Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 273764 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 23, 2019, 11:41:44 »
Krynico mądrości przeczytaj ze zrozumieniem całość porozumienia  wiem, że u niektórych o to trudno.  Jak by nie szło to czytaj na głos niektórym to pomaga w logicznym myśleniu, nie dużo ale zawsze coś.  A co do podwyżek w roku ubiegłym wszyscy dostali jednakową kwotę +520 zł w grupie, różnicę zrobił staż służby który naliczany jest od podstawy im masz więcej lat stażu tym większy procentowo dodatek stażowy. Ten co dostał ustawowe 520 zł bo stażu pracy ma 0 to z każdym rokiem od tej sumy procentowo będzie mu zwiększało się stażowe, więc chyba nikt nie został oszukany. Także trzymaj się faktów, a co do ataku at persona tak to jest gdy brakuje merytorycznych argumentów. A swoją drogą widzę, że znowu spuścili cię z łańcucha (bulterier????) bo dawno nie było tu nam dane czytać twoich mądrości o wszechwiedzący.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 23, 2019, 11:51:01 »
Krynico mądrości przeczytaj ze zrozumieniem całość porozumienia  wiem, że u niektórych o to trudno.  Jak by nie szło to czytaj na głos niektórym to pomaga w logicznym myśleniu, nie dużo ale zawsze coś.  A co do podwyżek w roku ubiegłym wszyscy dostali jednakową kwotę +520 zł w grupie, różnicę zrobił staż służby który naliczany jest od podstawy im masz więcej lat stażu tym większy procentowo dodatek stażowy. Ten co dostał ustawowe 520 zł bo stażu pracy ma 0 to z każdym rokiem od tej sumy procentowo będzie mu zwiększało się stażowe, więc chyba nikt nie został oszukany. Także trzymaj się faktów, a co do ataku at persona tak to jest gdy brakuje merytorycznych argumentów. A swoją drogą widzę, że znowu spuścili cię z łańcucha (bulterier????) bo dawno nie było tu nam dane czytać twoich mądrości o wszechwiedzący.
Powiem ci tak geniuszu mnożnik stażysty i KG podaj i powiedz jak to zrobić aby dostali po równo podwyżki bez stażowego...  Skoro KG już dostaje dużo ponad 460 zł...
Może być też stażysta i dowódca zmiany skoro ich mnożniki się zasadniczo różnią... Podaj jakieś rozwiązanie inne niż pieniądze do dyspozycji KM/KP i podniesienie dodatku służbowego... Oczywiście już wtedy przestaje istnieć cos co nazywamy siatką płac...
I na koniec zapytaj się policjantów jak to ma być u nich dzielone bo ja plotki słyszałem  :milcz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2019, 11:59:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 23, 2019, 12:14:36 »
Plotki, plotki, plotki - pożyjemy zobaczymy. A wystarczy brakujące pieniążki do ustalonej średniej dodać do stopnia i sprawa rozwiązana. Jest wiele sposobów, a jak pieniądze pójdą do dyspozycji komediantów to ślizgacze i dupowłazy dostaną sporą sumkę do dodatku a reszta zobaczy jak świnia niebo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 23, 2019, 12:29:16 »
Plotki, plotki, plotki - pożyjemy zobaczymy. A wystarczy brakujące pieniążki do ustalonej średniej dodać do stopnia i sprawa rozwiązana. Jest wiele sposobów, a jak pieniądze pójdą do dyspozycji komediantów to ślizgacze i dupowłazy dostaną sporą sumkę do dodatku a reszta zobaczy jak świnia niebo.
Byłem tego pewny nie masz pojęcia o czym piszesz  :rofl: :rofl:
Po pierwsze żadne plotki bo to (wzrost kwoty bazowej) się znajduje tutaj https://www.gov.pl/web/finanse/budzet-na-2020
Jak w stopień? To strażak będzie miał taki sam dodatek za stopień niż starszy strażak... Gdyż w wyniku wzrostu kwoty bazowej grupa pierwsza dostaje 120 zł a grupa 2 140 zł..
Poza tym wyobraź sobie, że na 10 grupie w naszym kraju są ludzie na stopniach od aspirantów po młodszych brygadierów.... Tak, że wersja ze stopniem jest awykonalna…
I jeszcze jedno w wyniku tej podwyżki różnica miedzy 8 a 9 grupą spadnie do 10 zł brutto....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 23, 2019, 12:43:36 »
Siatka plac? Takie coś już praktycznie nie istnieje biorąc pod uwagę wszystkie czynniki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #555 dnia: Listopad 23, 2019, 12:45:14 »
Siatka plac? Takie coś już praktycznie nie istnieje biorąc pod uwagę wszystkie czynniki.

Istnieje na grupach 1-3 potem jest czarna dziura... i dalej od 10 do 20 jest...
Problem jest na poziomie 4-9 (a, że to mnóstwo ludzi to inna historia)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #556 dnia: Listopad 23, 2019, 12:50:22 »
Ale Bierzesz pod uwagę zarobki w skali roku i koszty np. Dojazdy! To te wszystkie czynniki o jakie mi chodziło.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #557 dnia: Listopad 23, 2019, 12:56:50 »
Ale Bierzesz pod uwagę zarobki w skali roku i koszty np. Dojazdy! To te wszystkie czynniki o jakie mi chodziło.
Dlaczego niby miał bym brać? Co z tego że ja mam do pracy 800 m a mój kolega 80 km... To pracodawcy (czy też ZZ) wina, że jedne mieszka w mieście X a drugi w mieście Y albo na wsi?
W całej PSP istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie ma grupy 10 osób o takich samych kosztach  :rofl:
Siatka płac to stricte wynagrodzenie i benefity...
Od tygodnia wiem ile dostaną za nadgodziny dwaj moi koledzy i pogratulowałem im bo kwota mnie rozwaliła bo prawie 6700 na rękę za to półrocze a czy zazdroszczę? Nie, wypracowali te godziny. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #558 dnia: Listopad 23, 2019, 13:03:02 »
Ja nie zazdroszczę, chciałbym tylko aby wszyscy mieli możliwość wypracowania nadgodzin - to chyba związki zawodowe promują hasło, że ma być po równo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #559 dnia: Listopad 23, 2019, 13:07:45 »
Ja nie zazdroszczę, chciałbym tylko aby wszyscy mieli możliwość wypracowania nadgodzin - to chyba związki zawodowe promują hasło, że ma być po równo.
to trzeba by wielką reorganizacje zrobić na PB. Klikaset osób przenieść bo inaczej się nie da.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 23, 2019, 14:13:53 »
W mojej komendzie blisko 90% załogi PB będzie miało 240 nadgodzin.  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 23, 2019, 14:46:02 »
W mojej komendzie blisko 90% załogi PB będzie miało 240 nadgodzin.  :straz:
No to blisko 90% załaogi dostanie bonus większy (lub zbliżony) niż 13 dowódcy JRG  :wacko:
Średnia kwota wyliczona dla typowej JRG wynosi 27,57 zł (obliczenia dla określonych warunków) a więc można przyjąć, że w kraju różnica maks 1-2 zł tak więc ponad 5400 zł na rękę średnio  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2019, 14:50:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 18, 2019, 10:01:11 »
No to wracamy z tematem. 21.01.2020 WZD w S. Zmiany w KG to i w S?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2019, 11:29:46 wysłana przez Lodołamacz »

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:25:34 »
W mojej komendzie blisko 90% załogi PB będzie miało 240 nadgodzin.  :straz:
No to blisko 90% załaogi dostanie bonus większy (lub zbliżony) niż 13 dowódcy JRG  :wacko:
Średnia kwota wyliczona dla typowej JRG wynosi 27,57 zł (obliczenia dla określonych warunków) a więc można przyjąć, że w kraju różnica maks 1-2 zł tak więc ponad 5400 zł na rękę średnio  :rofl:

O czym Ty piszesz. U mnie też każdy na zmianie ma teraz ponad 200h. I co z tego. Przez ostatnie pare lat w mojej Jrg wypłacane jest max 40-50% nadgodzin a reszta do wybrania. Powoduje to że godziny jak i urlopy się kumulują. Budżet na godziny się nie zmianił także z tych 200h po nowej stawce nasz 01 wyplaci nam max 20% tych nadgodzin a reszta znów do wybrania.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:30:51 »
W mojej komendzie blisko 90% załogi PB będzie miało 240 nadgodzin.  :straz:
No to blisko 90% załaogi dostanie bonus większy (lub zbliżony) niż 13 dowódcy JRG  :wacko:
Średnia kwota wyliczona dla typowej JRG wynosi 27,57 zł (obliczenia dla określonych warunków) a więc można przyjąć, że w kraju różnica maks 1-2 zł tak więc ponad 5400 zł na rękę średnio  :rofl:

O czym Ty piszesz. U mnie też każdy na zmianie ma teraz ponad 200h. I co z tego. Przez ostatnie pare lat w mojej Jrg wypłacane jest max 40-50% nadgodzin a reszta do wybrania. Powoduje to że godziny jak i urlopy się kumulują. Budżet na godziny się nie zmianił także z tych 200h po nowej stawce nasz 01 wyplaci nam max 20% tych nadgodzin a reszta znów do wybrania.
U mnie zawsze płacili za całość i płacić beda :rofl:

Offline Raptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:36:54 »
He he u mnie wszyscy max nadgodzin(245) ja mam 272 :fiuu: jak się uda to może zejdę 24 do końca roku żeby nie było przekroczone te 245 płatna każda nadgodzina nie ma szans na odbiór

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:38:40 »

U mnie zawsze płacili za całość i płacić beda :rofl:
[/quote]

No to szczerze zazdroszczę. U mnie od 6-7 lat nigdy nie wypłacili więcej niż 50% godzin a zazwyczaj jest to 20-30% Małopolska pozdrawia  :gwiazdki:

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:41:23 »

U mnie zawsze płacili za całość i płacić beda :rofl:

No to szczerze zazdroszczę. U mnie od 6-7 lat nigdy nie wypłacili więcej niż 50% godzin. Małopolska pozdrawia  :gwiazdki:
[/quote]
Kiedyś jeden kolega chciał przeznaczyć nadgodziny do odbioru w następnym półroczu to szefowie  z nim pogadali i wziął kasę . Naprawdę nie ma u nas z tym problemu

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:48:04 »
U nas każdy by chciał kase ale 01 od wielu lat mówi że nie ma więcej.
Ciekawe jest to że wszędzie jest a u nas nie ma...

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 18, 2019, 12:19:14 »
Ciekawe - godziny odbierane generują kolejne godziny - jak to u Was się zgadza, kto pełni służby 8h żeby powydawać odbiory. Piszecie, że strażacy odbierają 50% nadgodzin czyli około 120 w półroczu - jak to jest zorganizowane 🙄

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 18, 2019, 12:22:08 »
Ciekawe - godziny odbierane generują kolejne godziny - jak to u Was się zgadza, kto pełni służby 8h żeby powydawać odbiory. Piszecie, że strażacy odbierają 50% nadgodzin czyli około 120 w półroczu - jak to jest zorganizowane 🙄
Nikt tego nie robi. Chwile chodzili 11 i 12 na 2 zmiany a tak to każdy z nas ma po poł starego urlopu który będziemy wybierać pewnie do maja -czerwca

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 18, 2019, 12:25:53 »
Skoro jest to temat związkowy to może ktoś wyżej by się zagłębił w ten problem.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 18, 2019, 16:28:11 »
Potwierdzam słowa kolegi rada - w malopolsce co pół roku bieda z kasa na nadgodziny

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 18, 2019, 17:28:43 »
nie tylko z kasa na nadgodziny,jakie piękne nagrody były na 11 listopada :rofl: :'(

Offline strazak_kbr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 18, 2019, 18:30:26 »
U nas każdy by chciał kase ale 01 od wielu lat mówi że nie ma więcej.
Ciekawe jest to że wszędzie jest a u nas nie ma...
Problem jest w małopolsce od samego początku jak są płacone nadgodziny.
W większości województw wypłacane jest 100%, w niektórych nawet kasa zostaje natomiast w małopolsce w żadnej komendzie nie ma kasy na całość nadgodzin. W niektórych komendanci dokładają z wakatów a w pozostałych część godzin do odbioru. I tak to trwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2021, 09:13:37 wysłana przez strazak_kbr »