Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 271907 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2017, 15:13:05 »
Czyli błazenady ciąg dalszy .....
1. Nie wiem czego nie wiem. Jesli chodzi o to ze inny prawnik moze miec inne zdanie to jest to norma i mnie nie zaskakuje. Tylko ze w tej sprawie prawo jest jasne i uważam że mam rację. Opinia innego prawnika z S i moja (jestem prawnikiem z S) jak napisałem może być przedmiotem naszej wspolnej prawniczej dyskusji ;).
2. Doczytaj § 37 ust.2  statutu władza stanowiąca jest nawyższą władzą sposród władz.
A nawyższą stanowiącą KZD art. 37 § 1 statutu.
3. A po co cię wykluczać, chcą ludzie żebys im szkodził, ich decyzja. Ale na WZD mogę przyjechać :)
4. Nie błażnij się coraz bardziej. Fraza Tytan intelektu to odniesienie do  bogów greckich z pokolenia olbrzumów a nie pierwiastka chemicznego.

Wybacz, że nie czekałem na resztę twoich mądrosci

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 15:20:19 wysłana przez radca »

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2017, 16:02:48 »
Zakładając ten wątek nie miałem zamiaru rozpętać burzy :). Brakuje mi jasnego komunikatu, przekazu. Roboty dla związków jest dużo, wczoraj wieczorem w wiadomościach na tvp 1 minister swia obiecał 1 mld złotych i podwyżki w 2018. Zapewne jest to nic innego jak ustawa modernizacyjna ale w świat poszło że bedzie kolejna kasa. Jeśli chcecie bronić do rego imienia straży to należy dementować takie informacje bo poprostu są nie prawdziwe. Ludzi na dole wkurza takie podejście polityków, a członkowie KSP zasiadają m in w forum dialogu społecznego może warto im tam szepnąc że to nie właściwe podenście. Tak jak wliczenie budżetów psp na lata 2017-2020 do ustawy modernizacyjnej. To ile w końcu ta modernizacja b3dzie kosztować?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:09:31 »
Zakładając ten wątek nie miałem zamiaru rozpętać burzy :). Brakuje mi jasnego komunikatu, przekazu. Roboty dla związków jest dużo, wczoraj wieczorem w wiadomościach na tvp 1 minister swia obiecał 1 mld złotych i podwyżki w 2018.
Będzie dużą kasa jeszcze w tym roku na wydatki bieżące i braki.
4. W przeciwieństwie do ciebie z rosyjskim u mnie słabo - wiec o co chodziło?
Napisałeś, że rozsiewam plotki i insynuuje, odrazu mi się twoje słowa skojarzyły z propagandą kraju który mówi w tym języku. 
https://www.youtube.com/watch?v=DE770MZS9Go
5. Byłes chory - rozumiem - to moze tłumaczyć pewne twoje zachowania
Próbujesz tłumaczyć moje zachowanie a to zleceniem a to chorobą. A prawda jest taka, że to jeden z was mnie sprowokował do działania grożąc mi, a  takie działania zamiast mnie uspokoić podziałały na mnie jak płachta na byka.
6. Nie kłam tylko naucz się  czytania ze zrozumieniem pism (info o WZD - WZD zaczynało się 25.08) i byłem na całym WZD.
Kurcze ja kłamie? Ciekawe te twoje opinie a więc dwa cytaty:
"Informujemy, że na dni 24, 25, 26 sierpnia 2017 r. Przewodniczący KSP zwołał Walne Zebranie Delegatów (...)"
"Porządek posiedzenia Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność Wrocław/Trzebnica 24-26 sierpnia 2017 r." Wiem, że swojej opinii nie zmienisz ale niech inni ocenią kto ma rację, bo cytaty pochodzą ze strony kspnszz.org oraz z dokumentu który otrzymali delegaci  :wacko:
7. Ustalenia, że mandanty wygasły dokonała komisja mandatowa. Co prawda wskazałem jakie mam wątpliwosci ale decyzji nie podejmowałem. Natomiast przygotowałem tego dnia pisemną opinię prawną - żeby nie było problemu z ustaleniem o czym mówiłem i że działanie Komisji mandatowej było zgodne z prawem.
I nie mów mi, że ktos kto zajmuje stanowisko komendanckie nie ogarnia tresci art. 58 ust. 2 ustawy o PSP.
Myślę, że ogarnia tak jak większość strażaków tylko większość strażaków wie, że pełnienie obowiązków nie oznacza zajęcia stanowiska a jedynie tymczasowe działanie.  Wyobraź sobie taką sytuację jestem delegatem, jestem objęty ochroną związkową i kłócę się ze swoimi przełożonymi dla dobra ZZ więc wpadają na podstawie twojej opinii na genialny pomysł. Dostaje p.o. na stanowisku powołanym na 31 dni....  Po 30 dniach wygasają moje wszystkie funkcje a 31 dnia dostaje angaż na nowym równorzędnym do poprzedniego stanowiska ale w związku ze zmianą zakresu czynności obniżono mi dodatek stukrotnie a dopiero 32 dnia można mnie objąć ochroną związkową. Prawda jest taka, że dzięki bardzo udanej twojej opinii można każdego związkowca uwalić. Czy zgodnie z prawem czy nie, nie jest to oczywiste bo podczas ochrony wszystko jest jasne nie można mi nic zmienić a jak jej nie mam  :gwiazdki:   Na szczęście Zespół Prawny Komisji Krajowej ma inne zdanie.
8. Nie kłam kworum było - kwestie prawomocnosci rozstrzyga odpowiednia  uchwała Komisji Krajowej (w WZD brała udział połowa uprawnionych do głosowania).
Ja kłamie? Ilu delegatów uprawnionych do głosowania odebrało mandaty? (Tylko delegat z mandatem może głosować i wlicza się do kworum - wylicza to komisja mandatowa) Według mojej wiedzy 28 lub 29 więc nawet po twojej opinii do kworum było potrzebne ponad 35 osób więc jak by nie patrzeć kworum nie było. Ale jeśli masz inne zdanie to czemu nie przegłosowaliście regulaminu KSP do czego zobligowana została sekcja przez władze zwierzchnie.
9. W Międzyzdrojach nie przejawialiscie takiej dbałosci o jednosc Związku - ale wtedy wierzyliscie ze macie większosc i w jawnych głosowaniach zmienialiscie przewodniczącego itd. :szalony:
Nawet nie wiesz jak bardzo zadbało kilku delegatów o jedność związku. Kiedyś ci opowiem bo to nie temat na forum wiec tylko, że zatrzymano rozpad KSP.
10. Eqinxie wróc do realu - napisałes ze dolewanie oliwy do ognia nie jest w twoim stylu  :rofl: każdy czytelnik formu moze to zobaczyć sledzac twoje wypowiedzi :rofl:
Przepraszam ale odbywa się spotkanie i nie ma z niego komunikatu to skąd nasi członkowie mają czerpać wiedzę? W wielu przypadkach sam zaostrzam dyskusję to fakt ale już taka moja natura.
11. Co do przebiegu WZD w Międzyzdrojach nie kłam: uchwała programowa została przyjęta jednogłosnie (ponad 80 delegatów)
wieć nie "my" ją przyjęlismy, powołany przez ciebie na końcu "On" czyli Leszek był takim demokratą, że po odczytaniu wniosku o odwołanie Roberta złożył wniosek o zamknięcie dyskusji nad wnioskiem bez dyskusji. Dopiero jednoznaczne żądanie prawa do dyskusji w tym moje i stanowisko przedstawiciela Krajowej KOmisji Wyboczej że jest to bezprawne działanie ostudziło demokretyczne zapędy Leszka.
A dyskusjii i tak nie było, bo nikt z wnioskodawców nie chciał się wypowiadać.
Jednogłośnie nie oznacza, że wszyscy byli na sali :)
Leszek to świetny człowiek, który chciał uniknąć głupiej na prawdę głupiej dyskusji. Z czym dyskutować wstaje gość i zwraca się do części delegatów "za ile się sprzedaliście? co wam obiecano?" Co miałem mu odpowiedzieć? "Chyba cię p*****ło! Działamy dla dobra PSP". Prawda jest taka, że przyszłość nas rozliczy, znam termin zakończenia prac nad załącznikiem nr 6 pomału się kształtuje jego obraz i następnym walnym podyskutujemy co kto zrobił i kto się za co sprzedał.
12. Kwestie finansowe - po raz kolejny samodzilnie lub w drużynie sugerujesz, że jest cos nie tak z finansami.
Czy masz na to dowody? Jesli tak proszę. Już wiosną zapowiadałes rewelacje w tym zakresie - i co są jakies? Takimi pomówieniami uderzasz w Roberta, Damiana, Wieska, Komisję Rewizyjną Sekcji - resztę prezydium więc albo dowody albo przepraszam.

Albo dokumenty z kontroli i re kontroli a potem dyskusja. Protokoły zakopane pod ziemią i to transparentność działania. Damian jest bardzo w porządku i jest bardzo uczciwym człowiekiem, tylko moim zdaniem otoczyli go źli ludzie a on chce tylko dobra swojego województwa więc działa tak aby było u nich dobrze. Komisja Rewizyjna przeprowadziła kontrole i nie otrzymała dokumentów  :rofl: :rofl: To co mieli kontrolować :wall: Co do pozostałych pozwolisz, że się nie wypowiem.
13. Co do kwestii mojej opinii i kontropinii, to jestem pewien, że w rozmowie z Panem Doktorem wyjasnimy sobie wszelkie wątpliwosci, a posrednicy nie są nam do tego potrzebni (szczczególne posrednicy nieprawnicy). Ale dla wiedzy czytelników przepis art. 58 ust. 2 ustawy o PSP stanowi:
2.Strażak pełniący służbę na stanowisku, dla którego przepisy ustawy przewidują powołanie, nie może pełnić funkcji w związkach zawodowych oraz nie podlega ochronie, o której mowa w art. 32 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych
Widzisz tu jakąs niejasnosć? Ja nie. Ponieważ służbę na takim stanowisku mozna pełnić w dwóch różnych prawnie sytuacjach to zapis omawianego przepisu jest własciewie sformułowany.

Czyli nie prawnicy nie mają prawa się wypowiadać? Wraz z aplikacją dostałeś bonus do mądrości i inteligencji? Pełnienie służby na stanowisku i pełnienie obowiązków na stanowisku TAK widzę tutaj różnicę myślę, że każdy strażak który kiedyś dostał p.o widzi. Dodatkowo aby być powołanym trzeba przejść procedurę a w przypadku p.o. nie.
14. Nie kłam Prezydium decyzduje w ramach swoich kompetencji rada w ramach swoich a WZD swoich. W Swiętokrzyskim i Lubelskim samodzilne decyzje prezydium jakos ci nie przeszkadzają - nawet je chwalisz - jak choćby niepodpisane stanowisko Prezydium Rady Swiętokrzyskiego   do uchwały Rady Lubuskiego.
Zaskoczę cię ale znowu się mylisz co najmniej w jednym z wymienionych województw prezydium nie funkcjonuje samodzielnie a jego spotkania odbywają się w ramach spotkań rady sekcji.
Podsumowując oczekuję, że zachowasz się jak mężczyzna: albo przedstawisz dowody na insynuacje albo kłamstawa i insynuacje odwołasz i przeprosisz.
"Stoję, nic mniej nic więcej niż człowiek,
Z każdą wadą i zaletą gotów konsekwencje ponieść,
stanąć w obronie lub uderzyć pierwszy,
milczeć, lub wziąć pióro i pisać trudne teksty,
I nawet jeśli milczę gdy powinienem krzyczeć,
Nawet kiedy krzyczę gdy powinienem milczeć,
sumienie da mi znać,
Popiół ma  zawsze przy sobie i nie musisz mi pomagać
Sam wysypie go na głowę".
Czyli błazenady ciąg dalszy .....
1. Nie wiem czego nie wiem. Jesli chodzi o to ze inny prawnik moze miec inne zdanie to jest to norma i mnie nie zaskakuje. Tylko ze w tej sprawie prawo jest jasne i uważam że mam rację. Opinia innego prawnika z S i moja (jestem prawnikiem z S) jak napisałem może być przedmiotem naszej wspolnej prawniczej dyskusji ;).
Czyli dalej nie przeczytałeś drugiej opinii i jesteś tak pewny swego? Rodzi się pytanie kto tu błaznuje, ale nie jestem prawnikiem i nie będę tego rozstrzygał w opinii  :szalony:
2. Doczytaj § 37 ust.2  statutu władza stanowiąca jest nawyższą władzą sposród władz.
A nawyższą stanowiącą KZD art. 37 § 1 statutu.
Statut cytuj w całości to nie będę się produkował paragraf 37, pkt 2. jest trochę dłuższy "do zakresu której należą wszystkie sprawy niezastrzeżone wyraźnie dla innych władz". Dokonywanie interpretacji prawa nie należy do zebrań delegatów. 
3. A po co cię wykluczać, chcą ludzie żebys im szkodził, ich decyzja. Ale na WZD mogę przyjechać :)
Przyjedź proszę cię tylko bądź ostrożny bo będziesz musiał spojrzeć ludziom w oczy szczególnie jednemu który obrywał przez wiele lat a dzięki działaniu człowieka którego pozbawiłeś funkcji udało się mu pomóc. Dla ciebie to tylko opinia a dla ludzi krzywda!
4. Nie błażnij się coraz bardziej. Fraza Tytan intelektu to odniesienie do  bogów greckich z pokolenia olbrzumów a nie pierwiastka chemicznego.
Zadałem pytanie dotyczące porównania na które miałeś odpowiedzieć "prawda lub nie" a ty mi tu z mitologią grecką wyjeżdżasz i z bogami  przed olimpijskimi... Proste pytanie prosta odpowiedź-potrafisz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 07, 2017, 12:29:06 »
Eqinox czytając Twoje posty to prawdziwe masło maślane. Po co cytujesz jakieś odnośniki i wplątujesz w to swoje wywody. Napisz po prostu o co chodzi - o wewnątrzzwiązkowej walce o tym ze podwyżek nie bedzie, o tym że system szkolenia jest do dupy i o tym że wkrótce w straży będzie około 15 tys. oficerów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2017, 13:40:03 »
Po co cytujesz jakieś odnośniki i wplątujesz w to swoje wywody.
Aby na wszystko odpowiedzieć bo jak coś pominę to odrazu dostaje zarzut, że odpowiadam wybiórczo.
Napisz po prostu o co chodzi - o wewnątrzzwiązkowej walce o tym ze podwyżek nie bedzie, o tym że system szkolenia jest do dupy i o tym że wkrótce w straży będzie około 15 tys. oficerów.
Nie będę obiektywny więc wolał bym nie opowiadać, wiem tyle, że wszystko trzeszczy na szwach i wystarczy iskra aby to rozwalić w drzazgi. System szkolenia zostanie na 100% zreformowany różne słuchy do mnie dochodzą ale wiem, że ma być to zrobione kompleksowo. Liczba oficerów od 2 lat systematycznie spada i będzie spadać przez co będzie więcej pieniędzy dla niższych korpusów. Co do podwyżek to powiem ci tyle, że na razie liczę, że od stycznia/lutego wróci załącznik nr 6 i dzięki temu awansuje się kilka tysięcy podoficerów i aspirantów.  Ogólnie niższe korpusy mają mieć wreszcie lepiej bo na ten moment zblokowanie aspirantów na 8 grupie a podoficerów na 6 to jakaś patologia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2017, 18:24:10 »
Po co cytujesz jakieś odnośniki i wplątujesz w to swoje wywody.
Aby na wszystko odpowiedzieć bo jak coś pominę to odrazu dostaje zarzut, że odpowiadam wybiórczo.
Napisz po prostu o co chodzi - o wewnątrzzwiązkowej walce o tym ze podwyżek nie bedzie, o tym że system szkolenia jest do dupy i o tym że wkrótce w straży będzie około 15 tys. oficerów.
Nie będę obiektywny więc wolał bym nie opowiadać, wiem tyle, że wszystko trzeszczy na szwach i wystarczy iskra aby to rozwalić w drzazgi. System szkolenia zostanie na 100% zreformowany różne słuchy do mnie dochodzą ale wiem, że ma być to zrobione kompleksowo. Liczba oficerów od 2 lat systematycznie spada i będzie spadać przez co będzie więcej pieniędzy dla niższych korpusów. Co do podwyżek to powiem ci tyle, że na razie liczę, że od stycznia/lutego wróci załącznik nr 6 i dzięki temu awansuje się kilka tysięcy podoficerów i aspirantów.  Ogólnie niższe korpusy mają mieć wreszcie lepiej bo na ten moment zblokowanie aspirantów na 8 grupie a podoficerów na 6 to jakaś patologia.
Cieszy fakt, że w końcu "rusza coś" z przepisem kwalifikacyjnym. Ale nie tylko przepis kwalifikacyjny powinien ulec zmianie. Potrzeba tkwi również w modyfikacji systemu szkolenia - zaoczne i dzienne aspirantki, SGSP oraz podyplomówki. SGSP kusi studiami, produkując rzesze oficerów - ale co po nich gdy nie ma wolnych stanowisk? Mówisz Eqinox o zblokowaniu aspirantów na 8, a podoficerów na 6 - i masz rację. Jak wielu podoficerów z upragnieniem czeka na 7 grupę, czy aspirantów na 9(10) chociażby przed zwieńczeniem swojej długoletniej służby. Kolejnym przykładem są zblokowani oficerowie na 4 czy 7 grupie, wśród których są ci, co dostali ** za studia cywilne. Trudno będzie każdemu dogodzić, ale jedno jest pewne - strażacy z korpusów podoficerskiego i aspiranckiego nie powinni narzekać na załącznik nr 6.

P.S. Przepraszam za wypowiedź nie związaną z tematem rozmowy, ale ... musiałem  :komp:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2017, 22:00:55 »
Cieszy fakt, że w końcu "rusza coś" z przepisem kwalifikacyjnym. Ale nie tylko przepis kwalifikacyjny powinien ulec zmianie. Potrzeba tkwi również w modyfikacji systemu szkolenia - zaoczne i dzienne aspirantki, SGSP oraz podyplomówki. SGSP kusi studiami, produkując rzesze oficerów - ale co po nich gdy nie ma wolnych stanowisk? Mówisz Eqinox o zblokowaniu aspirantów na 8, a podoficerów na 6 - i masz rację. Jak wielu podoficerów z upragnieniem czeka na 7 grupę, czy aspirantów na 9(10) chociażby przed zwieńczeniem swojej długoletniej służby. Kolejnym przykładem są zblokowani oficerowie na 4 czy 7 grupie, wśród których są ci, co dostali ** za studia cywilne. Trudno będzie każdemu dogodzić, ale jedno jest pewne - strażacy z korpusów podoficerskiego i aspiranckiego nie powinni narzekać na załącznik nr 6.
P.S. Przepraszam za wypowiedź nie związaną z tematem rozmowy, ale ... musiałem  :komp:
Kol. Nostra załącznik nr 6 jest również korzystny dla oficerów po studiach cywilnych. W wiekszości są oni technikami pożarnictwa (więc w myśl przepisów są aspirantami) jeśli brzmienie by było jak w rozporządzeniu z 2009 oficer po cywilnych studiach i SA PSP (bez SPF, SPO i SPK) mógł by być z-cą dowódcy JRG. Załącznik nr 6 jest panaceum na wielkie problemy PSP (ograniczenie kosztów szkoleń i liczby osób do przeszkolenia pozwoli na duża reformę systemu szkolenia i likwidację części instytucji), wraz z ograniczeniem liczby awansów oficerskich spowoduje naprawdę wielkie i pozytywne zmiany! Myślę, że około 50% stanu PSP (w dłuższej perspektywie) może na nim skorzystać.
Powiem tylko tyle odpuszczenie załącznika nr 6 było największym błędem ostatniej dekady historii związków zawodowych w PSP.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 22:06:37 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:26:08 »
Co? Jaka merytoryczna dyskusja, przecież decyduje o wszystkim prezydium, a każdy kto miał odmienne zdanie od jaśnie nam panującego z niego wyleciał, nawet On:
https://www.facebook.com/1450387361915985/videos/vb.1450387361915985/1636505623304157/?type=2&theater
Wystarczy mała różnica zdań! Jeśli na tym polega merytoryczna dyskusja to ja podziękuje.

Ten On to Pan z poniższego filmiku? Jeżeli tak to w końcu S zaczęła dobrze działać pozbywając się takich osób
http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-aktualnosci/1907-kampania-wyborcza-rusza-z-kopyta

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2017, 11:33:50 »
Ten On to Pan z poniższego filmiku? Jeżeli tak to w końcu S zaczęła dobrze działać pozbywając się takich osób
http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-aktualnosci/1907-kampania-wyborcza-rusza-z-kopyta
Dziękuję Ci za ten filmik  ^_^ Potwierdził tylko moje dobre zdanie o Leszku, obejrzałeś filmik? czy tylko zobaczyłeś logo platformy i od razu cię odrzuciło? Wypowiada się płynnie, logicznie wyjaśnia dlaczego wspiera tą kandydatkę tak więc nie mam pytań, działalność związkowa to jedno a wspieranie własnego regionu i swoich sąsiadów to drugie.
PS. Nie przepadam za platformą a nawet jej nie lubię, ale film jest z 2011 r. jeszcze tak mocno nie naszkodzili  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2017, 08:25:59 »
Eqinox dziękuję Opatrzności, ze nie jesteś moim stronnikiem. Chyba bym się załamał po takim „wsparciu”.
Jeszcze raz powtórzę albo świadomie manipulujesz i mijasz sie z prawdą albo nie wiesz o czym mówisz:
1. Leszek w 2011 - przypominam, że wtedy Platforma forsowała dwie "małe ustawy" - reformę emerytalną służb mundurowych obejmującą już służących oraz tzw ustawę L4. Rzeczywiście "zupełne drobiazgi".
2. Sprawa załącznika nr 6 wrócił na stół po wniosku KSP do Komisji Krajowej. Przypominam do 2016 nasz ulubieniec Leszek również był w prezydium KSP. Zapytaj go co robiły związki w tej sprawie. Powiem tylko tyle żaden nie odpuścił tematu.
3. Co do prowokowania grożeniem, to ja prosiłem Ryśka, żeby zwrócił ci uwagę, że jak nie skończysz pomawiać i obrażać ludzi, to w końcu ktoś cię pozwie. Mówiłem to w dobrze pojętym twoim interesie a nie jako groźba.
4. Program WZD przewidywał formalne obrady na 25 i 26 trzeba czytać dokumenty a nie nagłówki. Tak kłamiesz kiedy mówisz, że nie byłem na całym WZD – byłem.
5. Opinia KK jest tożsama z moją. Tak jestem pewny swego. Jedynym niuansem mundurowym, który umknął cywilnym prawnikom jest to, że pełnienie służby na stanowisku dla którego przewidziane jest powołanie to również sytuacja powierzenia obowiązków. No chyba że twierdzisz, że w razie powierzenia obowiązków nie pełnisz służby na stanowisku dla którego ustawa przewiduje powołanie.
Nie wiem jak można dostać p.o. komendanta bez zgody zainteresowanego?
Poza tym skoro po p.o. zostajesz komendantem, to na jedno wychodzi. O ile nie walczysz tu o osoby, które już witały się z gąską, ale nic z tego nie wyszło. Tu już nic nie poradzę – pretensje do generała Leszka Suskiego.
Tak więc nie można każdego związkowca uwalić dzięki mojej opinii. Jak się nie myśli i się wierzy niewiarygodnym ludziom to się tak ma.
6. kworum było. Uchwała KK nie mówi o głosujących a o uczestniczących w posiedzeniu. W WZD uczestniczyło (było obecnych fizycznie na sali) 36. Projekt regulaminu, to między innymi  kilkadziesiąt poprawek z pomorza. Skoro pomorza nie było, to nie wypadało głosować jego poprawek bez umożliwienia wypowiedzenia się wnioskodawcy.
7. Przewodniczącym WZD w Międzyzdrojach był Leszek B. twierdzisz, że nierzetelnie prowadził obrady?
I to Leszek chciał obebrać nam prawo wypowiadania się. I zrobił to swiadomie - bo nie chciał aby publicznie padły pytania o sens wniosku o odwołanie Roberta i rzeczywiste intencje wnioskodawców.
A poważnie zapewne pamiętasz jak padło pytanie jak można przyjąc sprawozdanie Rady KSP ponad 80 głosami, Program Przewodniczącego KSP ponad 80 głosami, a później głosować jego odwołanie. Wiadomo od razu, że nie chodziło o merytoryczne działania.
8. Kontrolę finansową zrobiła KR Sekretariatu. Są tam w protokole jakieś poważne sprawy (poza zaległościami w składkach kilku województw?). I nie rób z Damiana idioty jest Skarbnikiem KSP i wie co robi.
9. Skoro żaden przepis statutu nie upoważnia innej władzy do wykładni prawa powszechnego, to uprawnienie takie ma władza stanowiąca. :)
10. Opinia to opinia. Nikogo niczego nie pozbawiłem. Sam się pozbawił ten kto się decydował, miał swój rozum i wiedział co robił.  Nie trzeba być p.o. do bycia Komendantem. Poza tym gdyby został komendantem, to byłoby inaczej? Ogarnij się bo zaczynasz sam sobie zaprzeczać.
11. Na każde WZD czy WZ o ile mnie zaprosicie ( i będę mógł) przyjadę. A potem porozmawiam z uczestnikami i zobaczymy jak się to skończy i kto komu nie będzie mógł spojrzeć w oczy :).

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 10:42:30 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2017, 10:02:08 »
jeszcze raz powtórzę albo swiadomie manipulujesz i mijasz sie z prawdą albo nie wiesz o czym mówisz:
1. Leszek w 2011 - przypominam, że wtedy Platforma forsowała dwie "małe ustawy" - reformę emerytalną słuzb mundurowych obejmująca już służących oraz tzw ustawę L4. Rzeczywiscie "zupełne drobiazgi".
Kurcze o reformie zaczęto pisać już w 2007, i tak manipulowano mundurowymi przez kilka lat a to jako dowód:
http://www.gazetaprawna.pl/amp/356200,trwa-spor-o-reforme-emerytalna-funkcjonariuszy-sluzb-mundurowych.html ROK 2009
Przypominam, że reforma weszła w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.
A co tzw. ustawy L-4 weszła w życie 1 czerwca 2014 r. (zmiany ustaw ogłoszono w Dz.U. w dniu 18 kwietnia 2014 r.) 
FILMIK JEST Z 2011 R.
Może zarzucisz mu jeszcze, że pomagał zorganizować biblijny potop? Tam też daty nie będą się zgadzać.
2. Sprawa załacznika nr 6 wróciła na stół po wniosku KSP do Komisji Krajowej. Przpominam do 2016 t
Prawda jest taka, że w sprawie załącznika pisał również "Florian" tylko jest jeden malutki szczegół obie centrale chciały powrotu załącznika nr 6 w brzmieniu z 2009 r. a szykowana jest kompleksowa nowelizacji rozporządzenia "kwalifikacyjnego" i "płacowego". Która idee załącznika przywróci ale prawdopodobnie nie będzie to załącznik nr 6 tylko coś przypominającego rozporządzanie kwalifikacyjne z 2006 r. :)
Jeśli tak się okaże to oznacza mniej więcej tyle, że jest to inicjatywa KG PSP, który chce ułatwić awansowanie strażaków najgorzej zarabiających  :wacko:   
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 10:05:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:00:42 »
Eqinox i tyle właśnie wiesz o działalności Solidarności w ostatnich latach.
I własciwie szkoda mi słów, ale żeby młodsi wiedzieli na ile jestes wiarogodny powiem tyle:

Powiedz mi po co w 2010 i 2011 robiliśmy manifestacje? Skoro nie pamiętasz a mnie nie wierzysz to zapytaj Leszka B (może jeszcze pamięta) albo jakiegokolwiek innego zorientowanego (może innego związku)?
Serio nie pamiętasz, ze projekty weszły pod obrady na przełomie 2010/2011, a to że w życie weszły w 2013 i 2014, to ciężka praca związków zawodowych?

inicjatywa w sprawie załacznika nr 6 (czy czegos w podobie) powstała jak zaczęły działać ZZ. A jak będzie cos wiadomo, to się okaże czym i czy się to różni.

I na koniec jesli na temat innych spraw masz taką wiedzę jak na temat reformy emerytalnej i L4, to po prostu nie pitol i milcz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:28:32 »
Eqinox i tyle właśnie wiesz o działalności Solidarności w ostatnich latach.
I własciwie szkoda mi słów, ale żeby młodsi wiedzieli na ile jestes wiarogodny powiem tyle:
Powiedz mi po co w 2010 i 2011 robiliśmy manifestacje? Skoro nie pamiętasz a mnie nie wierzysz to zapytaj Leszka B (może jeszcze pamięta) albo jakiegokolwiek innego zorientowanego (może innego związku)?
To, że ci nie wierze nie oznacza, że nie wiem i muszę pytać.
W przeciwieństwie do niektórych mam wszystkie dokumenty dostępne i poukładane chronologicznie.
Rok 2011 cytuję informacje przesłaną do KW PSP i Wojewody oraz do KSP:
"W związku z pominięciem strażaków oraz pracowników Państwowej Straży Pożarnej w planowanych podwyżkach wynagrodzeń na rok 2012, na podstawie stanowiska KSP NSZZ Solidarność z dnia 15.12.2011 Wojewódzka Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność przekształca się w Wojewódzki Sztab Protestacyjny i ogłasza gotowość do podjęcia akcji protestacyjnej"   
Chcesz żebym całe zacytował? Chodziło o wynagrodzenia....
Rok 2010 BKSP-02/042/2010 z dnia 7 września 2010 r. "Informuję, że zgodnie z postanowieniami przedstawicieli związków zawodowych państwej sfery budżetowej obecnych na spotkaniu w dniu 23 sierpnia br. podjęto decyzję o przeprowadzeniu manifestacji w dniu 22 września br. Przedmiotem protestu jest: Projekt budżetu na 2011 r. w który przewiduje się zamrożenie wynagrodzeń w sferze budżetowej na rok 2011 tj. drugi rok z rzędu"
A może chodzi ci o EUROMANIFESTACJĘ we Wrocławiu? Tam też o pieniądze chodziło....
Chyba jednak to nie ja mam problemy z pamięcią... :rofl:
PS. potrzebowałem 28 minut aby ci odpowiedzieć z cytatami  :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 12:18:57 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2017, 15:54:09 »
Czyli nie wiesz i nie pamietasz.
Więc z mojego komputera
Dnia 10 stycznia 2011 r. poszło do min. Boniego pismo, że w skład zespołu negocjacyjnego w sprawie reformy emerytalnej z ramienia KSP wszedł między innymi kol. Leszek B :rofl: :rofl: :rofl: 
Negocjacje zakończyły się 12 grudnia 2011 r.
O L4 rozmowy były również od stycznia 2011 r.  w tym rozmowy w sprawie L4 u Boniego
a to info ze spotkania z marca 2011 r. w sprawie L4
http://stat.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,2056,303.htm
manifestacja S była 30 czerwca i strażacy protestowali przeciwko reformie emerytalnej (taki nurek na wózku inwalidzkimi był :)
Rzeczywiscie w 2011 PO nie była taka zła  :gwiazdki: :rofl:
w jednym masz rację od 2009 PO wstrzymała waloryzację płac (podwyżka 2009 to była tylko ustawa modernizacyjna bez infacji).
dopiero na koniec 2010 pojawiły się projekty L4 i emerytalny.
Tylko co to zmienia w ocenie kol.Leszka B. i jego działań w II połowie 2011?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 16:27:40 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 09, 2017, 15:59:42 »
Czyli nie wiesz i nie pamietasz.
Chłopie pytasz mnie z jakiego powodu robiliśmy manifestację! To ci odpowiadam jasno i wyraźnie a ty wyjeżdżasz z jakimś zespołem? O co ci chodzi?
Manifestacje w latach 2010 i 11 nie były z przyczyn które wskazałeś i przyznaj to wreszcie!! I ja mam rację!
Jeśli się mylę to poproszę sygnaturę pisma które potwierdza twoją rację...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2017, 16:32:28 »
Ten fragment dyskusji jest o tym czy Leszek B to fajny chłop :rofl:
I czy wspierając Po w wyborach jesienią 2011 r. był ok.
I czy w 2011 jak pisałes  PO jeszzce tyle nie zaszkodziła.
Moim zdaniem już wtedy naszkodziła dosć
I dosć już tych twoich wynurzeń.
Ty wiesz swoje a ja pamietam fakty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 16:35:58 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2017, 20:33:51 »
Ten fragment dyskusji jest o tym czy Leszek B to fajny chłop :rofl:
I czy wspierając Po w wyborach jesienią 2011 r. był ok.
I czy w 2011 jak pisałes  PO jeszzce tyle nie zaszkodziła.
Moim zdaniem już wtedy naszkodziła dosć
I dosć już tych twoich wynurzeń.
Ty wiesz swoje a ja pamietam fakty.
Skończmy już tą dyskusję bo to nie ma sensu ani ty mnie nie przekonasz a ni ja ciebie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 10:16:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:56:21 »
Panowie kontynuujcie - wspaniale pokazujecie jak wygląda rzeczywistość związkowa, co jest priorytetem działania zz. Dzięki Wam ludzie otwierają oczy.

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:59:04 »
Panowie kontynuujcie - wspaniale pokazujecie jak wygląda rzeczywistość związkowa, co jest priorytetem działania zz. Dzięki Wam ludzie otwierają oczy.
Haha. Ubawiłem się tym wpisem. Jacy z nich związkowcy.. członkowie niższego szczebla.

Offline Sofokles

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:25:28 »
Dokładnie zgadzam się z ofi. Czytam to forum od dawna i tak doskonale ukazującej realia związków zawodowych dyskusji dawno nie było. Nigdy w związkach nie byłem i nie będę a informację, z dyskusji potwierdzają że dobrze zrobiłem. W mojej komendzie związki nie robią nic poza pchaniem miernot i obroną nieudaczników.
Pozdrawiam

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 18, 2017, 10:19:59 »
Sofokles a jeeszcze co gorsze!! to te pchane wcześniej miernoty i nieudacznicy po oświeceniu ideologii działaczy związkowych stają się później pępkami PSP

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:59:40 »
Widzę, że radca był, a EQinox nawet nie dostarczył zwolnienia lekarskiego :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 21, 2017, 14:44:54 »
officerze  Eqinox jest bez winy!!! W tym zakresie :)
 Nie jest członkiem Prezydium nie ma obowiązku bycia na nim. Prawo obecnosci ewentulnie ma :).
A i żeby zamknąć pewne sprawy Eqinox i ja jestesmy z S. Wewnątrz związku mamy pewne pola do dyskusji. I moim zdaniem nie chodzi tu o to czy inne stanowisko (to nie jest zakres sporu pomiędzy nami), natomiast spór dotczy stylu działania, odpowiedzialnosci za słowa i szkodzenia związkowi takimi a nie innymi wypowiedziami czy działaniami. Tu nawiązując do tuzów wymiaru sprawiedliwosci uważam, że Eqinox działa bezrefleksyjnie  :rofl: Ale jest dorosły wie co robi, wie co mówi, a odbiór - ocenę swoich działań (czy też działań które wykonuje w imieniu innych) widzi na forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 14:52:13 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 21, 2017, 14:51:44 »
officerze  Eqinox jest bez winy!!! W tym zakresie :)
 Nie jest członkiem Prezydium nie ma obowiązku bycia na nim. Prawo obecnosci ewentulnie ma :).
Nie dyskutuj z nim bo to nie ma sensu, miedzy nami są rozbieżności, w przypadku officera i jakiegokolwiek związkowca jest "wielki kanion" rozbieżności
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.