Autor Wątek: SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych  (Przeczytany 10182 razy)

Offline kali2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych
« dnia: Lipiec 09, 2018, 16:53:54 »
Witam ! Co sadzicie o nurkowaniach nocnych w czasie dzialan ratowniczych podejmowanych przez 2 nurkow i jak to jest rzeczywiscie zorganizowane w waszych grupach ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:16:00 »
Sami wiemy jak to wygląda w praktyce. Do zmulonej wody za dnia i tak ograniczonej widoczności w nocy dochodzi noc w wodzie czyli przejrzystość. Ponadto obsługa czyli nurek kierujący, chronometrarzysta, dodatkowa obsługa, nie mają takiego kontaktu z nurkami jak za dnia. Z reguły u mnie kończyli przy zapadającym zmroku...
To tak samo jak z obsługą pilarek spalinowych.. Nie widzisz co tniesz nie tnij. A po kolejne..
https://alertdiver.eu/pl_PL/artykuly/15-podstawowych-zasad-bezpieczenstwa-w-nurkowaniu-swobodnym

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2018, 19:23:38 »
Nocne czy dzienne ... Tak naprawdę powinno być zlikwidowane nurkowanie w PSP. Jest to zbyt drogi i niepotrzebne. Służby jak wojsko ma prawdziwych nurków a nie jak w PSP. Niejednokrotnie wzywałem pseudo grupę wodnonurkową i widziałem ich działanie. I śmiech osób postronnych.
Przyjeżdżają i zastanawiają się a i tak uznają. Nie ma kierownika robót nurkowych to czekamy.
Wprowadzono nurkowanie w PSP i nikt nie ma odwagi uznać konieczność likwidacji.

Offline kali2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:56:14 »
Ja pamietam czasy ja do poszukiwan topielaca sciagano wszystkich nurkow wiekszosci z domu,w tedy bylo do dyspozycji 8,10 nurkow , pozniej byla reforma wprowadzono kierownika prac podwodnych i zaczely sie problemy ,8 nurkow nad woda brak kierownika oczekiwanie na niego 4 h,ludzie chcieli ich zlinczowac  :P Obecnie 2 nurkow na zmianie ale do dwóch godzin jest akcja ratownicza i powini podjac dzialania , po dwóch godzinach akcja poszukiwawcza i musi byc juz kierownik i przynajmniej 2 nurków.Ale to wszystko jest malo pomoc dojedzie z innych grup po kilku godzinach.Bardzo slaba motywacja do pracy pod ta woda niby procenty wieksze do emerytury jak wynurkuja godziny ale komendanci nie chca puszczac po 15 latach sluzby po 25 tak😅 .dodatki mniejsze lub wieksze pewnie w roznych grupach rozne u nas 80 zl na miesiac.To starsi nurkowie mlodsi i nowi to juz nawet tych procentow nie maja.Istnienie grup wodno nurkowych ja uwazam ze byc powinny bo radza sobie na wodzie , zalosnie wyglada wyszkolenie strazakow w stopniu podstawowym przewaznie dramat.Przy powodzi Sgrwn spisala sie swietnie.W PSP powstaja nowe grupy techniczne ,chemiczne .promieniotworcze ,lesne itd i to dopiero beda fachowcy 😂

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: SGRW-N Co sadzicie o nurkowaniach nocnych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2018, 17:58:30 »
Panowie, chciałbym zadać kilka pytań osobie, która jest w Grupie Wodno-Nurkowej a nie chcę zakładać kolejnego tematu.
Jeżeli ktoś ma czas odpowiedzieć mi na kilka pytań proszę priv.

PS. Wiem, post totalnie nie na temat, nie chciałem tworzyć nowego tematu.