Autor Wątek: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym  (Przeczytany 23266 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 27, 2006, 09:53:45 »
A tych z biura won na podział bojowy niech pokażą co się nauczyli w szkole a wam będzie o wiele lżej

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2006, 10:11:38 »
@ OSP Milicz
Nie doczytałeś czegoś w przedostatnim poście -
Cytuj
"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein
Albert miał rację, w zakresie głupoty, oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2006, 10:13:19 wysłana przez azotox »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 19, 2007, 10:05:55 »
BRAWO - u nas wchodzimy w ten system od 01 wrzesnia. Wreszcie nastapi jako taki porządek jeżeli chodzi o obecność strażaków w słuzbie, pomijając oczywiście choroby, urlopy i sporadyczne wolne służby. Ktos kto twierdzi, że z obecnych stanów nie da się utworzyć 4-tej zmiany chyba nigdy nie próbował przymierzyć się spokojnie do takiej symulacji (może myśli, że  w dalszym ciągu strażacy będą mieli tyle wolnych służb co dotychczas). Jeżeli chodzi o nastroje wśród chłopaków na zmianach nie było oczywiście euforii ale też nie było stanowczych protestów. Sprawa uzgodniona przez komendanta ze związkami (i to wcale nie jakimiś marionetkowymi). Nie ma się co dziwić, że nie ma euforii ale przechodząc z raju jakim był dotychczasowy system w nieznane (bo tego jeszcze nikt nie przerobił) trudno żeby ktokolwiek skakał pod sufit.  Ale myślę, że szybko się wszyscy przekonają.

Zacytowałem sam siebie sprzed dobrych paru miesięcy.
Otóż teraz z perspektywy czasu mogę ocenić to co wtedy przeszliśmy. Po pierwszych oporach i nieufności do systemu 24/72 okazało się, że jest prosty, przejrzysty, przewidywalny.
Odpowiadał wszystkim. Zarówno komendantowi (jako odpowiedzialnemu za wszystko) jak i strażakom z PB (co najważniejsze). Niestety od 1 stycznia tego roku, nakazem z "góry", znowu PB wrócił do 24/48 i znowu zapanował chaos.
Co ciekawe w chwili obecnej gdy SK najprawdopodobniej wróci do systemu 24-godzinnego, i to 4-zmianowego (czyli 24/72) bo tylko taki zapewnia w miarę jasne zapewnienie obsady i jednoczesne zachowanie normatywu godzinowego zdanie PB u nas jest jednoznaczne - też chcieliby pracować w tym systemie!

Może warto by było w chwili obecnej, gdy są możliwości finansowe, rozważyć wprowadzenie 4-tej zmiany służbowej na podziale bojowym? I nie mówmy że wymaga to wielkich nakładów finansowych!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2007, 10:21:39 wysłana przez mario68 »

Offline Coca-cola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 19, 2007, 12:18:20 »
Czegoś nie rozumiem - są JRG bez komend w ich siedzibach > ale ludzie zatrudnieni w tych komendach działają na rzecz danej JRG, czy są co najmniej przydatni. Mogą za nich działać pracownicy starostwa - i owszem > pierwszy krok do czytania skótu PSP jako Powiatowa Straż Pożarna i czy w tym układzie oni/my będziemy mieli dotychczasowe uprawnienia, w tym wcześniejsze emerytury.
Czy mimo wszysto na spokojnie potrzymujesz zdanie, że JRG do sibie radę bez komendy (organizacja, kadry, finanse, dowodzenie)? Na marginesie do niedawna KP Warszawa Zachód była bez JRG!
Można się upierać przy swoim, lecz moim zdaniem należy patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

PB na pewno da sobie radę... wszyscy(poza niektórymi wyjątkami)są przeciwko nam,(wszyscy czyt.KP,KM)a właśnie zmian najbardziej oni powinni się obawiać,że np.zejdą na podział(o ile będą wolne wakaty)lub przejdą na etaty cywilne,no i żegnaj wcześniejsza emeryturko...(bo i za co???za siedzenie za biurkiem????śmiechu warte,ale myślę że ktoś się za to weżmie w końcu do roboty.Pozdrawiam wszystkich nie udających strażaków.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2007, 14:01:17 »
BRAWO - u nas wchodzimy w ten system od 01 wrzesnia. Wreszcie nastapi jako taki porządek jeżeli chodzi o obecność strażaków w słuzbie, pomijając oczywiście choroby, urlopy i sporadyczne wolne służby. Ktos kto twierdzi, że z obecnych stanów nie da się utworzyć 4-tej zmiany chyba nigdy nie próbował przymierzyć się spokojnie do takiej symulacji (może myśli, że  w dalszym ciągu strażacy będą mieli tyle wolnych służb co dotychczas). Jeżeli chodzi o nastroje wśród chłopaków na zmianach nie było oczywiście euforii ale też nie było stanowczych protestów. Sprawa uzgodniona przez komendanta ze związkami (i to wcale nie jakimiś marionetkowymi). Nie ma się co dziwić, że nie ma euforii ale przechodząc z raju jakim był dotychczasowy system w nieznane (bo tego jeszcze nikt nie przerobił) trudno żeby ktokolwiek skakał pod sufit.  Ale myślę, że szybko się wszyscy przekonają.

Zacytowałem sam siebie sprzed dobrych paru miesięcy.
Otóż teraz z perspektywy czasu mogę ocenić to co wtedy przeszliśmy. Po pierwszych oporach i nieufności do systemu 24/72 okazało się, że jest prosty, przejrzysty, przewidywalny.
Odpowiadał wszystkim. Zarówno komendantowi (jako odpowiedzialnemu za wszystko) jak i strażakom z PB (co najważniejsze). Niestety od 1 stycznia tego roku, nakazem z "góry", znowu PB wrócił do 24/48 i znowu zapanował chaos.
Co ciekawe w chwili obecnej gdy SK najprawdopodobniej wróci do systemu 24-godzinnego, i to 4-zmianowego (czyli 24/72) bo tylko taki zapewnia w miarę jasne zapewnienie obsady i jednoczesne zachowanie normatywu godzinowego zdanie PB u nas jest jednoznaczne - też chcieliby pracować w tym systemie!

Może warto by było w chwili obecnej, gdy są możliwości finansowe, rozważyć wprowadzenie 4-tej zmiany służbowej na podziale bojowym? I nie mówmy że wymaga to wielkich nakładów finansowych!

Mario68 masz rację w 100%. Pracowałem na podziale w systemie 24/72 ponad rok. Jest to przejrzysty i prosty system!!! Przyznać taż mogę, że poprostu trzeba utworzyć czwartą zmianę i to z nowych pracowników bo zabieranie ludzi z trzech zmian aby stworzyć czwartą nie rozwiąże problemu (2+2=4 czyli aby robić mniej godzin trzeba zatrudnić więcej ludzi, a zmiany systemu to coś w stylu 1+2+1=4 wynik taki sam a dodajesz inaczej ;)  )
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2007, 16:03:39 »
Biwak - chyba przesadziłeś. Podział bojowy bez 8-godzinnych raczej się nie obejdzie (np. kto ci naliczy i wypłaci uposażenie). Odrębna sprawa czy musi ich być taka ilość oraz czy niektórzy nie mogą być cywilami  :angry:

A propos sporu podział-biuro. Wszystko wynika z braku szacunku jednej grupy do drugiej! Nic więcej. Spory, które wychodzą później dotyczą już mniejszych spraw, tym niemniej istotnych zarówno dla biura, jak i podziału! Obsługa podziału i ich papierzysków (co do dowodzenia podczas akcji miałbym zastrzeżenia) należy do biura, natomiast jeśli chodzi o promowanie i efektywność strażaków na forum powiatowym, czy też wojewódzkim, zasługi należą do podziału. Komendant, jako reprezentant komendy i JRG spory zostawia raczej dla podwładnych, a najwięcej dyskutuje z przewodniczącym związków. Siła charakterów decyduje o wysokości dodatków, nagród i innych - możliwych kombinacjach w awansach, nagrodach, czy wyróżnieniach. Potem zaczyna się "każdego indywidualna sprawa". Mnie osobiście wszyscy doceniają, ale wpadam czasami najnormalniej jak się da :) D-ca JRG ma swoje zadania, z-ca d-cy JRG ma swoje zadania, z-ca komendanta ma swoje zadania, księgowa swoje, kadrowa swoje, d-cy zmian i d-cy sekcji swoje zadania i każdy jakoś próbuje je realizować! To, że przy ich realizacji coś szwankuje to normalne! Niech każdy robi swoje i przypadkiem niech nie próbuje zwalać tego na niższych! Niech - nazywając po imieniu - nikt nie szuka "ustawowego jelenia"! Wszystko rozwiąże się samo!
Apeluję zatem. Niech każdy zastanowi się nad swoimi obowiązkami, niech każdy zacznie wymagać od siebie samego i przestanie kierować się stereotypami. W końcu mój wykładowca na kursie szeregowym i podoficerskim (którego bardzo szanuję) powiedział: "w straży powinno być tak, jak między kolegami". Także szanujmy się Panowie, niech stanowiska nie uderzają do głowy i przede wszystkim bądźmy samokrytyczni w stosunku do siebie.

Pozdrawiam!
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2007, 19:17:17 »
odp.biwak nikt by nie byl zazdrosny tylko tobie nalezaloby sie popatrzec w slipia gdzie pracujesz po sluzbie nielegalnie bo jak masz sluzbe to gotujesz i spisz lu bawisz sie w internecie
  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:                            TE brygadzista 998 co to za dziwne teksty :huh:  :huh:  :huh:.Przeszkadza Ci ,że ktoś jest operatywny i potrafi sobie dorobić???????Znam takich jak ty,zazdrosnych ,zapyziałych,którzy tylko patrzą jak komuś podstawić nogę.A sami narzekają jak to im ciężko w życiu,bo nie mają kasy itd..... a ku... do roboty po służbie a nie kopyta w papcie i gęba w tv!!!!! A tak na przyszłość to gó... powinno Cię obchodzić ,kto i co robi po służbie!!!! A co do gotowania,to powiem tak zacznij zajadać w domku puchy i suche buły i przestań truć swoim kobietom w domu ,że nie ma obiadu,zobaczymy jak długo wytrzymasz  :wacko:  :wacko: ,następny Twój dziwny zarzut i moja odpowiedź ... nie śpij jak jesteś zmęczony ,przekonamy się jak długo pociągniesz.Twoje zarzuty do PB są płytkie i bezsensowne a jak tak mocno Ci to przeszkadza to droga na PB stoi otworem ^_^  ^_^ .Nie pozdrawiam

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2007, 23:24:33 »
Pomiędzy kłótniami 8/24 chciałbym na chwilę wrócić do tematu jaki jest w tytule.
zgadzamsię z piotrem998,
Cytuj
W systemie 24/72 łatwiej jest wypracować normatyw 40 godz. służby tygodniowo. Braki ludzi są pochodnymi zmniejszenia wymiaru godzin służby, a nie systemu pełnienia służby. W systemie 24/48 albo należy dawać wolne, i wtedy też są niskie stany ludzi na zmianie, albo wskakują "nadgodziny".
tym bardziej, że w systemie 24/48 tych służb jest ok 19, natomiast 24/72 ok. 4. powoduje to wzrost liczby pełniących służbę, o grubo ponad 50%, jednakże pod pewnymi warunkami, ale o tem potem.

BROKSEM
Cytuj
W obecnym systemie mamy spory bałagan, .... W wielu JRG zmiany to w rzeczywistości jakieś resztki. Ludzie przychodzą na służbę w kratkę między wolnymi służbami i nie widzą się tygodniami, .... Do tego dochodzą urlopy, delegacje, czasem ktoś zachoruje. Jeżeli w typowej JRG jest 50% -55% stanu osobowego to widać skalę problemu. IV zmiana czy to w systemie 12/24/48 czy też 24/72 bardziej konsolidowałaby strażaków. Częstsze przebywanie w prawie pełnym stanie osobowym zmiany podnosiłoby jej wartość jako coraz bardziej zgranej grupy ratowniczej. To co mamy obecnie burzy system szkolelenia.
bałagan jest tak wielki, że grafik sporządzony ostatniego dnia m-ca, często 2-go dnia następnego jest już fikcją, każde wolne oprócz wolnych służb dezorganizuje służbę, niekoniecznie chorobowe, ale również delegacje, urlopy ciągnące się w nieskończoność, no i ten system szkolenia – aż chciałoby się zapytać – jaki system ?

mario68
Cytuj
Wreszcie nastapi jako taki porządek jeżeli chodzi o obecność strażaków w słuzbie, pomijając oczywiście choroby, urlopy i sporadyczne wolne służby. Ktos kto twierdzi, że z obecnych stanów nie da się utworzyć 4-tej zmiany chyba nigdy nie próbował przymierzyć się spokojnie do takiej symulacji
nic dodać nic ująć – ale rzeczywiście nie wszędzie da się utworzyć

Cytuj
Otóż teraz z perspektywy czasu mogę ocenić to co wtedy przeszliśmy. ... 24/72 okazało się, że jest prosty, przejrzysty, przewidywalny.
Odpowiadał wszystkim. ... jak i strażakom z PB (co najważniejsze). Niestety od 1 stycznia tego roku, nakazem z "góry", znowu PB wrócił do 24/48 i znowu zapanował chaos.
i to jest prawda – prosty, przejrzysty, przewidywalny – dający niewielką liczbę nadgodzin, ale dający również możliwość planowania na dłuższą metę, pozwalający realizować zaplanowane szkolenia, pozwalający na zgranie i poznanie się ludzi na zmianie, itd.

MIKO
Cytuj
Według mnie wszystko zależy od wielkości JRG
i to jest prawda

biwak pisze
Cytuj
w systemie 24/48 i wolnymi służbami było nas ( teroretycznie) 10 na zmianie
podczas gdy faktycznie było nas 5 - 1 lub 2 na urlopach 3 na wonych służbach
zgadza się było was 5, dlatego w małych jednostkach ten system nie specjalnie się sprawdza, generalnie opłacalnym jest wprowadzenie systemu 24/72 w jednostka od 40 etatów. Kończy się bałagan i zaczyna się spokój. Dodatkowo odwrócone są proporcje przy tych samych stanach minimalnych więcej ludzi jest na urlopie niż na wolnym, a co za tym idzie schodzi więcej urlopu, który w rezultacie się nie odkłada

kivlow
Cytuj
Pracowałem na podziale w systemie 24/72 ponad rok. Jest to przejrzysty i prosty system!!! Przyznać taż mogę, że poprostu trzeba utworzyć czwartą zmianę i to z nowych pracowników bo zabieranie ludzi z trzech zmian aby stworzyć czwartą nie rozwiąże problemu
to mówi samo za siebie, z tym że w większych czy jak kto woli dużych jednostkach niekoniecznie nowych pracowników.
Trochę długie, ale nie chodzi mi o ilość postów, tylko ich jakość.
Pozdr...
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:05:49 »
Zgadzam się z twierdzeniem że system 24/48 ,w którym obecnie  pracujemy i w obecnym wyglądzie to chaos i anarchia .Stwarza on obecnie jedynie problemy wśrod załogi co do tego , komu zabrać służbe  w razie potrzeby, gdy już ktoś zachoruje lub jedzie na kurs czy delegacje jest wrogiem publicznym. Jestem zwolenikiem systemu 24/72 i czystych reguł, ale z tego co wiem KG w dawniejszych czasach nie popierała tego systemu nie wiadomo dlaczego .  Związkowcy też coś nie bardzo mogą go przetrawić ,przynajmniej na połdniu kraju.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2007, 19:43:41 »
niemal każdy temat kończy się wojną między PB a biurowcami
staje się to już nudne!
a temat brzmi system pracy 24/72 może i dobry pomysł, nie sprawdzałem i nie przeliczałem jakby to było jednak moim zdaniem najlepszy jest 24/48 i co 5 wolna, a resztę nadgodzin powinni zapłacić, albo puszczać na wolne przed emeryturą na jakieś kilka miesięcy ( w niemczech tak robią)

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2007, 21:41:26 »
Wielki pozytyw dla Biwaka swiete słowa PB bez OG tak ale ,OG bez nas nie beda istniec
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2007, 22:24:08 »
Wielki pozytyw dla Biwaka swiete słowa PB bez OG tak ale ,OG bez nas nie beda istniec

tak jak pisałem ciągła wojna podział-biuro - nieważne czego dotyczy temat rozmowy...
ale tak już widocznie musi być :angry:

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2007, 22:46:49 »
Panowie róbmy swoje jak najlepiej i walczmy o swoje jak najlepiej  system pracy jest i  musi być 40 godzinny a o godzinach niech myślą " funkcjonariusze " co biorą za to pieniądze - są od tego delegacji ZZ a jak nie to " niezawsłe"sądy

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 21, 2007, 23:16:02 »
Cytuj
A tych z biura won na podział bojowy niech pokażą co się nauczyli w szkole a wam będzie o wiele lżej

Tak jest - gonić leniwe biurwy ^_^ ^_^
Prosze cię nie pisz więcej takich baboli..

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:45:21 »
System 24/72 byłby OK. Bo przy obecnym systemie i stanach minimalnych ustalonych z kosmosu nabijamy ciągle nadgodziny i wszyscy są wku....ni, a przy systemie 24/72 wszystko byłoby jasne, służba co czwarty dzień i skończyłyby się ciągłe narzekania typu (a ja chcę wolną służbę w niedzielę, a ja nie chcę w niedzielę, a czemu ja mam mniej ws-ów w miesiącu a ktoś więcej).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 13:26:59 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2007, 13:04:05 »
Cytuj
System 24/72 byłby OK. Bo przy obecnym systemie i stanach minimalnych ustalonych z kosmosu nabijamy ciągle nadgodziny i wszyscy są wku....ni, a przy systemie 24/72 wszystko było by jasne służba co czwarty dzień i skończyłyby się ciągłe narzekania typu (a ja chcę wolną służbę w niedzielę, a ja nie chcę w niedzielę, a czemu ja mam mniej ws-ów w miesiącu a ktoś więcej).

Tylko, że obawiam się, że przychodząc do pracy tak rzadko PB stałby się solą w oku biura, które jakby nie było musi te 20 razy do pracki przyjść.
Przykre, ale podczas mojej podziałowej pracy spotykałem się z uwagami tego typu.
Pies ogrodnika ciągle żywy....

Offline strażak78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2007, 13:24:21 »
Nikt nie trzyma nikogo siłą w biurze. Zawsze można napisać raport o przejście na podział. (Tylko czasami strach nie pozwala!)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2007, 13:33:30 »
Cytuj
Tylko, że obawiam się, że przychodząc do pracy tak rzadko PB stałby się solą w oku biura, które jakby nie było musi te 20 razy do pracki przyjść.
Ale w tym wypadku PB pracowałby ustawowe 40 godzin tygodniowo, a jak biuro by to przeżyło, to mam
głęboko gdzieś. 
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:11:33 »
Cytuj
Ale w tym wypadku PB pracowałby ustawowe 40 godzin tygodniowo, a jak biuro by to przeżyło, to mam
głęboko gdzieś. 

Wiesz, na czym polega dowcip?
Na tym, że ty może i masz to gdzieś, ale biuro niekoniecznie musi podzielać twój pogląd na tę kwestię.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:17:54 »
Zdecydowanie tak teraz odbieram godziny z poprzednich miesięcy (nadpracowane) i wszyscy z biura się pytają czy pracuję czy nie bo cały czas na wolnym i na wolnym.
Odciski ich bolą czy jak? Człowiek pracuje tyle samo co biura ale wg biur pracujemy mniej :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:28:29 »
Cytuj
Zdecydowanie tak teraz odbieram godziny z poprzednich miesięcy (nadpracowane) i wszyscy z biura się pytają czy pracuję czy nie bo cały czas na wolnym i na wolnym.
Odciski ich bolą czy jak? Człowiek pracuje tyle samo co biura ale wg biur pracujemy mniej :)

O tym właśnie mówię.
Często gęsto jest tak, że biuro jakby "nie czuje" tych 24h przepracowywanych przez PB.
A potem wyjeżdża z takimi tekścikami.
Nie wszyscy i nie zawsze, ale jak napisałem: tego typu sytuację zdarzają się i mnie osobiście wku.wiają nieeeemożebnie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:50:51 »
Mnie najbardziej irytowało jak po 24 godzinach czy to z SK czy z JRG człowiek schodził z nastawieniem "gdzie jest łóżko" bo pół dnia i całą noc zapier.... a gościu mi szedł o godz.08.00 na 07,30 do pracy (nie ma tu błędu) i mówił ale masz lux teraz masz wolne.
No jakby nie zmęczenie to bym .. a szkoda mówić co bym robił ale na pewno bym nie głaskał.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:21:29 »
Cytuj
Wiesz, na czym polega dowcip?
Na tym, że ty może i masz to gdzieś, ale biuro niekoniecznie musi podzielać twój pogląd na tę kwestię.

No jasne jak JEKG wprowadził niezgodnie z prawem 48 godzin/tydzień tylko dla PB to dla biura oczywiście pasowało, a gdyby jeszcze więcej godzin wprowadził to pewnie już wszyscy z biura byliby zadowoleni, no nie ?. Jakoś wtedy nikt z biura nie współczuł, że PB robią w bambuko z godzinami. I te gadki, że dla chwały ojczyzny stracimy po 192 godziny. To pytam, dlaczego teraz mamy patrzeć czy akurat biuro byłoby zadowolone z systemu pracy 24/72 przecież to też 40 godzin/tydzień.
 
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:30:36 »
Cytuj

To pytam, dlaczego teraz mamy patrzeć czy akurat biuro byłoby zadowolone z systemu pracy 24/72 przecież to też 40 godzin/tydzień.
 

Nie o to chodzi, czy podział ma patrzeć na reakcję biura, bo patrząc realnie PB ma **** ^_^ do gadania w sprawie zmiany systemu - nikt się nie będzie pytał, "co szanowne PB woli"?
Jeśli KW da wolną rękę KP, a KP ma kompleks wolnego czasu posiadanego przez podział, to gwarantuję, że jakoś specjalnie nie pójdzie PB na rękę - w sensie od złej bidy zrobi 24/48, bo na system 24/72 raczej przy takiej postawie nie ma co liczyć.
Nie zapominaj, że w dalszym ciągu biuro ustala system pracy PB.
Stety albo niestety...

Ale oczywiście życzę powodzenia i najlepszego systemu - czyli 24/72 - ten chyba jest niezły.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 16:55:38 wysłana przez Butel »

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:35:25 »
Cytuj
Ale oczywiście życzę powodzenia i najlepszego systemu - czyli 24/72 - ten chyba jest niezły.
Przecież oto tylko chodzi, że ten system jest "chyba" najlepszy ze względu na to, że tylko na wolnym są strażacy na urlopach a reszta na służbie, a nie jak teraz nabijane są nadgodziny.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)