Autor Wątek: Przeniesienie do rezerwy  (Przeczytany 3643 razy)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Przeniesienie do rezerwy
« dnia: Lipiec 27, 2006, 12:21:37 »
Witam chcialbym wiedziec jak wyglada sprawa przeniesenia do rezerwy po skonczeniu aspirantki, czy otrzymuje sie je od razu po skonczeniu szkoly czy po przepracowaniu odpowiedniej ilosci lat? pozdro i z gory dziekuje za pomoc

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2006, 13:53:35 »
Nie wiem jak jest to teraz, ale do niedawna odbywało się to wszystko na ok. miesiąc przed promocją. Gość za to odpowiedzialny jeździł do WKU z książeczkami i podbijał przenisienie do rezerwy.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2006, 14:40:45 »
Tak bylo i chyba? Nadal jest! Póżniej - po podjęciu służby osoba prowadząca spr. "kancelari tajnej" /wojskowe/ w KP, KW, zgłasza - występuje do  stosownego w miejscu zameldowania WKU o przydział do Kompanii zmilitaryzowanej w PSP. Również część strażaków OSP posiada taki przydział w razie "W". Zależy to z tego, co się orientuję od kilku czynników m.in. specjalość, wiek i zwykle jest z tym w niektórych jednostkach nieco bałaganu. Radzę się po prostu na miejscu zorientować.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2013, 12:23:55 »
Mam pytanie w temacie. Odbyłem Zetkę przed PSP po czym zostałem przeniesiony do rezerwy (2006r.). Teraz zaczynają się zmasowane szkolenia rezerwistów WP.
Czy Funkcjonariusze PSP mogą być powołani na szkolenia rezerwy? Od tamtego czasu nie dostałem karty przydziału, a żona, która jest pielęgniarką dostała kartę z przydziałem do danej JW.

Co ze strażakami PSP ??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2013, 12:30:41 »
reklamowani - MON nic do nas nie ma; nawet do NSR-u nie możemy wstąpić
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2013, 19:16:00 »
No właśnie po raz czwarty dostałem powołanie na ćwiczenia rezerwy odkąd jestem w straży, co trochę jest dziwne . Chętnie bym poszedł ,powspominać i znów to trochę przeżyć . A może by tak mały udało by się pistolecik przemycić , ileż by to spraw rozwiązało :wacko:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2013, 19:23:06 »
No właśnie po raz czwarty dostałem powołanie na ćwiczenia rezerwy odkąd jestem w straży, co trochę jest dziwne . Chętnie bym poszedł ,powspominać i znów to trochę przeżyć . A może by tak mały udało by się pistolecik przemycić , ileż by to spraw rozwiązało :wacko:
Twój komendant powinien był Cię wyreklamować - gdzieś coś nie zagrało:(
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2013, 19:30:30 »
@kogut78
Cytuj
No właśnie po raz czwarty dostałem powołanie na ćwiczenia rezerwy odkąd jestem w straży,[/quote w komendzie powinien być ktoś kto odpowiada za tajna/ obronną (nie pamiętam jak dokładnie się to nazywa) porozmawiaj z nim, on to powinien wyjaśnić. Strażacy nie maja przydziału w jednostkach wojskowych. Na wypadek "W" jednostki, a co za tym idzie i strażacy maja przypisane określone zadania  :straz:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2013, 22:46:04 »
Polecam lekturę ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 21 września 2004 r. w sprawie reklamowania od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny (Dz. U. z dnia 27 września 2004 r.). Po przesłaniu  zwrotki z WKU osoba reklamowana powinna potwierdzić przyjęcie tego faktu do wiadomości podpisem (par. 11). Strażacy OSP mogą być reklamowani na wniosek, z którym występuje organ samorządu terytorialnego (wójt, burmistrz, prezydent). Kompanii zmilitaryzowanych PSP już od jakiegoś czasu nie ma (i całe szczęście bo więcej było z tym papierowej roboty niż ewentualnego pożytku).
pozdrawiam

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przeniesienie do rezerwy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2013, 22:37:13 »
Z jakimś papierem z reklamowaniem ze straży już goliłem do WKU za pierwszym razem ,ale chyba maja mały bałagan w papierach i coś pominęli. Ja się już przyzwyczaiłem, że średnio co trzy lata mnie powołują. Krótki telefon i po sprawie. Podejrzewam ,że mają kogoś z podobnymi danymi i stąd te pomyłki. Szkoda ,że nie można pogodzić jednego z drugim, bo przydało by się odświeżenie wiadomości z obronności.