Autor Wątek: Recertyfikacja uprawnień medycznych  (Przeczytany 8000 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Recertyfikacja uprawnień medycznych
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2017, 13:39:36 »
Egzamin z KPP zdaje się na kursie podstawowym i tam się uczymy pierwszej pomocy, analogicznie powinniśmy robić recertyfikację z gaszenia pożarów,  kierowania ruchem drogowym  itp. wychodząc z założenia o recertyfikacji KPP też powinniśmy recertyfikować po 3 latach. Po to są ćwiczenia na każdej służbie by przypominać sobie i wdrażać nowe techniki i rozwiązania. Więc po co ta recertyfikacja?
Wg nowego programu szkolenia będziesz przechodził taką  recertyfikację.
EGO = 1 / wiedza

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.387
Odp: Recertyfikacja uprawnień medycznych
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2017, 16:50:13 »
Wg mnie to napychanie kabzy ludziom,  którzy podłączają się do "żłoba" PSP I KSRG. Tyle.
Przecież koordynatorzy powiatowi przynajmniej u mnie w województwie to zwykli strażacy jeżdżą do zdarzeń i mają stówkę lub dwie do góry w dodatku. Jeśli to taki żłób to studia krótkie.... Powodzenia
PS. uważam, że należy położyć wielki nacisk na rozwój rat-med w PSP, bo jest ono o wiele więcej stosowane niż inne dziedziny ratownictwa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Recertyfikacja uprawnień medycznych
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2017, 22:35:32 »
Wg mnie to napychanie kabzy ludziom,  którzy podłączają się do "żłoba" PSP I KSRG. Tyle.
Przecież koordynatorzy powiatowi przynajmniej u mnie w województwie to zwykli strażacy jeżdżą do zdarzeń i mają stówkę lub dwie do góry w dodatku. Jeśli to taki żłób to studia krótkie.... Powodzenia
PS. uważam, że należy położyć wielki nacisk na rozwój rat-med w PSP, bo jest ono o wiele więcej stosowane niż inne dziedziny ratownictwa.
powiatowi/miejscy zgoda,ale woj.i krajowy? tam jest odpowiednio grubo i bardzo grubo.
Rat-med w PSP to ważna część szkoleń i działań,ale rola koordynatora woj (jeżeli nie da się zlikwidować tego całkiem zbędnego stanowiska) powinna być na zasadzie szkoleniowca,kogoś kto potrafi odpowiednio ukierunkować koor. miejskich/pow.do szkolenia w jednostkach,a nie że przygotować do egzaminu bo jak przyjadę na egzamin to noście mnie na rękach całujcie po du.... bo jak nie to ja wam udowodnię,choć czasem sama gubi się w tym co robi i pyta