Autor Wątek: Systemy dostarczania wody  (Przeczytany 2536 razy)

Offline MarO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Systemy dostarczania wody
« dnia: Sierpień 06, 2006, 16:17:24 »
Witam forumowiczów
Przeglądając forum natknąłem sie na ten temat.Był poruszany ale nie do końca.
Przyszedł i czas na mnie by zapytać i poprosić Was o pomoc a mianowicie o udostepnienie materiałów w tym że temacie :

Dostarczanie wody na duże odległości.
Systemy dostarczania wody: przepompowywanie, przetłaczanie ,dowożenie wody, system mieszany
 
Rozstawianie pomp

Punkty poboru i odbioru mocy

Utrzymywanie łączności miedzy stanowiskami odbioru i poboru wody.
------------------------------------------------------------------------------------------
Za każdą pomoc wielkie dzieki
pozdrawiam MarO

Offline MarO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Systemy dostarczania wody
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2006, 20:39:37 »
Znalazłem troszke na sahara.pl ale to  ciut za niewiele :)
w dalszym ciągu prosze o pomocne materiały

pozdro

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Systemy dostarczania wody
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2006, 00:43:36 »
Niewiele tego jest, a już w wersji elektronicznej kompletnie sucho  :huh: Najwięcej chyba znajdziesz w tłumaczonej na polski podręczniku taktyki gaszenia pożarów Gierasimowa WOSP z 1973 (!) roku. Z tego co zauważyłem ten temat w nowszych książkach to często kolejne skracanie i przepisywanie tego autora. Jeśli temat interesuje Cię "wogóle", to mam amerykański materiał  bardzo obszerny(ok 60 stron), dokładnie to, o czym piszesz. Od zasad planowania, poprzez technikę, normy, aż do planów ćwiczeń. Niemniej jasne, że dla nas bardzo mało przydatne, poza ogólnym obrazem :)
Co do pseudomateriału na saharze nt. dostrarczania wody, to ostrzegam, są to same bzdury, tekst na poziomie szkoły podstawowej. Głupoty tam zawarte wyrządzają więcej szkody niż pożytku.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MarO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Systemy dostarczania wody
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2006, 15:45:32 »
Witam
Bardzo bym był Ci wdzięczny za ten materiał , lub jakiś kolwiek materiał na ten temat
Za bardzo niewiem  gdzie mam szukac ''Gierasimowa " wiec jak masz to bym go prosił ma mejla
z góry dzieki

pozdrawiam MarO

Offline MarO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Systemy dostarczania wody
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2006, 13:09:58 »
Dzięki bardzo za te  materiały , szkoda że po angielsku ale może coś mi sie z tym uda zrobić


 pozdrawiam  Marek