Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Opiekun MDP - zagadnienia prawne

(1/2) > >>

oliwier:
Witajcie.
W związku z tym iż planujemy utworzenie MDP w mojej jednostce, na zarządzie ustaliliśmy iż opiekun musi posiadać uprawnienia/wykształcenie pedagogiczne ponieważ to co określa wzorcowy regulamin jest zbyt lakoniczne a jednak jest to praca z dziećmi.
Czy pedagogika, która była w szkole aspirantów jest wystarczająca do prowadzenia zajęć z MDP czy lepiej zrobić jakiś kurs? Pytanie tylko jaki?piotr998:
Moim zdaniem w pełni wystarczająca, o ile jest poparta predyspozycjami do pracy z młodzieżą. Natomiast sądzę że nie jest to zgodne z uchwałą zarządu (wykształcenie pedagogiczne).
Taka uchwała to tylko asekuranctwo, które niczemu nie służy. Znam dużo jednostek OSP w których wspaniale działają MDP, a ich opiekunowie nie mają kwalifikacji pedagogicznych.

Fistach:

--- Cytat: piotr998 w Wrzesień 24, 2017, 08:46:49 ---Moim zdaniem w pełni wystarczająca, o ile jest poparta predyspozycjami do pracy z młodzieżą. Natomiast sądzę że nie jest to zgodne z uchwałą zarządu (wykształcenie pedagogiczne).
Taka uchwała to tylko asekuranctwo, które niczemu nie służy. Znam dużo jednostek OSP w których wspaniale działają MDP, a ich opiekunowie nie mają kwalifikacji pedagogicznych.

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie. Zaraz ktos powie, ze jak czlonek mdp bedzie chcial isc do kibla, to jedynie w towarzystwie starszego muszlowego.
P.s. Oczywiscie jak ktos ma przeszkolenie pedagogiczne to jest oczywiscie to na plus.

Swan:
Czy ktoś mi powie , jeśli chcę założyć młodzieżówkę gdzie to muszę zgłosić? jaki powinien być wiek uczestników ?

ubot:
Wiek członków powinieneś mieć w statucie jednostki.
Kiedyś zadzwoniłem do zarządu wojewódzkiego z pytaniem jakie uprawnienia (przeszkolenie) powinien mieć opiekun MDP i czy może są organizowane szkolenia dla osób, które by miały prowadzić takie drużyny. Odpowiedź mnie zaskoczyła. Nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie o uprawnienia, a co do szkoleń to zarząd wojewódzki prowadzi szkolenia dla KUSTOSZA MUZEUM:wall:.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej