Z jednej strony sami walczyliśmy o to aby nie usuwać plam z drugiej nasze tęgie umysły z KG nie są w stanie opracować konkretnej procedury na taką okoliczność.
Skoro SK dysponuje zastęp do plamy, KDR co prawda nie stwierdza zagrożenia chemiczno-ekologicznego, jednak jest zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu to co mam zrobić? Czekać na przyjazd godzinę, dwie a może dłużej na przyjazd firmy? A co jak podczas oczekiwania dojdzie do wypadku? Kto za to odpowie? KDR odpowie!! Dlatego zawsze plamy usuwam i mam w dupie to czy firma jest w drodze. Swoją drogą jeżeli mamy tylko zabezpieczać to dlaczego wysyłana jest PSP a nie Policja czy po prostu firma obsługująca daną drogę?
1. nasze tęgie głowy już to zrobiły kilka lat temu - zasady dot postępowania przy zdarzeniach na drogach KG PSP chyba z 2012 roku tzw. skulichowe zasady dość ściśle i rzeczowo jak na nasze warunki regulują nasze postępowanie. Proponuję Wszystkim dyskutantom przeczytać i stosować ze zrozumieniem także ustawa o PSP, rozporządzenie o KSRG.
2. Masz czekać godzinę, dwie , trzy.... Ty lub wyznaczony inny zastęp.
3. Jak podczas oczekiwania dojdzie do wypadku to Ty jako KDR bekniesz. Wiesz za co
Za niedbalstwo, brak podjęcia działań adekwatnych do zagrożenia tzn. np. niedopuszczenie do ruchu lądowego na śliskiej nawierzchni w związku z zagrożeniem w ruchu lądowym,
4. Jako KDR chyba znasz swoje uprawnienia - wzywasz na miejsce Policję, zarządcę drogi, straż miejską w zależności od potrzeby,
5. jak zawsze usuwasz to znaczy że cwaniaki właściciele dróg dorwali następnych frajerów co za nich robią brudną robotę.
pozdrawiam
ps. Trochę więcej niż trzeba zagłębiłem się w temat plam na drogach i wiem o czym tutaj piszę. Nasz 11 od 2012 roku i wcześniej ma wszystkie dokumenty, polecenia z góry w tej sprawie, pisma ze spraw sądowych itp, itd., w tym pismo po kontroli KM Wrocław prowadzone przez MSWiA chyba z 2015 roku. Np. używanie sorbentu za drogowców jest zarzutem o niegospodarność, brak wezwania zarządcy drogi zaniechaniem spoczywających obowiązków na PSP.