Autor Wątek: Modernizacja SK  (Przeczytany 8788 razy)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Modernizacja SK
« dnia: Sierpień 14, 2017, 20:13:29 »
Panowie dyżurni (oraz panie), zwracam się z prośbą o sugestie i propozycje lub rozwiązania jakimi możecie się podzielić w sprawie modernizacji stanowiska kierowania. Nasze obecne stanowisko, a dokładniej jego wyposażenie pomimo wymiany sprzętowej pamięta jeszcze lata 90-te; zrodziła się nadzieja, że 01 przypomniał sobie o nas, że może by tutaj coś zrobił.

Jakby ktoś jeszcze mógł zrobić zdjęcie swojego SK i wstawić tutaj to byłaby bajka.

Pozdrawiam

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2017, 22:25:56 »
Panowie dyżurni (oraz panie), zwracam się z prośbą o sugestie i propozycje lub rozwiązania jakimi możecie się podzielić w sprawie modernizacji stanowiska kierowania. Nasze obecne stanowisko, a dokładniej jego wyposażenie pomimo wymiany sprzętowej pamięta jeszcze lata 90-te; zrodziła się nadzieja, że 01 przypomniał sobie o nas, że może by tutaj coś zrobił.

Jakby ktoś jeszcze mógł zrobić zdjęcie swojego SK i wstawić tutaj to byłaby bajka.

Pozdrawiam
cześć polecam takie rozwiązania: http://www.strazpiotrkow.pl/index.php/stanowisko-kierowania
Modernizację wykonaliśmy w 2014 roku "własnymi siłami" :)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2017, 22:42:10 »
Wszystko zależy w jakiej obsadzie macie PSK/MSK/PA. Ja na co dzień pracuję na podziale, ale od czasu do czasu mam też służby na PSK. U nas pełnią tam służbę 2 osoby. Każda ma oddzielne biurko, każda ma 2 monitory do dyspozycji i główne stanowisko terminal. Akurat z środy na czwartek miałem służbę na PSK(nad ranem przeszłą wichura przez powiat) i zauważyłem kilka spraw:
1. Mamy 2 stanowiska obsadzone na stałe, przydały by się w takim wypadku dodatkowe 2 w wypadkach nagłych gdy ktoś jest ściągany dodatkowo na PSK aby miał swoje stanowisko pracy(u nas w pewnym momencie było 6-8 osób które przyjmowały i obsługiwały zdarzenia)
2. Mamy 4 telefony stacjonarne i każdy dzwonił bez przerwy, z jednostkami OSP musiałem kontaktować się ze swojej komórki bo padło selektywne. Przydała by się jedna linia która nie odbiera numerów alarmowych.
3. Dodatkowe stanowiska przydały by się również do pisania meldunków po zdarzeniach dla dowódców.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2017, 09:00:25 »
Prostota konstrukcji to podstawa. Górna część na monitory. Pod monitorami przestrzeń na urządzenia (radiostacje, dsp, dwa itp), odpowiednio szeroki blat który pomieści klawiaturę, myszkę, kartkę papieru do pisania i kubek kawy, żadnych półek pod blatem na klawiaturę i myszki o które będziesz później zaczepiał nogami lub podłokietnikami fotela.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2017, 10:00:44 »
Jeśli zamierzacie coś trzymać w szufladach, to zamiast klasycznych zabudowanych na stałe z pulpitem, u nas sprawdzają się kontenery na kółkach, które w razie potrzeby można przestawić a nawet mogą służyć jako stolik kawowy ;)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2017, 20:22:31 »
znalazłem taką firmę. Może coś Wam wpadnie w oko
http://zpasgroup.pl/stanowiska-dyspozytorskie.html
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:26:05 »
Dzięki za odpowiedzi.
A jakieś sugestie w kwestii firmy, która wykonała mapę w rozmiarze 3m x 2m ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2017, 11:08:44 »
Dzięki za odpowiedzi.
A jakieś sugestie w kwestii firmy, która wykonała mapę w rozmiarze 3m x 2m ?
Są firmy, które nadrukowują mapy zgodne z waszą fantazją np. u mnie na SK jest mapa na której są wszystkie jednostki OSP (ksrg mają inny kolor). 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Modernizacja SK
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2017, 11:37:05 »
Abakus robi mapy dedykowane dla straży gdzie określacie jakie dane ma zawierać
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)