkuset strażaków która ma obligatoryjne wolne we wrześniu i jeśli ktoś chciałby im coś zaproponować za pomoc w proteście to pewnie licznie by przybyli aby rozłożyć miasteczko protestacyjne ;)

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2018, 13:54:37 »
Panowie.
Poczytajce  gazetę wyborczą z 31.07  - protest ratowników medycznych - liczą się z tym, że  karetki nie wyjadą. Akcja :   masowe L4 - i co da się ? Mają jaja - ano mają. i w dupie mają społeczeństwo. znając życie, jeśli tak postąpią to nam - czytaj PSP każą jeździć zamiast karetek.  A  warto dodać, że wcześniej w jednym ze szpitali akcję L 4 zrobiły pielęgniarki i odeszły od łóżek.

I teraz pytanie - gdzie jest cała PSP ze swoimi flagami - ano w dupie, w czarnej dupie. strona rządowa ma wysrane na nasze, wasze flagi, wieczne postulaty. I żal tych co wierzą, że te flagi coś   dadzą. 
Czy my nie jesteśmy  w stanie  zrobić akcji - masowe L 4- np  na 3 - 5 dni. niech srają w gacie, że nie ma obsad wozów, niech stawiają w stan gotowości OSP.  Jak długo  jeszcze będziemy siedzieć cicho i brać wszystko na klatę ?

Mam takie wrażenie, że ludzie - którzy by mogli zorganizować taką akcję - L 4 za bardzo boją się o stołki, albo to, że  nie dostaną stołków jeśli by mocniej wojowali. 

Namawiam do akcji L 4 !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2018, 18:40:25 »
Panowie.
Poczytajce  gazetę wyborczą z 31.07  - protest ratowników medycznych - liczą się z tym, że  karetki nie wyjadą. Akcja :   masowe L4 - i co da się ? Mają jaja - ano mają. i w dupie mają społeczeństwo. znając życie, jeśli tak postąpią to nam - czytaj PSP każą jeździć zamiast karetek.  A  warto dodać, że wcześniej w jednym ze szpitali akcję L 4 zrobiły pielęgniarki i odeszły od łóżek.

I teraz pytanie - gdzie jest cała PSP ze swoimi flagami - ano w dupie, w czarnej dupie. strona rządowa ma wysrane na nasze, wasze flagi, wieczne postulaty. I żal tych co wierzą, że te flagi coś   dadzą. 
Czy my nie jesteśmy  w stanie  zrobić akcji - masowe L 4- np  na 3 - 5 dni. niech srają w gacie, że nie ma obsad wozów, niech stawiają w stan gotowości OSP.  Jak długo  jeszcze będziemy siedzieć cicho i brać wszystko na klatę ?

Mam takie wrażenie, że ludzie - którzy by mogli zorganizować taką akcję - L 4 za bardzo boją się o stołki, albo to, że  nie dostaną stołków jeśli by mocniej wojowali. 

Namawiam do akcji L 4 !
Wrzuć mi na priv skan Twojego L4 a uwierzę. A co do naszych flag Waszych flag... chyba troszeczkę żartujesz skoro poszło w eter.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:30:17 »
Panie Siusiek- będzie akcja  a ja na pewno wezmę L4, nie żal mi będzie 100 zł z nagrody itp.  może czas taką akcję zrobić - jak uważasz ?
 Co poszło w eter ? wyjaśnij mi to.
Wierzysz w moc flag ? bo ja nie wierzę.   Wiem, że władza liczy się tylko z tymi co ostro walczą o swoje, - np. lekarze ( mają pacjentów i poważanie społeczeństwa w dupie ), pielęgniarki ( odeszły od łóżek )  itp.  za mało masz przykładów ?.
Powiedz tu na forum - jeśli była by akcja L 4 - wziął byś zwolnienie ?  czy w imię poparcia społeczeństwa,  strachu przed 01  poszedłbyś do pracy ?
acha - poczytaj różne artykuły o strażakach,  akcjach itp - połowa komentarzy ludzi to opinia, że tyramy jak osły, że mało zarabiamy itp.
, powiedz znajomym ile zarabia strażak  ze stażem około 5 lat , bo kiedy ja powiedziałem to ludzie śmieją się, mają nas za  cieciów. wszystko w temacie.


Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:37:36 »
L4 masowe to ostateczność ale uważam, że powinniśmy zaostrzyć protest

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:50:25 »
, powiedz znajomym ile zarabia strażak  ze stażem około 5 lat , bo kiedy ja powiedziałem to ludzie śmieją się, mają nas za  cieciów. wszystko w temacie.
Tak. Tak. Służba w  PSP już nie jest postrzegana jako prestiżowa właśnie z uwagi na finanse. Zauważcie,  że wiele banków już nie posiada kredytów dla mundurowych. Są specjalne dla żołnierzy.i specjalistów (lekarz, adwokat, informatyk). Co do zarobków to 7 razy więcej 01 mnie nie przeszkadzałoby mi, gdyby na starcie strażak miał min 4 tys na rękę i płaca wzrastała widocznie wraz ze stażem do 7 tys na rękę na podziale.a średnia była powyżej średniej krajowej. Na obecną chwilę

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 02, 2018, 06:04:39 »
... Mam takie wrażenie, że ludzie - którzy by mogli zorganizować taką akcję - L 4 za bardzo boją się o stołki, albo to, że  nie dostaną stołków jeśli by mocniej wojowali. 
Namawiam do akcji L 4 !
Będąc swojego czasu osobą która mogła podjąć decyzję o takiej akcji nie bałem się o swój stołek, a o stołki ludzi którzy mnie posłuchają a ja nie będę w stanie dać im porządnej ochrony prawnej. Ponadto analizowałem możliwe konsekwencje każdego działania. Łatwo jest stawiać zarzuty, trudniej samemu coś robić ... I odwieczny problem, na ile proponowana akcja protestu uzyska szerokie poparcie a nie będzie niewypałem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 03, 2018, 14:53:17 »
Jako formę protestu proponuję wystąpić na proteście we wrześniu  z banerami przeciwko 01, bo bardziej nas dzieli zamiast poprawiać byt formacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 15:31:47 wysłana przez Florek-112 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 04, 2018, 19:05:41 »
Pan Komendant Główny właśnie powiedział w Radio Maryja, że oczywiście mamy prawo oflagować pojazdy i strażnice tylko chodzi o to żeby dobrze zamocować. Bo w upały baner na chłodnicy może uszkodzić pojazd.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 04, 2018, 19:15:14 »
Oj tak wychodzi na to że nawet czytać nie potrafimy ze zrozumieniem i jak On z tak kiepskiej gliny ma ulepić wzorową formację.   Tak z ciekawości u was na walnych odbywających się w woj. też macie tak silną obsadę z KW, która to wspólnie z przewodniczacym tłumaczy jakim złem byłby protest i jak wielkie straty ponieśliby  "nasi ludzie"- cokolwiek to oznacza.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 19:20:48 wysłana przez pb11 »

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:37:32 »
Czy ktoś może wie co ustalili w związku z protestem członkowie związku Florian na zjaździe we Wrocławiu 30 lipca 2018r.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:40:26 »
A niby co miał ustalić? Jak sam napisałeś to był zjazd i wybory.

Ustalił, że w związku z protestem, protestuje aktualnie nadal :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:05:02 »
Czy ktoś może wie co ustalili w związku z protestem członkowie związku Florian na zjaździe we Wrocławiu 30 lipca 2018r.
Odbyła się Wojewódzka Konferencja Delegatów na której został wybrany Zarząd Wojewódzki ZZS Florian. Pan przewodniczący powiedział, że będzie miasteczko namiotowe.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 04, 2018, 23:27:22 »
Teraz czekamy na ogłoszenie przez Pana KG powstania kontr-miasteczka wypełnionego po brzegi oddanymi sobie związkowcami.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 18, 2018, 16:40:26 »
Jest sposób.... Zamykać drogi,  ulice przy zdarzeniach. Wzywać usilnie służby odpowiedzialne za swoją robotę przy interwencjach. Sorbent, środki neutraluzacji, piach... Jeśli KDR ma jaja...wzywa osoby odpowiedzialne na miejsce i czeka. Bezpieczeństwo kolegów ratowników jest najważniejsze.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 19, 2018, 16:17:18 »
Restrykcyjnie przestrzegać procedur przy błonkoskrzydłych. Jest tego dość sporo w tym roku  :kwit:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 19, 2018, 17:31:20 »
Jest sposób.... Zamykać drogi,  ulice przy zdarzeniach. Wzywać usilnie służby odpowiedzialne za swoją robotę przy interwencjach. Sorbent, środki neutraluzacji, piach... Jeśli KDR ma jaja...wzywa osoby odpowiedzialne na miejsce i czeka. Bezpieczeństwo kolegów ratowników jest najważniejsze.

Zgodzę się z tobą, są to dobre rozwiązania, ale zabrakło jaj przy wywiesznaniu flag to co dopiero taki inicjatywy. Nie mniej na pewno byłaby to bolesna forma, jestem za.
Nie rozumiem jak przy wywieszaniu flag.. Protest jest kroczący więc jest to kolejny etap tak jak u policjantów strajk włoski. Pamietaj że w przypadku Floriana związkowi nie przysługuje prawo do strajku.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:10:04 »
Jest sposób.... Zamykać drogi,  ulice przy zdarzeniach. Wzywać usilnie służby odpowiedzialne za swoją robotę przy interwencjach. Sorbent, środki neutraluzacji, piach... Jeśli KDR ma jaja...wzywa osoby odpowiedzialne na miejsce i czeka. Bezpieczeństwo kolegów ratowników jest najważniejsze.

Zgodzę się z tobą, są to dobre rozwiązania, ale zabrakło jaj przy wywiesznaniu flag to co dopiero taki inicjatywy. Nie mniej na pewno byłaby to bolesna forma, jestem za.
Nie rozumiem jak przy wywieszaniu flag.. Protest jest kroczący więc jest to kolejny etap tak jak u policjantów strajk włoski. Pamietaj że w przypadku Floriana związkowi nie przysługuje prawo do strajku.
Możesz wyjaśnić dlaczego nie przysługuje?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:20:48 »
Cytuj
FORMY PROTESTU
§ 35
1.
Związkowi nie przysługuje prawo do strajku.
Chyba chodziło o ten zapis w statucie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:55:52 »
Powinno podejmować się  tylko te działania oraz czynności ratujące życie zdrowie itp.Wszystko inne wstrzymać np. różne tabelki zestawienia ,kontrole ćwiczenia prace gospodarcze. W SWD sporządzać meldunki lecz ich nie wysyłać do KW. A blokowanie drogi to na wolnym można spacerować po rądzie z flagami.Tylko tyle możemy policja i straż graniczna może więcej bo nie muszą ratować życia dlatego lepiej trzymać z nimi a nie jak S z budrzetówką.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 19, 2018, 21:57:09 »
Nie rozumiem jak przy wywieszaniu flag.. Protest jest kroczący więc jest to kolejny etap tak jak u policjantów strajk włoski. Pamietaj że w przypadku Floriana związkowi nie przysługuje prawo do strajku.
Możesz wyjaśnić dlaczego nie przysługuje?
Cytuj
Ustawa o związkach zawodowych
Art. 2. 6. Do praw związkowych funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej, a także pracowników Najwyższej Izby Kontroli stosuje się odpowiednio przepisy niniejszej ustawy, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z odrębnych ustaw.
Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych
Art. 19. 2. Niedopuszczalne jest organizowanie strajku w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, w jednostkach Policji i Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 06:58:47 wysłana przez Butel »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe