Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 271912 razy)

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
WZD NSZZ Solidarność
« dnia: Wrzesień 03, 2017, 16:13:53 »
Witam,
jak w temacie. Macie jakieś informację z ostatniego, sierpniowego WZD KSP NSZZ Solidarność? Na stronach KSP i mojego regionu nic. Przewodniczący tez milczy. Czy są jakieś ciekawostki?
Pozdrawiam
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2017, 17:03:32 »
 :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:
Widzę cenzura na całego  :wacko:
Jutro obdzwonię chłopaków w sprawie publikacji niektórych fragmentów emaili :) I opiszę... 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 17:22:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2017, 18:58:16 »
Żenada wstyd o tym gadać. Koledzy strażacy wzięli się za politykę a nie chcą walczyć o dobre imię służby, które udało się zbudować po 25 latach PSP. Część delegatów obraziła się i nie przyjechała, część przyjechała i nie podpisała się na listach, część została komendantami i się nie przyznała.  :kwit:
Jak to powiedział jeden z delegatów "dzięki chłopaki" za zmarnowanie mojego cennego czasu po 11 dniach walki z wichurą...
Szkoda że nie posłuchano tych  dzięki którym powstała PSP. Twórcy ustawy o PSP apelowali między innymi o JEDNOŚĆ ! Tylko tej legendarnej jedności udało się wprowadzić ustawę pod głosowanie. Tylko w tej jedności każdy "poseł" wiedział że strażacy potrzebują pomocy. Prelegenci prosili również aby przywrócić godność stopniom! - ciekawe co mieli na myśli ?? Przedstawili ich założenia do ustawy o PSP np: w ich rozumieniu miał być tylko 1 generał, liczebność KG itd itd...
Najbardziej podobało mi się zdanie... że za mój niski stopień przy moim stażu służby powinien wstydzić się mój przełożony ...
pozdrawiam  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2017, 21:27:01 »
Koledzy strażacy wzięli się za politykę a nie chcą walczyć o dobre imię służby, które udało się zbudować po 25 latach PSP.
Kurcze a ja myślałem całą moją przynależność do "S", że mam walczyć  o "obronę godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizację ich potrzeb materialnych" (cytat z preambuły statutu "S"). Cholera ale się pomyliłem  :szalony:
Część delegatów obraziła się i nie przyjechała, część przyjechała i nie podpisała się na listach,

Na 86 (+/- 1) delegatów podpisało się 28 (+/- 1) więc może plany związane z WZD były dla nich przegięciem pały na maksa.
część została komendantami i się nie przyznała.  :kwit:
Statut "S" obowiązuje od 2004 uchwała 23 też a ustawa o PSP w omawianym zakresie jeszcze dłużej i nikomu nie przeszkadzało, że z-ca KG był delegatem w tym czasie. Swoją drogą bezprawnie wykluczyliście kilku delegatów  :kwit: Jest już opinia komisji krajowej  :rofl:
Jak to powiedział jeden z delegatów "dzięki chłopaki" za zmarnowanie mojego cennego czasu po 11 dniach walki z wichurą...
W związku z wichurami przewodniczący Pomorskiej Sekcji poprosił o przełożenie WZD!!!
Twórcy ustawy o PSP apelowali między innymi o JEDNOŚĆ ! Tylko tej legendarnej jedności udało się wprowadzić ustawę pod głosowanie.
Jedność objawia się wykluczaniem 11 delegatów za pomocą opinii prawnej autorstwa innego delegata? Powiem ci szczerze, żę takiego przegięcia nie widzieli najstarsi członkowie "S". WZD wygasza mandaty na podstawie opinii delegata przecież to komedia i parodia prawa!
Prelegenci prosili również aby przywrócić godność stopniom! - ciekawe co mieli na myśli ?? Przedstawili ich założenia do ustawy o PSP np: w ich rozumieniu miał być tylko 1 generał, liczebność KG itd itd...

Co ma liczba generałów? Przecież to nic nie zmienia czy będzie 1 czy 11 czy 33, ale już 9000 oficerów robi różnice, ale jak KG wstrzymał przyznawanie nowych stopni to awantura na cały kraj.... Jak ma się twoim zdaniem zrealizować przywarcanie godności stopni odbyć?
Najbardziej podobało mi się zdanie... że za mój niski stopień przy moim stażu służby powinien wstydzić się mój przełożony ...
Tak ale ....  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2017, 21:32:13 »
Niestety w S-ce trwa woja pomiędzy dwoma Panami i tak będzie. Przykre to...

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2017, 21:40:09 »
To teraz co my biedni zjadacze mamy czynić Waszym zdaniem z ignorancją wszystkich przez wszystkich ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2017, 21:50:15 »
To teraz co my biedni zjadacze mamy czynić Waszym zdaniem z ignorancją wszystkich przez wszystkich ??
Zastanowić się dlaczego 7 województw zebrało tylko 28 delegatów... A pozostałych prawie 60 uważało głosowania w tej sprawie za gigantyczną głupotę....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2017, 22:23:32 »
Które województwa zebrały 28 delegatów? A uchwały? Wotum nieufności dla KG?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2017, 22:30:58 »
Nie znam się na "polityce". Jestem maluczkim strazaczyną ale postawa z obu stron naprawdę jest śmieszna i żenująca. Ja mam na co dzień lepsze zajęcie niż wysłuchiwać "nie bo nie" lub "Tak bo tak". Spierajmy się na "siłę argumentów" a nie na "argument siły".  Póki co to nie wszyscy chcą przedstawić swoje argumenty. Bo albo nic nie mówią albo nie przyjeżdżają na zebrania. Przy poprzednim WZD zabrakło merytorycznej debaty i brak kandydata. Teraz "my wiemy lepiej" ma być wyborem ??  Nie mam wyboru bo znam tylko jednej strony zdanie. Więc dajcie poznać argumenty bo ja nie ogarniam. Dyskutujmy. Czy 25 lat PSP nie jest tego najlepszym czasem? Podsumować co jest dobre a co złe? Czy idziemy w dobrą stronę? Czy to co robimy możemy robić lepiej, bezpieczniej, bardziej profesjonalniej. Czy powinniśmy rozwijać specjalizacje czy wrócić tylko do pożarów?? Czy KSRG to jeszcze KSRG czy jeszcze nie? Pytań z dołu jest dużo na co dzień musimy się zmagać z nimi?? Spotkanie  na Uniwersytecie Wrocławskim mogło być fajnym miejscem dla obu stron na wymianę argumentów. Mogło by być przyczynkiem do tego aby PSP, KSRG stało się nowoczesną służbą ratowniczą na miarę XXI wieku. A nie jak mówili twórcy ustawy o PSP, że zaczynaliśmy od prestiżu równemu "wywozicielom" nieczystości. Teraz na podziale straży na pewno nie korzystają strażacy a jeszcze trochę i wrócimy tam skąd zaczynaliśmy. Czy oto nam chodzi?? Mi nie.
pozdrawiam delegat WZD
ps
Quo vadis PSP ??
 :gwiazdki:

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2017, 22:51:00 »
W tym roku zaczyna sie kampania wyborcza w S. Pewnie bedziemy świadkami nie jednej obietnicy w stylu nikt Wam tyle nie da co na Wam obiecam. Mimo tego że mamy szyld ze znakiem NSZZ nie jesteśmy poważani (nie mówiąc o szacunku) przez KG. Projekt rozp ws załacznika 6 zagineło u sz.p. P Dudy a KG powołał zespół pracujący nad nową siatką płac i stanowisk bez udziału zz. Może czas dać sobie spokój ze współpracą z komisją krajową NSZZ S (Której wg mnie nie jest na rękę robić coś przeciwko rządowi a dobrze dla strażaków) i stać się dużym, strażackim związkiem zawodowym.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2017, 12:18:45 »
Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2017, 12:56:17 »
Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)
Bębnij tak dalej a komendanci tam gdzie przestaną istnieć związki zjedzą wszystkich żywcem. Może trzeba odmienić zarząd na szczeblu krajowym?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2017, 14:11:20 »
Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)
Bębnij tak dalej a komendanci tam gdzie przestaną istnieć związki zjedzą wszystkich żywcem. Może trzeba odmienić zarząd na szczeblu krajowym?
Komendanci doskonale wiedzą, że tam, gdzie nie ma związków, mogą dużo więcej, bo nikt im nie patrzy na ręce. I nie trzeba im o tym bębnić. Mój wpis ma bardziej na celu pobudkę, czy też otwarcie oczu zarządom poszczególnych szczebli związkowych na to, jak w terenie odbierana jest obecna sytuacja. Jeżeli choć jeden zarząd zastanowi się nad tym wpisem (zbytnio na to nie liczę, ponieważ jeżeli wszędzie są takie związki jak u mnie w komendzie, gdzie zarząd uważa, że jest nieomylny, to nikt i nic nie jest w stanie ich przekonać) i zacznie scalać ludzi, a nie ich dzielić, to już będzie to jakiś sukces.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2017, 18:18:33 »
Jestem maluczkim strazaczyną ale postawa z obu stron naprawdę jest śmieszna i żenująca. Ja mam na co dzień lepsze zajęcie niż wysłuchiwać "nie bo nie" lub "Tak bo tak". Spierajmy się na "siłę argumentów" a nie na "argument siły". 
Znasz takie przysłowie "kto mieczem wojuje ..." doszło po raz pierwszy od wielu lat, że w "S" jest demokracja a nie zamordyzm i jednoosobowe władztwo.  Siła argumentu? Czy argument ostateczny? Co jest po "votum"? Przecież takie działania to jazda drogą jednokierunkową (z której nie ma odwrotu) na betonową ścianę, jeśli się uda przebić wyjdziemy z tego poobijani ale jeśli się nie uda? RIP dla nas wszystkich. Za zwycięstwo trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę a będzie to zwycięstwo jednej osoby nie całej organizacji.
Póki co to nie wszyscy chcą przedstawić swoje argumenty. Bo albo nic nie mówią albo nie przyjeżdżają na zebrania. Przy poprzednim WZD zabrakło merytorycznej debaty i brak kandydata. Teraz "my wiemy lepiej" ma być wyborem ??  Nie mam wyboru bo znam tylko jednej strony zdanie.
Dokładnie znasz zdanie jednej strony, zdanie obu stron poznasz myślę, że dopiero na spotkaniu wyborczym w pierwszym kwartale 2018 r. Tylko zastanów się  w Międzyzdrojach gładkie zwycięstwo a teraz brak 15 szabel do kworum więc kto traci a kto zyskuje, rodzi się podstawowe pytanie DLACZEGO....
Dyskutujmy. Czy 25 lat PSP nie jest tego najlepszym czasem? Podsumować co jest dobre a co złe? Czy idziemy w dobrą stronę? Czy to co robimy możemy robić lepiej, bezpieczniej, bardziej profesjonalniej. Czy powinniśmy rozwijać specjalizacje czy wrócić tylko do pożarów?? Czy KSRG to jeszcze KSRG czy jeszcze nie? Pytań z dołu jest dużo na co dzień musimy się zmagać z nimi??
   
Jeśli masz takie zmartwienia to dyskusja między mną a tobą nie ma sensu, tak samo jak z ludźmi, których bardziej interesuje rozstawianie barierek przez podchorążych. Tematy są poważniejsze i które będą rzutować na przyszłość rzeszy naszych członków tj. system szkolenia, który w ciągu 5-10 lat wyprodukuje armie ludzi ze stopniami aspiranckimi i oficerskimi którzy będą pracować po 35 lat i zablokują innych.  Co trzeci strażak to oficer nie sądzisz, że to powoduje problemy podoficerów na Podlasiu i w innych regionach Polski, ale jak KG wstrzymał akcje awansowe to awantura na cały kraj. Może zajmijmy się tym, że strażacy zarabiają na początku blisko najniższej krajowej. 
Które województwa zebrały 28 delegatów? A uchwały? Wotum nieufności dla KG?
Brak kworum.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2017, 18:33:44 »
Mnie ciekawi czy ktoś zacznie walczyc o zmiane systemu emerytalnego czy dopiero jak strażacy przyjęci na nowych zasadach dojdą do związków czy prędzej... wolał bym zrobic 25 lat służby bez 55 wieku...
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2017, 19:14:10 »
Cytuj
Tematy są poważniejsze i które będą rzutować na przyszłość rzeszy naszych członków tj. system szkolenia

A co przez ostatnie 10 lat zrobiono (między innymi Związki Zawodowe) aby system szkolenia zmienić?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2017, 21:30:29 »
Cytuj
A co przez ostatnie 10 lat zrobiono (między innymi Związki Zawodowe) aby system szkolenia zmienić?
Jak to co? W ramach protestu odstąpiliśmy od szkoleń w jednostkach  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2017, 22:45:27 »
A co przez ostatnie 10 lat zrobiono (między innymi Związki Zawodowe) aby system szkolenia zmienić?
Prawda jest taka, że zmiana przepisów emerytalnych powinna wymusić zmianę szkolnictwa PSP. Niestety ale mamy najbardziej archaiczny system szkolenia ze wszystkich służb (i najbardziej kosztowny).
Sory za krótki jestem aby to zmieniać...
PS. zgadzam się z tobą winę ponoszą też przewodniczący ZZ (szczególnie ten najdłużej urzędujący). 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2017, 22:48:05 »
Cytuj
Prawda jest taka, że zmiana przepisów emerytalnych powinna wymusić zmianę szkolnictwa PSP. Niestety ale mamy najbardziej archaiczny system szkolenia ze wszystkich służb (i najbardziej kosztowny).
z tym akurat zgadzam się w 100%

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2017, 23:12:22 »
Wszyscy o tym wiedzą ale nikt z tym nic nie robi= Patologia.
Mamy trzy Związki Zawodowe. Nie można w tej sprawie się zjednoczyć i wypracować wspólne stanowisko?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2017, 06:28:16 »
Eqinox widzę, że dostałes nowe instrukcje:) troche to zajęło ale przyszły.
Na wstepie jeszcze raz wyjasnię niezorientowanym.
kol. Eqinox jest tubą opozycji przeciwko Przewodniczącemu KSP NSZZ Solidarnosć i ponieważ zbliżają się wybory to próbuje udowodnić, iż Robert jest be a jego opozycja (niedawno współpracownicy) są cacy tylko przez wiele lat byli gnębieni  :rofl:
Dla zainteresowanych odsyłam do podpisu kol. Eqinoxa - te 12 miesięcy to okres wyborczy.

A poważnie Eqinoxie :
przestan rozsiewac ploty i insynuacje.
Jestes delegatem na WZD - to twoim .... obowiazkiem jest na WZD przyjechac (chyba ze masz realne usprawiedliwienie). Nieuczestniczenie w WZD jest naruszeniem obowiazkow statutowych S.
Co za tym idzie nie powołuj się na status S kiedy jest ci to wygodne, a kiedy nie to go nie łam. Przestrzegaj statutu i wystarczy.
 
Skoro nie bylo cie na miejscu to jedyne co mozesz nam przekazac to zaslyszane od innych informacje. Wiarygodni dla mnie sa obecni na miejscu.

Co do kwestii kworum to prawo wewnatrzzwiazkowe okresla kiedy zebranie jest prawomocne. Poczytaj pomysl bedziesz wiedzial ze było.

Co do kwestii ukladu sil w zwiazku, to gdyby bylo tak jak mówisz (że Robert nie ma większosci), to zapewna opozycja by przyjechała i przegłosowała i przewodniczącego i porządek obrad i uchwały. Skoro 60 było do 28.   :rofl:
Pomijam już fakt, iż w porządku były kwestie uchwał które sami zgłaszaliscie  :rofl:
A powaznie i ty i ja wiemy, że jakakolwiek merytoryczna dyskusja wymagałaby od ciebie i twoich kolegów stanięcia przed innymi członkami związku i otwartego przedstawienia waszego zdania. A tego się boicie, bo argumentów brak.
 Pamiętasz jak było na WZD w Międzyzdrojach - za wszelką cenę próbowaliscie zablokowac dyskusję nad wnioskiem oraz pozbawic Roberta prawa do przedstawienia swojego stanowiska. :cooo:

Co do kwestii wygasniecia mandatów częsci delegatów, to rzeczywiscie wygasly. Takie mamy prawo powszechne ustawa o PSP jak i wewnątrzzwizkowe.


Co do szkolnictwa - to chyba nie jest ten wątek - ten dotyczył WZD, ale jak kol Eqinox uważa że jest za dużo oficerów - to zawsze mógł nie przyjmować awansu  :rofl:

Podsumowując Eqiunoxie zapraszam do merytorycznej dyskucji na najbliższym posiedzeniu własz KSP NSZZ Solidarnosć - bo to jest czas i miejsce na poprawiania działania Związku. Puszczanie brzydkich bąków tutaj jest .......





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 07:08:02 wysłana przez radca »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2017, 14:54:17 »
Cytuj
Tematy są poważniejsze i które będą rzutować na przyszłość rzeszy naszych członków tj. system szkolenia

A co przez ostatnie 10 lat zrobiono (między innymi Związki Zawodowe) aby system szkolenia zmienić?
A jak zmienić? Nie pasuje Ci ten który jest? Zapraszam do mojej JRG a uwierz że zarówno cykl szkolenia jak i system odbywa się perfekcyjnie. Zresztą oceny z kontroli KW, KG i KM mówią same za siebie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2017, 17:45:31 »
Eqinox widzę, że dostałes nowe instrukcje:) troche to zajęło ale przyszły.
Na wstepie jeszcze raz wyjasnię niezorientowanym.
kol. Eqinox jest tubą opozycji przeciwko Przewodniczącemu KSP NSZZ Solidarnosć i ponieważ zbliżają się wybory to próbuje udowodnić, iż Robert jest be a jego opozycja (niedawno współpracownicy) są cacy tylko przez wiele lat byli gnębieni  :rofl:
Kurcze jak coś napiszę co kogoś boli bo jest prawdziwe to albo jestem jakąś tubą albo płatnym trollem a nikt z moich forumowych adwersarzy nie patrzy na to jako moje prywatne i własne zdanie.
Co do Pana Roberta (formułę tą zaczął stosować w Wolsztynie) to jest to postać niejednoznaczna aby go nie obrażać użyje innego porównania niż miałem w głowie, przypomina mi obecnie, byłego prezydenta który dla jednych jest bohaterem dla innych po prostu TW.
Dla zainteresowanych odsyłam do podpisu kol. Eqinoxa - te 12 miesięcy to okres wyborczy.
Jest to również długość ciąży u OSŁA (ale do tego dojdziemy za chwile) no i co to zmienia?
A poważnie Eqinoxie :
przestan rozsiewac ploty i insynuacje.
где эти слухи, потому что я не знаю?
Jestes delegatem na WZD - to twoim .... obowiazkiem jest na WZD przyjechac (chyba ze masz realne usprawiedliwienie). Nieuczestniczenie w WZD jest naruszeniem obowiazkow statutowych S.
Tak się składa, że mam! Wbili mi nawet pieczątkę z datą :D A ty masz bo też nie byłeś na całym WZD?  :szalony:
Co do kwestii kworum to prawo wewnatrzzwiazkowe okresla kiedy zebranie jest prawomocne. Poczytaj pomysl bedziesz wiedzial ze było.
Jeden delegat (pisząc opinię prawną) uznaje, że wywalamy kilkunastu delegatów zmniejszy się liczba delegatów do kworum i walimy uchwały. Otóż kolego radco nie było żadnego kworum a opinia radcy prawnego miała wadę wielką jak drzwi od stodoły (za chwile zacytuje fragment innej opinii napisanej przez najwyższą instancję "S").
Co do kwestii ukladu sil w zwiazku, to gdyby bylo tak jak mówisz (że Robert nie ma większosci), to zapewna opozycja by przyjechała i przegłosowała i przewodniczącego i porządek obrad i uchwały. Skoro 60 było do 28.   :rofl:
Aha czyli dolewać oliwy do ognia aż atmosfera będzie taka, że wszystko pir*olnie. Sorry to nie w moim stylu.
A powaznie i ty i ja wiemy, że jakakolwiek merytoryczna dyskusja wymagałaby od ciebie i twoich kolegów stanięcia przed innymi członkami związku i otwartego przedstawienia waszego zdania. A tego się boicie, bo argumentów brak.
Argumentów jest aż nadto, przede wszystkim kwestie finansowe!  Ale w Międzyzdrojach przegłosowaliście deklarację programową (czy jak to to się nazywa) i sprawdzimy jak wyszło ile z tego zrealizowano.
Pamiętasz jak było na WZD w Międzyzdrojach - za wszelką cenę próbowaliscie zablokowac dyskusję nad wnioskiem oraz pozbawic Roberta prawa do przedstawienia swojego stanowiska. :cooo:
To była dyskusja  :rofl: :rofl: :rofl:
Co do kwestii wygasniecia mandatów częsci delegatów, to rzeczywiscie wygasly. Takie mamy prawo powszechne ustawa o PSP jak i wewnątrzzwizkowe.
Figę nie wygasły:
"Można oczywiście wskazać, że celem zakazu wynikającego z art. 58 ust. 2 ustawy jest
zapobieżenie konfliktowi interesów, który może także pojawić się w przypadku osoby
pełniącej obowiązki komendanta, niemniej jednak ograniczenie wolności konstytucyjnej (a
taką jest wolność zrzeszania się w związkach zawodowych, a w konsekwencji także
obejmowania funkcji związkowych), wymaga jasnego i precyzyjnego przepisu ustawowego,
a w analizowanej sytuacji brak jest takiego."
Fragment dłuższej wypowiedzi doktora prawa.
Podsumowując Eqiunoxie zapraszam do merytorycznej dyskucji na najbliższym posiedzeniu własz KSP NSZZ Solidarnosć - bo to jest czas i miejsce na poprawiania działania Związku.
Co? Jaka merytoryczna dyskusja, przecież decyduje o wszystkim prezydium, a każdy kto miał odmienne zdanie od jaśnie nam panującego z niego wyleciał, nawet On:
https://www.facebook.com/1450387361915985/videos/vb.1450387361915985/1636505623304157/?type=2&theater
Wystarczy mała różnica zdań! Jeśli na tym polega merytoryczna dyskusja to ja podziękuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 17:51:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2017, 06:10:17 »
Koledzy dla wyjasnenia
cytuję Eqinoxa na koncu w całosci żeby to wiekopomne dzieło nie zniknęło  :rofl:

Muszę przyznać, że tym razem kol. Eqinox mnie zaskoczył ... brakiem wiedzy, logiki i pamięci (o kulturze i przyzwoitosci nie wspomnę).

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych (a propos osłów)
Jaką to najwższą władzą w S jest wspomniany Pan Doktor nauk prawnych (nie prawa jak napisałes).
o ile pamiętam statut S najwyzszą władzą w Solidarnosci jest Krajowy Zjazd Delegatów - odpowiedznio niżej WZD lub WZ. No więc czy Pan Doktor jest KZD Solidarnosci?
(dla jasnosci - też chciałbym byc doktorem nauk prawnych).

Po drugie, twoje wypowiedzi publicznie godzą w dobre imię Zwiazku - nie akceptuję takiej postawy i jej nie rozumiem.

Po trzecie w twojej wypowiedzi po raz kolejny jest wiele kłamstw i insynuacji wiec albo dowody na stół, albo przestań się osmieszać:
1. sugerujesz ze Robert współpracował ze służbami - proszę o dowody
2. jak widac twoja znajomosc problematyki zycia osłów przerasta moją na głowę.
3. Zmieniony po WZD w Międzyzdrojach podpis nic nie zmienia tylko ukazuje intencje
4. W przeciwieństwie do ciebie z rosyjskim u mnie słabo - wiec o co chodziło?
5. Byłes chory - rozumiem - to moze tłumaczyć pewne twoje zachowania
6. Nie kłam tylko naucz się  czytania ze zrozumieniem pism (info o WZD - WZD zaczynało się 25.08) i byłem na całym WZD.
7. Ustalenia, że mandanty wygasły dokonała komisja mandatowa. Co prawda wskazałem jakie mam wątpliwosci ale decyzji nie podejmowałem. Natomiast przygotowałem tego dnia pisemną opinię prawną - żeby nie było problemu z ustaleniem o czym mówiłem i że działanie Komisji mandatowej było zgodne z prawem.
I nie mów mi, że ktos kto zajmuje stanowisko komendanckie nie ogarnia tresci art. 58 ust. 2 ustawy o PSP.
8. Nie kłam kworum było - kwestie prawomocnosci rozstrzyga odpowiednia  uchwała Komisji Krajowej (w WZD brała udział połowa uprawnionych do głosowania).
9. W Międzyzdrojach nie przejawialiscie takiej dbałosci o jednosc Związku - ale wtedy wierzyliscie ze macie większosc i w jawnych głosowaniach zmienialiscie przewodniczącego itd. :szalony:
10. Eqinxie wróc do realu - napisałes ze dolewanie oliwy do ognia nie jest w twoim stylu  :rofl: każdy czytelnik formu moze to zobaczyć sledzac twoje wypowiedzi :rofl:
11. Co do przebiegu WZD w Międzyzdrojach nie kłam: uchwała programowa została przyjęta jednogłosnie (ponad 80 delegatów)
wieć nie "my" ją przyjęlismy, powołany przez ciebie na końcu "On" czyli Leszek był takim demokratą, że po odczytaniu wniosku o odwołanie Roberta złożył wniosek o zamknięcie dyskusji nad wnioskiem bez dyskusji. Dopiero jednoznaczne żądanie prawa do dyskusji w tym moje i stanowisko przedstawiciela Krajowej KOmisji Wyboczej że jest to bezprawne działanie ostudziło demokretyczne zapędy Leszka.
A dyskusjii i tak nie było, bo nikt z wnioskodawców nie chciał się wypowiadać.
12. Kwestie finansowe - po raz kolejny samodzilnie lub w drużynie sugerujesz, że jest cos nie tak z finansami.
Czy masz na to dowody? Jesli tak proszę. Już wiosną zapowiadałes rewelacje w tym zakresie - i co są jakies? Takimi pomówieniami uderzasz w Roberta, Damiana, Wieska, Komisję Rewizyjną Sekcji - resztę prezydium więc albo dowody albo przepraszam.
13. Co do kwestii mojej opinii i kontropinii, to jestem pewien, że w rozmowie z Panem Doktorem wyjasnimy sobie wszelkie wątpliwosci, a posrednicy nie są nam do tego potrzebni (szczczególne posrednicy nieprawnicy). Ale dla wiedzy czytelników przepis art. 58 ust. 2 ustawy o PSP stanowi:
2.Strażak pełniący służbę na stanowisku, dla którego przepisy ustawy przewidują powołanie, nie może pełnić funkcji w związkach zawodowych oraz nie podlega ochronie, o której mowa w art. 32 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych
Widzisz tu jakąs niejasnosć? Ja nie. Ponieważ służbę na takim stanowisku mozna pełnić w dwóch różnych prawnie sytuacjach to zapis omawianego przepisu jest własciewie sformułowany.
14. Nie kłam Prezydium decyzduje w ramach swoich kompetencji rada w ramach swoich a WZD swoich. W Swiętokrzyskim i Lubelskim samodzilne decyzje prezydium jakos ci nie przeszkadzają - nawet je chwalisz - jak choćby niepodpisane stanowisko Prezydium Rady Swiętokrzyskiego   do uchwały Rady Lubuskiego.
15. o Onym pisałem wczesniej.

Podsumowując oczekuję, że zachowasz się jak mężczyzna: albo przedstawisz dowody na insynuacje albo kłamstawa i insynuacje odwołasz i przeprosisz.
Oczywiscie możesz dalej udawać że nie wiesz o czym mówię tylko co to zmieni?


Eqinox widzę, że dostałes nowe instrukcje:) troche to zajęło ale przyszły.
Na wstepie jeszcze raz wyjasnię niezorientowanym.
kol. Eqinox jest tubą opozycji przeciwko Przewodniczącemu KSP NSZZ Solidarnosć i ponieważ zbliżają się wybory to próbuje udowodnić, iż Robert jest be a jego opozycja (niedawno współpracownicy) są cacy tylko przez wiele lat byli gnębieni  :rofl:
Kurcze jak coś napiszę co kogoś boli bo jest prawdziwe to albo jestem jakąś tubą albo płatnym trollem a nikt z moich forumowych adwersarzy nie patrzy na to jako moje prywatne i własne zdanie.
Co do Pana Roberta (formułę tą zaczął stosować w Wolsztynie) to jest to postać niejednoznaczna aby go nie obrażać użyje innego porównania niż miałem w głowie, przypomina mi obecnie, byłego prezydenta który dla jednych jest bohaterem dla innych po prostu TW.
Dla zainteresowanych odsyłam do podpisu kol. Eqinoxa - te 12 miesięcy to okres wyborczy.
Jest to również długość ciąży u OSŁA (ale do tego dojdziemy za chwile) no i co to zmienia?
A poważnie Eqinoxie :
przestan rozsiewac ploty i insynuacje.
где эти слухи, потому что я не знаю?
Jestes delegatem na WZD - to twoim .... obowiazkiem jest na WZD przyjechac (chyba ze masz realne usprawiedliwienie). Nieuczestniczenie w WZD jest naruszeniem obowiazkow statutowych S.
Tak się składa, że mam! Wbili mi nawet pieczątkę z datą :D A ty masz bo też nie byłeś na całym WZD?  :szalony:
Co do kwestii kworum to prawo wewnatrzzwiazkowe okresla kiedy zebranie jest prawomocne. Poczytaj pomysl bedziesz wiedzial ze było.
Jeden delegat (pisząc opinię prawną) uznaje, że wywalamy kilkunastu delegatów zmniejszy się liczba delegatów do kworum i walimy uchwały. Otóż kolego radco nie było żadnego kworum a opinia radcy prawnego miała wadę wielką jak drzwi od stodoły (za chwile zacytuje fragment innej opinii napisanej przez najwyższą instancję "S").
Co do kwestii ukladu sil w zwiazku, to gdyby bylo tak jak mówisz (że Robert nie ma większosci), to zapewna opozycja by przyjechała i przegłosowała i przewodniczącego i porządek obrad i uchwały. Skoro 60 było do 28.   :rofl:
Aha czyli dolewać oliwy do ognia aż atmosfera będzie taka, że wszystko pir*olnie. Sorry to nie w moim stylu.
A powaznie i ty i ja wiemy, że jakakolwiek merytoryczna dyskusja wymagałaby od ciebie i twoich kolegów stanięcia przed innymi członkami związku i otwartego przedstawienia waszego zdania. A tego się boicie, bo argumentów brak.
Argumentów jest aż nadto, przede wszystkim kwestie finansowe!  Ale w Międzyzdrojach przegłosowaliście deklarację programową (czy jak to to się nazywa) i sprawdzimy jak wyszło ile z tego zrealizowano.
Pamiętasz jak było na WZD w Międzyzdrojach - za wszelką cenę próbowaliscie zablokowac dyskusję nad wnioskiem oraz pozbawic Roberta prawa do przedstawienia swojego stanowiska. :cooo:
To była dyskusja  :rofl: :rofl: :rofl:
Co do kwestii wygasniecia mandatów częsci delegatów, to rzeczywiscie wygasly. Takie mamy prawo powszechne ustawa o PSP jak i wewnątrzzwizkowe.
Figę nie wygasły:
"Można oczywiście wskazać, że celem zakazu wynikającego z art. 58 ust. 2 ustawy jest
zapobieżenie konfliktowi interesów, który może także pojawić się w przypadku osoby
pełniącej obowiązki komendanta, niemniej jednak ograniczenie wolności konstytucyjnej (a
taką jest wolność zrzeszania się w związkach zawodowych, a w konsekwencji także
obejmowania funkcji związkowych), wymaga jasnego i precyzyjnego przepisu ustawowego,
a w analizowanej sytuacji brak jest takiego."
Fragment dłuższej wypowiedzi doktora prawa.
Podsumowując Eqiunoxie zapraszam do merytorycznej dyskucji na najbliższym posiedzeniu własz KSP NSZZ Solidarnosć - bo to jest czas i miejsce na poprawiania działania Związku.
Co? Jaka merytoryczna dyskusja, przecież decyduje o wszystkim prezydium, a każdy kto miał odmienne zdanie od jaśnie nam panującego z niego wyleciał, nawet On:
https://www.facebook.com/1450387361915985/videos/vb.1450387361915985/1636505623304157/?type=2&theater
Wystarczy mała różnica zdań! Jeśli na tym polega merytoryczna dyskusja to ja podziękuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 07:11:43 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2017, 06:30:04 »
Zacznijmy od rzeczy najważniejszych (a propos osłów)
1. Jaką to najwższą władzą w S jest wspomniany Pan doktor nauk prawnych (nie prawa jak napisałes).
o ile pamiętam statut S najwyzszą władzą w Solidarnosci jest Krajowy Zjazd Delegatów - odpowiedznio niżej WZD lub WZ.
Sam zresztą pisałe
Czyli ty jeszcze nie wiesz?  :wacko: Jeśli prześlę ci opinie prawną (wykonaną w "S") i okażę się że cześć delegatów nie straciła mandatów poprzez wygaśniecie to przyznasz mi rację?
Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą stanowiącą są jeszcze dwa rodzaje władzy wykonawcza i kontrolna.
Po drugie, twoje wypowiedzi publicznie godzą w dobre imię Zwiazku - nie akceptuję takiej postawy i jej nie rozumiem.
W twojej opinii być może, moja opinia jest inna.
Przecież za to można z "S" wylecieć? Spróbujcie  :wacko: ja będę transmitował w necie obrady  :straz: Bo jak jednogłośnie lub prawie jednogłośnie moja komisja zakładowa uzna, że nie godzę  :wacko:
1. sugerujesz ze Robert współpracował ze służbami - proszę o dowody
Cytujesz bardzo wybiorczo co często mi zarzucasz. Nic takiego nie napisałem, jedyne słowo które napisałem o nim to to że jest niejednoznaczny użyłem porównania do noblisty i bohatera a ty zauważasz tylko TW :rofl:  To może takie porównanie kolega radca jest tytanem intelektu (zero sarkazmu) oznacza to mniej wiecej tyle że masz w głowie tytanową płytkę zamiast mózgu. Prawda czy nie?
2. jak widac twoja znajomosc problematyki zycia osłów przerasta moją na głowę.
Jesteś już którąś osobą która przyczepia się mojego motto a strasznie mnie to w.....ia bo nie wiecie czego dotyczy!
A wybory do sekcji branżowych zaczynają się w listopadzie a kończą się w kwietniu więc gdzie tu 12 miesięcy?
Na resztę punktów odpowiem później.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 07:37:15 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.