Autor Wątek: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?  (Przeczytany 31975 razy)

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« dnia: Grudzień 08, 2017, 08:26:49 »
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001321

 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji,  Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.”;

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:54:08 »
Czyli może sobie wybrać czy chcesz 40% po 15 latach czy może chcesz "tyrać" 25/55 + tam inne pomniejsze regulacje jak 3% za rok czy masz wyjazdy czy nie itp

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:11:27 »
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001321

 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji,  Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.”;

O ten pkt chodzi?

Cytuj
16) w art. 18h ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji,
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu
Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży
Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia
emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.”;

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001321

art. 1 pkt 16 wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.

Rozdział 1 a

Cytuj
Emerytura przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada
ukończone 55 lat życia i co najmniej 25 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej,
Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej.

Offline maniek556i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:00:59 »
Czyli może sobie wybrać czy chcesz 40% po 15 latach czy może chcesz "tyrać" 25/55 + tam inne pomniejsze regulacje jak 3% za rok czy masz wyjazdy czy nie itp

Gdzie tam jest napisane pomiędzy czym można wybierać?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:37:46 »
Czyli może sobie wybrać czy chcesz 40% po 15 latach czy może chcesz "tyrać" 25/55 + tam inne pomniejsze regulacje jak 3% za rok czy masz wyjazdy czy nie itp

Gdzie tam jest napisane pomiędzy czym można wybierać?
Polecam czytanie ze zrozumieniem.  Bo już prościej nie można było tego napisać.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:10:12 »
Najlepsze jest to, że związki nie wywalczyły w momencie wprowadzania zmian nic, bo i dłużej muszą pracować nowo przyjęci i mają naliczanie z 10 lat, ale widocznie jak "Nas" już to nie dotyczy to ktoś się będzie martwił. Zakładam, że wielu nawet o tym nie wie.
Zobaczymy za x lat co ze szkołami jak nie trzeba będzie szkolić ludzi bo wszystko stanie w miejscu, są dwie opcje:
- upierniczą ludzi na badaniach lub
- zmienią ustawę z możliwością odejścia z np. 30% emerytury co by nie było, że ktoś musi czekać 10 lat bez niczego zanim dobije 55 rok życia

Ktoś może widzi jakieś + tego rozwiązania? Doświadczeni ludzie owszem, ale może to zadziałać w drugą stronę, bo każdy może sobie policzyć ile jeszcze koledze nad nim brakuje do odejścia żeby ewentualnie mógł awansować.

I dziwić się, że zainteresowanie formacjami mundurowymi maleje, aby obowiązków dokładali

Offline maniek556i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:48:39 »
Czyli jeśli dobrze rozumiem to osoba przyjęta np. w 2011 roku musi wybrać w roku 2025 czy chce odejść po 15 latach czy pracować do 55??? :gwiazdki: ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:19:21 »
Czyli jeśli dobrze rozumiem to osoba przyjęta np. w 2011 roku musi wybrać w roku 2025 czy chce odejść po 15 latach czy pracować do 55??? :gwiazdki: ?
Doczytaj, ładnie cię proszę...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 22:41:00 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2018, 00:26:02 »
jestem bardzo ciekawy dlaczego jest taka cisza na ten temat, dlaczego nikt się nie wypowiada na ten temat

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:47:55 »
jestem bardzo ciekawy dlaczego jest taka cisza na ten temat, dlaczego nikt się nie wypowiada na ten temat
Bo średnio inteligentne "naczelne" rozumieją zapis który jest w tej ustawie, tam naprawdę nie ma pola do interpretacji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:41:40 »
jak widać za 100 zł podwyżki można robić co się chce, tylko dziękować za takie zmiany, przyniesie to dobre efekty
służba z takimi ludźmi to przyjemność

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:52:09 »
w najgorszym przypadku dużo ludzi przejdzie na emke i ponownie się zatrudni i zawiesi emeryture :wall:

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2018, 01:50:26 »
jestem bardzo ciekawy dlaczego jest taka cisza na ten temat, dlaczego nikt się nie wypowiada na ten temat
Bo średnio inteligentne "naczelne" rozumieją zapis który jest w tej ustawie, tam naprawdę nie ma pola do interpretacji...

Eqinox wiec ty jako "naczelny" napisz wprost jak bedzie
A ty tu filozoficzne wywody robisz do "prostych" ludzi

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:19:17 »
Z tego co ja wiem strażacy są podzieleni na 3 grupy emerytalne. Przyjęci przed 99, i przed 2013 mają prawa emerytalne po 15 latach służby i 2,6%za kolejne lata. Po 2013 25lat służby i 55 lat życia.  Jak się przyjąłeś na starych zasadach to odejdziesz na starych chyba ze zdecydujesz się na nowe zasady albo znowu zmienią przepisy.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:01:14 »
Chodzi mi o to co sie zmieni od 01.01.2025r. Do psp przyjąłem sie w 2004r. Ktos mi powie na czym stoję ?
Bo cos mi sie wydaje że ten wybór to jakas lipa zeby sie nie okazalo że ten kto zostanie po 1.01.2025r godzi się z automatu na nowe. Prosiłbym o wklejenie tekstu z ustawy

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:28:07 »
to w 2025 odejdziesz no chyba, że chcesz zostać na nowych dobrych zasadach (wszystko jest kilka linijek wyżej?)
nie wiem gdzie to były związki ...

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:29:11 »
Art1 pkt 16) w art. 18h ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji,
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu
Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży
Pożarnej, Służbie Celnej lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru ustalenia
emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.”;


A tu masz rozdział 1a - miłej lektury

https://www.arslege.pl/ustawao-zaopatrzeniu-emerytalnym-funkcjonariuszy-policji-agencji-bezpieczenstwa-wewnetrznego-agencji-wywiadu-sluzby-kontrwywiadu-wojskowego-sluzby-wywiadu-wojskowego-centralnego-biura-antykorupcyjnego-strazy-granicznej-biura-ochrony-rzadu-panstwowej-strazy-pozarnej-sluzby-celno-skarbowej-i-sluzby-wieziennej-oraz-ich-rodzin/k847/s7361/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:40:49 »
to w 2025 odejdziesz no chyba, że chcesz zostać na nowych dobrych zasadach (wszystko jest kilka linijek wyżej?)
nie wiem gdzie to były związki ...
Stuknij się solidnie w czoło może wtedy zrozumiesz zdanie "ma prawo wyboru ustalenia
emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a".
Jeżeli nie wybierze "nowych zasad" to odejdzie na starych!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:06:58 »
to w 2025 odejdziesz no chyba, że chcesz zostać na nowych dobrych zasadach (wszystko jest kilka linijek wyżej?)
nie wiem gdzie to były związki ...
Stuknij się solidnie w czoło może wtedy zrozumiesz zdanie "ma prawo wyboru ustalenia
emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a".
Jeżeli nie wybierze "nowych zasad" to odejdzie na starych!
Na starych ale nie koniecznie w 2025

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:20:24 »
Coś jest na rzeczy. Rozmawiając z policjantami rok 2025 będzie rokiem końca policji. Ma powstać Policja Polska. Więc idąc tym tokiem rozumowania wszyscy po tym roku będą z automatu szli na nowych zasadach.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:30:09 »
po co mam się stukać w czoło ?
przecież wyraźnie mówię że odejdzie w 2025 - co z tego że będzie miał możliwość wyboru... liczysz że wybierze mniej korzystne nowe warunki ?

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:00:51 »
Wybierze stare zasady i odejdzie w 2030 albo później

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:34:55 »
Też mysle że jest coś na rzeczy bo przeciez mogliby to wprowadzic odstycznia 2020 np. I do tej daty masz sobie wybrać. Przecież i tak wiadomo że każdy wybierze na starych. Dlatego coś mi tu nie pasuje

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:47:47 »
Jeśli kolega przyszedł w 2004 to luz dawno złapie 15 lat więc nawet jak będzie musiał to spokojnie odleci na zasłużoną emeryturę ale co z takimi którzy przyszło w 2011 i 2012? 15 lat nie będą mieć więc albo z automatu zostając wskoczą na nowe zasady(w myśl tego co nie którzy pisali) albo faktycznie będziemy mieć prawo wyboru i zostaniemy na starych zasadach odchodząc kiedy nam się zachce. Bo gdyby chcieli faktycznie wysłać na emkę wszystkich którzy będą chcieli odejść po 15 latach to dali by im na to szansę wprowadzając wybór nie w 2025 tylko w 2028 wtedy prostu temat spadasz po 15 proszę bardzo tyle pracowałeś chcesz dalej tyrac przechodzisz na nowe zasady.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:44:34 »
Coś jest na rzeczy. Rozmawiając z policjantami rok 2025 będzie rokiem końca policji. Ma powstać Policja Polska. Więc idąc tym tokiem rozumowania wszyscy po tym roku będą z automatu szli na nowych zasadach.
Daj mi namiar na tych policjantów bo muszą mieć zajebistą szklaną kulę jeśli mogą przewidywać co się stanie za dwie kadencję sejmu  nie wiedząc kto będzie rządził a oni już znają plan tego kogoś.
Też mysle że jest coś na rzeczy bo przeciez mogliby to wprowadzic odstycznia 2020 np. I do tej daty masz sobie wybrać. Przecież i tak wiadomo że każdy wybierze na starych. Dlatego coś mi tu nie pasuje
Jak ja nie lubię jak ktoś sieje defetyzm.  "Wydaje mi się" "Może" itp. słowa oznaczają tylko mniej więcej tyle że nie mam pojęcia w temacie i pierdole bez sensu.
Jeśli kolega przyszedł w 2004 to luz dawno złapie 15 lat więc nawet jak będzie musiał to spokojnie odleci na zasłużoną emeryturę ale co z takimi którzy przyszło w 2011 i 2012? 15 lat nie będą mieć więc albo z automatu zostając wskoczą na nowe zasady(w myśl tego co nie którzy pisali) albo faktycznie będziemy mieć prawo wyboru i zostaniemy na starych zasadach odchodząc kiedy nam się zachce.

Obecny stan prawny daje wam prawo wyboru! I nie ma co się przejmować co się wydarzy w 2025 bo naprawdę tego nikt nie wie!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.