Autor Wątek: Podwyżki 2019.  (Przeczytany 58605 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2018, 16:43:24 »
To jak on taki dobry to czemu nie robi chociażby tego co tu piszesz o równaniu średnich? Zresztą już byli tacy co oczekiwali pomocy i kg ich olał. Popytaj kolegów z Białegostoku jak im pomógł w walce o dodatki dla podoficerów.
Cofnij się o kilka postów to doczytasz dlaczego...
Koledzy z Białegostoku chcą pomocy KG i walą w niego wotum nieufności? Może jszcze niech mu zostawią smierdzącą niespodziankę na wycieraczce...
Swoją drogą nie rozumiem jak reprezentacji (patrząc w kategoriach rozdziału środków) Polski D i C mogą wspierać Mazowsze czyli gwaranta nierównego traktowania strażkaów! Mówię tu o Lubuskim, Podlaskim, Warmińsko Mazurskim, Zachodniopomorskim i Opolskim razem z najbogatszymi tworzą obóz który ich ludzi czyści z kasy  :szalony: :szalony: :szalony: :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2018, 17:01:27 »
Koledzy z Białegostoku chcą pomocy KG i walą w niego wotum nieufności?
A może wotum było wynikiem olania spraw przez kg? Tak się składa,  że ostatnio spotkałem na szkole ludzi z Białegostoku  i wiem jak było. Nie przekłamuj więc informacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2018, 17:05:24 »

Koledzy z Białegostoku chcą pomocy KG i walą w niego wotum nieufności?
A może wotum było wynikiem olania spraw przez kg? Tak się składa,  że ostatnio spotkałem na szkole ludzi z Białegostoku  i wiem jak było. Nie przekłamuj więc informacji.
Czekaj czekaj jeszcze zanim powolano 01, Białystok zaja stanowisko w tej sprawie  i trwa w nim do tej pory. Odbyło się to spotkanie w miejscowości Zakret wiec nie wiele wiesz o chronologii zdarzeń :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 12, 2018, 17:08:30 »
Jeżeli wybory w "S" wygrają osoby młode, niezależne od KG, nie kierujące się prywatą to wszystko będzie łatwiejsze. W innym temacie napisano żeby wycofali się "starzy". Jestem za.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 12, 2018, 17:11:54 »

Koledzy z Białegostoku chcą pomocy KG i walą w niego wotum nieufności?
A może wotum było wynikiem olania spraw przez kg? Tak się składa,  że ostatnio spotkałem na szkole ludzi z Białegostoku  i wiem jak było. Nie przekłamuj więc informacji.
Czekaj czekaj jeszcze zanim powolano 01, Białystok zaja stanowisko w tej sprawie  i trwa w nim do tej pory. Odbyło się to spotkanie w miejscowości Zakret wiec nie wiele wiesz o chronologii zdarzeń :rofl:
Zakrzywiasz czasoprzestrzeń propagandzisto. Zajmij się lepiej przepisem kwalifikacyjnym. Będzie w maju przyszłego roku?

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 12, 2018, 17:37:41 »

Koledzy z Białegostoku chcą pomocy KG i walą w niego wotum nieufności?
A może wotum było wynikiem olania spraw przez kg? Tak się składa,  że ostatnio spotkałem na szkole ludzi z Białegostoku  i wiem jak było. Nie przekłamuj więc informacji.
Czekaj czekaj jeszcze zanim powolano 01, Białystok zaja stanowisko w tej sprawie  i trwa w nim do tej pory. Odbyło się to spotkanie w miejscowości Zakret wiec nie wiele wiesz o chronologii zdarzeń :rofl:
Zakrzywiasz czasoprzestrzeń propagandzisto. Zajmij się lepiej przepisem kwalifikacyjnym. Będzie w maju przyszłego roku?
Spokojnie Panie Drukmistrz przecież Eqinox pisał, że jak w maju przepis kwalifikacyjny nie wejdzie w życie to sam złoży wniosek o wotum nieufności dla KG. Wybory w "S" niedługo więc zobaczymy czy Eqinox zajmie się strażakami ze swojego województwa czy bronieniem bezmyślnym KG. :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 12, 2018, 17:56:25 »
Zakrzywiasz czasoprzestrzeń propagandzisto. Zajmij się lepiej przepisem kwalifikacyjnym. Będzie w maju przyszłego roku?
http://kspnszz.org/index.php/2015/11/30/zwolanie-posiedzenia-ksp/
To było tutaj, ktoś coś zakrzywia? Fakty się same obronią  :rofl:  ja nie przekręcam faktów a jak mnie odpowiednio mocno zadrażnisz to podam fakt który tak mocno uderzy w kolegę przewodniczącego Podlaskiego. Bo sam jest sobie winny. 
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 18:06:53 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2018, 18:25:04 »
Zapytam jeszcze raz. Poprzesz wniosek o wotum skoro nie ma przepisu kwalifikacyjnego Eqinox?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 12, 2018, 18:51:50 »
Zapytam jeszcze raz. Poprzesz wniosek o wotum skoro nie ma przepisu kwalifikacyjnego Eqinox?
Masz mnie za idiotę? Oczywiście, że poprę (ale maj jeszcze trwa  :rofl:  a pytałem człowieka który na dniu strażaka stał na trybunie honorowej o niego i dalej mi mówią że na 100%) dla mnie są dwie sprawy priorytetem czyli wynagrodzenia strażaków i szeroko rozumiane sprawy szkolnictwa i wymagań kwalifikacyjnych.
Wiem że ciebie maciey, ani drukmistrza nie przekonam że podążanie obecną ścieżką to głupota ale takie mam zdanie i będę go bronił aż wy mnie nie przekonacie... A więc po kolei myślę że dla całego PB najważniejszymi sprawami są pieniądze (podwyżki 2018 i 2019) i wymagania kwalifikacyjne (jeśli nie najważniejszymi to jednymi z najważniejszych) no i jedzie szefostwo KSP na spotkanie z MSWiA i wiesz jakie tematy uznaje za wiodące?
http://kspnszz.org/index.php/2018/02/26/spotkanie-przedstawicieli-nszz-solidarnosc-z-ministrem-spraw-wewnetrznych-i-administracji/
To sprawdź załącznik :D
Chyba to rozjaśni sprawę dla czego nie było komunikatu z tego spotkania  :rofl: :rofl: :rofl:
PS. potem pojawił się taki komunikat na stronie KSP
http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2018/03/KSP_03_III_2018-KGPSP-wniosek-o-sprostowanie-informacji.pdf
Na drugiej stronie jest mowa o więcej niż 7 dniach tzw. generalna zasada  :rofl: :rofl: :rofl: Prośba o spotkanie wpłyneła do MSWiA 15 lutego a spotkanie było 22  :rofl:
Ktoś tu próbuje ściemnić generała  :szalony:

[załącznik usunięty przez administratora]
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 12, 2018, 19:06:42 »
Zapytam jeszcze raz. Poprzesz wniosek o wotum skoro nie ma przepisu kwalifikacyjnego Eqinox?
Masz mnie za idiotę? Oczywiście, że poprę (ale maj jeszcze trwa  :rofl:  a pytałem człowieka który na dniu strażaka stał na trybunie honorowej o niego i dalej mi mówią że na 100%) d
Sugerujesz, że  przepis kwalifikacyjny jeszcze w maju wejdzie w życie? Tak tylko przypomnę, że mamy połowę maja już.
Podwyżki tegoroczne są już wdrażane i KG nie przyłożył do tego ręki. O jak najszybsze rozpoczęcie rozmów ws. przyszłorocznych podwyżek "S" wystąpiła już do Ministra, było to zawarte w opinii do tegorocznej podwyżki:
http://kspnszz.org/index.php/2018/04/16/opinia-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-w-sprawie-podwyzek-dla-strazakow-w-2018-roku/
Mam wrażenie, że to wszystko odbywa się poza KG. Skoro "S" i Minister się dogaduje i dzieje się coś dobrego to o co ty walczysz?

