Autor Wątek: Samochody z USA  (Przeczytany 19869 razy)

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 14, 2004, 23:05:32 »
Do gościa Maćka
To nie jest Hush tylko Hurricane o ile pamiętam. Hush ma silnik z tyłu i wtedy jest Cichy(ang. hush), a ta drabina ma silnik w środku kabiny i hałas tam jest niewąski. Ford to model Super Duty zabudowany w E-One.
pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2004, 23:06:57 wysłana przez czerwonypies »

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 14, 2004, 23:43:31 »
Wiemy ze Dennis jest z W.Bryt. Chcieliśmy tylko wspomnieć o egzotycznych autach w Polsce.

Offline arkadiusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
    • http://www.ratownictwo.galeria.prv.pl
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 15, 2004, 11:02:39 »
a widział ktoś może zdjecie lub sam wóz pożarniczy wyglada on jak ciagnik siodłowy z naczepą pożarnicza a ztyłu naczepy jest osobna '' kierownica'' słuzaca do skretu tej naczepy na zakrętach widziałem taki wóz ale nie wiem dokładnie co to za pojazd ...moze ktoś mi pomoze

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 15, 2004, 11:09:47 »
jasne ze widzialem, a ty gdzie widziales w Polsce ?? bo w stanach to czesto spotykane rozwiazanie i wiele firm je stosuje np. Seagrave

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 15, 2004, 13:22:10 »
Oglądajcie maniaki :)





Też mi się podobają - chciałbym zobaczyć jak taki jedzie przez miasto... może kiedyś.
a tu macie link do strony producenta http://www.seagrave.com/ ... może ktoś zechce kupić taki samochód... a jeśli szukcie czegoś tańszego i niekoniecznie nowego to tu są używane http://www.bpapparatus.com

Pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2004, 13:47:13 wysłana przez Sylwek »

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 15, 2004, 15:57:39 »
huh to dla prawdziwego bogatego maniaka wozów strazackich impreza, pewnie sprowadzenie takiego cuda to drogie przedsiewziecie

Młodzik

  • Gość
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 15, 2004, 16:06:23 »
dlaczego te samochody amerykanskie maja z porzoduy takie dup&%^% zderzaki??? ma to cos na celu? czy tylko poporostu ze wzgledow estetycznych??

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 15, 2004, 16:24:22 »
Może te "amerykany" są funkcjonalne, ciekawe, świecące, ale moim zdanie brzydkie.
Dlaczego mając taki potencjał, w postaci przepięknych "osiemnastokołowców" nie buduje się w stanach ładnych wozów? Te kanciaste pudełka wyglądają jak auta domowej konstrókucji.
Porównując je do naszych Man-Star'ów nie mają szans. Kabina o aerodynamicznej budowie, ładnie ospoilerowana, przedziały pozamykane , a tam wszystko na wierzchu, jakby niedokończone!?!
 

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 15, 2004, 17:08:53 »
Nierozumiem czemu "dup&%^%"   mi się podobaja . A o co chodzi z tym że w Ameryce jest wszystko na wieszchu prosze wytłumacz mi to . Pozdrawiam
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 15, 2004, 17:47:17 »
Wszystko jest na wierzchu bo ma być łatwo dostępne, gdybyście sie znali na histori polskich s. poż. to byście wiedzieli ze strazacy mieli kłopoty z żaluzjowymi schowkami w Starach, amerykanie od początku obrali inny styl i już. Ich pojazdy są ciekawsze i pięknie przyozdobione chromem. Zderzaki służą w celach ochronnych i jednocześnie są swego rodzaju pomostem przydatnym w akcjach, czasami można spotkać pojazdy z zamontowaną w zderzakach nasadą tłoczną lub syreną. Amerykanie są z swoich ciezarówek zadowoleni i raczej niechętnie stosują patenty znane z Europy. Ktos wspomniał o aerodynamice kabin, po co tu aerodynamika, przecież nikt sie nimi nie bedzie scigać. Dla mnie amerykańskie wozy strazackie są # 1.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 15, 2004, 17:58:18 »
Witam !
Czemu dupi....e to powinien odpowiedzieć Ci Młodzik, ale moje zdanie jest podobne. Po co zderzak wystający do przodu pół metra?
Amerykanie to naród pełen pychy, a wozy służą i również do jej okazywania czyli do parad, na które wylegają całe rodziny objadające sie popcornem.
Ten " podest" z przodu auta to swoist "kwietnik”, na którym podczas parady staje skąpo ubrana dziewczyna(nie amerykanka, bo za chuda)
A tak poważnie to nie jestem w stanie wydedukowac, w jaki celu się montuje takie zderzaki.
Jeżeli chodzi o to, co na wierzchu, to sam przyjrzyj się sie tym samochodom. Zegary, dźwignie, włączniki, węże nic nie jest pochowane. Wszystko na wierzchu.
 

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2004, 18:03:28 »
Witam Seagrave!
Oczywiście są różne gusta.
Mnie się te auta nie podobają, ale nie znaczy to ze komuś innemu mają sie nie podobać.
Uważam, że chrom jest ładny, ale nie do przesady. Według mnie te auta są troszeczkę kiczowate, ale w końcu taka jest Ameryka.
Pozdrawiam.
 

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2004, 18:18:32 »
jasne ze nie muszą sie podobać, zresztą te auta nie służa do szpanowania ale do prowadzenia akcji ratowniczych, coś w tych zderzakach musi być skoro tak często je montują, ktoś mi kiedys mówił że tymi zderzakami wygodnie spycha sie przeszkody w postaci źle zaparkowanych samochodów ;) ale to chyba jakiś dowcip musi być :lol:  

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2004, 20:18:48 »
Przy spychaniu to szkoda chromu, myślę że do takiej akcji wystarczy zwykły stalowy zderzak, po co tyle 'mięsa", a potem to i łatwo na biało pociągnąć..... :lol:  

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2004, 20:34:58 »
nie każde mają chromowane zderzaki, są też stalowe z ryflowanej blachy, jeśli samochód jest nieprawidłowo zaparkowany to nikt sie nie szczypie, bo samochód musi dojechać na miejsce akcji, a i kierowca feralnego auta dostanie mandat :D  

Młodzik

  • Gość
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 15, 2004, 22:24:22 »
Cytuj
Witam !
Czemu dupi....e to powinien odpowiedzieć Ci Młodzik, ale moje zdanie jest podobne. Po co zderzak wystający do przodu pół metra?
Amerykanie to naród pełen pychy, a wozy służą i również do jej okazywania czyli do parad, na które wylegają całe rodziny objadające sie popcornem.
Ten " podest" z przodu auta to swoist "kwietnik”, na którym podczas parady staje skąpo ubrana dziewczyna(nie amerykanka, bo za chuda)
A tak poważnie to nie jestem w stanie wydedukowac, w jaki celu się montuje takie zderzaki.
Jeżeli chodzi o to, co na wierzchu, to sam przyjrzyj się sie tym samochodom. Zegary, dźwignie, włączniki, węże nic nie jest pochowane. Wszystko na wierzchu.
Nie chodzilo mi ze sa dupi&*^ tylko ze sa duP*&^ czyli duzeee :)
mi sie jednak nie podobaja te wozy, jedyna fajna rzecz to to iz w wielu jest montowana dodatkowa syrena, taka ktora dziala jak sie racze pociagne, podobno daje niezle!!

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 15, 2004, 22:28:15 »
To mi się podoba. Spychanie aut przy akcji, gdyby nie prawo, było by moim ulubionym zajęciem.
Mam już na koncie VW SHARAN. "Polski-Niemiec" nie ustąpił mi pierwszeństwa no i stracił lusterko i calusieńki bok do malowania( ja się nie zatrzymywałem). Mało tego gość był na tyle bezczelny, że pojechał na Policje, no i przegrał.
Ale nad prawem do spychania aut blokujących dojazd do pożaru trzeba pomyśleć :D
 

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 15, 2004, 23:03:09 »
Nie spychają dla sportu, bo mają taką samą odpowiedzialność i ubezpieczycieli jak  my. W Backdrafcie pokazano jak przechodzą z wężem do hydrantu przez środek nowego BMW. To był tylko zabieg filmowy.
W kwestii zderzaków zawierają one schowki na węże zasilające, klucze łącznikowe i inna armaturę wodną , czasem montuje się w nich wyciagarki. Jeśli chodzi o kabiny to widziałem kabinę, kanciatą i jak ktoś napisał nie aerodynamiczną i bez spojlerów. Tylko, że jej kanciata konstrukcja uratowała całą załogę podczas wywrotki na bok. Była zeszlifowana z lakieru, lusterek i chromów, jednak nie wygięła się ani milimetra. Widziałem również kabiny Made in Poland po mniejszych wypadkach. Bez komentarza.
pozdro

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 15, 2004, 23:17:40 »
Dzięki Czerwony Psie.
Wreszcie ktoś kompetentny odpowiedział, opisł zastosowanie zderzaków.
Co do kabiny to całkiem możliwe ze są mocniejsze.
Proponuje amerykańskie wzmocnienia(konstrukcje) do europejskich stylistyk i mamy idealne auto.
Poadrawiam.

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 16, 2004, 00:57:24 »
Teraz Europejczycy współpracują z Amerykanami, jeśi chodzi o kabiny polskie to mój wójek miał wypadek Jelczem (dachowanie) i truck poszedł do kasacji, w Backdrafcie to nie było BMW tylko Mercedes SEL, zderzaki amerykańskich firetrucków mają schowki na węże tłoczne, przypomnijcie sobie Ward-a La France z Backdrafta on miał wąż poskładany na zderzaku i podłaczony do nasady tłocznej, mówicie ze amerykany to brzydale, nie zgadzam sie w wielu krajach są one wzorami do nasladowania, i napewno wielu inżynierów pozazdrości osiagnięć swoich kolegów po fachu z USA

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 16, 2004, 08:11:39 »
Witam. Od razu soru Młodzik myslałem ze chodzi o coś innego . :(  ale wracając do tych rzeczy na wieszchu to mi się to podobają bo węże można szybko rozwinąć i podłączyć. A i jeszcze ja się spotkałem z kilkoma zdjęciami nie tylko z filmu backdraft, że w źle zaparkowanych autach wybija się szyby lub otwiera drzwi zeby przeprowadzic wąż do chydrantu. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2004, 08:13:44 wysłana przez strazak-goral2003 »
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 16, 2004, 09:24:14 »
i to mi sie podoba....bez zbednego kombinowania, są przepisy i trzeba je przestrzegać, a jak nie to kończy sie to powybijanymi szybami lub staranowaniem całego pojazdu i tak powinno byc także i u nas, moze debile nauczyli by sie ze nie zastawia sie dróg przeciwpożarowych i hydrantów...brawo strażacy z USA :D  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 17, 2004, 00:14:40 »
Cytuj
A i jeszcze ja się spotkałem z kilkoma zdjęciami nie tylko z filmu backdraft, że w źle zaparkowanych autach wybija się szyby lub otwiera drzwi zeby przeprowadzic wąż do hydrantu.

Hehe - jak zobaczyłem tą akcję w filmie Backdraft co wybijają szybę w samochodzie żeby doprowadzić wąż to normalnie się uśmiałem - takich bezmózgowców to w straży nam nie trzeba! Wiem że to było zrobione w tym filmie na pokaz, ale po prostu dla mnie to było coś idiotycznego - po co oni się męczyli z wybijaniem szyb, jak można było w bardzo prosty sposób poprowadzić wąż pod samochodem! Nie dość że zrobili by to szybciej, to jeszcze nie narażali by na koszty finansowe innych ludzi no i swój sprzęt - no bo jak położyli wąż na tym rozbitym oknie to istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia węża!

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 17, 2004, 07:58:14 »
Zrobili to po to żeby komuś dać nauczkę.
Nie uważasz że chociażby odcholowanie (albo staranowanie :) )w czasie pożaru bloków źle zaparkowanych samochodów w Polsce które uniemożliwiają dojazd drabinie i niejednokrotnie uniemożliwiają ewakuację ludzi nauczyło by pewne osoby że zakazy parkowania w tym przypadku są uzasadnione a złe parkowanie może drogo kosztować?
Już wiele razy widziałem w TV jak to się robi afere bo strażnie dała rady dojechać pod blok z drabiną a u nas na to nie ma rady - takiego samochodu nie można nawet tknąć nie muwiąc już o odcholowaniu. Tylko że taki chwilowy szum jak na razie niczego nie zmienia. Coś trzeba by z tym zrobić żeby nie gineli ludzie przez to ze strażacy nie moga im przyjsć z pomocą na czas.

Cytuj
[...] zderzaki amerykańskich firetrucków mają schowki na węże tłoczne, przypomnijcie sobie Ward-a La France z Backdrafta on miał wąż poskładany na zderzaku i podłaczony do nasady tłocznej, [...]
Mi się wydaje że z przodu te samochody mają wyprowadzone nasady ssawne a wąż poskładany w na zderzaku służy do podłączenia hydrantu z nasadą ssawną. Samochód podjeżdza przodem pod hydrant chłopaki rozsiągają wąż, podłączają do hydrantu i już nie muszą się martwiś o to że im wody zabraknie.

Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2004, 08:03:02 wysłana przez Sylwek »

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Samochody z USA
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 17, 2004, 13:10:10 »
Dzięki Seagrave. Nie pamietam nigdy czy to BMW czy Merc SEL.
Do strazak-goral2003.
Cytuj
spotkałem z kilkoma zdjęciami nie tylko ............autach wybija się szyby
Czy mógłbyś podać gdzie, chętnie bym zobaczył. Rozmawiałem z wieloma kolesiami z  US i twierdzą, że tak nie robią bo wtedy ubezpieczyciel itd. Dlatego pytam o źródła zdjęć.
Do aniolstroz.
Cytuj
jak zobaczyłem tą akcję w filmie Backdraft co wybijają szybę w samochodzie żeby doprowadzić wąż to normalnie się uśmiałem - takich bezmózgowców
Jak napisałem wcześniej, to oni  tak nie robią. Za to twierdzą, że ta jedna scena z filmu, zrobiła więcej niż miliony mandatów dotychczas. Ludzie pomyśleli o swoich kochanych mercedesach i zastawianie hydrantów spadło o połowę.
Do Sylwek
Cytuj
Mi się wydaje że z przodu te samochody mają wyprowadzone nasady ssawne a wąż poskładany w na zderzaku służy do podłączenia hydrantu z nasadą ssawną
Masz rację , tylko że to jest jednocześnie zasilająca, bo z hydrantu nie trzeba ssać. Z boków mają takie same. Jednak z tyłu rzadko bo twierdzą, że manewrowanie tyłem jest trudniejsze niz podjazd przodem.
pozdro