Autor Wątek: Komora dymowa - mam pytanie  (Przeczytany 5903 razy)

Offline ToJaI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Komora dymowa - mam pytanie
« dnia: Kwiecień 28, 2018, 22:52:02 »
Ile waży młot w komorze dymowej?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2018, 07:59:59 »
20 kg
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2018, 09:08:18 »
W Krakowie zgodnie z regulaminem komory jest 34 kg. To w różnych WOSZ równa masa?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2018, 14:43:29 »
MŁOT podciągowy
przeznaczony do ćwiczeń polegających na wykonaniu zadanej liczby podciągnięć i opuszczeni ciężaru w określonym czasie (w pozycji stojącej), przy czym jedno podciągnięcie odpowiada pracy o wartości ok. 490 Nm.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2018, 10:58:43 »
20kg lub mniej  przy odpowiedniej technice da się bez problemu można wtedy swoją masę wykorzystać  [ własna ubranie i odo]

[najłatwiej to samą komorę jest przejść  niż samą ścieżka zdrowia]
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2021, 13:42:16 »
Pany jeżeli mija już termin komory (5 lat) to w kwestii komendy jest aby ponowni wysłać strażaków na komorę czy naczelnik powinien o to się ubiegać?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline zapalony skarbnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2021, 21:53:17 »
Jestem w OSP 28 lat uczestniczyłem w akcjach będzie ze dwa tysiące razy i byłem w komorze jeden raz nawet nie było ponownej propozycji. Jest problem z kursami podstawowymi i komorą dla narybku a ty myślisz o pięcioletnim okresie lepiej dążyć do tego aby młodzież w jak największej ilości mogła z tego skorzystać( potrzebny jest odsiew i szkolenia mamy niesamowite braki kadrowe mimo chęci ze strony młodych).   

Online Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Komora dymowa - mam pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2021, 22:38:11 »
Pany jeżeli mija już termin komory (5 lat) to w kwestii komendy jest aby ponowni wysłać strażaków na komorę czy naczelnik powinien o to się ubiegać?

U nas pilnuje tego Komenda Powiatowa, ja byłem wysyłany w lutym tego roku ponieważ kończyła mi się ważność komory dymowej w tym roku.