Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172711 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:39:38 »
koledzy:
Cztery zmiany już były - zarówno w systemie 12 godzinnym jak i systemie 24 godzinnym. Ci co mieli 24/72 bardzo chwalili taki sposób pełnienia służby i nie byli zadowoleni jak wszedł dla nich jak i dla wszystkich pozostałych 24/48. Ci co mieli system 12/24 : 12/48 byli wkó...ni na taki e rozwiązania, a byli to dyżurni SK.
Nikt nie będzie przenoszony, nikt nie zwiększy zatrudnienia, nadgodziny pozostaną takie jak były lub są. Zamiast jednego z trzech z-cy d-cy zmiany zostanie powołany czwarty d-ca zmiany. Dwóch zastępców d-cy zmiany aż nadto starczy na zapewnienie ciągłości służby na stanowisku d-cy zmiany.
Popytajcie kolegów którzy pracowali w systemie czterozmianowym 24/72 czy nie wychodziła im w półroczu jedna lub max 2 wolne służby w okresie rozliczeniowym półrocznym w przypadku braku kursów, chorobowych itp. nieobecności.
A kto zabroni wprowadzić okres rozliczeniowy trwający 12 miesięcy ? A kto zabroni zmniejszenie urlopu dodatkowego do np. 4 dni w związku ze "znaczną poprawą warunków pełnienia służby" :rofl: poprzez wprowadzenie "12-ek" :rofl: i automatycznie zwiększy dostępność strażaków PB ? :rofl: :rofl:
pozdrawiam
ps.
 moim zdaniem optymalny czas służby na PB powinien być 24/72, ale znając życie obecny 01KG nawet o nim nie myśli, ponieważ tym samym ułatwiłby znacznie strażakom PB podejmowanie dodatkowego zatrudnienia, a jemu chodzi o coś całkowicie odwrotnego.
 oj....., coś bardzo grubego i niebezpiecznego urodziło się w głowie naszego wodza (patrz i czytaj również między wierszami wywiady i wypowiedzi naszego 01KG) i chyba zaczyna przybierać realne kształty. Paradoksalnie obecna dobra sytuacja na rynku pracy, małe bezrobocie mogą w tym przeszkodzić.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:59:57 »
CO do wniosków po naradzie może nie do końca wyartykułowanych, ale takich w"" to moim zdaniem.
Dowódcy na pewno zostaną na dwie zmiany
Zakaz zarobkowania dla kadry dowódczej w zasadzie oblig a po doprecyzowaniu, że w przypadków strażaków wszyscy dowódcy zgodnie z drogą służbową mają potwierdzać, iż biorą odpowiedzialność za wyrażenie zgody na zarobkowanie strażaka, ( że nie będzie zmęczony, nie zmniejszy jego dostępności, motywacji, zaangażowania itp.) to zapomnijcie, że ktoś się pod taką zgodą podpisze, więc temat sam umrze.
Co do zwiększenia normatywu tzn. odejścia od normatywu "cywilnego" raczej przesądzone w dłuższej perspektywie.
Co do systemu pracy to 12 już można wprowadzać a dowódców nowych nie trzeba mianować gdyż nadzór nad funkcjonowaniem zmian został już zwiększony a nocki obskoczą pozostali dowódcy.
I najważniejsza:  „Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza - kontrola podstawą zaufania” ( starsi w służbie pamiętają to z początków psp a nowi szybko zapoznają się o co w tym chodzi )

Strażak90

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:03:48 »
Panu 01 już dawno powinno się podziękować, kopie dołki pod każdym z nas, zakazy dorabiania, nie pozwala żyć na jakimś poziomie. Sam cwany, a innym nie da godnie żyć wystarczy zobaczyć jego oświadczenie majątkowe... w głowie się NIE MIEŚCI. Jeśli wszystkie jego plany wejdą w życie, adz jakaś część już widzę ile osób będzie uciekało z PSP do normalnej pracy za lepsze pieniądze.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:07:02 »
Nadgodziny płatne jak w normalnej firmie i wszystko zalatwione ludzie będą przychodzić
Chłopie proszę Cię nie kompromituj się. Jeśli ci wzrośnie norma godzin do 216 miesięcznie to żadnych nadgodzin miał nie będziesz!
Przy systemie 4 zmian nie ma nadgodzin...więc normatyw jak najbardziej 168/176 ok. Po drugie 10 wolna co 2 / 3 miesiace aby zejść z tego co się ma w nadgodzinach.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:12:30 »
Nadgodziny płatne jak w normalnej firmie i wszystko zalatwione ludzie będą przychodzić
Chłopie proszę Cię nie kompromituj się. Jeśli ci wzrośnie norma godzin do 216 miesięcznie to żadnych nadgodzin miał nie będziesz!
Przy systemie 4 zmian nie ma nadgodzin...więc normatyw jak najbardziej 168/176 ok. Po drugie 10 wolna co 2 / 3 miesiace aby zejść z tego co się ma w nadgodzinach.
Ale gdzie są ci dowódcy???  Kto obsadzi delegowanych i L4 pisał juz eqinox nierealne

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:12:54 »
Dowódcy na pewno zostaną na dwie zmiany
To już widzę jak się garną młodzi zdolni na te stołki... Stanowisko to stanie się śmietnikiem historii dla ludzi planujących emkę i mających dorosłe (lub podrośnięte) dzieci. Spowoduje to piękny dla chłopaków na PB "tumiwisizm" dodając do tego wspólne obiadki, grę w piłkę i brak nadzoru 8 godzinnych to 11 i 12 staną się po prostu kumplami a nie przełożonymi.
Zakaz zarobkowania dla kadry dowódczej w zasadzie oblig a po doprecyzowaniu, że w przypadków strażaków wszyscy dowódcy zgodnie z drogą służbową mają potwierdzać, iż biorą odpowiedzialność za wyrażenie zgody na zarobkowanie strażaka, ( że nie będzie zmęczony, nie zmniejszy jego dostępności, motywacji, zaangażowania itp.) to zapomnijcie, że ktoś się pod taką zgodą podpisze, więc temat sam umrze.
Podpisze podpisze, pokaże ci wzór raportu jaki stworzył jeden z najlepszych i najmądrzejszych oficerów jakich znam który obostrzył wyrażenie zgody spełnieniem 10 warunków które strażak oświadcza, że spełni.
Co do zwiększenia normatywu tzn. odejścia od normatywu "cywilnego" raczej przesądzone w dłuższej perspektywie.
Pracownicy na Kostaryce i w Meksyku nie pracują 2500 godzin rocznie a w Polsce strażacy będą? Już to widzę  :rofl: Jak projekt trafi do centrum legislacji to zostanie przez prawników zaorany bo od czasu "co 10 wolnej" Polska podpisała pewną konwencję i musi jej przestrzegać...
Co do systemu pracy to 12 już można wprowadzać a dowódców nowych nie trzeba mianować gdyż nadzór nad funkcjonowaniem zmian został już zwiększony a nocki obskoczą pozostali dowódcy.
terefere...
I najważniejsza:  „Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza - kontrola podstawą zaufania” ( starsi w służbie pamiętają to z początków psp a nowi szybko zapoznają się o co w tym chodzi )
Skończy się to tak, że pomysłowi Dobromirzyny z KG jak odejdą na emeryturę skończą jak kilku oficerów których znam, że strażacy nawet szeregowi nie podadzą im reki a wiesz jaki to afront dla dawnego 01, że jest olewany przez wszystkich. 
Przy systemie 4 zmian nie ma nadgodzin...więc normatyw jak najbardziej 168/176 ok. Po drugie 10 wolna co 2 / 3 miesiace aby zejść z tego co się ma w nadgodzinach.
NIEMA ALE JEST JEDEN WARUNEK! STAN MINIMALNY MUSI WYNOSIĆ 50%!!!! W innym przypadku są! Ile jest jednostek w kraju które mają minimum na 50% bo u mnie w województwie taka nie istnieje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:25:43 »
Cytuj
Cytat: SIUSIEK w Dzisiaj o 20:07:02

    Przy systemie 4 zmian nie ma nadgodzin...więc normatyw jak najbardziej 168/176 ok. Po drugie 10 wolna co 2 / 3 miesiace aby zejść z tego co się ma w nadgodzinach.

NIEMA ALE JEST JEDEN WARUNEK! STAN MINIMALNY MUSI WYNOSIĆ 50%!!!! W innym przypadku są! Ile jest jednostek w kraju które mają minimum na 50% bo u mnie w województwie taka nie istnieje.
Służyłem jak było na podziale 5 i co 10 W....OSP w krajowym az zacierają ręce...Uwierzcie bo wśród członków są koledzy ze zmian służbowych. Da radę utrzymać to wszystko po kosztach?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:27:06 »
Eqinox tak z ciekawości czy ty czytasz czasami swoje wcześniejsze posty i czy nie miewasz przypadkiem rozdwojenia lub trojenia jaźni. :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:32:20 »
Eqinox tak z ciekawości czy ty czytasz czasami swoje wcześniejsze posty i czy nie miewasz przypadkiem rozdwojenia lub trojenia jaźni. :rofl:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  :rofl: A tak poważnie to nie wiem do czego pijesz.
Nie wmówicie mi że system 4 zmianowy nie generuje nadgodzin bo służyłem w nim. Każdy stan powyżej 50% je powoduje.
Służyłem jak było na podziale 5 i co 10 W....OSP w krajowym az zacierają ręce...Uwierzcie bo wśród członków są koledzy ze zmian służbowych. Da radę utrzymać to wszystko po kosztach?
Zależy od jednostek OSP... Nie wszędzie jest dobrze z OSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:37:49 »
Cytuj
Nie wmówicie mi że system 4 zmianowy nie generuje nadgodzin bo służyłem w nim. Każdy stan powyżej 50% je powoduje.

A kiedy ja tak stwierdziłem?   ilość nadgodzin zależy od ilości dostępnych etatów ,  uzgodnionego stanu minimalnego oraz średniej dostępności funkcjonariusza dla służby w przyjętym okresie rozliczeniowym i to tyle. Możesz rozrzucać te etaty na ile tylko chcesz zmian,  to i tak uzyskasz to samo chyba że zmienisz nominał i o tym pisałem i tylko o tym ( przynajmniej ja)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:39:48 »
A kiedy ja tak stwierdziłem?   ilość nadgodzin zależy od ilości dostępnych etatów ,  uzgodnionego stanu minimalnego oraz średniej dostępności funkcjonariusza dla służby w przyjętym okresie rozliczeniowym i to tyle. Możesz rozrzucać te etaty na ile tylko chcesz zmian,  to i tak uzyskasz to samo chyba że zmienisz nominał i o tym pisałem i tylko o tym ( przynajmniej ja)
Dobrze prawi polać mu, wkurza mnie, że ludzie którzy nigdy nie rozliczali czasu służby wypowiadają się na ten temat podważając podstawowe prawa matematyki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 20:43:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:44:13 »
Panowie  co byśmy tu nie napisali jakich wniosków byśmy nie powyciagali to i tak KG zrobi swoje chyba że ZZ się zjednoczą i uderzą w temat razem tam gdzie trzeba

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:45:56 »
Panowie  co byśmy tu nie napisali jakich wniosków byśmy nie powyciagali to i tak KG zrobi swoje chyba że ZZ się zjednoczą i uderzą w temat razem tam gdzie trzeba
W temacie "co 10 wolnej" nigdzie nie trzeba uderzać bo to umrze śmiercią naturalną tak jak "Polski" samochód pożarniczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:47:06 »
Panowie  co byśmy tu nie napisali jakich wniosków byśmy nie powyciagali to i tak KG zrobi swoje chyba że ZZ się zjednoczą i uderzą w temat razem tam gdzie trzeba
W temacie "co 10 wolnej" nigdzie nie trzeba uderzać bo to umrze śmiercią naturalną tak jak "Polski" samochód pożarniczy.
Chodzi mi ogólnie o osobę KG i o jego pomysły

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:49:49 »
bardzo źle się dzieje  :stop:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:50:00 »
Chodzi mi ogólnie o osobę KG i o jego pomysły
A co ci KG przeszkadza?
Na ten moment nic złego nie zrobił no może poza traktowaniem d-ców JRG(oczywiście to mój punkt widzenia).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:50:53 »


A co zrobił dobrego??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:55:07 »
A co zrobił dobrego??
Szczerze ja cały czas czekam na przepis kwalifikacyjny bo to, że w ogóle ten temat ruszył po dekadzie zaostrzania przepisów uważam za cud.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:07:26 »
trzeba wziąć przykład od rezydentów i tyle w temacie

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:08:25 »
Jeszcze trochę i wpadną na pomysł aby wszystkich skoszarować, wypuszczać do domów, rodziny tylko na przepustki jednorazowe 72h raz na trzy miesiące. Zamiast wypłat będzie 800zł żołdu. Coś na zasadzie dawnej ZSW. Czysty zysk a i ludzie do wszystkich "prac" dostępni 24h

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:30:30 »
Chodzi mi ogólnie o osobę KG i o jego pomysły
A co ci KG przeszkadza?
Na ten moment nic złego nie zrobił no może poza traktowaniem d-ców JRG(oczywiście to mój punkt widzenia).
A co zrobił dobrego dla strażaków przez 2 lata ?? Jeżeli towszystko sie spełni te przypowieści to co 3 strażak idzie na emke

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:37:05 »
A co zrobił dobrego dla strażaków przez 2 lata ?? Jeżeli towszystko sie spełni te przypowieści to co 3 strażak idzie na emke
Powiem ci tak ja nie rozpatruje KG odrębnie od MSWiA a więc:
- ustawa modernizacyjna (podwyżki i sprzęt)
- 0,5 mld z funduszy UE (sprzęt)
- 500 etatów do PSP
- storpedował prace nad opresyjnym doskonaleniem zawodowym które pozwalało uwalić każdego strażaka,
- rozpoczął prace nad nowym "łagodniejszym" przepisem kwalifikacyjnym,
- zwiększył limity na zaoczne SGSP i SA.
Wywalił kilku naprawdę głupich ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:40:57 »
A co zrobił dobrego dla strażaków przez 2 lata ?? Jeżeli towszystko sie spełni te przypowieści to co 3 strażak idzie na emke
Powiem ci tak ja nie rozpatruje KG odrębnie od MSWiA a więc:
- ustawa modernizacyjna (podwyżki i sprzęt)
- 0,5 mld z funduszy UE (sprzęt)
- 500 etatów do PSP
- storpedował prace nad opresyjnym doskonaleniem zawodowym które pozwalało uwalić każdego strażaka,
- rozpoczął prace nad nowym "łagodniejszym" przepisem kwalifikacyjnym,
- zwiększył limity na zaoczne SGSP i SA.
Wywalił kilku naprawdę głupich ludzi.
Roz***** podział bojowy.. dziękuję dobranoc  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:43:36 »
Roz***** podział bojowy.. dziękuję dobranoc  :wall:
W jaki sposób? Bo mam na codzień z nimi kontakt i tam się nic nie zmieniło
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:50:30 »
jeszcze nie ale to kwestia czasu, jak już się zabrał za 11 i 12 to zaraz zejdzie na dół. Już dawno był wywiad z KG w PP że będzie dążył do tego aby strażak "nie musiał" dorabiać.. jak widać do tego dąży. Po trupach do celu :wall: