Autor Wątek: 12h w PSP ?  (Przeczytany 73537 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 07, 2018, 22:49:25 »
Jednostki z grupami specjalistycznymi to dobry hamulec pomysłu 12h....

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 08, 2018, 07:32:55 »
@Eqinox od jakiegoś czasu zarzekasz sie ze nie ma takiej możliwości wprowadzeni systemu 12h, do tego ciagle chwalisz 01 KG, skad pewność ze tego nie wprowadza i co jak jednak na przykład na DŚ wprowadza taki program pilotażowy? Bo wtedy Twoja wiarygodność będzie równa 0.
Jeśli to się wydarzy to trzeba będzie temu przeciwdziałać. Dla mnie nawet program pilotażowy jest przekroczeniem Rubikonu. Rozmawiałem wielokrotnie w temacie systemu służby i ani razu nie pojawiała się informacja o zmianie systemu na czterozmianowy, jedynie była mowa o co 10 wolnej przy czym wszystko co ponad nominał miesięczny miało być płatne 100% a nie 60 jak jest obecnie więc zero lipy by z tym było. Jednak to sporo kosztuje a w PSP nie ma tych pieniędzy dlatego byłem pewien że nawet co 10 wolna nie wejdzie.
Dodatkowo pomyśl w wiekszości województw SK przeszły z 12 na 24 więc jeśli ktoś miał by w planach całą PSP na 12 przerzucić to po co zmieniał by SK na 24?
PS. nie sądzisz że na naradzie w SGSP by poruszono ten temat?
Jeszcze za komendanta Skomre była propozycja systemu 12 godzinnego, wtedy ZZ zablokowały ten pomysł - może teraz... , przecież ten nowy system jest bardziej efektywny dla systemu Ratowniczo-gaśniczego PSP , a jeżeli ktoś patrzy że nie będzie mógł dorabiać to nic po nim w PSP
I zablokują ponownie gdyż nic tak nie zjednoczy "S" jak ten kretyński pomysł (nawet pilotażowy). A co do twojej efektywności to Ciebie już za późno żeby leczyć, Ciebie trzeba zamknąć.

Miejmy nadzieje ze sie nie mylisz

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 08, 2018, 10:30:23 »
http://fakty.interia.pl/polska/news-pis-wydluzy-czas-pracy,nId,2519556
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/zmiany-w-kodeksie-pracy-przerwe-na-papierosa-do-odpracowania/vq2l4h0
Jak myślicie w której grupie będzie SK i PB ? Strażak mobilny, twórczy, badawczy, zadaniowy ? :rofl:
Już wiadomo skąd wzięło się hasło z odpraw z 01KG- co 10 służba wolne ?
Qurde- będzie można nawet zwiększyć stany etatowe na zmianach służbowych...... nie zatrudniając żadnego nowego strażaka z ulicy :szalony:
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 10:43:40 wysłana przez peterek »

Strażak90

  • Gość
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 08, 2018, 16:10:45 »
Jeszcze za komendanta Skomre była propozycja systemu 12 godzinnego, wtedy ZZ zablokowały ten pomysł - może teraz... , przecież ten nowy system jest bardziej efektywny dla systemu Ratowniczo-gaśniczego PSP , a jeżeli ktoś patrzy że nie będzie mógł dorabiać to nic po nim w PSP

Kilku znajomych pracujących również w tej formacji mająca prawa emerytalne po wprowadzeniu tego systemu jest zdecydowana odejścia na emeryturę. Również pozostali, którzy ich jeszcze nie mają rzeczywiście się zastanawiają, żeby odejść... za takie pieniądze nikt nie będzie narażał własnej rodziny i życia.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 08, 2018, 17:18:34 »
Odnoszę wrażenie że pewne osoby z "góry " chcą zepsuć tą formację. 12h, widmo zakazu dorabiania,  większy nadzór nad załogą. Nie długo będzie jak w łagrze :( może nie tracimy w oczach społeczeństwa ale nasza służba traci w naszych oczach. Nasz zero drugi ostatnio powiedział " w firmie X na 8 h pracy mają 30 minut przerwy,  nie widzę powodu żebyście Wy mieli więcej..." odechciewa się służyć..

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 08, 2018, 17:57:45 »
Odnoszę wrażenie że pewne osoby z "góry " chcą zepsuć tą formację. 12h, widmo zakazu dorabiania,  większy nadzór nad załogą. Nie długo będzie jak w łagrze :( może nie tracimy w oczach społeczeństwa ale nasza służba traci w naszych oczach. Nasz zero drugi ostatnio powiedział " w firmie X na 8 h pracy mają 30 minut przerwy,  nie widzę powodu żebyście Wy mieli więcej..." odechciewa się służyć..
po prostu gość nie ma pojęcia i tyle 8h pracy 30min przerwy czyli 24godz 90 min przerwy czy w czasie przerwy mamy jechać do zdarzenia? A dlaczego nie wypowie się o świętach niedzielach itd to wtedy jest służba .......i jak tu ma być lepiej

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 08, 2018, 18:33:38 »
Panowie Was już całkiem p*****o... Jeden piszę ze narada będzie jutro (znaczy dzisiaj) i że się d-cy JRG dowiedzą na temat 12 na Dolnośląsku (DS)...
W dniu jutrzejszym narada w dolnośląskiej kw dowódców jrg i ma być poruszany min. temat 12h.
Że Dolnośląskie z uwagi na swoją specyfikę zostało wytypowane do testowania sytemu stanowi od dawna tajemnicę  poliszynela. Pozostaje tylko kwestia od kiedy zaczniemy pracę w systemie 12.
Dzwonie dzisiaj do ludzi z DS robię z siebie idiotę bo się okazuje, że narada była wczoraj i nic na temat 12 nie było. Dodatkowo słyszę, że po województwie DS krąży plotka że 12 miały by wejść w KP PSP Bolesławiec... No to co robić dzwonie do Bolesławca...  Okazuje, że tam system 4 zmianowy funkcjonowała za zgodą KG ale wiele lat temu i było to 24/72.
Kilku znajomych pracujących również w tej formacji mająca prawa emerytalne po wprowadzeniu tego systemu jest zdecydowana odejścia na emeryturę. Również pozostali, którzy ich jeszcze nie mają rzeczywiście się zastanawiają, żeby odejść... za takie pieniądze nikt nie będzie narażał własnej rodziny i życia.
Jakie to formacje (bo wg mojej wiedzy mijasz się mocno z prawdą)... Praktycznie nikt nie pracuje/pracował w takim systemie jak strażacy i każda mundurówka ma własny system pełnienia służby lub systemy mieszane. Z tą różnicą, że z uwagi na specyfikę zawodu PSP musi utrzymać stany minimalne.
Odnoszę wrażenie że pewne osoby z "góry " chcą zepsuć tą formację. 12h, widmo zakazu dorabiania,  większy nadzór nad załogą. Nie długo będzie jak w łagrze :( może nie tracimy w oczach społeczeństwa ale nasza służba traci w naszych oczach. Nasz zero drugi ostatnio powiedział " w firmie X na 8 h pracy mają 30 minut przerwy,  nie widzę powodu żebyście Wy mieli więcej..." odechciewa się służyć..
A ja odnoszę paskudne wrażenie że forum to się zrobił pudelek.PSP  :gwiazdki: :gwiazdki: KG powie w wywiadzie z PP że chce aby strażacy NIE MUSIELI dorabiać a tutaj awantura bo KG chce czegoś zakazać... To, że wam 01 w powiecie tnie zarobkowanie nie oznacza, że robi to na polecenie KG, bo to nie prawda! U mnie 01 nie odmówił nikomu (ponad 40 zgód w styczniu) i powiedział, że nie odmówi nikomu z zastrzeżeniem, że 12 godzin przed służbą będzie przeznaczone na odpoczynek! 
Co do 12/24 czy ktoś słyszał to z ust KG? Wątpię... Bo on prze do co 10 wolnej płatnej 100%
Koledze 02 który powiedział że 30 minut na 8 godzin się należy przypomnij, że nienormowany czas służby 01 i 02 nie oznacza że można się spóźniać do pracy czy też że kończy się służbę o 15.30 wręcz przeciwnie powinien dawać przykład i siedzieć za biurkiem do 21 aby sprawować nadzór nad d-ca JRG!
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 08, 2018, 20:14:43 »
Co do 12/24 czy ktoś słyszał to z ust KG? Wątpię... Bo on prze do co 10 wolnej płatnej 100%
Czy dobrze zrozumiałem ? Mamy pozbyć się 2 wolnych służb (ze średnio trzech wolnych w miesiącu) płatnych za niewykorzystanie obecnie po 60%, aby mieć jedną W sł (średnio w miesiącu) płatną za niewykorzystanie 100% ?
Eqinox: nawet Ty, mający rozległą wiedzę na tematy PSP zarówno ze strony służbowej jak i związkowej nie jesteś w stanie przekonać strażaków z PB, że to będzie dla nas lepiej. Wiesz jak duża musiałaby być ta "marchewka" od KG aby ten już nie taki ciemny lud na PB to łyknął ? Nikt nikomu nie wmówi, że pracując średnio o 32 godz w miesiącu więcej niż teraz strażakowi będzie lepiej. I jeszcze jedno: jeżeli przy co 10 W sł ktoś opowie strażakowi, że będzie mógł mieć nadgodziny w ilości dochodzącej do 200 godz za półrocze tak jak dotychczas to go okłamie (przy założeniu obecnych stanów minimalnych, bez ich podwyższania).
pozdrawiam   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 08, 2018, 20:22:25 »
Czy dobrze zrozumiałem ? Mamy pozbyć się 2 wolnych służb (ze średnio trzech wolnych w miesiącu) płatnych za niewykorzystanie obecnie po 60%, aby mieć jedną W sł (średnio w miesiącu) płatną za niewykorzystanie 100% ?
Eqinox: nawet Ty, mający rozległą wiedzę na tematy PSP zarówno ze strony służbowej jak i związkowej nie jesteś w stanie przekonać strażaków z PB, że to będzie dla nas lepiej. Wiesz jak duża musiałaby być ta "marchewka" od KG aby ten już nie taki ciemny lud na PB to łyknął ? Nikt nikomu nie wmówi, że pracując średnio o 32 godz w miesiącu więcej niż teraz strażakowi będzie lepiej. I jeszcze jedno: jeżeli przy co 10 W sł ktoś opowie strażakowi, że będzie mógł mieć nadgodziny w ilości dochodzącej do 200 godz za półrocze tak jak dotychczas to go okłamie (przy założeniu obecnych stanów minimalnych, bez ich podwyższania).
pozdrawiam
Źle zrozumiałeś służba numer 8 i 9 będzie płatna za 100% a nie 60% jak teraz... A ta 10 będzie po prostu wolna. I trzeba kogoś przekonywać? Przecież ZZ chcą od dawana 100% płatnych nadgodzin prawda? A to nie będą nadgodziny tylko ekwiwlanet za przedłużony czas służby.
Dobra marchewka?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 08, 2018, 20:43:06 »
Zła. Wielka mi łaska bo 100% zapłacą za nadgodziny! Ja nie chcę robić nadgodzin, proszę planować i czas pracy tak aby wychodził na minimalnym plusie, odbiorę to wolnym. Ludzie czym Wy się jaracie? Powinniśmy mieć 150 % i za nadmiarowy czas pracy w stosunkowej ilości dodatkowe dni urlopu i tyle.
Ogólnie mam wrażenie, że obecnie jest chęć zmian na siłę. Wszystko się kręci i jest dobrze. Podnieść ludziom płacę, wymagać wiedzy i umiejętności a będziemy spełniać nasze priorytetowe zadania które wymienione są w ustawie o PSP w kilku punktach. Co więcej chcieć?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 08, 2018, 20:49:07 »
Po raz kolejny mam ubaw po pachy... Już wkrótce te forum będzie hitem w segmencie yellow. A tak na poważnie jeszcze niedawno na tym forum czytałem, że czas przygotowania do zmiany i zdania służby będzie wliczany do czasu służby czyli 24 h i coś tam minut. Dobre :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 08, 2018, 20:51:12 »
Zła. Wielka mi łaska bo 100% zapłacą za nadgodziny! Ja nie chcę robić nadgodzin, proszę planować i czas pracy tak aby wychodził na minimalnym plusie, odbiorę to wolnym. Ludzie czym Wy się jaracie? Powinniśmy mieć 150 % i za nadmiarowy czas pracy w stosunkowej ilości dodatkowe dni urlopu i tyle.
Ogólnie mam wrażenie, że obecnie jest chęć zmian na siłę. Wszystko się kręci i jest dobrze. Podnieść ludziom płacę, wymagać wiedzy i umiejętności a będziemy spełniać nasze priorytetowe zadania które wymienione są w ustawie o PSP w kilku punktach. Co więcej chcieć?
To zapytaj na zmianie jaki maja zdanie czy 60 jest mniejsze od 100? Dla mnie kazda podwyżka jest informacja pozytwna a malkontenci idiotami. Nie chcesz miec nadgodzin a wiesz ze 01 może odmówić odbióru w naturze bo to jego dobra wola. Więc przemysl jeszcze raz swoja wypowiedź
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 08, 2018, 20:53:36 »
Eqinox : Coś mi w Twoim wywodzie nie pasuje:
to w końcu będę miał tak jak do tej pory obowiązkowo 3 W sł z których będę miał 2 W sł (48 godz) płatne jako przepracowane nadgodziny 100% i jedną którą obowiązkowo będzie musiała mi być udzielona ? Czy będę miał 48 godzinny tydzień pracy ?
Bo to by znaczyło że strażak na PB by miał w przypadku opcji podanej przez Ciebie wzrost wynagrodzenia licząc pobieżnie o 20-30%. A to by znaczyło, że system codzienny również musiałby dostać takie podwyżki, ale za dotychczasową liczbę przepracowywanych godzin
Tej marchewki nie widać.... :mellow:

z innej beczki ale moim zdaniem w temacie:
http://praca.interia.pl/news-prof-gladoch-nowy-kodeks-pracy-opozni-wynagradzanie-nadgodzi,nId,2519601
cyt: "Jakie inne zmiany w zakresie czasu pracy będą dotyczyć nowych kategorii pracowników?
- Pracowników autonomicznych - czyli np. tych z zadaniowym czasem pracy - nie będzie obowiązywał 11-godzinny odpoczynek dobowy. Ta zasada będzie dotyczyć też pracowników przy akcjach ratowniczych(...)"
Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/news-prof-gladoch-nowy-kodeks-pracy-opozni-wynagradzanie-nadgodzi,nId,2519601#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Z czytanych założeń i artykułów prasowych do nowego kodeksu pracy to nasuwa mi się jeden (może??) daleko idący wniosek: niedługo, za kilka miesięcy, może kilkanaście miesięcy nasz 01KG (moim zdaniem po wyborach 2019) będzie potrzebował do rozmów ZZ w kontekście wprowadzenia nowego kodeksu pracy i konieczności nowelizacji ustawy o PSP (czasie pracy, może płacy, może dodatków służbowych). Będzie potrzebował aby największy ZZ był taki, który będzie spijał z jego ust każde słowo i aby ten ZZ nie widział "dziury w całym". I żeby mu taki ZZ ludzi na ulicę w Warszawie czasem nie przyprowadził jak będzie już gorąco i doły będą wrzeć.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 08, 2018, 21:05:21 »
Z czytanych założeń i artykułów prasowych do nowego kodeksu pracy to nasuwa mi się jeden (może??) daleko idący wniosek: niedługo, za kilka miesięcy, może kilkanaście miesięcy nasz 01KG (moim zdaniem po wyborach 2019) będzie potrzebował do rozmów ZZ w kontekście wprowadzenia nowego kodeksu pracy i konieczności nowelizacji ustawy o PSP (czasie pracy, może płacy, może dodatków służbowych). Będzie potrzebował aby największy ZZ był taki, który będzie spijał z jego ust każde słowo i aby ten ZZ nie widział "dziury w całym". I żeby mu taki ZZ ludzi na ulicę w Warszawie czasem nie przyprowadził jak będzie już gorąco i doły będą wrzeć.
pozdrawiam
Moim zdaniem największy ZZ wyjdzie na ulice w 4 przypadkach:
1. Złamania ustaleń dotyczących przepisu kwalifikacyjnego,
2. Zakazania dodatkowego zarobkowania dla systemu zmianowego,
3. Jakichkolwiek niekorzystnych zmian systemu czasu służby,
4. Emerytury.
Eqinox : Coś mi w Twoim wywodzie nie pasuje:
to w końcu będę miał tak jak do tej pory obowiązkowo 3 W sł z których będę miał 2 W sł (48 godz) płatne jako przepracowane nadgodziny 100% i jedną którą obowiązkowo będzie musiała mi być udzielona ? Czy będę miał 48 godzinny tydzień pracy ?
Bo to by znaczyło że strażak na PB by miał w przypadku opcji podanej przez Ciebie wzrost wynagrodzenia licząc pobieżnie o 20-30%. A to by znaczyło, że system codzienny również musiałby dostać takie podwyżki, ale za dotychczasową liczbę przepracowywanych godzin
Tej marchewki nie widać.... :mellow:
Będziesz miał przedłużony miesiąc pracy "Pi razy oko" o 32 h godziny średnio w okresie rozliczeniowym i zamiast dostawać za to około 500 zł dostaniesz około 800 zł. Z tą różnicą że nie będą to "twoje Ws" a wyższy stan osobowy.   
Wiesz czemu użyłem pojęcia ekwiwalent, pomyśl chwilę czy ekwiwalent za przedłużony czas służby może być wypłacony za 40h godzin tygodniowo. Nie.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 21:27:38 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 09, 2018, 13:12:10 »
Panowie nadgodziny płatne 150 % inaczej nie przychodzimy i teraz zwiazki powinny się połączyć i walczyć.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 09, 2018, 14:06:50 »

Moim zdaniem największy ZZ wyjdzie na ulice w 4 przypadkach:
1. Złamania ustaleń dotyczących przepisu kwalifikacyjnego,
2. Zakazania dodatkowego zarobkowania dla systemu zmianowego,
3. Jakichkolwiek niekorzystnych zmian systemu czasu służby,
4. Emerytury.
Nawet jeżeli wyjdzie jakiś związek na ulicę to tylko aby sobie protestujący pokrzyczeli, po trąb li  i tyle i tyle z tego będzie , lub kolejna akcja protestacyjna i wywieszone flagi na znak protestu aż zgniją ... tak jak poprzednie. Może media podchwycą tematy ale podejrzewam żeby dokopać protestującym , jak to się mają  teraz we zwyczaju.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 09, 2018, 16:14:04 »
Nawet jeżeli wyjdzie jakiś związek na ulicę to tylko aby sobie protestujący pokrzyczeli, po trąb li  i tyle i tyle z tego będzie , lub kolejna akcja protestacyjna i wywieszone flagi na znak protestu aż zgniją ... tak jak poprzednie. Może media podchwycą tematy ale podejrzewam żeby dokopać protestującym , jak to się mają  teraz we zwyczaju.
Troche już służysz, przypomnij sobie i pamiętaj, że historia lubi się powtarzać...
https://wiadomosci.wp.pl/komendant-glowny-strazy-pozarnej-odwolany-6036908614583425a?ticaid=1141d2
Są i będą w PSP rzeczy tak nienaruszalne, że same pomysły ich zmiany z automatu spowodują awanturę...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 09, 2018, 18:06:15 »
Nawet jeżeli wyjdzie jakiś związek na ulicę to tylko aby sobie protestujący pokrzyczeli, po trąb li  i tyle i tyle z tego będzie , lub kolejna akcja protestacyjna i wywieszone flagi na znak protestu aż zgniją ... tak jak poprzednie. Może media podchwycą tematy ale podejrzewam żeby dokopać protestującym , jak to się mają  teraz we zwyczaju.
Troche już służysz, przypomnij sobie i pamiętaj, że historia lubi się powtarzać...
https://wiadomosci.wp.pl/komendant-glowny-strazy-pozarnej-odwolany-6036908614583425a?ticaid=1141d2
Są i będą w PSP rzeczy tak nienaruszalne, że same pomysły ich zmiany z automatu spowodują awanturę...
Jedna jaskółka nie czyni wiosny - jak mówi przysłowie.  Przypomnij sobie pozostałe protesty i czym się zakończyły...Już takich zapaleńców jak ja nie ma w straży żeby jeździli na każdy protest. Młodzi stażem mają teraz bardzo sceptyczne podejście do protestów po tym jak ostanie nie przyniosły żadnych efektów. 
Już się nie powtórzą akcje z  lat 90 ub. wieku .
A poza tym nikt już nie uważa , że PSP to jedyny słuszny wybór.... Zwłaszcza, że w większości firm na moi terenie  można dużo więcej zarobić i mieć wolne weekendy  i szeroko rozwinięty socjal. A odejście z PSP to żaden  problem dla tych co mają po kilka lat  a nawet po 10 lat służby.
@eqinox- jeszcze kilka dni i żegnam się z tą instytucją... już najwyższy czas...
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 18:19:22 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 09, 2018, 18:23:28 »
@eqinox- jeszcze kilka dni i żegnam się z tą instytucją... już najwyższy czas...
No to @mirku1 moje gratulacje... Kiedyś zrozumiesz czego ci gratulowałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 09, 2018, 18:46:30 »
Eqinox: "Są i będą w PSP rzeczy tak nienaruszalne, że same pomysły ich zmiany z automatu spowodują awanturę..."

I do takich nienaruszalnych rzeczy aby je naruszyć i przedstawić pomysły został powołany następujący strażak-emeryt:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533.html
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/leszek-suski-nielegalnie-trafil-do-strazy-pozarnej/7jcl6kt
http://www.rmf24.pl/news-wiceszef-mswia-o-mieszkaniach-komendanta-glownego-strazy-poz,nId,2240509

Dlaczego to on jest idealny do wprowadzenia głębokich reform ?;
1. Dobrze wiemy, że do tej pory w historii PSP nie ma żadnego 01KG który byłby tak umocowany ze względu na nazwisko i rodzinę.
2. Jeszcze nigdy 01KG nie posiadał tak mocnej "ochrony" politycznej, a jego zaplecze nigdy nie miało takiej pozycji przy najważniejszej osobie w państwie czyli JK jak po wygranych wyborach przez PIS.
3. Dobrze wiemy, że mamy do czynienia z wygranymi po wyborach którzy mają po raz pierwszy od 1989 roku samodzielną większość parlamentarną, większość w senacie i jeszcze prezydenta.
4. Jak ktoś chce to niech się pokusi o przeanalizowanie sondaży poparcia dla partii (partii rządzących) w ostatnich kilkunastu latach i zobaczy, że wszystkie leciały w dół w przeciągu roku-dwóch lat od rozpoczęcia rządzenia, a obecnym jak nie wzrosło to co najmniej nie spada.
5. Przy posiadaniu podstawowej rzeczy jaką są ogólnopolskie media nawet największe zmiany w PSP "niezwykle represyjne dla strażaków" zostaną przedstawione jako sukces i uzasadnione zostaną standardowym hasłem "zwiększenie bezpieczeństwa naszych obywateli".
  Czyli wyobraźmy sobie wypowiedzi ministra MSWiA Brudzińskiego:  :rofl: dzięki działaniom naszego rządu, nie bojąc się radykalnych reform, w trosce o bezpieczeństwo naszych obywateli i ze względu na zasady sprawiedliwości społecznej, bla bla bla bla:
- zwiększyliśmy w skali kraju z 5100 strażaków pełniących codziennie służbę do 6241 strażaków nie zatrudniając ani jednego nowego funkcjonariusza. Dzięki nowej ustawie o PSP, nowemu kodeksowi pracy i wysiłkowi kierownictwa KG zwiększyliśmy czas służby strażaków do poziomu jaki był u nas przed narzuceniem nam zasad z UE. Oczywiście nasz rząd PIS odpowiednio "wynagradza" strażaków dłużej pracujących dla dobra naszych obywateli.
- ograniczyliśmy drastycznie niczym nieuzasadnione dodatkowe zatrudnienie poza służbą strażaków, którzy następnie przychodzili do służby zmęczeni. Wcześniej w skali kraju dodatkowo pracowało poza służbą na rynku pracy ok. 20.152 strażaków, obecnie zgodę ma tylko ok. 900 strażaków czyli ratownicy medyczni bo oni muszą mieć kontakt z zawodem. Dzięki temu także obniżono bezrobocie o 0,5%.
- poprzez ujednolicenie zasad emerytalnych w mundurówce nareszcie realnie, po raz pierwszy od 1989 roku ograniczyliśmy odejścia na emerytury strażaków najbardziej doświadczonych czterdziestopięcioletnich. Do tej pory rocznie odchodziło 995 strażaków, a dzięki naszemu programowi odchodzi 7.
- poprzez wprowadzenie zakazu podwyższania ostatniej pensji przed odejściem na emeryturę likwidując patologiczny system panujący do tej pory w skostniałej formacji nasz rząd przyczynił się do oszczędności w budżecie kraju na kwotę 2,5 mld zł w najbliższych 10 latach, co umożliwiło zwiększenie kwoty programu 500+ do kwoty 600+.
- poprzez reformę administracji samorządowej, łączenie zadań wspólnych powiatów, likwidację większości anachronicznych SK KP i  wprowadzenie cyfryzacji w całej Polsce zmniejszyliśmy biurokrację w PSP kierując do zadań liniowych następnych 900 funkcjonariuszy do tej pory zajmujących się kadrami, księgowością, logistyką.
- dbając o bezpieczeństwo naszych obywateli ........ (można wstawić tutaj jeszcze z kilka przykładów)...... realnie ukróciliśmy po raz pierwszy od upadku komunizmu...

    I teraz wyobraźmy sobie protesty w Warszawie naszych ZZ przy takiej narracji strony rządowej, służbowej. Wyobraźmy sobie nasze "awantury" pod przewodnictwem nawet wszystkich ZZ. Kluby Gazety Polskiej i słuchacze radia z Torunia przyjadą, otoczą, obrzucą zgniłymi pomidorami biednych strażaków traktując ich jak uprzywilejowaną kastę której zabiera się przywileje. A opozycja ? Oczywiście będzie krzyczała, popierała, może nawet KOD się zbierze z nami, ale w głębi ducha PO i Petru będą się cieszyli, że to na co im nigdy nie starczyło odwagi (może dlatego że liczyli na te 2-2% wyborców mundurowych) PIS zrobił nie pieprząc się zbytnio. Paradoksalnie może to PIS jeszcze w skali kraju podwyższyć słupki sondażowe o tych wyborców dotychczas niezdecydowanych.
pozdrawiam                 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 09, 2018, 19:25:18 »
@peterek
1. Po pierwsze Poseł Marek Suski i gen. Leszek nie są żadną rodziną. Informacja z imienin Pani Poseł z roku 2006 (lub 2007) na których był Poseł Marek Suski.
Swoją drogą gdyby to było rodzeństwo czy nawet kuzynostwo to TVN i GW by tego nie wywąchały :D Ludzi bądźmy poważni.
Co do teorii braci to sprawdźcie daty urodzenia owych braci to wyjdzie dziwna ciąża.
2. Jego zaplecze to jedna osoba i nic więcej a jego siła to podzielona "S". Co pozwala mu na wiele. Jak się skończy podział to albo urośnie albo upadnie. I zostanie mu tylko taki aforyzm "Jego czyny przeszły do historii i zapomniały zabrać go ze sobą" chyba że nawet czynów nie zdarzy zrobić.
3. No i? Co za różnica czy rządzi jedna partia czy 3 ? Przecież oni się dzielą resortami i władzą... Teraz po porstu jedni wzięli wszystko.
4. Nie prawda.
5. Pamiętaj, że strażacy mają pewną wiedzę o pewnych mechanizmach która jest niezwykle cenna.
No to wyobraź sobie 10 000 strażaków pod kancelarią premiera i tam TVN i GW relacjonujące i szefowie protestu mówią o tym co wiedzą np. o rozdziale środków finansowych... I nagle zamiast 10 000 strażaków pojawia się 50 000.
Kluby GP i radio Maryja przeciw "Solidarność"? Żartujesz?



« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 19:43:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 09, 2018, 21:09:32 »
Generał był po prostu najlepszym z kandydatów. Wygrał konkurs i stanął na czele formacji. Nie było w tym ani grama polityki!  Obrzydliwe są takie insynuacje.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 09, 2018, 21:13:14 »
Generał był po prostu najlepszym z kandydatów. Wygrał konkurs i stanął na czele formacji. Nie było w tym ani grama polityki!  Obrzydliwe są takie insynuacje.
Proszę Cię weź przestan :rofl:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 09, 2018, 21:20:10 »
1. Po pierwsze Poseł Marek Suski i gen. Leszek nie są żadną rodziną. Informacja z imienin Pani Poseł z roku 2006 (lub 2007) na których był Poseł Marek Suski.
Swoją drogą gdyby to było rodzeństwo czy nawet kuzynostwo to TVN i GW by tego nie wywąchały :D Ludzi bądźmy poważni.
Co do teorii braci to sprawdźcie daty urodzenia owych braci to wyjdzie dziwna ciąża.
2. Jego zaplecze to jedna osoba i nic więcej a jego siła to podzielona "S". Co pozwala mu na wiele. Jak się skończy podział to albo urośnie albo upadnie. I zostanie mu tylko taki aforyzm "Jego czyny przeszły do historii i zapomniały zabrać go ze sobą" chyba że nawet czynów nie zdarzy zrobić.
3. No i? Co za różnica czy rządzi jedna partia czy 3 ? Przecież oni się dzielą resortami i władzą... Teraz po porstu jedni wzięli wszystko.
4. Nie prawda.
5. Pamiętaj, że strażacy mają pewną wiedzę o pewnych mechanizmach która jest niezwykle cenna.
No to wyobraź sobie 10 000 strażaków pod kancelarią premiera i tam TVN i GW relacjonujące i szefowie protestu mówią o tym co wiedzą np. o rozdziale środków finansowych... I nagle zamiast 10 000 strażaków pojawia się 50 000.
Kluby GP i radio Maryja przeciw "Solidarność"? Żartujesz?


 Zaplecze jednej osoby nie pozwala na kontrowersje wokół swojej osoby na eksponowanym stanowisku, chyba że jest to bezpośrednio JK.
  To dlatego tak mu zależy na "przejęciu" Solidarności. Ale nawet jak nie przejmie to i tak dalej będzie stał na czele PSP do czasu wykonania niepopularnych reform wśród swoich podwładnych.
  Jak rządzi jedna partia to nie musi się oglądać na koalicjantów przy każdym głosowaniu, nie ma "centralizacji" kierunków i celów tak jak obecnie.
  I co z tego, że ma ktoś wiedzę o pewnych mechanizmach. Jak to na wojnie - nie wykonasz ataku wyprzedzającego lub prewencyjnego to potem się musisz bronić. I zamiast walczyć na argumenty bawisz się w odpowiadanie na fejknewsy - pod warunkiem że ktoś chce cię słuchać. 
  Niech sobie mówią, niech opowiadają o rozdziale środków finansowych - a byle jaki dziennikarz z "wolnych mediów" zada podstawowe pytanie: to dlaczego o tym mówicie teraz jak zabierane są wam wasze przywileje których nie ma reszta społeczeństwa, dlaczego nie alarmowaliście opinii publicznej wcześniej o nieprawidłowościach na szczytach władzy? A u Rachonia wystąpi 01KG wraz z odpowiednimi ekspertami, może zaproszą jakiegoś związkowca i poda informacje które będą jednostronne lub jak kto woli stronnicze.
  Pożyjemy zobaczymy te 10000 strażaków pod URM (OBY NIE BYŁO POTRZEBY takiego kroku!!!). Jak nie będziemy jednocześnie w jednym miejscu z policjantami to przegramy każdy protest. TVN, GW wykorzysta to do walki politycznej z PIS-em, a nie do walki o nasze sprawy. Po przegranej odpuszczą tak jak z trybunałem, sądami, itp.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 22:03:20 wysłana przez peterek »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: 12h w PSP ?
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 09, 2018, 21:25:37 »
Generał był po prostu najlepszym z kandydatów. Wygrał konkurs i stanął na czele formacji. Nie było w tym ani grama polityki!  Obrzydliwe są takie insynuacje.
Proszę Cię weź przestan :rofl:
Przecież to sakrkazm...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.