Autor Wątek: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej  (Przeczytany 16429 razy)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2017, 22:02:01 »
Eqinox :
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz...


Hmmm , staram się być chłopaku....a może dziewczyno, apolityczny jak większość z nas. Myślę, że niektórzy krytykują " dobrą zmianę" i jej przedstawicieli. Państwo to nie PiS , a PiS to nie państwo. To partia , która w tej chwili rządzi i nie wszyscy muszą składać dłonie do oklasków i wiwatować z powodu każdego pomysłu tej partii i poczynań. Jest państwo Polska , o takim państwie jak PiS nie słyszałem i na mapach nie znajdzie nikt , nawet w książce z geografii wydanej po reformie oświaty.
 Taka prawda. Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2017, 22:38:31 »
Eqinox :
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz...
Hmmm , staram się być chłopaku....a może dziewczyno, apolityczny jak większość z nas. Myślę, że niektórzy krytykują " dobrą zmianę" i jej przedstawicieli. Państwo to nie PiS , a PiS to nie państwo. To partia , która w tej chwili rządzi i nie wszyscy muszą składać dłonie do oklasków i wiwatować z powodu każdego pomysłu tej partii i poczynań. Jest państwo Polska , o takim państwie jak PiS nie słyszałem i na mapach nie znajdzie nikt , nawet w książce z geografii wydanej po reformie oświaty.
 Taka prawda. Pozdrawiam.
O czym jest temat wątku? O piśmie w którym jest mowa o jawnym popieraniu (w umundurowaniu) jakiś opcji politycznej. Póki ja czy ty występujemy jako Eqinox czy Spartan998 i nie mam profilu na facebooku gdzie mnóstwo zdjęć jest w mundurze i pod nazwiskiem i tam wypowiadamy się np. KODu, Reformy sądów itp. to nas to pismo nie dotyczy. Prawda jest taka, że nawet nie musimy być strażakami będąc użytkownikami forum. Ale portale społecznościowe to inna bajka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:48:58 »
Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz... Za negatywne wypowiedzi na temat swojego pracodawcy w wiekszości krajów świata wyleciał byś z roboty.

Co jest złego w krytykowaniu pracodawcy? To że płaci daje mu prawo do bycia ponad innymi, bycia nieomylnym i "naj" pod każdym względem - to już kiedyś było - Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! (tylko że wymaga w zamian pełnego posłuszeństwa)? Kto jak kto ale Ty nie powinieneś nawet pomyśleć w ten sposób. Przypomnę Ci że są takie organizacje, zwane związkami zawodowymi, które wręcz powstały po to, żeby krytykować pracodawcę (wiem, wiem napiszesz że dla obrony praw pracowniczych - tylko że to to samo).... Choć  faktycznie w PSP związki nie są po to (mają zdecydowanie wyższe cele - paradoksalnie związkowcy chcą być "pracodawcami"  :wall: :wall:   ), więc mogłeś o tym nie wiedzieć... sorry

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:14:52 »
Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz... Za negatywne wypowiedzi na temat swojego pracodawcy w wiekszości krajów świata wyleciał byś z roboty.

Co jest złego w krytykowaniu pracodawcy? To że płaci daje mu prawo do bycia ponad innymi, bycia nieomylnym i "naj" pod każdym względem - to już kiedyś było - Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! (tylko że wymaga w zamian pełnego posłuszeństwa)? Kto jak kto ale Ty nie powinieneś nawet pomyśleć w ten sposób. Przypomnę Ci że są takie organizacje, zwane związkami zawodowymi, które wręcz powstały po to, żeby krytykować pracodawcę (wiem, wiem napiszesz że dla obrony praw pracowniczych - tylko że to to samo).... Choć  faktycznie w PSP związki nie są po to (mają zdecydowanie wyższe cele - paradoksalnie związkowcy chcą być "pracodawcami"  :wall: :wall:   ), więc mogłeś o tym nie wiedzieć... sorry

I tutaj się mylisz. W wielu wątkach pisanych przez Eqinox znajdziesz bez problemu, że związki zawodowe nie są od obrony praw pracowniczych, tylko od obrony i "pchania" do przodu swoich członków. Z tego wynika, że ZZ sprzeniewierzyły się idei, dla której powstały, a są zwykłą trampoliną dla swoich członków

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:45:13 »
Eqinox
Cytuj
Pismo ma sens i taka jest prawda, widziałem na protestach w Warszawie czynnych funkcjonariuszy PSP, akurat na spacerze z bratanicą byłem.
Akurat byłeś na spacerze, ciekawe. A zdjęcia też robiłeś?
Cytuj
Nie sądzę abyś był w stanie napisać coś na co nie będę wstanie odpowiedzieć.
Oby tylko mądrze bo ostatnio coraz częściej piszesz jak żołnierz partii. Jedynie słusznej zresztą. A jak to napisał Spartan 998 - Państwo to nie PIS a PIS to nie Państwo

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:01:02 »
Panowie, nie pozwalajcie Eqinox- owi się wkręcać. To TROL który za wynagrodzeniem dba korzystny, dla PiSu i jego przybudówki NSZZ Solidarność, wydźwięk wątków na tym forum.
Poczytajcie jego inne wpisy, wystarczy, że pojawi się jakakolwiek niekorzystna dla rządzących wypowiedz to on jeż tam jest i odwraca kota ogonem. Miałem już z nim do czynienia i najlepiej go zignorować i toczyć dyskusje tak jak by jego wpisów nie było. Niestety to oficer PSP (po jakiejś pedagogice wczesnoszkolnej) i rozgoryczony działacz związkowy dla którego, przy korytku zabrakło mleka i jabłek („Folwark zwierzęcy” Orwella), wątek „WZD NSZZ Solidarność. Kiedyś, na tym forum, sam pozwolił mi nazywać siebie gnidą, chyba lepszego uzasadnienia nie trzeba.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:17:41 »
Panowie, nie pozwalajcie Eqinox- owi się wkręcać. To TROL który za wynagrodzeniem dba korzystny, dla PiSu i jego przybudówki NSZZ Solidarność, wydźwięk wątków na tym forum.
Poczytajcie jego inne wpisy, wystarczy, że pojawi się jakakolwiek niekorzystna dla rządzących wypowiedz to on jeż tam jest i odwraca kota ogonem. Miałem już z nim do czynienia i najlepiej go zignorować i toczyć dyskusje tak jak by jego wpisów nie było. Niestety to oficer PSP (po jakiejś pedagogice wczesnoszkolnej) i rozgoryczony działacz związkowy dla którego, przy korytku zabrakło mleka i jabłek („Folwark zwierzęcy” Orwella), wątek „WZD NSZZ Solidarność. Kiedyś, na tym forum, sam pozwolił mi nazywać siebie gnidą, chyba lepszego uzasadnienia nie trzeba.
Brawo kolego. Ten typ juz dawno powinien usłyszeć o sobie takie słowa. Ale i są tutaj jego poplecznicy
Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz... Za negatywne wypowiedzi na temat swojego pracodawcy w wiekszości krajów świata wyleciał byś z roboty.

Co jest złego w krytykowaniu pracodawcy? To że płaci daje mu prawo do bycia ponad innymi, bycia nieomylnym i "naj" pod każdym względem - to już kiedyś było - Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! (tylko że wymaga w zamian pełnego posłuszeństwa)? Kto jak kto ale Ty nie powinieneś nawet pomyśleć w ten sposób. Przypomnę Ci że są takie organizacje, zwane związkami zawodowymi, które wręcz powstały po to, żeby krytykować pracodawcę (wiem, wiem napiszesz że dla obrony praw pracowniczych - tylko że to to samo).... Choć  faktycznie w PSP związki nie są po to (mają zdecydowanie wyższe cele - paradoksalnie związkowcy chcą być "pracodawcami"  :wall: :wall:   ), więc mogłeś o tym nie wiedzieć... sorry

I tutaj się mylisz. W wielu wątkach pisanych przez Eqinox znajdziesz bez problemu, że związki zawodowe nie są od obrony praw pracowniczych, tylko od obrony i "pchania" do przodu swoich członków. Z tego wynika, że ZZ sprzeniewierzyły się idei, dla której powstały, a są zwykłą trampoliną dla swoich członków

Offline strazak444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:36:01 »
Trole często się wspirają, albo jest to ta sama osoba zarejestrowana pod innymi nazwami i sama się wspiera lub prowadzi ze sobą polemikę.Nie pozostaje zatem nic innego jak objąć ZASADĄ IGNORANCJI również tych jegomości lub tego jegomościa pod wieloma postaciami. Trol internetowy to najgorsze ścierwio psujące dyskusje, zasługujące na zupełną ignorancję. Jeżeli odmówimy mu polemiki to straci pole do działania i zarobki.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2017, 14:11:32 »
Ale przecież w piśmie KG nie ma mowy o "krytyce", tylko jest o "prezentowaniu prywatnej opinii" - czyli dobrze o władzy też nie wolno mówić... Wracając do sedna, to jest mowa o "umundurowaniu służbowym" - tak więc, jeśli na zdjęciu profilowym jestem np. w ubraniu specjalnym, to już mnie to nie dotyczy??? Albo moje zdjęcie profilowe świadczy o tym, że jestem strażakiem - można, czy  nie można "prezentować prywatne opinie"?
Co do apolityczności, to Panie Komendancie....................
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2017, 14:45:49 »
SIUSIEK, jeżeli masz mnie na myśli mówiąc o poplecznikach niejakiego Eqiunox'a, to się mylisz. Nie jestem niczyim poplecznikiem. Jeżeli uważam, że coś jest złe, to krytykuję to bez względu na autora. Natomiast moja wypowiedź zacytowana przez Ciebie miała na celu tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na to, że Equinox ma głęboko gdzieś prawa pracownicze, no chyba, że chodzi o pracowników - członków ZZ. Inni go nie interesują.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2017, 16:22:01 »
Co jest złego w krytykowaniu pracodawcy? To że płaci daje mu prawo do bycia ponad innymi, bycia nieomylnym i "naj" pod każdym względem - to już kiedyś było - Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! (tylko że wymaga w zamian pełnego posłuszeństwa)?
A nie powinno być "Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi" (Seksmisja)? Widziałeś kiedyś umowy o prace w innych firmach niż "nasza" tak jest często to bardzo szczegółowo opisane łącznie z aktywnością na portalach społecznościowych . 
Akurat byłeś na spacerze, ciekawe. A zdjęcia też robiłeś?
Chciałem porównać jak to wygląda w porównaniu do transmisji TV. Nie, nie robiłem bo po co?
Kiedyś, na tym forum, sam pozwolił mi nazywać siebie gnidą, chyba lepszego uzasadnienia nie trzeba.
Nazywaj sobie jak chcesz bo na prawdę twoja krytyka nie robi na mnie żadnego wrażenia. Kiedyś przeczytałem książkę P.Vegi "Złe PSY" i był tam test o tym jak jeden z zatrzymanych nawał policjanta niecenzuralnie a ten poszedł do domu i stwierdził, że wcale tej części męskiego ciała nie przypomina patrząc w lustro. 
Pozostała cześć twojego cytatu jest praktycznie kłamstwem więc pozwolę sobie nie komentować.
Natomiast moja wypowiedź zacytowana przez Ciebie miała na celu tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na to, że Equinox ma głęboko gdzieś prawa pracownicze, no chyba, że chodzi o pracowników - członków ZZ. Inni go nie interesują.
Przeczytaj jeszcze raz preambuła statutu "S" "(...) prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku    oraz realizacji ich potrzeb materialnych". Powiem ci więcej w niektórych krajach zachodniej Europy podpisywane są porozumienia pomiędzy pracodawcami a centralami związkowymi które nie obejmują reszty pracowników.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2017, 17:03:01 »
SIUSIEK, jeżeli masz mnie na myśli mówiąc o poplecznikach niejakiego Eqiunox'a, to się mylisz. Nie jestem niczyim poplecznikiem. Jeżeli uważam, że coś jest złe, to krytykuję to bez względu na autora. Natomiast moja wypowiedź zacytowana przez Ciebie miała na celu tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na to, że Equinox ma głęboko gdzieś prawa pracownicze, no chyba, że chodzi o pracowników - członków ZZ. Inni go nie interesują.
Bardzo dziekuję za wyjaśnienie. Przepraszam bo znam takie słowo.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2017, 17:12:11 »

... Powiem ci więcej w niektórych krajach zachodniej Europy podpisywane są porozumienia pomiędzy pracodawcami a centralami związkowymi które nie obejmują reszty pracowników.
 


Nie interesują mnie kraje Europy Zachodniej, bo Ja żyję w Polsce. To, co się gdzieś sprawdza, niekoniecznie sprawdzi się u Nas. Zresztą szukając przykładów na całym świecie każdy może znaleźć takie rozwiązanie, które jemu w tym momencie najbardziej pasuje.
A swoją drogą dlaczego porównujesz akurat do krajów Europy Zachodniej? Bo tam jest tak, jak Tobie pasuje?
A może tak: Na Białorusi ZZ istnieją tylko na papierze (o ile istnieją), a w krajach arabskich nie ma ich wcale. To jest taki sam argument jak Twój o rozwiązaniach Europy Zachodniej.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2017, 17:16:59 »
SIUSIEK, jeżeli masz mnie na myśli mówiąc o poplecznikach niejakiego Eqiunox'a, to się mylisz. Nie jestem niczyim poplecznikiem. Jeżeli uważam, że coś jest złe, to krytykuję to bez względu na autora. Natomiast moja wypowiedź zacytowana przez Ciebie miała na celu tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na to, że Equinox ma głęboko gdzieś prawa pracownicze, no chyba, że chodzi o pracowników - członków ZZ. Inni go nie interesują.
Bardzo dziekuję za wyjaśnienie. Przepraszam bo znam takie słowo.

Pomylić się, albo wyciągnąć niewłaściwe wnioski każdy może, bo nikt nie jest idealny, ani nieomylny (poza jednym wyjątkiem na tym forum). Ważne jest czy umie się do pomyłki przyznać. Pełen szacun dla Ciebie, że robisz to publicznie. Pozdrawiam

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 13, 2017, 17:18:51 »
Związkowcy tylko patrzą komu by tu jeszcze dokopać i jak dorwać się do koryta. Już dawno zapomnieliście po co są związki.
Praktycznie każdy temat wrzucony na forum kończy się obrzucaniem błotem i udowadnianiem kto jest mądrzejszy albo kto bardziej głupi.

A gdzie są związki w naprawdę poważnych sprawach dla całej służby?
1. Ubrania specjalne - cisza
2. Plamy oleju na drogach - cisza
3. Błonkoskrzydłe - cisza
4. Niskie stany osobowe na PB - cisza
5. Jednoosobowe obsady SK - cisza
6. Nadprodukcja oficerów - cisza
7. Najniższe wynagrodzenia ze wszystkich służb - cisza
8. Komendanci żebrzący o pieniądze w prywatnych firmach - cisza
9. System szkolenia - cisza
10. Dyżury domowe - cisza
11. Zakupy badziewnego sprzętu (np. amfibie, Bumary) - cisza

Załatwcie te i im podobne sprawy a nie tylko wieczne awantury o koryto dla swoich członków i wyzwiska.
I pamiętajcie że w tej formacji służą też ludzie, którzy nie chcą być członkami ZZ ale tez chcą dzieciom dąć godnie jeść.
"S" "(...) prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych"


PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Przestrzeganie 12 zasady etyki zawodowej
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2017, 00:51:52 »
Panowie, nie pozwalajcie Eqinox- owi się wkręcać. To TROL który za wynagrodzeniem dba korzystny, dla PiSu i jego przybudówki NSZZ Solidarność, wydźwięk wątków na tym forum.
Poczytajcie jego inne wpisy, wystarczy, że pojawi się jakakolwiek niekorzystna dla rządzących wypowiedz to on jeż tam jest i odwraca kota ogonem. Miałem już z nim do czynienia i najlepiej go zignorować i toczyć dyskusje tak jak by jego wpisów nie było. Niestety to oficer PSP (po jakiejś pedagogice wczesnoszkolnej) i rozgoryczony działacz związkowy dla którego, przy korytku zabrakło mleka i jabłek („Folwark zwierzęcy” Orwella), wątek „WZD NSZZ Solidarność. Kiedyś, na tym forum, sam pozwolił mi nazywać siebie gnidą, chyba lepszego uzasadnienia nie trzeba.
Brawo kolego. Ten typ juz dawno powinien usłyszeć o sobie takie słowa. Ale i są tutaj jego poplecznicy
Z takimi rozwiązaniami jak do tej pory kojarzyły mi się państwa w których niekoniecznie chciałbym pracować i żyć.
Jak ty to widzisz? Opłaca ciebie budżet państwa a ty to państwo krytykujesz... Za negatywne wypowiedzi na temat swojego pracodawcy w wiekszości krajów świata wyleciał byś z roboty.

Co jest złego w krytykowaniu pracodawcy? To że płaci daje mu prawo do bycia ponad innymi, bycia nieomylnym i "naj" pod każdym względem - to już kiedyś było - Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! (tylko że wymaga w zamian pełnego posłuszeństwa)? Kto jak kto ale Ty nie powinieneś nawet pomyśleć w ten sposób. Przypomnę Ci że są takie organizacje, zwane związkami zawodowymi, które wręcz powstały po to, żeby krytykować pracodawcę (wiem, wiem napiszesz że dla obrony praw pracowniczych - tylko że to to samo).... Choć  faktycznie w PSP związki nie są po to (mają zdecydowanie wyższe cele - paradoksalnie związkowcy chcą być "pracodawcami"  :wall: :wall:   ), więc mogłeś o tym nie wiedzieć... sorry

I tutaj się mylisz. W wielu wątkach pisanych przez Eqinox znajdziesz bez problemu, że związki zawodowe nie są od obrony praw pracowniczych, tylko od obrony i "pchania" do przodu swoich członków. Z tego wynika, że ZZ sprzeniewierzyły się idei, dla której powstały, a są zwykłą trampoliną dla swoich członków

Kolego SIUSIEK... sugerując że niby jestem poplecznikiem  uwielbianego przez wszystkich Eqinoxa to mnie obraziłeś... Przejrzyj moje wypowiedzi i odpowiedz sobie sam czy na pewno go popieram.