Służba > Związki Zawodowe

Wybory przewodniczącego w Solidarności.

(1/2) > >>

sebekosp:
Witam Panowie. Takie mam pytanie. Zbliżają się wybory na kadencję 2018-22. Zgodnie ze statutem związku na przewodniczącego ZZ w komendzie może zostać wybrany albo człowiek z 5 letnim stażem albo członek obecnego zarządu. Co jeśli kandydat nie spełnia tych wymogów ale ma poparcie 90% załogi w ZZ? Czy może zostać przewodniczącym ?

piotr998:

--- Cytat: sebekosp w Styczeń 06, 2018, 23:38:26 ---... Zgodnie ze statutem związku na przewodniczącego ZZ w komendzie może zostać wybrany albo człowiek z 5 letnim stażem albo członek obecnego zarządu...
--- Koniec cytatu ---
Sam napisałeś sobie odpowiedź - obowiązuje zapis statutowy.

Eqinox:

--- Cytat: sebekosp w Styczeń 06, 2018, 23:38:26 ---Witam Panowie. Takie mam pytanie. Zbliżają się wybory na kadencję 2018-22. Zgodnie ze statutem związku na przewodniczącego ZZ w komendzie może zostać wybrany albo człowiek z 5 letnim stażem albo członek obecnego zarządu. Co jeśli kandydat nie spełnia tych wymogów ale ma poparcie 90% załogi w ZZ? Czy może zostać przewodniczącym ?

--- Koniec cytatu ---
Jeżeli ma 6 miesięcy nieprzerwanego stażu w "S" (w okresie poprzedzającym wybory) to moim zdaniem może zostać przewodniczącym.

strazak2017:

--- Cytat: Eqinox w Styczeń 07, 2018, 10:13:27 ---
--- Cytat: sebekosp w Styczeń 06, 2018, 23:38:26 ---Witam Panowie. Takie mam pytanie. Zbliżają się wybory na kadencję 2018-22. Zgodnie ze statutem związku na przewodniczącego ZZ w komendzie może zostać wybrany albo człowiek z 5 letnim stażem albo członek obecnego zarządu. Co jeśli kandydat nie spełnia tych wymogów ale ma poparcie 90% załogi w ZZ? Czy może zostać przewodniczącym ?

--- Koniec cytatu ---
Jeżeli ma 6 miesięcy nieprzerwanego stażu w "S" (w okresie poprzedzającym wybory) to moim zdaniem może zostać przewodniczącym.

--- Koniec cytatu ---

Jak kandydatowi skrócisz staż z 5 lat na 6 miesięcy skoro zapis jednoznacznie określa 5 lat?

Eqinox:

--- Cytat: strazak2017 w Styczeń 07, 2018, 10:39:46 ---Jak kandydatowi skrócisz staż z 5 lat na 6 miesięcy skoro zapis jednoznacznie określa 5 lat?

--- Koniec cytatu ---
Ja nic nie chce skracać :)  Paragraf 50 statutu o tym mówi :) Zwróć proszę uwagę  czym jest władza stanowiąca w podstawowej organizacji związkowej. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej