Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Plama - KDR nie stwierdza zagrożenia chem-eko

<< < (2/3) > >>

oliwier:
a wyjaśnij mi jakie zagrożenie stanowi "plama oleju", które wymaga usunięcia przez JOP?

romiwe:

--- Cytat: oliwier w Listopad 20, 2017, 03:50:52 ---a wyjaśnij mi jakie zagrożenie stanowi "plama oleju", które wymaga usunięcia przez JOP?

--- Koniec cytatu ---

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/a/plama-oleju-od-bzowa-do-grudziadza-kierowcy-stracili-panowanie-uszkodzonych-siedem-aut,12549840/

JON SNOW:
No tak, plama oleju stwarza takie same zagrożenie jak oblodzona jezdnia. Tylko że do plam musimy jeździć (też nie wszędzie) a do oblodzeń (jeszcze) nie...

madmax29:
Może dlatego że oblodzenie, jest zjawiskiem przewidywalnym, a rozlany olej zdarzeniem o charakterze nagłym. Nie podejmę dyskusji na temat zasadności dysponowania strażaków do plam, po prostu tak jak długo SK będzie mnie do nich dysponować, tak długo będę je usuwał (zresztą dwie godziny temu wróciłem z stosunkowo niewielkiej, bo tak około 350 metrów długości)

hasici99:
Z jednej strony sami walczyliśmy o to aby nie usuwać plam z drugiej nasze tęgie umysły z KG nie są w stanie opracować konkretnej procedury na taką okoliczność.
Skoro SK dysponuje zastęp do plamy, KDR co prawda nie stwierdza zagrożenia chemiczno-ekologicznego, jednak jest zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu to co mam zrobić? Czekać na przyjazd godzinę, dwie a może dłużej na przyjazd firmy? A co jak podczas oczekiwania dojdzie do wypadku? Kto za to odpowie?  KDR odpowie!! Dlatego zawsze plamy usuwam i mam w dupie to czy firma jest w drodze. Swoją drogą jeżeli mamy tylko zabezpieczać to dlaczego wysyłana jest PSP a nie Policja czy po prostu firma obsługująca daną drogę?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej