Autor Wątek: Ratownik medyczny w psp  (Przeczytany 33320 razy)


zyraf

  • Gość
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 11, 2018, 13:40:09 »
Przeczytałem tak pobieżnie i z tego co wyłapałem to nie zmienia się w zasadzie nic po za uregulowaniem prawnym naszej (medyków) sytuacji w resorcie MSWIA.
Czyli teraz jak jakiś komendant kupi kroplówki i venflony to będziemy mogli zgodnie z prawem (i wiedzą!) ich użyć - oczywiście po wejściu tego projektu w życie.

Chyba, że zbyt pobieżnie przeczytałem i źle zrozumiałem  :rolleyes:


Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2018, 15:53:15 »
Pytanie podstawowe: Kto w komendzie kupi leki? Kwatermistrz? No nie wydaje mi się... na każdy lek potrzebna recepta a jeśli większe ilości, żeby mieć zapas to zapotrzebowanie... Jakoś w rozporządzeniu tego nie uwzględnili...

Strażak90

  • Gość
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2018, 17:27:26 »
Dodatkowo przychodzi pytanie to będzie odpowiedzialny za gospodarkę lekami wydawanie, przyjmowanie ? Wszystko robione od tyłka strony.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2018, 17:42:40 »
Czy beda jakies szkolenia? Bo ja nigdy w zawodzie nie pracowałem i dużo już informacji ze szkoły zapomniałem a na pewno dawkowania leków i sposoby podawania.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2018, 18:19:14 »
Czy beda jakies szkolenia? Bo ja nigdy w zawodzie nie pracowałem i dużo już informacji ze szkoły zapomniałem a na pewno dawkowania leków i sposoby podawania.
Przecież nikt cie nie zobowiązuje do robienia tego. Zmiany w prawie są takie, że możesz ale nie musisz. W mojej komendzie nikt żadnych leków nie zamierza kupować.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2018, 20:08:19 »
Jak mi podniosą płace o minimum 1000zl to mogę udostępnić swoją wiedzę. Póki co jestem zwykłym ratownikiem KPP jak każdy inny kolega po fachu
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline paramedmir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2019, 10:43:57 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie wykazu świadczeń zdrowotnych, które mogą być udzielane przez ratownika medycznego w ramach zadań Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej




http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/472/1?fbclid=IwAR1rd433eKTIbJkwYMSV67sNWPqubGTUo1Um6HdoF9GUiioRKjcVr2uWh5w

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2019, 15:12:19 »
Właśnie miałem to wrzucić... Nooo ciekawe rozporządzenie ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2019, 19:54:02 »
Moim zdaniem ciekawie to reguluje zadania. Podejrzewam, ze dla ambitnych ratmedów to ciekawa lektura.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2019, 12:05:33 »
Przecież to już było tylko nazywało się "czynności inne niż MCRy udzielane przez RM" czy coś takiego i mogły być świadczone między innymi w jednostkach ochrony ppoż. Co z takiego rozporządzenia skoro na wyposażeniu pojazdów jest tylko torba psp r1?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2019, 22:11:54 »
Nie było to samo... bo teraz masz samodzielne przy każdych działaniach przy których zachodzi potrzeba. Wcześniej było, że w sytuacjach szczególnych, ale tak jak mówisz mamy R1 i AED... i przy tym zostańmy.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Wioletta12S

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2023, 10:42:09 »
Myślę, że będzie to zależało od rodzaju szkolenia medycznego, jakie przeszedłeś. Jeśli miałeś podstawowe szkolenie w zakresie pierwszej pomocy, to musisz być w stanie wykonać CPR!. Jeśli nie miałeś żadnego formalnego szkolenia medycznego, wtedy musisz od razu je odbyć.
Umowa kupna-sprzedaży jest dokumentem prawnym, który określa warunki transakcji pomiędzy dwoma stronami. Obejmuje ona szczegóły, takie jak cena sprzedaży, data dostawy, metody płatności oraz wszelkie gwarancje i poręczenia... https://porady.prawne.online/opracowania/umowy/

Offline hopek999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ratownik medyczny w psp
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2023, 20:26:29 »
1.Czy ratownik medyczny musi zdawac egzamin, recertyfikację z kpp?

Oczywiście, że nie musi. Nie musi posiadać w ogóle uprawnień kpp a tym bardziej nie musi zdawać recertyfikacji jeżeli posiada kpp bo kiedyś zrobił.