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 12, 2018, 20:50:50 »
Nie chce krakać.. ale ważniejszym niż przepis kwalifikacyjny będzie rozdział pieniążków który jest żeby ni szukać jakiegoś elokwentnego słowa po prostu z DUPY, i w moim mniemaniu dużo ważniejsze jest to niż przepis kwalifikacyjny który czy wejdzie teraz czy w listopadzie(obstawiam listopad), oczywiście zaraz odzew będzie. Tych co mogą zajac po zalaczniku wyższe stanowiska, wtedy odpowiem każdy kto tu krzyczy mówi żeby strażacy na najniższych grupach mieli lepiej gr 1-4 ważniejsze jest chyba żeby tutaj dodatek wzrósł a później wprowadzić przepis..
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 21:11:05 wysłana przez Grze79 »

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 12, 2018, 21:20:51 »
To jaki ten rozdział pieniążków na 2019 r. powinien być według Was? Na dzień dzisiejszy nie można napisać że jest taki czy owaki bo jeszcze żadnych oficjalnych propozycji nie było.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 12, 2018, 21:22:03 »
Cytuj
Obecny KG to najlepszy od wielu lat człowiek dla PB
No to weź że chociaż powiedz ludziom z podziału czemuż to jest najlepszy, bo jakoś nie znam żadnego co tak twierdzi  :rofl:
Niech ludzie nie żyją w nieświadomości co to takiego dobrego 01 zrobił dla nich. Maja prawo wiedzieć :wall:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2018, 21:35:23 »
Cytuj
Obecny KG to najlepszy od wielu lat człowiek dla PB
No to weź że chociaż powiedz ludziom z podziału czemuż to jest najlepszy, bo jakoś nie znam żadnego co tak twierdzi  :rofl:
Niech ludzie nie żyją w nieświadomości co to takiego dobrego 01 zrobił dla nich. Maja prawo wiedzieć :wall:
Nie jest gorszy od poprzednika , bo tamten to dopiero namieszał   :wall:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 12, 2018, 21:45:05 »
Jest dobry bo nie jest gorszy? A znasz dowcip o Leninie dzieciach i brzytwie?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 12, 2018, 21:51:00 »
Jest dobry bo nie jest gorszy? A znasz dowcip o Leninie dzieciach i brzytwie?

A znasz to? " Szanuj szefa swojego bo możesz mieć gorszego "  :rofl: wracajmy do tematu  . Pozdro

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 12, 2018, 22:30:14 »
Jest dobry bo nie jest gorszy? A znasz dowcip o Leninie dzieciach i brzytwie?
Maksiu kumaty z Ciebie aspirant wiec zastanów sie nad tym w którym województwie miedzy KM/KP sa jedne z największych różnic w kraju... I potem zastanów sie ile traca ludzie którzy cie wybrali...
Myślę, że nie masz świadomości na ten temat ale pozwól, że trochę temat rozwinę... Otóż poza tym, że na poziomie krajowym jest bajzel jak diabli to na poziomie wojewódzkim również jako przykładem posłużę się dwoma województwami czyli województwo z Polski D i Polski B.  W obu tych województwach  jest zróżnicowanie średnich w komendach ale wiesz czym się to różni? Ano Polska D swoje skromne środki podzieliła sprawiedliwie i różnica miedzy największą KM (II kategoria) a najmniejszą KP (V kategoria) wynosi kilkadziesiąt zł (chyba 63) czyli jakieś 1,5%, a wiesz jak jest w przypadku Polski B? Pisałem PM na tym forum z jednym z d-ców JRG i jak mi powiedział że średnie różnią się od siebie o 300-400 zł pomiędzy największymi a najmniejszymi i że przez to ludzie nie mogą awansować (później potwierdził mi to przewodniczący ZZ).
Wychodzi mi na to, że w naszej kochanej PSP każdy chce zwykłych strażaków oszwabić.   
   
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 11:58:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 13, 2018, 12:17:38 »
Dalej nie powiedziałeś dlaczego 01 jest dobry dla podziału.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 13, 2018, 12:24:15 »
Dalej nie powiedziałeś dlaczego 01 jest dobry dla podziału.
Spoko już piszę a ty proszę abyś zweryfikował informacje które są powyżej a zdziwisz się  :fiuu: :fiuu:
Czemu KG jest dobry:
1. Nagrody dla PB i SK (po raz pierwszy w historii taka skala i sposób rozdziału),
2. Zablokowano opresyjny system doskonalenia zawodowego (tzw. punkty),
3. Zblokowała nieograniczone dzielenie dodatków motywacyjnych na najwyższych funkcyjnych
4. Wszyscy strażacy z PB i SK otrzymali awanse aspiranckie  oficerskie (w moim województwie) to pierwszy raz od wielu lat.
5. Zablokował możliwość używania nieoznakowanych aut w PSP oraz zakup limuzyn do PSP
Przepis mundurowy na którym tak bardzo ci zależy już tylko na podpis czeka...
Przepis kwalifikacyjny który ja widziałem to pierwszy raz od ponad dekady złagodzi wymagania dla PB i SK. 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 13, 2018, 20:09:36 »
Witam

Moim zdaniem jak tak dalej pójdzie (tzn. spłaszczanie się różnić pomiędzy stanowiskami) to nikomu nie będzie mądremu zależało iść wyżej niż 8 grupa.
Już nie ma chętnych na stanowiska 8h, ludzie brani są na siłę poprzez wciskanie p.o. Ja wiem że należy dać wszystkim zarobić, ale czy spawacz okrętowy ma zarabiać o 500 zł mniej niż konstruktor okrętu ?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 13, 2018, 20:34:31 »
Problem z obsadzaniem stanowisk już był wcześniej ze względu na kwalifikacje, a teraz dodatkowo brak motywacji ze względu na finanse jeśli chodzi o grupy 9-10 w PB. Obowiazków masa , odpowiedzialnośc a nic za tym nie idzie (poza grupa). Nie mam nic do tego ze podwyżki otrzymały grupy 1-8 ale teraz doszło do paranoji. Brak słów!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 13, 2018, 20:38:17 »
Moim zdaniem jak tak dalej pójdzie (tzn. spłaszczanie się różnić pomiędzy stanowiskami) to nikomu nie będzie mądremu zależało iść wyżej niż 8 grupa.
Już nie ma chętnych na stanowiska 8h, ludzie brani są na siłę poprzez wciskanie p.o. Ja wiem że należy dać wszystkim zarobić, ale czy spawacz okrętowy ma zarabiać o 500 zł mniej niż konstruktor okrętu ?
Ale konstruktor okrętu nie powinien mieć przywileju sprawcza czyli emerytury szybciej za pracę w warunkach szkodliwych... Prawda? A w PSP tak jest czy cale życie gacie zamawiasz czy życie narażasz to masz emkę na tych samych zasadach.
Spłaszczanie jest niezbędne bo zabawy dodatkami służbowymi i średnimi w wykonaniu komendantów przekroczyły już granice wszelakie... Już nigdy nie powinny się ZZ zgodzić na pieniądze do dyspozycji komendantów powyżej średniego stażowego...
Miałem przez długi czas zdanie inne ale teraz jak patrze na dodatek stażysty na Mazurach to znaczy tylko tyle rola dodatku służbowego musi być marginalizowana i wszystkich innych czynników uznaniowych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 13, 2018, 21:20:17 »
Dalej nie powiedziałeś dlaczego 01 jest dobry dla podziału.
Spoko już piszę a ty proszę abyś zweryfikował informacje które są powyżej a zdziwisz się  :fiuu: :fiuu:
Czemu KG jest dobry:
1. Nagrody dla PB i SK (po raz pierwszy w historii taka skala i sposób rozdziału),
2. Zablokowano opresyjny system doskonalenia zawodowego (tzw. punkty),
3. Zblokowała nieograniczone dzielenie dodatków motywacyjnych na najwyższych funkcyjnych
4. Wszyscy strażacy z PB i SK otrzymali awanse aspiranckie  oficerskie (w moim województwie) to pierwszy raz od wielu lat.
5. Zablokował możliwość używania nieoznakowanych aut w PSP oraz zakup limuzyn do PSP
Przepis mundurowy na którym tak bardzo ci zależy już tylko na podpis czeka...
Przepis kwalifikacyjny który ja widziałem to pierwszy raz od ponad dekady złagodzi wymagania dla PB i SK.
No to mocno się napracował przez te ponad 2,5 roku nasz najjaśniejszy!!!
Zablokował, poblokował, kupił trochę czasu rozdając nagrody. Z tymi przepisami mundurowym i kwalifikacyjnym jest jak z YETI wszyscy wiedzą że istnieje ale nikt poza Equinoxem ich nie widział.
Napisz czego nie zrobił a powinien zamiast wychwalać chłopa jakby nam łaskę robił. Od tego do jasnej cholery jest!!!
2,5 roku to dużo czasu. Lista zaniechań będzie równie "okazała" co pasmo sukcesów.
Posluchaj ludzi z całej Polski a nie tylko ze swojego nazwijmy to uprzywilejowanego województwa a dostaniesz jasny przekaz co myślą o stawianiu pomników Panu generałowi.
Na marginesie to powinieneś zmienić nick na wazelinox. Wielki szacun mistrzu żeby tak gładziutko...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 13, 2018, 21:34:44 »
No to mocno się napracował przez te ponad 2,5 roku nasz najjaśniejszy!!!
Zablokował, poblokował, kupił trochę czasu rozdając nagrody. Z tymi przepisami mundurowym i kwalifikacyjnym jest jak z YETI wszyscy wiedzą że istnieje ale nikt poza Equinoxem ich nie widział.
Napisz czego nie zrobił a powinien zamiast wychwalać chłopa jakby nam łaskę robił. Od tego do jasnej cholery jest!!!
2,5 roku to dużo czasu. Lista zaniechań będzie równie "okazała" co pasmo sukcesów.
Posluchaj ludzi z całej Polski a nie tylko ze swojego nazwijmy to uprzywilejowanego województwa a dostaniesz jasny przekaz co myślą o stawianiu pomników Panu generałowi.
Na marginesie to powinieneś zmienić nick na wazelinox. Wielki szacun mistrzu żeby tak gładziutko...
To wal te zaniechania! Popisz się i wymień tyle co ja.... Do żadnego z puntów przez mnie wymienionych nie odniosłeś się bo co brak argumentów? Zmień nick na FireŁajzaInteletulana...
A co do yeti na temat przepisu mundurowego to już dwa razy trafił do ZZ do uzgodnień więc radzę być na bieżąco bo wychodzisz na idiotę.   
PS. jesteś tak cienki że nawet liczyć nie potrafisz! Ponad 2,5 roku? Nie ma jeszcze i będzie dopiero za trochę ponad miesiąc :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 13, 2018, 22:03:08 »
Czyli Twoja lista to 300% normy? Bez jaj to zadna łaska tylko zwyczajny obowiazek KG.
Może rzeczywiście nie jestem w temacie ale do jakich ZZ i jakie 2 razy trafił kwalifikacyjny? Bo mundurowy oczekiwań strażaków nie spełnia.
Nie dam się wciągnąć w Twoje gierki ale gdybyś był obiektywny nie pisałbyś jedynie  o paśmie sukcesów...