Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Ratownik medyczny w psp

<< < (2/8) > >>

strazakos_jrg:
Ale ogniomiszcz mamy określone stanowisko służbowe koordynatora w kw i wyżej.  W KM/KP są to funkcje nieetatowe wirc koordynator km kp może mieć stanowisko różnorakie nawet ml ratownika. Stażu służby nie musi mieć dużego,  nie musi mieć  nawet praktyki na zrm sor itp.. to indywidualna sprawa jego komendanta i kw.
Jeżeli np koordynator otrzyma 9 gr specjalista rat med to jest to przychylność jego przełożonych i wtedy może być ratownikiem medyczne pielęgniarką czy lekarzem.
Strazak może być specjalistą rat med i nie musi być koordynatorem
Proponuje
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/724
I zasady organizacji ratownictwa medycznego  ksrg

ogniomiszcz:
Wiem, dlatego pisałem, że "jeśli mówimy o stanowiskach". Na nieformalne funkcje wymagań nie ma (każdy 01 sam se może je ustalić).
Żby dostać specjalistę r.m. to trzeba spełniać kwalifikacje wymagane na stanowiska oficerskie  + kwalifikacje przewidziane dla lekarza systemu albo pielęgniarki systemu albo ratownika medycznego.

strazakos_jrg:
Ja oczywiście nie chciałem naskoczyc tylko trzeba pewne rzeczy wyjaśnić aby ktos zrozumial. Jestem ostatni do hejtu   -_-
Teraz psp stoi przed... niewiadomo czym :) aby spełniać kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich trzeba spełniać szereg wymagań. Słyszy się coraz częściej o nowym rozporządzeniu w sprawie kwalifikacji, niewiadomo co z SPO2/4... Jedyne niby "słuszne" wyjście to SGSP i inż. Śmieszne jest to ze komendanci nie dają kasy na szkole. Teraz mają nawet z różnych województw być różne iloci miejsc na zaoczną inż. Chore jest to ze asp nie moga-bynajmniej dzisiaj - być dowódcami zmian, zastepcami a zaraz odejda Ci na starych zasadach i nie bedzie komu obsadzic stabowisk. Na małych JRG gdzie stan zmiany to np 12 str. jest dwóch oficerów. Masakra. W wojsku w takim JRG dowódcą JRG nie byłby oficerem a co dopiero dowódca zmiany.
Niestety system szkolenia i edukacji nasz jest chory. Co kilka lat zmiany bez konkretnych działań. Każdy KG ma inną wizję... chore. W mojej ocenie całą ścieżka kariery powinna być zrefornowana. Może wszyscy od zera?
Jednak plecaki i tak będą tsk gdzie są teraz.
Smutne to. Zabija ambicje człowieka,  który chciał,  chce coś od siebie dać

jolcha:
Znam to rozporządzenie... Tylko jedno ale... Ratownik medyczny w mysl nowelizacji ustawy o prm z 2016r....szkolenia, 200pkt, praktyka, 5 letnie nie wykonywanie zawodu...

michas2511:
https://m.facebook.com/medpolmed/photos/pcb.2047925265439844/2047925162106521/?type=3&source=48&refid=7&ref=bookmarks&__tn__=EH-R

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej