Autor Wątek: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym  (Przeczytany 23211 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:43:10 »
Cytuj
Cytuj
Ale oczywiście życzę powodzenia i najlepszego systemu - czyli 24/72 - ten chyba jest niezły.
Przecież oto tylko chodzi, że ten system jest "chyba" najlepszy ze względu na to, że tylko na wolnym są strażacy na urlopach a reszta na służbie, a nie jak teraz nabijane są nadgodziny.

Poza tym w pytę wolnego, gdybym dalej pracował na PB, to ten system by mi wybitnie pasował. ^_^ ^_^

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:48:02 »
Cytuj
Poza tym w pytę wolnego, gdybym dalej pracował na PB, to ten system by mi wybitnie pasował. cheesy cheesy
Jakby nie liczyć to w biurze masz tyle samo wolnego  ^_^ ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:59:02 »
Cytuj
Cytuj
Poza tym w pytę wolnego, gdybym dalej pracował na PB, to ten system by mi wybitnie pasował. cheesy cheesy
Jakby nie liczyć to w biurze masz tyle samo wolnego  ^_^ ^_^

Na stanowisku kierowania pracuję, to właściwie nie biuro ^_^

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:03:06 »
Cytuj
Cytuj
Poza tym w pytę wolnego, gdybym dalej pracował na PB, to ten system by mi wybitnie pasował. cheesy cheesy
Jakby nie liczyć to w biurze masz tyle samo wolnego  ^_^ ^_^

Na stanowisku kierowania pracuję, to właściwie nie biuro ^_^

To tam też masz tyle samo wolnego i przede wszystkim nie nabijasz nadgodzin ^_^
PS
No może system trochę inny ale jak 40 godzin/tydzień to wolnego tyle samo ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 17:09:18 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:19:34 »
Cytuj

To tam też masz tyle samo wolnego i przede wszystkim nie nabijasz nadgodzin ^_^
PS
No może system trochę inny ale jak 40 godzin/tydzień to wolnego tyle samo ^_^

I tak czekam jak na zbawienie na 24/48 - na nic innego nie liczę :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 23, 2007, 20:48:06 »
24/48 (ten system przewiduje wolne służby w miesiącu)
24/72 (tylko służby wg grafiku)

Wg mnie lepiej mieć możliwość manewru wolnym, czasami coś wypada i wiemy o tym wcześniej wstawiamy sobie wolną służbę w to miejsce i jest ok,
w przypadku drugiego systemu nie ma takiej możliwości choć rzadziej chodzimy na służby.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 23, 2007, 22:26:38 »
Hm...
Cytuj
I tak czekam jak na zbawienie na 24/48 - na nic innego nie liczę
Powiedzcie mi skąd nadal "tylu" zwolenników 12/24/48? Czyżby jakiś duch..., przekleństwo <Skomry>  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 23, 2007, 22:39:34 »
Cytuj
Hm...
I tak czekam jak na zbawienie na 24/48 - na nic innego nie liczę

Powiedzcie mi skąd nadal "tylu" zwolenników 12/24/48? Czyżby jakiś duch..., przekleństwo <Skomry>  :angry:
Pozdr.

Ajax ja nie czekam na 12/24/48, tylko na 24/48 - to różnica. -_-
Dwunastek mam troszeczkę dość, pewnie nie tylko ja.

Ot...co! Czytaj>>>! Pozdr. Sorki, że "TU"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2007, 22:44:04 wysłana przez Ajax »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 23, 2007, 23:15:31 »
Ajax - zwolennicy 12 godzinnego systemu zawsze będą tyle, że w mniejszości ;)

Offline Coca-cola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 24, 2007, 00:23:24 »
Cytuj

To pytam, dlaczego teraz mamy patrzeć czy akurat biuro byłoby zadowolone z systemu pracy 24/72 przecież to też 40 godzin/tydzień.
 

Nie o to chodzi, czy podział ma patrzeć na reakcję biura, bo patrząc realnie PB ma **** ^_^ do gadania w sprawie zmiany systemu - nikt się nie będzie pytał, "co szanowne PB woli"?
Jeśli KW da wolną rękę KP, a KP ma kompleks wolnego czasu posiadanego przez podział, to gwarantuję, że jakoś specjalnie nie pójdzie PB na rękę - w sensie od złej bidy zrobi 24/48, bo na system 24/72 raczej przy takiej postawie nie ma co liczyć.
Nie zapominaj, że w dalszym ciągu biuro ustala system pracy PB.
Stety albo niestety...

Ale oczywiście życzę powodzenia i najlepszego systemu - czyli 24/72 - ten chyba jest niezły.
No i co z tego że PB ma ***** do gadania,i że komendant nie zgodzi się na zmianę systemu24/72?Przy 24/48 będziemy generować nadgodziny(czyt.kasa) i nie ma chyba banku który da ci więcej niż ustawowe odsetki za niewypłacone nadgodziny.

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 24, 2007, 00:29:28 »
Cytuj


No i co z tego że PB ma ***** do gadania,i że komendant nie zgodzi się na zmianę systemu24/72?

Właśnie sobie odpowiedziałeś -_-

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 24, 2007, 10:02:31 »
106 godzin z drugim półroczem 2006 .54 dni urlopu i niech mi , ktos powie że jest to normalny system.A co do planowania wolnego, wg. kol. firemana , to trzeba mieć książke rozkazow w rece i być bezwzględnym dla innych, wtedy ta gospodarka planowa sie ziszcza. Dla mnie jedynym normalnym systemem jest24/72, w ktorym chodzimy do pracy a nie planujemy wirtualnych stanów, i nie tworzymy statystyki dla gryzipióków z KG. Czekam czy ktoś W KG wreszcie przerwie ten marazm z planowanymi wolnymi, u nas KP każą przygotowywać plan na całe II półrocze.Obowiązuje dokładnie tyle ile trwa jedna  służba ,bo na następną juz trzeba zmieniać.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 24, 2007, 10:17:27 »
24/48 (ten system przewiduje wolne służby w miesiącu)
24/72 (tylko służby wg grafiku)

Wg mnie lepiej mieć możliwość manewru wolnym, czasami coś wypada i wiemy o tym wcześniej wstawiamy sobie wolną służbę w to miejsce i jest ok,
w przypadku drugiego systemu nie ma takiej możliwości choć rzadziej chodzimy na służby.
Oczywiście, że fajnie jak "coś wypada" to weźmiemy ws-a ale do tego potrzebni są ludzie. Ten system jest spoko jak powiększyłyby się stany zmian lub obniżono stany minimalne. Dawno już nie widzieliśmy na zmianie po trzy ws-y w miesiącu. Nadgodzin  w chwili obecnej przy tak ustawionym stanie minimalnym nie mamy jak odbierać. W lipcu dalej powiększymy nadgodziny bo w grafiku wychodzi, że znowu  stracimy po jednym ws-ie, a kilku po dwa. Więc przy takim nabijaniu nadgodzin chyba lepszy byłby system 24/72 (brak nadgodzin), a  jak coś nagle wypali to zawsze można z kimś z innej zmiany się zamienić lub wziąć służbę urlopu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 10:22:49 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 24, 2007, 22:04:19 »
Cze
Dawno mnie tu nie było. Wróciłem z sanatorium i przeprowadziłem remont całego mieszkania.
Wracam na Forum, a tu znowu temat wałkowany od początku.
Ile tu juz systemów było proponowanych.
Dorzucę i ja:
System skoszarowany 3 x tydzień = 7 x 24 = 168 godzin,
system 8 - godzinny, który skończyłby brednie o systemie wypoczynkowo- wakacyjnym,
a najlepiej 2x4 godz. na dobę-  ku zadowoleniu licznym pracusiom ( dostaliby orgazmu co doprowadziłoby do wytrzeszczu oczu.:(

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:52:54 »
Zmianowy, czterobrygadowy system pracy (8godz.). Praktykowany w wielu firmach i przedsiębiorstwach. Wprowadza ład w całej formacji, kończy wieloletnie dyskusje. Jest prosty i spełnia wszystkie wymogi kodeksu pracy.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 25, 2007, 09:31:37 »
Zmianowy, czterobrygadowy system pracy (8godz.). Praktykowany w wielu firmach i przedsiębiorstwach. Wprowadza ład w całej formacji, kończy wieloletnie dyskusje. Jest prosty i spełnia wszystkie wymogi kodeksu pracy.

nie prowokuj...
system dobry w przypadku pracowników, którzy nie muszą szkolić się zespołowo (górnicy, pracownicy załadunku itp.); jak sobie wyobrażasz skuteczne realizowanie planu szkoleń w tym systemie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 25, 2007, 19:09:49 »


nie prowokuj...
system dobry w przypadku pracowników, którzy nie muszą szkolić się zespołowo (górnicy, pracownicy załadunku itp.); jak sobie wyobrażasz skuteczne realizowanie planu szkoleń w tym systemie?
[/quote]

@ Lang . system szkolenia  przewiduje 5 godzin dydaktycznych ,a więc nie widzę problemu z prowadzeniem zajęć 5x45 min wcale nie daje 8 godzi zegarowych. W chwili obecnej też zajęcia są przerywane wyjazdami, a wmyśl wytycznych szkolenie w godzinach 8:00-15:30 ,czyli 7, 5 godziny zegarowej, nie zrealizowane zajęcia i tak odrabia się w dni wolne typu sobota lub niedziela, lub pod koniec okresu szkoleniowego w grudniu . W opisywanym przez was wypadku mogło by być podobnie.
 
Nawiązując do systemu tak zachwalanego jak 24/48  z trzech wolnych dni i tak zostaje nam tylko jedna wolna służba ,na pozostałych Ws mamy  zazwyczaj zaplanowane dyżury domowe i musisz być do dyspozycji przełożonych.Niech nikt tu niestara się udowadniać,że  na dyżurze pojedzie sobie x km w polskę i powiadomi o tym przełożonych.Przepisy prawa jasno mówią ,że czas dojazdu do zakładu pracownika ściąganego z dyżuru domowego nie powinien dyć dłuższy niż normalny czas dojazdu do pracy.
Podobnie było by na pewno w systemie 24/72 ,oprócz normalnych służb  48 godzin dyżuru wyznaczyli by w dni wolne od służby,  uwzględniając oczywiście prawo do 24 godzin odpoczynku po służbie.Dyżur domowy, czy to w układzie 4x12 godzin ,czy tez 2x24 godziny dyżuru ,musisz go pełnić  i jest zgodne z rozporządzeniem o czasie służby .Chyba ,że zmieni sie prawo i czas dyżuru domowego będzie zaliczany do czasu pracy jak chce to komisja europejska zrobić.
  Mam nadzieje ,że ktoś odpowiedzialny wreszcie i tak zmieni nasz system pracy, a jaki to będzie to chyba się niedługo okaże . Po cichu są robione przymiarki i symulacje do systemu czterozmianowego , bynajmniej w mojej KP, bo problem z nadgodzinami ,i zaległymi i obecnymi staję się coraz większy / w mojej KP ponad 3000 godzin ,tylko w tym półroczu na prawie 100 ludzi z PB /.Ale nikt nie myśli o tym ,że aby to urzeczywistnić potrzebnie są jeszcze etaty i ludzie , bo życie i tak płata różne figle/ kursy , urlopy chorobowe , opieki nad dziećmi/ takich sytuacji chyba nie biorą pod uwagę nasi zwierzchnicy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2007, 19:35:58 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 25, 2007, 19:45:27 »
Co to jest 3000 godz. na 100 PB , ja znam posterunek gdzie 18 ma prawie 2000 godzin . rekordziści po 240 . czyli po sześciu miesiącach mają  1,5 miesiąca do oddania . I tu system nic nie zmieni jak z 18 trzeba  4 utrzymać na zianie to każda matematyka pada .
PZDR

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:21:44 »


Ja dziś słyszałem niusa, że ZZ optują za 12h systemem pracy, co mnie dziwi w związku z pismem KG...

Do nerwowych: nie bierzcie mnie ne widły, to tylko nius, ale trochę niepokojący w treści..

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:38:51 »
jeżeli w Wawie chodzą takie niusy i jest w nich trochę prawdy to chciałbym wiedzieć jakimi przesłankami kierują się panowie przewodniczący ZK.
Jeżeli to się sprawdzi to czuję że szykują się niezłe zmiany we władzach związków - dość działania po linii służbowej wbrew interesom strażaków !

A może to już maleńka przymiareczka do 4 zmian na PB?

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:42:11 »
Tym bardziej jest to dziwne, że rozmawiałem z trzema województwami i szykują sie do przejścia na 24h, tylko nie wiem, czy są to decyzje ostateczne i klepnięte, czy luźne gadanie.
Jakoś te 24h w bólach wchodzą w życie IMHO..

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 26, 2007, 11:27:48 »
DziendobryWieczór

Do kolegi mario68

Z tego co pamiętam to raczej nie należysz do żadnego związku węc nie martw się o to czy jego władza "działa po linii służbowej" czy też nie - szczególnie, że  w tym momencie używanie tego argumentu świadczy tylko o tym, że nie wiesz co piszesz. Akurat tu byś sprawdził jak brzmi uchwała KSP "S" w sprawie stanowisk kierowania i systemu służby (ostatnie WZD - uchwały w archiwum na skpnszz.org). Jeżeli stanowisko strony służbowej (czyli KG) i związku jest zbieżne to będę działał po linii związkowo-służbowej!

Proszę przy tym nie mówić o plotkach i zasłyszanych informacjach (bo tu Anonim akurat trafił jak kulą  w płot) tylko mówić o faktach - a fakty są takie, że w WWIE wczoraj odbyła się narada komendanta wojewódzkiego z komendantami miejskimi i powiatowymi, gdzie ustalono, że komendanci przeprowadzą konsultacje z załogami swoich SK i związkami i przekażą pisemne stanowiska, jakie załogi mają zdanie.

A do Anonima taka drobna uwaga - widać redukcja etatów w KG o 60 to jednak za mało, skoro masz czas w godzinach służby wchodzić na FORUM i jątrzyć.


Pozdrawiam

Robert Osmycki





Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 26, 2007, 11:53:05 »
Kolego Robercie Przewodniczący Osmycki - mój post był bezpośrednim odzewem na informację podaną przez Anonima. Jeżeli uważnie przeczytasz to co napisałem zauważysz, że jest tam napisane w trybie przypuszczającym "jeżeli ...."  -_-
Nie rozumiem Twojego wzburzenia - skoro ZZ mają czyste sumienie to w czym problem?

A'propos mojego członkowstwa w ZZ - to że w tej chwili nie jestem członkiem żadnego z nich jest powodem tego, że w czasie gdy należałem otwarcie przeciwstawiałem się nieprawidłowościom, kumoterstwu, układom pomiędzy ZZ i strona służbową. Niestety wyżej h..ja nie podskoczysz - i dosłownie i w przenośni - znaleźli sie tacy h..je, których niestety nie przeskoczyłem. Jeżeli chciałbyś znać powody utraty przeze mnie członkowstwa w ZZ to służę wyjaśnieniami na priv gdyż te h..je to także członkowie Twojego związku.... Zresztą myślę że dobrze Ci znani.