Służba > Gorące dyskusje strażaków

Choroby zawodowe - profilaktyka

(1/3) > >>

peterek:
http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2018/03/dla-ZZprezentacja-nowotwory.pdf
http://kspnszz.org/index.php/2018/03/27/60-strazakow-umiera-na-raka/
może osobny wątek do tak poważnego tematu ?
pozdrawiam

madmax29:
Nic, tylko zachęcać do pobierania i zaznajamiania się z tematem.

Pitero:
Przeglądając dzisiaj internet natrafiłem na ciekawe zdjęcia z akcji pożaru składowiska opon. Co się rzuca w oczy oprócz wielkiego dymu? Oczywiście brak zastosowania aparatów ODO przez ratowników. Dlaczego sobie to robimy? Po co ta cała profilaktyka, akcje typu Zdrowy RAKtownik? Może chemikalia z pożaru składowiska opon są niegroźne dla prawdziwych firefighterów? Kilka masek przeciwpyłowych to chyba jednak za mało, żeby ochronić strażaka w takiej sytuacji. Czy tak trudno założyć aparat? Ostatnio spotkałem się osobiście z gaszeniem budynku bez zastosowania aparatów ODO, na szczęście u mnie w jednostce nie oszczędza się na powietrzu i stosujemy aparaty zawsze gdy istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla ratownika.
Więcej zdjęć na stronie FB KM PSP Gorzów Wlkp : https://www.facebook.com/KMPSPGorzowWlkp/posts/1345534268931494

[załącznik usunięty przez administratora]

Peter134:
Pitero robimy sobie to bo tak jest wygodnie dla systemu. Może mieli założone aparaty, ale fizyki nie oszukasz-butla ma skończoną pojemność. SPgaz jest jak yeti każdy o nim słyszał, ale mało kto go widział. Uzupełnianie w przypadku mojej jednostki to podróż do komendy 20km w jedną stronę.

Fistach:

--- Cytat: Peter134 w Lipiec 10, 2019, 10:36:20 ---Pitero robimy sobie to bo tak jest wygodnie dla systemu. Może mieli założone aparaty, ale fizyki nie oszukasz-butla ma skończoną pojemność. SPgaz jest jak yeti każdy o nim słyszał, ale mało kto go widział. Uzupełnianie w przypadku mojej jednostki to podróż do komendy 20km w jedną stronę.

--- Koniec cytatu ---
To trzeba pomyśleć o zakupie dodatkowych butli. Swoją drogą wolę jechać 20 km do jednostki niż wdychać syf. O akcji zdrowy raktownik niewielu strażaków jeszcze słyszało.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej