Służba > Prawo w służbie

Nietypowe pytanie - karalnosć w czasie służby.

<< < (2/3) > >>

sowa80:
Ktoś kiedyś mi powiedział też prywatnie, że często jednostka nie dowiaduje się, że przeciw tobie toczy się jakieś postępowanie oraz, że zostałeś skazany zwłaszcza jeżeli chodzi o drobne przewinienia. np. grzywna, wyrok w zawieszeniu, przeprosiny w lokalnej gazecie  :wacko: :wacko: :wacko:. I jeżeli nic się nie stanie to można przetrwać do czasu zatarcie skazania. Czy można liczyć, że ktoś kto to mówił miał racje?


Dziękuje za odpowiedzi, postaram się być profesjonalny w tym co robię, aby zminimalizować ryzyko błędu. Pocieszam się tą nieumyślnością bo nie mam w głowie żadnych niecnych spraw.  :straz: ^_^

j.o.blush:

--- Cytuj ---często jednostka nie dowiaduje się, że przeciw tobie toczy się jakieś postępowanie oraz, że zostałeś skazany
--- Koniec cytatu ---
zgadza się - wszystko zależy od sądu
ale ja sugeruje wszystkim żeby poszli do swojego "starego" i porozmawiali jak chłop z chłopem.....
żeby na przykład nie chciał Cię uszczęśliwić medalem, albo stanowiskiem związanym z dostępem do poufnych lub tajnych itd.

sowa80:
Ok, dziękuje serdecznie za rady. W takim razie robię powoli ostrożny biznes :)

grysik:

--- Cytat: j.o.blush w Lipiec 25, 2017, 23:17:54 ---do obligatoryjnego zwolnienia przestępstwo musi być jeszcze ścigane z oskarżenia publicznego a o ile dobrze pamiętam pomówienie jest/ było ścigane na wniosek
--- Koniec cytatu ---
Możesz wskazać przepis prawny zgodnie z którym, jak piszesz, do obligatoryjnego zwolnienia musi być popełniony czyn ścigany z urzędu?

Co do pomówienia - w niektórych przypadkach może być też z urzędu ścigane.

j.o.blush:
art. 43 ust. 2 pkt 4
skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe umyślne

 
--- Cytuj ---Co do pomówienia - w niektórych przypadkach może być też z urzędu ścigane.
--- Koniec cytatu ---
^_^ ok, nie zakładałem że kolega będzie pomawiał np. naród polski a słusznie oburzony "zbigniew zet." wytoczy ciężkie działa

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej