Służba > Gorące dyskusje strażaków

Pożary składowisk odpadów

<< < (2/21) > >>

młody13:
Nowa forma utylizacji , tylko dlaczego naszym kosztem  :wall:
https://osp.pl/artykuly/duzy-pozar-sortowni-w-gorlicach-materia-wideo-z-drona,12854/

BM:
Byłem przy jednym z takich pożarów. Właścicel płakał jak zobaczył skutki pożaru. Oszacował wstępnie swoje straty na jakąś grubą kwotę. Dla nich te śmieci to kasa. Wysyłają je nawet do Chin, skąd potem wracają do nas. Żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć odpadów. Byłbym więc ostrożny w osądach. To nie to samo co podpalenie kontenera na śmieci na cmentarzu żeby zrobić w nim miejce przed 1. listopada.

hasici99:

--- Cytat: BM w Maj 15, 2018, 19:25:27 ---Byłem przy jednym z takich pożarów. Właścicel płakał jak zobaczył skutki pożaru. Oszacował wstępnie swoje straty na jakąś grubą kwotę. Dla nich te śmieci to kasa. Wysyłają je nawet do Chin, skąd potem wracają do nas. Żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć odpadów. Byłbym więc ostrożny w osądach. To nie to samo co podpalenie kontenera na śmieci na cmentarzu żeby zrobić w nim miejce przed 1. listopada.

--- Koniec cytatu ---

Właściciel płakał ale chyba ze szczęścia.

BM:

--- Cytat: hasici99 w Maj 15, 2018, 19:46:20 ---
--- Cytat: BM w Maj 15, 2018, 19:25:27 ---Byłem przy jednym z takich pożarów. Właścicel płakał jak zobaczył skutki pożaru. Oszacował wstępnie swoje straty na jakąś grubą kwotę. Dla nich te śmieci to kasa. Wysyłają je nawet do Chin, skąd potem wracają do nas. Żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć odpadów. Byłbym więc ostrożny w osądach. To nie to samo co podpalenie kontenera na śmieci na cmentarzu żeby zrobić w nim miejce przed 1. listopada.

--- Koniec cytatu ---

Właściciel płakał ale chyba ze szczęścia.

--- Koniec cytatu ---

Bo stracił pieniądze? Ciekawe...

Scyzoryk:

--- Cytat: BM w Maj 15, 2018, 22:47:28 ---
--- Cytat: hasici99 w Maj 15, 2018, 19:46:20 ---
--- Cytat: BM w Maj 15, 2018, 19:25:27 ---Byłem przy jednym z takich pożarów. Właścicel płakał jak zobaczył skutki pożaru. Oszacował wstępnie swoje straty na jakąś grubą kwotę. Dla nich te śmieci to kasa. Wysyłają je nawet do Chin, skąd potem wracają do nas. Żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć odpadów. Byłbym więc ostrożny w osądach. To nie to samo co podpalenie kontenera na śmieci na cmentarzu żeby zrobić w nim miejce przed 1. listopada.

--- Koniec cytatu ---

Właściciel płakał ale chyba ze szczęścia.

--- Koniec cytatu ---
Bo stracił pieniądze? Ciekawe...

--- Koniec cytatu ---
Są różne rodzaje śmieci. Niektóre właściciel może, tak jak BM mówi, sprzedać np do Chin i taki pożar to dla niego strata. Ale są też takie, za które bierze pieniądze w momencie przyjęcia ich na składowisko, a za właściwą utylizację musi sporo zapłacić. I wtedy taki pożar to dla niego "jak gwiazdka z nieba" - same oszczędności

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej