Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172279 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:00:14 »
Co się tak unosicie  :straz: chłopak z podziału, pewnie robi swoje, a wiecznie w biurze większe nagrody itp. Grzebanie w papierach to trochę inna robota niż na podziale bojowym i tyle  ^_^ Z tego co widzę w biurze sporo ludzi siedzi w oczekiwaniu na lepsze/lepiej opłacane stołki.

I tylko jak trzeba chętnego na 8 godzin to cisza, żadnych rączek w górze. I tutaj rzeczywiście jedyna "motywacja" to większy dodatek.

JRG7

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:13:44 »
Można i tak jak z tym medalem co ma dwie strony  :P
Nie po to ludzie robią papiery na "wszystko", sprawnością przy naborze przewyższając wszystkie inne formacje, żeby później przerzucać papiery i wprowadzać wymyślone przez teoretyków pseudo procedury - może to pomysł na "ucywilnienie" większej ilości etatów biurowych  :klol:
 

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:27:43 »
Czy ja powiedziałem ze maja mieć mniejszy dodatek? ?? Powiedziałem ze skoro strażak , wielu nawet oficerów wiec wiedzę pożarnicze mają to dlaczego nie mogą realizować zabezpieczenia rejonu gdy wszystko zadysponowane , lub zastępy na ćwiczeniach? ? Sami mogli by się przejechać od czasu do czasu a to nie zdarza się codziennie , a przed emka płaczą ze nie mogli sobie zrobić punktów i muszą przez to dłużej pracować , a naprawdę dla chcącego nic trudnego
PS. byłem w operacyjnej 16 miesięcy, jak kolega byl na chorobowym a to chyba najbardziej pracowita komórka, i w roku 37 punktów zrobiłem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 19:31:22 wysłana przez mulat81 »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:30:01 »
Można i tak jak z tym medalem co ma dwie strony  :P
Nie po to ludzie robią papiery na "wszystko", sprawnością przy naborze przewyższając wszystkie inne formacje, żeby później przerzucać papiery i wprowadzać wymyślone przez teoretyków pseudo procedury - może to pomysł na "ucywilnienie" większej ilości etatów biurowych  :klol:

I jak najbardziej duża część 8 godzinna to mogą być etaty cywilne tylko znajdź głównego księgowego chętnego do pracy za stawiki przewidziane dla KSC, informatyka też nie uwidzisz, może kogoś na stanowiska kwatermistrzowskie, może do kadr się uda (ale to młodych, którzy po zdobyciu doświadczenia uciekną tam, gdzie im więcej zapłacą (z życia wzięte)??
Już próbowali "cywilizować" PSP - tylko zapomnieli o pensjach dla "cywili".

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:38:27 »
Czy ja powiedziałem ze maja mieć mniejszy dodatek? ?? Powiedziałem ze skoro strażak , wielu nawet oficerów wiec wiedzę pożarnicze mają to dlaczego nie mogą realizować zabezpieczenia rejonu gdy wszystko zadysponowane , lub zastępy na ćwiczeniach? ? Sami mogli by się przejechać od czasu do czasu a to nie zdarza się codziennie , a przed emka płaczą ze nie mogli sobie zrobić punktów i muszą przez to dłużej pracować , a naprawdę dla chcącego nic trudnego
PS. byłem w operacyjnej 16 miesięcy, jak kolega byl na chorobowym a to chyba najbardziej pracowita komórka, i w roku 37 punktów zrobiłem

Zabezpieczenie rejonu to zastęp 4 osobowy - u mnie nie do zrealizowania - za mało ludzi 8 godzinnych, którzy mogą uczestniczyć w działaniach ratowniczych (z różnych względów). Ci co mogą uczestniczą jako oficerowie operacyjni, czasem ktoś kto ma uprawnienia autem dojedzie na miejsce itp. więc u mnie jest inaczej - chęci są ale możliwości małe.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2017, 20:33:47 »
@sorbent to u Ciebie troszkę inna sytuacja, ale w wielu komendah bez problemu do realizacji u mnie prawie zawsze zostaje kierowca ktory jest na "resztę swiata" i to z nim robią zastęp 8h i zostaje im gcbart,

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:50:36 »
Co się tak unosicie  :straz: chłopak z podziału, pewnie robi swoje, a wiecznie w biurze większe nagrody itp. Grzebanie w papierach to trochę inna robota niż na podziale bojowym i tyle  ^_^ Z tego co widzę w biurze sporo ludzi siedzi w oczekiwaniu na lepsze/lepiej opłacane stołki.

I tylko jak trzeba chętnego na 8 godzin to cisza, żadnych rączek w górze. I tutaj rzeczywiście jedyna "motywacja" to większy dodatek.

u mnie odwrotnie do pracy w biurze kolejka,chętnych nie brakuje zaznaczę że oprócz księgowych  wszyscy 8 h mundurowi łącznie z sekretarką , wszyscy znają realia jak uda ci się dostać do biura to kasa lepsza, lepsze traktowanie nawet jak coś spier..... to cie jakoś wytłumaczą czego na PB nie uświadczysz . nie piszę tego ogólnie i że tak jest wszędzie lub po to ,aby komuś dogryźć,po prostu tak to wygląda

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 21, 2017, 14:14:01 »
u mnie odwrotnie do pracy w biurze kolejka,chętnych nie brakuje zaznaczę że oprócz księgowych  wszyscy 8 h mundurowi łącznie z sekretarką , wszyscy znają realia jak uda ci się dostać do biura to kasa lepsza, lepsze traktowanie nawet jak coś spier..... to cie jakoś wytłumaczą czego na PB nie uświadczysz . nie piszę tego ogólnie i że tak jest wszędzie lub po to ,aby komuś dogryźć,po prostu tak to wygląda
Ze tak powiem sytuacja niespotykana. Zdradzisz województwo, gdzie taki przepych chętnych na 8h?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 21, 2017, 18:22:20 »
Nie za bardzo niespotykana niestety w wielu komendach jadą po PB jak po psie i kto może i ma możliwości chce jeździć a nie chce żeby jeżdżono po nim oczywiście to są szczątkowe ilości tych którym dane jest przejść .....na jasną stronę MOCY.....

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:28:03 »
u mnie odwrotnie do pracy w biurze kolejka,chętnych nie brakuje zaznaczę że oprócz księgowych  wszyscy 8 h mundurowi łącznie z sekretarką , wszyscy znają realia jak uda ci się dostać do biura to kasa lepsza, lepsze traktowanie nawet jak coś spier..... to cie jakoś wytłumaczą czego na PB nie uświadczysz . nie piszę tego ogólnie i że tak jest wszędzie lub po to ,aby komuś dogryźć,po prostu tak to wygląda
Ze tak powiem sytuacja niespotykana. Zdradzisz województwo, gdzie taki przepych chętnych na 8h?

Może rzeczywiście gdzieś jest tak dużo chętnych na 8 godzin - pewnie to tam, gdzie rzeczywiście 8 godzinni są traktowani "lepiej" (dodatki, nagrody itd.). co kraj to obyczaj. Błogosławionych Świąt dla wszystkich. Dla tych co nie obchodzą - Happy Holiday. 

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 28, 2017, 13:21:47 »
Czy ja powiedziałem ze maja mieć mniejszy dodatek? ?? Powiedziałem ze skoro strażak , wielu nawet oficerów wiec wiedzę pożarnicze mają to dlaczego nie mogą realizować zabezpieczenia rejonu gdy wszystko zadysponowane , lub zastępy na ćwiczeniach? ? Sami mogli by się przejechać od czasu do czasu a to nie zdarza się codziennie , a przed emka płaczą ze nie mogli sobie zrobić punktów i muszą przez to dłużej pracować , a naprawdę dla chcącego nic trudnego
PS. byłem w operacyjnej 16 miesięcy, jak kolega byl na chorobowym a to chyba najbardziej pracowita komórka, i w roku 37 punktów zrobiłem
U mnie 11, 12, 05, 07, 08 zabezpieczają rejon lub uzupełniają braki. Pierwszym trzem nawet zdarza się to "30" uzbierać.
Oczywiście wszyscy mają badania na "udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych". Można? Można

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:42:55 »
A dlaczego zabezpieczają i uzupełniają braki? Kto za nich pracuje.......na swoich stanowiskach a poza tym mieć badania itd i brać udział w działaniach raz na jakiś czas to jak mieć prawo jazdy i jechać 3 razy na rok .....niestety parodia trwa nadal.....co jest do wszystkiego to jest do niczego....

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:52:36 »
A dlaczego zabezpieczają i uzupełniają braki? Kto za nich pracuje.......na swoich stanowiskach a poza tym mieć badania itd i brać udział w działaniach raz na jakiś czas to jak mieć prawo jazdy i jechać 3 razy na rok .....niestety parodia trwa nadal.....co jest do wszystkiego to jest do niczego....
Mówisz m.in. o dowódcach jrg, naczelniku operacyjnym. Czy na prawdę uważasz, że oni nie nadają się do udziału w działaniach ?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2017, 23:20:27 »
A dlaczego zabezpieczają i uzupełniają braki? Kto za nich pracuje.......na swoich stanowiskach a poza tym mieć badania itd i brać udział w działaniach raz na jakiś czas to jak mieć prawo jazdy i jechać 3 razy na rok .....niestety parodia trwa nadal.....co jest do wszystkiego to jest do niczego....
Mówisz m.in. o dowódcach jrg, naczelniku operacyjnym. Czy na prawdę uważasz, że oni nie nadają się do udziału w działaniach ?
tomekiks spokojnie  :mellow:, może on nie wie co oznaczają 11, 12, 05, 07 i 08 albo ma takie zdanie o operacyjnych i dowódcach u siebie w komendzie.

JRG7

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2017, 00:01:34 »
 :mellow: fakt rzucanie grupami niektórym nie wychodzi
U mnie w KP 13/12 jak się razem złożą to może te 30 wyjazdów złapią, to nie żart  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 22:21:14 wysłana przez JRG7 »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2017, 07:41:32 »
Chodzi mi o to że niech każdy robi swoje ...i odpowiada za swoje  tak się zapętlamy tymi rozmowami do tej pory było tak jak było i się świat nie zawalił ..

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:35:29 »
U mnie jak wyjeżdżają 2 samochody to zawsze jedzie też 11 i/lub 12. Natomiast na chwilę obecną nie pełnią służby w systemie 24h. Możliwe, że są sytuacje, kiedy zastępują 13, ale jeśli już, to bardzo sporadycznie. I tutaj nie widzę problemu, żeby byli na miejscu zdarzenia i dowodzili. Poza tym jak na miejscu jest 11 lub 12, to oni dowodzą i nawet jak jest też 13, to ewentualna odpowiedzialność spada na dowodzącego.

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:27:01 »
Pojawiło się pismo w JRG kategorii III,IV,V od 8 stycznia do 6 kwietnia pilotażowo dowództwo pracuje od 7:00 do 15:00 i od 13:00 do 21:00
Semper Paratus

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:07:08 »
Pojawiło się pismo w JRG kategorii III,IV,V od 8 stycznia do 6 kwietnia pilotażowo dowództwo pracuje od 7:00 do 15:00 i od 13:00 do 21:00
Wrzuć skan

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:48:59 »
Chodzi mi o to że niech każdy robi swoje ...i odpowiada za swoje  tak się zapętlamy tymi rozmowami do tej pory było tak jak było i się świat nie zawalił ..
Może się nie rozumiemy. Cały stan JRG wyjeżdża na koniec powiatu do zdarzenia. W tym czasie w mieście powiatowym powstaje inne zdarzenie. Można albo 1: liczyć, że OSP ogarnie temat (powodzenia w godzinach pracy), czekać na JRG z sąsiedniego powiatu (czasem pół godziny), czekać na ściągnięcie ludzi z wolnego; albo 2: wysłać zastęp taki jak opisałem. Oczywiście opcja 2 nie wyklucza dodatkowo opcji 1. Czemu nie skorzystać?
A kto zrobi ich robotę? Nie zapominajmy, że jeszcze pracujemy w STRAŻY POŻARNEJ (choć rzeczywiście coraz mniej) i podstawową robotą nas wszystkich jest ratowanie życia, zdrowia i mienia.

Cytuj
Pojawiło się pismo w JRG kategorii III,IV,V od 8 stycznia do 6 kwietnia pilotażowo dowództwo pracuje od 7:00 do 15:00 i od 13:00 do 21:00
Tylko Pomorze? Na Mazowszu nic w tym temacie.


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.256
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 29, 2017, 16:05:28 »
No i stało się. Wielu 11 i 12 jak również biurowych będzie płakać, wielu będzie miało to w du...ie, może chociaż część zobaczy pozytyw w takim rozwiązaniu nie zwracając uwagi na tylko koniec własnego nosa.
I tak jak już od kilku miesięcy miałem nadzieję- nie o zmniejszenie nadgodzin podziału bojowego tu chodzi.
pozdrawiam

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 29, 2017, 17:14:19 »
W jakim woj. wchodzi ten przepis ?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 29, 2017, 17:20:16 »
Zahaczą kilka ciekawych akcji i położą kwity na emki. Oczywiście tyczy się tych dowódców co podział im obcy a trafili za poprzedników na 11 min. z gaciowego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 29, 2017, 17:38:12 »
W jakim woj. wchodzi ten przepis ?
w kilku jednocześnie  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ale będą jaja :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 29, 2017, 18:17:27 »
Jaja będą i to nie złe  :gwiazdki: W jakie wchodzi woj.? ma ktoś jakieś pismo?