Autor Wątek: Nabór do MDP  (Przeczytany 9011 razy)

Offline Nata

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Nabór do MDP
« dnia: Sierpień 20, 2017, 18:28:59 »
Jestem dowódcą MDP. Nasza drużyna bez wątpienia potrzebuje nowych członków, bo po pierwsze zaczyna pojawiać się problem z zaangażowaniem (ale to temat na inny post), a po drugie spora część druhów kończy wkrótce 18 lat. Myślę, że pora pomyśleć nad naborem z prawdziwego zdarzenia. Rok temu przeprowadziliśmy niewielką akcję tego typu, jednak na dłuższą metę okazała się niezbyt skuteczna. Co prawda początkowo liczba kandydatów była dość satysfakcjonująca, ale zostało niewielu i niestety nie można na nich za bardzo liczyć. Ciekawi mnie jak rozwiązaliście podobne problemy w waszych jednostkach. Jestem otwarta na wszelkie propozycje i pomysły, dzięki którym moglibyśmy przyciągnąć w nasze szeregi nowe osoby.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór do MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2018, 07:42:39 »
Czy MDP mają takie same przywileje jakie mają studenci? Jak to w praktyce wygląda?

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór do MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2018, 11:44:44 »
Z tego co wiem, to niestety nie.
Wynika to wprost z ustawy. Przywileje socjalne należą się studentom i innym osobom mającym status ucznia lub studenta.
Krótko mówią, jeżeli chcesz mieć takowe przywileje, to trzeba uczyć się studiować. A i tak działa to maksymalnie do 26 roku życia - tak więc nie jest do końca kolorowo. Ten czas trzeba wykorzystać w maksymalny sposób.
Jeżeli chodzi o porównanie, to porponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.konto-studenckie.pl/
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 10:26:10 wysłana przez dezert »