Służba > Związki Zawodowe

WZD NSZZ Solidarność

<< < (3/129) > >>

Scyzoryk:
Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)

SIUSIEK:

--- Cytat: Scyzoryk w Wrzesień 04, 2017, 12:18:45 ---Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)

--- Koniec cytatu ---
Bębnij tak dalej a komendanci tam gdzie przestaną istnieć związki zjedzą wszystkich żywcem. Może trzeba odmienić zarząd na szczeblu krajowym?

Scyzoryk:

--- Cytat: SIUSIEK w Wrzesień 04, 2017, 12:56:17 ---
--- Cytat: Scyzoryk w Wrzesień 04, 2017, 12:18:45 ---Najlepszą formą protestu przeciwko sytuacji i upolitycznieniu związków zawodowych (wszelkiej maści) powinno być masowe wypisywanie się członków ze związków. Jeżeli liczba członków w komendach spadłaby do ilości "śladowej", tak, że związki nie miałyby praktycznie nic do powiedzenia, to przewodniczący może zrozumieliby, że nie tędy droga.
Niestety, żyjemy w czasach w jakich żyjemy i .... (resztę niech sobie każdy dopowie sam)

--- Koniec cytatu ---
Bębnij tak dalej a komendanci tam gdzie przestaną istnieć związki zjedzą wszystkich żywcem. Może trzeba odmienić zarząd na szczeblu krajowym?

--- Koniec cytatu ---
Komendanci doskonale wiedzą, że tam, gdzie nie ma związków, mogą dużo więcej, bo nikt im nie patrzy na ręce. I nie trzeba im o tym bębnić. Mój wpis ma bardziej na celu pobudkę, czy też otwarcie oczu zarządom poszczególnych szczebli związkowych na to, jak w terenie odbierana jest obecna sytuacja. Jeżeli choć jeden zarząd zastanowi się nad tym wpisem (zbytnio na to nie liczę, ponieważ jeżeli wszędzie są takie związki jak u mnie w komendzie, gdzie zarząd uważa, że jest nieomylny, to nikt i nic nie jest w stanie ich przekonać) i zacznie scalać ludzi, a nie ich dzielić, to już będzie to jakiś sukces.

Eqinox:

--- Cytat: strazaczek76 w Wrzesień 03, 2017, 22:30:58 ---Jestem maluczkim strazaczyną ale postawa z obu stron naprawdę jest śmieszna i żenująca. Ja mam na co dzień lepsze zajęcie niż wysłuchiwać "nie bo nie" lub "Tak bo tak". Spierajmy się na "siłę argumentów" a nie na "argument siły". 

--- Koniec cytatu ---
Znasz takie przysłowie "kto mieczem wojuje ..." doszło po raz pierwszy od wielu lat, że w "S" jest demokracja a nie zamordyzm i jednoosobowe władztwo.  Siła argumentu? Czy argument ostateczny? Co jest po "votum"? Przecież takie działania to jazda drogą jednokierunkową (z której nie ma odwrotu) na betonową ścianę, jeśli się uda przebić wyjdziemy z tego poobijani ale jeśli się nie uda? RIP dla nas wszystkich. Za zwycięstwo trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę a będzie to zwycięstwo jednej osoby nie całej organizacji.

--- Cytat: strazaczek76 w Wrzesień 03, 2017, 22:30:58 ---Póki co to nie wszyscy chcą przedstawić swoje argumenty. Bo albo nic nie mówią albo nie przyjeżdżają na zebrania. Przy poprzednim WZD zabrakło merytorycznej debaty i brak kandydata. Teraz "my wiemy lepiej" ma być wyborem ??  Nie mam wyboru bo znam tylko jednej strony zdanie.

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie znasz zdanie jednej strony, zdanie obu stron poznasz myślę, że dopiero na spotkaniu wyborczym w pierwszym kwartale 2018 r. Tylko zastanów się  w Międzyzdrojach gładkie zwycięstwo a teraz brak 15 szabel do kworum więc kto traci a kto zyskuje, rodzi się podstawowe pytanie DLACZEGO....

--- Cytat: strazaczek76 w Wrzesień 03, 2017, 22:30:58 ---Dyskutujmy. Czy 25 lat PSP nie jest tego najlepszym czasem? Podsumować co jest dobre a co złe? Czy idziemy w dobrą stronę? Czy to co robimy możemy robić lepiej, bezpieczniej, bardziej profesjonalniej. Czy powinniśmy rozwijać specjalizacje czy wrócić tylko do pożarów?? Czy KSRG to jeszcze KSRG czy jeszcze nie? Pytań z dołu jest dużo na co dzień musimy się zmagać z nimi??

--- Koniec cytatu ---
   
Jeśli masz takie zmartwienia to dyskusja między mną a tobą nie ma sensu, tak samo jak z ludźmi, których bardziej interesuje rozstawianie barierek przez podchorążych. Tematy są poważniejsze i które będą rzutować na przyszłość rzeszy naszych członków tj. system szkolenia, który w ciągu 5-10 lat wyprodukuje armie ludzi ze stopniami aspiranckimi i oficerskimi którzy będą pracować po 35 lat i zablokują innych.  Co trzeci strażak to oficer nie sądzisz, że to powoduje problemy podoficerów na Podlasiu i w innych regionach Polski, ale jak KG wstrzymał akcje awansowe to awantura na cały kraj. Może zajmijmy się tym, że strażacy zarabiają na początku blisko najniższej krajowej. 

--- Cytat: yanek998 w Wrzesień 03, 2017, 22:23:32 ---Które województwa zebrały 28 delegatów? A uchwały? Wotum nieufności dla KG?

--- Koniec cytatu ---
Brak kworum.

PabloGCBA:
Mnie ciekawi czy ktoś zacznie walczyc o zmiane systemu emerytalnego czy dopiero jak strażacy przyjęci na nowych zasadach dojdą do związków czy prędzej... wolał bym zrobic 25 lat służby bez 55 wieku...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej