Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 271950 razy)

Offline stanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #525 dnia: Lipiec 27, 2019, 16:33:53 »
Chyba jego rola się skończyła  :stop:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #526 dnia: Lipiec 28, 2019, 16:39:25 »
Chyba jego rola się skończyła  :stop:
Moim zdaniem w "S" już nie istnieje temat tego Pana... Chyba tak rola kolejnych przewodniczących...
Moim zdaniem każdy kto opierać będzie swoje trwanie na emerytach skończy identycznie.
Na szczęście dla "S" jest silna jak nigdy (w połowie kraju na pewno) ... A pluralizm w służbach mundurowych ją wzmocni...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2019, 16:56:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #527 dnia: Lipiec 29, 2019, 09:11:07 »
A czy powinna być silna jak to określiłeś w połowie kraju? Zaczęła się cicha wojna nie pamietam już która o stołki. Dalej tkwimy w ciemnej dupie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 29, 2019, 11:09:11 »
Zresztą widać kto reprezentuje S na spotkaniach...
http://kspnszz.org/index.php/2019/07/05/spotkanie-w-kg-psp/

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #529 dnia: Lipiec 29, 2019, 12:59:28 »
Skoro Przewodniczący 'S" się skończył to zróbcie wybory uzupełniające i wybierzcie nowego przewodniczącego, tylko tym ze zdj który reprezentuje obecne władze to chyba steruje jeszcze Robert O :gwiazdki:.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 29, 2019, 18:45:24 »
Nie znam powodu usunięcia mojego postu więc postawię pytanie raz jeszcze. Czy jest w S kandydat którym nikt nie steruje??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 29, 2019, 20:20:28 »
Czy jest w S kandydat którym nikt nie steruje??
Każdemu można łatkę przypiąć np...
Skoro Przewodniczący 'S" się skończył to zróbcie wybory uzupełniające i wybierzcie nowego przewodniczącego, tylko tym ze zdj który reprezentuje obecne władze to chyba steruje jeszcze Robert O :gwiazdki:.
Myślę, że każdemu coś przykleją.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Piter_80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #532 dnia: Sierpień 01, 2019, 23:19:39 »
Chyba jego rola się skończyła  :stop:
Moim zdaniem w "S" już nie istnieje temat tego Pana... Chyba tak rola kolejnych przewodniczących...
Moim zdaniem każdy kto opierać będzie swoje trwanie na emerytach skończy identycznie.
Na szczęście dla "S" jest silna jak nigdy (w połowie kraju na pewno) ... A pluralizm w służbach mundurowych ją wzmocni...

I dobrze. Darmozjadów należy eliminować a wynagradzać ludzi, którzy wnoszą coś do służby oprócz polityki. Każdy by chciał przyjechać do pracy, opitolić komendanta, resztę ustawić po kontach. Wypić zieloną herbatkę z sekretarką pierwszego. oczywiście o godzinie 9.00 jechać na kawkę  do hotelu, wskazać właściwy tor myślenia gówniarzom i jechać do domu. A od czasu do czasu pojechać na Ukrainę albo nawet do polskiego sanatorium służbową skodą i zaparkować nieoznakowany wóz pod drzwiami wejściowymi. To tylko oczywiście na szczęście marzenia we śnie   :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: co jest prawdą a co żartem ?????  :zamknij: :zamknij: :zamknij: :zamknij:

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 27, 2019, 15:20:23 »
Napiszcie mi dlaczego trzymają w krajówce przewodniczącego S ? Zanim odszedł na emke, upadł związek w Sandomierzu, a on sam dopisał się gdzieś poza woj. do jakiejś komisy zakładowej. Reszte członków ze świętokrzyskiego straszy że jeszcze wrócą czas jego i wspaniałego generała Adama.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 27, 2019, 17:04:09 »
https://www.youtube.com/watch?v=zJ85R88JTJQ
Taki komentarz mam do gróźb o których mówi @Model  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2019, 17:17:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 28, 2019, 19:04:48 »
Tak tylko zapytam bo obiło mi się o uszy...co na to Solidarność jak i drugi związek w związku z pismem Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie o wstrzymaniu wypłat równoważników z paragrafu 3070 oraz 4180 ?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #536 dnia: Październik 28, 2019, 19:37:41 »
Warszawa to nie jedyna KM/KP w kraju która podjęła takie kroki w związku z brakiem środków na funkcjonowanie. Brak środków na podstawowe naprawy, najdrobniejsze remonty, sorty mundurowe, środki czystości,materiały biurowe to w wielu komendach codzienność.
Jedyne co tu jest ewenementem to upublicznienie problemu oficjalnym pismem.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 19:42:52 wysłana przez pb11 »

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #537 dnia: Październik 28, 2019, 22:51:03 »
Zwiazki F i PP siedzą cicho bo jest przyzwolenie Przewodniczącego MOZu S na ten ruch Komendanta o wstrzymaniu wypłat

Offline admirał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #538 dnia: Listopad 21, 2019, 12:58:43 »
Wypłat?

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 12:13:02 wysłana przez admirał »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #539 dnia: Listopad 21, 2019, 19:20:43 »
Słyszałem od kolegi a i obiło mi się o uszy co do innego województwa gdyż członkowie są niezadowoleni z tego co robi góra.

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #540 dnia: Listopad 22, 2019, 17:19:15 »
No i wreszcie ktoś pomyślał jak uwolnić się od tego oszusta, który obiecuje gruszki na wierzbie. A krajówka kiedy zareaguje w jego sprawie? A może nadal mu pozwoli prowadzić prywatną wojnę z Suskim, tylko czyim kosztem?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #541 dnia: Listopad 22, 2019, 17:45:52 »
No i wreszcie ktoś pomyślał jak uwolnić się od tego oszusta, który obiecuje gruszki na wierzbie. A krajówka kiedy zareaguje w jego sprawie? A może nadal mu pozwoli prowadzić prywatną wojnę z Suskim, tylko czyim kosztem?
Jaka wojna? Dostał łomot, że kurz poszedł... Wojna jest gdy dwie strony walczą a to była rzeź.
Sam pisałeś, że organizacja w Sandomierzu nie istnieje:
Napiszcie mi dlaczego trzymają w krajówce przewodniczącego S ? Zanim odszedł na emke, upadł związek w Sandomierzu, a on sam dopisał się gdzieś poza woj. do jakiejś komisy zakładowej. Reszte członków ze świętokrzyskiego straszy że jeszcze wrócą czas jego i wspaniałego generała Adama.
Wiec powiem ci tylko tyle czy członek "S" np. z Łodzi czy Lublina  może być przewodniczącym "S" w świętokrzyski? Otóż nie jeśli jest w innym województwie to stracił mandat, swoją drogą ja podejrzewam, że on nigdzie członkiem nie jest. Napisz do regionu sandomierskiego i świętokrzyskiego do tego daj to do wiadomości Sekretariatu i Komisji Krajowej.
Do KSP nie pisz  bo taka była odpowiedź Rady na wasze problemy:
Cytuj
Rada nie przychyliła się do wniosku formalnego jednego z członków, ingerującego w sprawy innych członków Rady Sekcji. Rada przyjęła wyjaśnienia, że sprawy co do których wyjaśnienia właściwe są zarządy regionów, nie powinny być przedmiotem działań KSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2019, 17:51:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #542 dnia: Listopad 22, 2019, 21:18:51 »
Trzeba powiedzieć prawdę,że jak K.A. był na fali to wielu z S. świętokrzyskiej a nawet z Polski  latało koło niego i tiutało , a teraz gdy jego akcje spadły to go nie znają, a wręcz jego znajomości się wstydzą :rofl: :rofl: Nawet ludzie tu z forum bardzo pochlebne wpisy o tym Panu robiło ..ale jak to szybko się odwróciło... :rofl: :rofl: :klol: Życie rzeczywiście jest jak paczka czekoladek....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #543 dnia: Listopad 22, 2019, 21:36:27 »
A wiesz czemu jego akcje spadły? Może tutaj jest klucz całej sytuacji dlaczego 3 lata wszystko szło jak bolid formuły 1 A od 2019 idzie jak emeryt z chodzikiem.
Ja się znajomości nie wstydzę z nikim ale niekiedy żałuję czasu poświęconego na pewne sprawy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #544 dnia: Listopad 22, 2019, 22:07:46 »
Przez osiem ostanich lat Polki i Polacy ...............

Przez trzy lata szły jak bolid f1 stanowiska i stopnie dla wąskiej grupy zasłużonych, oraz kasa dla wybranych województw, cała reszta stopniowo pogrążała się w maraźmie aż do osiągnięcia dzisiejszego stanu. 

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #545 dnia: Listopad 22, 2019, 22:11:08 »
Chyba każdy wie... :rofl: Zrobiliście go 01 S., to poczuł moc, siłę  i ambicję na 01 PSP....a tu :wall: :wall:  i sprawy się rypły.  :rofl: A czy to był najlepiej przygotowany, merytoryczny kandydat na przewodniczącego? Czy po prostu miał wejścia w KG i dlatego był najlepszy? Teraz jest lament i płacz, kogo my mamy... :rofl:  A te pisma to są tylko próbą obrony 01,02  KP , innego wytłumaczenia tego zachowania nie można znaleźć...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #546 dnia: Listopad 22, 2019, 22:48:52 »
Przez trzy lata szły jak bolid f1 stanowiska i stopnie dla wąskiej grupy zasłużonych, oraz kasa dla wybranych województw, cała reszta stopniowo pogrążała się w maraźmie aż do osiągnięcia dzisiejszego stanu.
Słuchaj moim zdaniem każdy ma swoją rolę w ZZ jest przewodniczący krajowy każdego z ZZ który powinien dbać aby te jamniki pod kocem nie wyrywały sobie coraz lepszego kąska. To, że od wielu lat jest 12 może 13 jamników i 3-4 wypasione pit bulle to już nie wątek aby o tym rozmawiać.
Chyba każdy wie... :rofl: Zrobiliście go 01 S., to poczuł moc, siłę  i ambicję na 01 PSP....a tu :wall: :wall:  i sprawy się rypły.  :rofl: A czy to był najlepiej przygotowany, merytoryczny kandydat na przewodniczącego? Czy po prostu miał wejścia w KG i dlatego był najlepszy? Teraz jest lament i płacz, kogo my mamy... :rofl:  A te pisma to są tylko próbą obrony 01,02  KP , innego wytłumaczenia tego zachowania nie można znaleźć...
Pierwszą cześć twojej wypowiedzi którą zaznaczyłem skomentuję na dwojaki sposób po pierwsze to nie prawda że K.A. chciał zmienić KG przynajmniej nie na początku co robił później to już jest spowiane mgiełką tajemnicy, że podobno nawet nie wszyscy wiceprzewodniczący krajowi wiedzą jakie pisma szły i gdzie.  Czy to najbardziej merytoryczny kandydat to mnie rozbawiłeś... Oczywista oczywistość że tym 80 osobom które za nim głosowały chodziło o te wejścia a innym o utrzymanie status quo.
Co do pisma z Ostrowca to mam wielkie wątpliwości, że chodzi o obronne kogokolwiek bo jeśli prawdą jest co słyszałem to nikt w świętokrzyskim nie chciał przyjąć pana K.A do siebie na członka (plotka nie potwierdzona).
Co do sytuacji to kroi się wielka awantura o nadgodziny i jestem ciekaw co się z niej urodzi... Bo są województwa które mają nadgodziny na poziomie 20 godzin na głowę w okresie rozliczeniowym a np. u mnie mało kto nie ma 150-240  :wacko:   A teraz mówimy o stawkach dla człowieka z 10 letnim stażem na poziomie 23-33 zł netto :) To dopiero będzie podwyżka....
A no i jaja z podwyżką... To będzie bonaza… Która sprawdzi merytoryczne przygotowanie wszystkich przewodniczących ZZ.... I uwaga kasa poraz pierwszy na podwyżki jest od stycznia... I do dyspozycji KP/KM  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #547 dnia: Listopad 23, 2019, 06:57:25 »
Dziękuję Wam Panowie za ten temat. Człowiek dzięki niemu rozumie więcej. Pozdrawiam.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #548 dnia: Listopad 23, 2019, 10:18:17 »
Paragraf 2, ust. 3, porozumienia z dnia 8.11.2018 mówi: " Podwyżki uposażenia o kwoty, o których mowa w ust. 1 i 2, zostaną przyznane dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie, uwzględniając wzrost wszystkich składników uposażenia oraz nagrody rocznej." To co piszesz o całej kwocie do dyspozycji komediantów to złamanie postanowień porozumienia, ale może coś akurat przeoczyłeś bo S tak strasznie walczyła na pierwszej linii protestu, że nie miała czasu dokładnie zapoznać się z porozumieniem, a wasz bohater na białym koniu świezo wybrany stał z długopisem i czekał kiedy będzie mógł podpisać porozumienie, tak dla przypomnienia  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #549 dnia: Listopad 23, 2019, 10:37:23 »
Paragraf 2, ust. 3, porozumienia z dnia 8.11.2018 mówi: " Podwyżki uposażenia o kwoty, o których mowa w ust. 1 i 2, zostaną przyznane dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie, uwzględniając wzrost wszystkich składników uposażenia oraz nagrody rocznej." To co piszesz o całej kwocie do dyspozycji komediantów to złamanie postanowień porozumienia, ale może coś akurat przeoczyłeś bo S tak strasznie walczyła na pierwszej linii protestu, że nie miała czasu dokładnie zapoznać się z porozumieniem, a wasz bohater na białym koniu świezo wybrany stał z długopisem i czekał kiedy będzie mógł podpisać porozumienie, tak dla przypomnienia  :rofl:
To zacytuj geniuszu paragraf 2 ust. 2 tam jest magiczne słowo przeciętnie... Przeciętnie 500 zł wraz z nagrodą roczną... Przeciętnie ty i twoja żona macie po jednym jądrze... Czy to oznacza że żyjecie w związku partnerskim?  :wacko: Ja nie napisałem, że cała kwota jest do dyspozycji komendantów ale jest do dyspozycji od stycznia a jedyne zapowiedziane rozporządzenie to wzrost kwoty bazowej...
Swoją drogą ja się ma twoja równa kwota w zeszłorocznej podwyżce bo ja dostałem ponad 600 zł z wysługą a stażysta +/- 525 zł... A znam takich co dostali 702 zł...
PS. słowo przeciętnie ma synoinim tak nielubiany przez strażaków czyli słowo ŚREDNIO  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2019, 10:45:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.