Służba > Gorące dyskusje strażaków

Pytania do Komendanta Głównego L.Suskiego

<< < (3/10) > >>

SIUSIEK:

--- Cytuj ---Tylko twoje pytanie jest źle adresowane. To nie Komendant Główny PSP rozdaje kasę na podwyżki, a Minister. Zresztą z tego, co się zorientowałem temat podwyżek tu już istnieje. Problem że jak już pensje będą zadowalające może zabraknąć tej straży w którą je wypłacają. Brak wizji i rozwiązań systemowych oraz postępujący demontaż struktur coraz częściej jest podnoszony również na tym forum.
--- Koniec cytatu ---
Oj zdziwiłbyś się. Wczoraj w jednej ze stacji telewizyjnych właśnie to Komendant mówił o podwyżkach. Tylko jak narazie on mówi, minister mówi a jakoś na posiedzeniu rządu nikt nic nie wspomniał.
A to słowa ministra z wczoraj i tym wszystkim wydaje mi się że rozwiał moje wszystkie wątpliwości..

--- Cytuj ---Program Modernizacji Służb Mundurowych przewiduje rozwój i modernizację służb podległych MSWiA. Na ten cel trafi w sumie ponad 9,2 mld złotych, z czego do PSP trafi 957 mln. Środki pozwolą na rozbudowę infrastruktury, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki. W styczniu tego roku strażacy otrzymali już średnio 200 zł podwyżki. Do 2020 r., wynagrodzenie strażaków wzrośnie łącznie o 609 zł
--- Koniec cytatu ---

Pułkownik_Moralność:
Czy nie jest Panu wstyd, że funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej dysponują NAJGORSZYM w skali europejskiej umundurowaniem? Pytam ponieważ w mediach przedstawiana jest opinia jakoby PSP była bardzo nowoczesną formacją. Patrząc na wygląd naszego całego umundurowania (oprócz galowego) można dojść do przekonania że jednak ten polukrowany obrazek nie pokrywa się z rzeczywistością.

zyraf:
Jeszcze trochę i może coś ruszy bo wstyd będzie działać razem z OSP które ma coraz lepsze umundurowanie...

franklinn:

--- Cytat: zyraf w Październik 05, 2017, 14:43:32 ---Jeszcze trochę i może coś ruszy bo wstyd będzie działać razem z OSP które ma coraz lepsze umundurowanie...

--- Koniec cytatu ---

W moim rejonie chronionym, już w tym momencie PSP wygląda jak OSP jeszcze kilka ładnych lat temu. Można powiedzieć, że role się zamieniły  ;) Sprzętowo (samochody) oraz jeżeli chodzi o ŚOI - PSP jest głęboko w du... w porównaniu do ochotników. Dodam, że gminę chroni JRG z KM PSP.

Eqinox:

--- Cytat: ŻARTS w Październik 05, 2017, 12:21:45 ---Ja mam pytanie dotyczące AF z monitoringu. Czy jest jakiś plan obciążania firm prowadzących monitoring za sytuację w której pracownicy danego obiektu lub ochrona jest na miejscu, a przed dojazdem straży brakuje informacji do SK o tym co się dzieje, czy zagrożenie pożarowe istnieje oraz jakie zostały podjęte decyzje zarządcy.. Proponuję 2000zł mandatu nakładanego każdorazowo w takim przypadku przez Policję. Jak tam się rozliczy firma prowadząca monitoring z zarządcą nieruchomości to juz ich sprawa.

--- Koniec cytatu ---
Pytam, nie żeby ci dopiec ale czy u Was nie nalicza się kosztów alarmu dla operatora monitoringu pożarowego? U nas już jest tak dość długo że koszty lecą na operatora a on rozlicza się z administratorem obiektu. Z tego co kojarzę (ale nie mam pewności) wynikło to z jakiejś kontroli NIKu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej