Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247119 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:01:05 »
A może płacząca federacja przed działaniami by się skonsultowała?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2018, 10:25:44 »
W sumie, to tak sobie myślę, że władze "S" powinny wydać jakiś komunikat z wyjaśnieniami - np. nie popieramy postulatu podwyżek, gdyż będą w tym roku i w przyszłym; nie popieramy obecnie postulatu 100% za nadgodziny, gdyż może się to wiązać ze zmianą systemu pracy; itp
12 kwietnia na JRG 17 decyzja zostanie podjęta przez radę KSP.
Za dużo Pan O ma do stracenia aby sprzeciwić się 01. A zresztą proszę spojrzeć jacy wielcy panowie z Ski przeszli do partii rządzącej.
Robert ma kose z generałem od dwóch lat wiec nie wiem o czym mówisz. Przecież 01 został zwyzywany w oficjalnej korespondencji sygnowanej pieczęcią przewodniczącego KSP.
Panowie z "S" przeszli do partii rządzącej? Może partia rządząca powstała z części AW"S"?
A może płacząca federacja przed działaniami by się skonsultowała?
Ale po co przecież oni wiedzą lepiej... Szczególnie cześć pożarnicza federacji znowu pakują "swoich" strażaków w wieczny protest... Sam koszt podwyżki w 2018 o 650 zł to 1,3 miliarda złotych, art. 15a też na pewno ponad 0,3 miliarda
100% płatne nadgodziny tylko w PSP to 80-100 mln. zł wiec zakładając, że strażacy to 1/5 (i już mają płatne 60%) to dla wszystkich formacji potrzeba 1 miliard... L-4 nie mam pojęcia, a przywrócenie systemu  z przed 2013 r to są miliardy...
Wszystko to są koszty stale dla budżetu więc żądania federacji przekraczają sporo nawet koszty stałe całej ustawy modernizacyjnej. Więc to abstrakcja.
Powiem szczerze już widzę paski w TVP i narrację którą będą fundować prawicowe i lewicowe media...
Mundurowi żądają więcej przywilejów... Oczywiście z policyjnym ZZ będą szli ci których objęła dezubekizacja wiec słowo UBek i SBek będzie łączone w rożnych konfiguracjach ze strażakami i mundurowymi.   
Poza tym postulaty emerytalne to już pisałem wielka puszka pandory! Mam nadzieje, że na kanwie ostatnich wydarzeń zrozumiała chociaż cześć mundurowych że obecni rządzący to nie PO-PSL. Myślały chłopaki z PO że zagonią w kozi róg PIS  a tutaj kontra której się nikt nie spodziewał czyli obcięcie wszystkiego o 20% i co powiedziała "ulica": brawo politycy zarabiają za dużo. W zestawieniu z politykami zaufanie mamy większe ale mamy emki naliczany dużo szybciej i korzystniej niż w systemie powszechnym... Zrobią nagonkę medialną na nas potem zamówią sondaże i na ich podstawie pozbawią nas (i tu niech każdy wpisze co chce 13, mundurówkę, brak lokalu, naliczania emki... ) a wiecie co powie "ulica"? Brawo mundurowi mają za dużo przywilejów... Z oszczędności dadzą 500+ emerytom i wygrają kolejne wybory.
PS. wikson z tobą dyskutować nie będę bo z twoich wypowiedzi wynika jasno, że gardzisz związkowcami. Ale z tobą będzie jak z wieloma przeciwnikami ZZ w końcu im się noga powinie i przyjdą po prośbie.     
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2018, 10:29:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2018, 13:13:46 »
Cytuj
A może płacząca federacja przed działaniami by się skonsultowała?
Czyli wiedzą, że komunikat powinien być, tylko nie ma komu go napisać ? Duma czy uprzedzenie ? Takiego przewodniczącego to w niebyt należało by posłać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2018, 15:18:12 »
Eqinox przyznaj się że w pojedynkę bez udziału w federacji możemy nic nie wskórać i obi nie okazało się jak to było kilka lat temu że tylko późniejsze poparcie policji dało skutek w podwyżce. Jeśli chodzi o inne tematy to nic do dziś się nie ruszyło.. i do maja chyba nie ruszy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2018, 16:27:20 »
Eqinox przyznaj się że w pojedynkę bez udziału w federacji możemy nic nie wskórać i obi nie okazało się jak to było kilka lat temu że tylko późniejsze poparcie policji dało skutek w podwyżce. Jeśli chodzi o inne tematy to nic do dziś się nie ruszyło.. i do maja chyba nie ruszy.
Wiesz, że ZZ policji mocno się zaangażowały przeciwko jednemu z najważniejszych projektów historycznej sprawiedliwości obecnej władzy czyli przeciw ustawie deubekizacyjnej a więc czy głos ich zostanie na pewno wysłuchany? Mam pewne wątpliwości.
http://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,5688,7.htm
Poza tym zastanów się nad tymi słowami:
Jak popatrzeć na ostatnie lata to Solidarność miała bardzo dobre wyczucie czasu i miejsca jeśli chodzi o akcje protestacyjne. Ich działania były przemyślane i skuteczne. Więc trzeba raczej czekać cierpliwie co zrobią zamiast walczyć za niedzielne nadgodziny policjantów.
Nie pamiętam skąd pochodzą te słowa ale wydaje mi się że jakiś satyryk je wypowiedział "Ameryka jest od początku tylko w tych wojnach, które sama wywoła"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2018, 16:31:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2018, 17:11:11 »
Cytuj
    Jak popatrzeć na ostatnie lata to Solidarność miała bardzo dobre wyczucie czasu i miejsca jeśli chodzi o akcje protestacyjne. Ich działania były przemyślane i skuteczne. Więc trzeba raczej czekać cierpliwie co zrobią zamiast walczyć za niedzielne nadgodziny policjantów.

Nie pamiętam skąd pochodzą te słowa ale wydaje mi się że jakiś satyryk je wypowiedział "Ameryka jest od początku tylko w tych wojnach, które sama wywoła"
Wiem kto to wypowiedział ale pamietaj że były to słowa policyjnej Solidarności a nasza w te działania się nie włączyła.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2018, 17:31:06 »
Od kiedy w policji jest Solidarność?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 08, 2018, 07:36:41 »
Cytuj
A może płacząca federacja przed działaniami by się skonsultowała?
Czyli wiedzą, że komunikat powinien być, tylko nie ma komu go napisać ? Duma czy uprzedzenie ? Takiego przewodniczącego to w niebyt należało by posłać.
Czytaj ze zrozumieniem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:04:54 »
Cytuj
A może płacząca federacja przed działaniami by się skonsultowała?
Czyli wiedzą, że komunikat powinien być, tylko nie ma komu go napisać ? Duma czy uprzedzenie ? Takiego przewodniczącego to w niebyt należało by posłać.
Czytaj ze zrozumieniem.
Myślę, że nie ja_arek musi czytać ze zrozumieniem bo nawet przewodniczący wojewódzcy nie wiedzą jakie ustalenia poczyniło prezydium na JRG 17 a z komunikatu zawieszonego na stronie KSP nie wynika aby Rada miała o tym dyskutować:
http://kspnszz.org/index.php/2018/04/04/zwolanie-rady-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/
Wiec wybacz ale z wielokrotnego czytania tego komunikatu nic nie wynika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2018, 19:33:31 »
Policjanci i strażacy grożą protestem na ulicach Warszawy.

http://nszzp.pl/przeglad-prasy/policjanci-i-strazacy-groza-protestem-na-ulicach-warszawy/

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:16:25 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/04/16/opinia-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-w-sprawie-podwyzek-dla-strazakow-w-2018-roku/ 

Cytuj
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”  zaopiniowała pozytywnie projekt zmiany rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie MSWiA w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Do opinii dołączono jednak szereg zastrzeżeń:.....
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:51:24 »
Oglądam właśnie TVP1 i program "Warto rozmawiać" na temat sytuacji oraz zarobków w Policji. Powiem tak- takiej postaci jak pan Zieliński dawno w MSWiA nie było:

- związkowcy są w błędzie
- policjanci są w błędzie
- zarobki są fantastyczne
- pracownicy marketów zarabiają zdecydowanie mniej

itd, itd.

Kto to w ogóle jest? Tacy ludzie odpowiadają za służby mundurowe?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 17, 2018, 06:32:39 »
Oglądam właśnie TVP1 i program "Warto rozmawiać" na temat sytuacji oraz zarobków w Policji. Powiem tak- takiej postaci jak pan Zieliński dawno w MSWiA nie było:

- związkowcy są w błędzie
- policjanci są w błędzie
- zarobki są fantastyczne
- pracownicy marketów zarabiają zdecydowanie mniej

itd, itd.

Kto to w ogóle jest? Tacy ludzie odpowiadają za służby mundurowe?
Cofnij się o kilka postów i przeczytaj co napisałem o tym, że jak tylko protest się zacznie to będzie jazda na mundurowych w TV. Masz przedsmak...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 18, 2018, 16:32:13 »
Jak sam podpowiadasz jak nam zrobić kuku

zyraf

  • Gość
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2018, 17:16:30 »
W przypadku PSP specjalnie protestować nie trzeba...wystarczy, że zamiast brać kasę za nadgodziny wybierzemy wolne....wszyscy, solidarnie no i po grafiku.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 18, 2018, 17:28:04 »
@zyrafa
No to powodzenia. A kto ci grafik zatwierdzi jak nie będzie zachowana ciągłość służby. :gwiazdki:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2018, 17:41:10 »
W przypadku PSP specjalnie protestować nie trzeba...wystarczy, że zamiast brać kasę za nadgodziny wybierzemy wolne....wszyscy, solidarnie no i po grafiku.
mylisz się kolego. weźmiesz tyle wolnego w związku z nadgodzinami ile pozwoli Ci twój 01.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 18, 2018, 20:26:38 »
Jak sam podpowiadasz jak nam zrobić kuku
Jesteś tak odrealniony że TV nie oglądasz?
Przecież to co napisałem 6 miesięcy temu robiono z rezydentami! Z nami będzie o niebo łatwiej....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 18, 2018, 21:04:47 »
Eqinox widzę, że strach to twoje drugie imię buhahah - a co powiedzą, a co zrobią, a z kim nas porównają, a podadzą w wiadomościach - pampersa weź wciągnij pod majty i będzie ok, pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 18, 2018, 21:47:40 »
Eqinox widzę, że strach to twoje drugie imię buhahah - a co powiedzą, a co zrobią, a z kim nas porównają, a podadzą w wiadomościach - pampersa weź wciągnij pod majty i będzie ok, pozdrawiam.
Nie strach a realne szacowanie sił i środków, wiem że nie wygram z Conorem Mcgregorem w ringu więc nawet o tym nie myślę...
Tylko debil by wyszedł bez przygotowania do ringu z zawodowcem...
A federacja to własnie robi :) Ale oki postaw na swoim i zobaczymy co 19.04 powie minister.... Bo jak jeżdżą po kraju to mają już bardzo skuteczną narrację o 9 miliardach na służby.... Pamiętaj postulaty i pamiętaj realizację  :szalony: :szalony: :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 19, 2018, 07:40:19 »
Jak sam podpowiadasz jak nam zrobić kuku
Jesteś tak odrealniony że TV nie oglądasz?
Przecież to co napisałem 6 miesięcy temu robiono z rezydentami! Z nami będzie o niebo łatwiej....
Zesrani to będą nasi przełożeni od miejskich w górę...a co do rezydentów to chyba nie te wiadomości słuchałeś. Dostali to co chcieli...

zyraf

  • Gość
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:43:23 »
Siusiek nie dostali...na razie są zapewnienia o zwiększeniu finansowania no chyba, że mnie żona w bambuko robi.

W przypadku PSP specjalnie protestować nie trzeba...wystarczy, że zamiast brać kasę za nadgodziny wybierzemy wolne....wszyscy, solidarnie no i po grafiku.
mylisz się kolego. weźmiesz tyle wolnego w związku z nadgodzinami ile pozwoli Ci twój 01.
pozdrawiam

To jak to działa?
Podpisuję kwit na którym zaznaczam czy chce wolne za nadgodziny czy kasę. Przecież nie mogą Cię zmusić do podpisania czegoś wbrew woli.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 19, 2018, 16:20:19 »
To jak to działa?
Podpisuję kwit na którym zaznaczam czy chce wolne za nadgodziny czy kasę. Przecież nie mogą Cię zmusić do podpisania czegoś wbrew woli.
O ile w Twojej komendzie jest tak przyjęte że zaznaczasz co chciałbyś dostać czyli kasę lub wolne to zrozumiałe . Ale na podstawie przepisów to jest zawsze decyzja 01 co będzie na końcu. Może taki 01 oczywiście mieć "narzucone" z góry czyli z KW lub KG że np. płacić za wszystkie nadgodziny bez wyjątku.
pozdrawiam
ps. nie chce mi się szukać teraz w internecie przepisu dot. zagadnienia ale na pewno jest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 19, 2018, 18:47:29 »
Zesrani to będą nasi przełożeni od miejskich w górę...a co do rezydentów to chyba nie te wiadomości słuchałeś. Dostali to co chcieli...
Do czasu wypowiadania klauzul opt-out a wiec dokumentów pozwalających dyżurować lekarzom powyżej 48h nic nie uzyskali dopiero jak poszli na wojnę totalną czyli zaczęli obniżać swoje wynagrodzenia to im się udało "coś" ugrać... Obie strony wyszły z twarzą z tego konfliktu ale tak naprawdę rezydenci dostali takie warunki jakie im od początku proponowano ale wiedzieli że nie ugrają więcej więc zrezygnowali:
Postulaty: http://www.rezydenci.org.pl/2017/10/02/protest-2-pazdziernika-stanowisko-postulaty-pr-ozzl/
Rezultaty:   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jest-porozumienie-lekarzy-rezydentow-z-ministerstwem-zdrowia,813278.html
A więc za 6 lat za 10 lat ale zwycięstwo...
Teraz łomot od rządu dostaną mundurowi  :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 19, 2018, 20:33:02 »
Czy ja mam tylko takie wrażenie czy Ty jednak czujesz pewien rodzaj satysfakcji, i wręcz oczekujesz pewnych rozstrzygnięć aby móc powiedzieć a nie mówiłem.