Autor Wątek: Program na bazie Excela do zawodów pożarniczych  (Przeczytany 3493 razy)

Offline raczek504

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • OSP Raczki
Program na bazie Excela do zawodów pożarniczych
« dnia: Czerwiec 07, 2018, 10:21:37 »
Witajcie,
Mam nadzieję że w dobrym miejscu wrzucam. Zrobiliśmy u nas excela na bazie makr i formularzy do przeprowadzania zawodów w OSP. W załączeniu do ściągnięcia.

Instrukcja obsługi:
1. W zakładce "Drużyny" wpisać przynajmniej 1 drużynę (nazwę / jednostkę OSP). Arkusz ten bazuje na wzorze formularza zgłoszeniowego z załącznika regulaminu zawodów (2011). Po przepisaniu zgłoszenia z podaniem osób i kolejności startowej w kolejnych zakładkach przez przyciśnięcie przycisku "aktualizuj" u góry tabeli - tabele uzupełnią się same na podstawie nazwy jednostki OSP. Tabele można dowolnie sortować. Więc po wprowadzeniu wszystkich drużyn można przez odpowiednie wpisanie "Lp." poukladać według kolejności startowej i "aktualizując" tabele ustawić sobie wszystko na zwody.
2. Kolejna zakładka Lista Startowa uzupełnić na miejscu zawodów po losowaniu. Po wpisaniu również należy posortować sobie kolejność i na samym końcu zakladek jest lista startowa druk, która po kliknięciu przycisku da nam gotowe zestawienie do przekopiowania do WORDa Lista startowa. Gotowiec listy będzie gotowy.
3. "SZTAFETA" i "BOJÓWKA" to arkusze do pomocy w przeprowadzeniu konkurencji.
4. OCENA Sztafeta i OCENA Bojówka przyciskiem uruchamia się formularz do wpisywania wyników i punktów karnych. Po wpisaniu należy zapisać. Wtedy formularz zapisze w arkuszu. Klikając na liste jednostek będzie można edytować wyniki. Żeby skasować cały start można to zrobić kasując w arkuszu cały wiersz.
5. Po aktualizacji KWALIFIKACJI uzupełnia się również tabela arkusz ocen która jest zlinkowana z WORDEM Arkusz ocen i włączona "korespondencja seryjna" umożliwia wydrukowanie wyników wszystkich jednostek jednym kliknięciem zgodnie ze wzorem regulaminu.

Trochę się rozpisałem. Mam nadzieję że Wam się przyda. Oczywiście jak poprzestawia się kolumny bądź coś pokasuje poprzestawia to będą cyrki.

Miłego sędziowania  :tuba: