Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 402452 razy)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 28, 2018, 21:54:20 »
U mnie jest całkiem sporo przypadków w których to st.operator ma większą teraz pensje od zastępcy dowódcy zmiany. Głównie za sprawą  tego, że niektórym doliczono do stażu lata pracy na roli w dzieciństwie.  Co to ma wspólnego ze strażą..... ale z faktami się  nie dyskutuje

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 28, 2018, 22:21:47 »
U nas starszy ratownik kierowca gr. 4  zrównał się z st. operatorem sprzętu spec. gr 7 zarabiamy  po równo 3100 zł  :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 29, 2018, 08:01:54 »
A Panowie jakiś czas temu jeszcze przed podwyżkami pisałem o tym co się stanie w oparciu o analizę grup w wybranych losowo kilkunastu komendach. U mnie starszy operator sprzętu z dodatkiem X przeskoczył zastępcę dowódcy zmiany z dodatkiem Y.
A poczekajmy podwyżek przyszłorocznych bo to dopiero bedzie cyrk...

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 29, 2018, 11:18:53 »
Cytuj
U nas starszy ratownik kierowca gr. 4  zrównał się z st. operatorem sprzętu spec. gr 7 zarabiamy  po równo 3100 zł  :wall:
Oczywiście siatka płacowa w grupach się mocno spłaszczyła czego nie popieram ale to że gość na 4 gr. zarabia więcej niż ten na 7 gr. może wynikać tylko z dużej różnicy stażu. Chyba że u was w komendach na niższych grupach otrzymuje się wyższe dodatki służbowe.
Cytuj
A Panowie jakiś czas temu jeszcze przed podwyżkami pisałem o tym co się stanie w oparciu o analizę grup w wybranych losowo kilkunastu komendach. U mnie starszy operator sprzętu z dodatkiem X przeskoczył zastępcę dowódcy zmiany z dodatkiem Y.
A poczekajmy podwyżek przyszłorocznych bo to dopiero bedzie cyrk...
Odpowiedz jak wyżej. Jednak odnosząc się do tego co wydarzyło się na początku maja, czyli podwyżek na które żaden strażak nie miał wpływu jak zostaną rozdzielone uważam że związki wezmą to pod uwagę i podwyżką w 2019 r wyrównają to do takich różnic jakie były...a nawet jeszcze bardziej je rozszerzą.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 29, 2018, 11:56:49 »
Cytuj
U nas starszy ratownik kierowca gr. 4  zrównał się z st. operatorem sprzętu spec. gr 7 zarabiamy  po równo 3100 zł  :wall:
Oczywiście siatka płacowa w grupach się mocno spłaszczyła czego nie popieram ale to że gość na 4 gr. zarabia więcej niż ten na 7 gr. może wynikać tylko z dużej różnicy stażu. Chyba że u was w komendach na niższych grupach otrzymuje się wyższe dodatki służbowe.
Cytuj
A Panowie jakiś czas temu jeszcze przed podwyżkami pisałem o tym co się stanie w oparciu o analizę grup w wybranych losowo kilkunastu komendach. U mnie starszy operator sprzętu z dodatkiem X przeskoczył zastępcę dowódcy zmiany z dodatkiem Y.
A poczekajmy podwyżek przyszłorocznych bo to dopiero bedzie cyrk...
Odpowiedz jak wyżej. Jednak odnosząc się do tego co wydarzyło się na początku maja, czyli podwyżek na które żaden strażak nie miał wpływu jak zostaną rozdzielone uważam że związki wezmą to pod uwagę i podwyżką w 2019 r wyrównają to do takich różnic jakie były...a nawet jeszcze bardziej je rozszerzą.
Mogę się założyć że i przyszłorocznych podwyżkach jak i teraz związki nie będą miały dużego wpływu a kto weźmie to pod uwagę komu i jak wyrównać chyba nie trzeba pisać. Od grup 12 i wyżej zostanie to odbite tak że powąchamy te 309 zł jak.... niebo.

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 29, 2018, 14:24:38 »
ciągle mówicie o podwyżkach tegorocznych i widzę że mnie coś ominęło. Przyszło wam jakieś wyrównanie w połowie maja? Ja dostałem majową wypłatę normalną, bez żadnej podwyżki, również do tego czasu nic nie przyszło. Myślałem że przyjdzie z wypłatą czerwcową. :gwiazdki:
Why so serious?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 29, 2018, 15:50:32 »
ciągle mówicie o podwyżkach tegorocznych i widzę że mnie coś ominęło. Przyszło wam jakieś wyrównanie w połowie maja? Ja dostałem majową wypłatę normalną, bez żadnej podwyżki, również do tego czasu nic nie przyszło.
Cytuj
Myślałem że przyjdzie z wypłatą czerwcową. :gwiazdki:
Widać że coś Ciebie ominęło bo pędzisz za szybko do przodu. Wypłaty czerwcowej jeszcze nie było..

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 29, 2018, 15:54:29 »
 :rofl: Wiem że jeszcze jej nie było, dlatego powiedziałem "myślałem że podwyżka przyjdzie z wypłatą czerwcową" która dopiero będzie. No ale najlepiej jest łapać za słówka i docinać... :wall:
Why so serious?

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 29, 2018, 23:08:59 »
Jest wyrównanie 173 zł na 3 gr. 13% wysługi

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 29, 2018, 23:35:30 »
Wykrakałem, bo do mnie również pod wieczór dotarło wyrównanie. 4 grupa, 149zł
Why so serious?

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #885 dnia: Maj 29, 2018, 23:47:03 »
Gdzie się mają te tzw. podwyżki lub jak je nazywam zaliczki podwyżki do płac Straży Marszałkowskiej. Zagrożenia ma i pewnie za to i profity. Nigdy nie wiadomo kiedy trzeba otworzyć drzwi a kiedy ściągnąć transparent.
Łatwo nie mają ale płaca im wynagradza narażanie ... utraty  ... tylko czego?
Pozdrowienia dla naszych Możnowładców którzy dalej myślą jak dać żeby nie dać podwyżki

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #886 dnia: Maj 30, 2018, 00:13:34 »
Panowie mam pytanie w jakich województwach wypłacono wyrownanie lub coś związanego z podwyżkami 2018 r.???????

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwiec 01, 2018, 23:02:34 »
W stolicy śląska nie było żadnych podwyżek ani wyrównań do tej pory.

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:27:00 »
Wielkopolska w połowie maja

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:44:11 »
Wlkp na koncie

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwiec 02, 2018, 20:51:21 »
Śląsk też na koncie

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwiec 03, 2018, 13:27:21 »
Wypłata z podwyżką ale bez wyrównania - mam nadzieję  :gwiazdki:

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:34:30 »
Śląsk też na koncie

A gdzie na Śląsku ? I jakie kwoty, jeśli można wiedzieć

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwiec 04, 2018, 20:23:02 »
Podlaskie tez z wyrownaniem

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwiec 09, 2018, 08:55:42 »
Na posiedzeniu Rady Ministrów w najbliższy wtorek -12 czerwca - rząd zdecyduje o wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę począwszy od 1 stycznia 2019 r. Minister pracy będzie proponować podwyżkę o 150 zł. Oznacza to, że nowa stawka najniższego wynagrodzenia za pracę od nowego roku będzie wynosić co najmniej 2 250 zł, a minimalne wynagrodzenie godzinowe - 14,70 zł (czyli o 1 zł więcej niż obecnie).


Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwiec 09, 2018, 10:10:17 »

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwiec 09, 2018, 16:11:39 »
Szczerze żeby chociaż 20%  "S" tego wywalczyla by trzeba było się udać do Warszawy i głośno o sobie przypomnieć  tak to będzie z tego wszystkiego wielkie G!!!! To że brakuje Policjantów mówią raz na jakiś czas ale według MSWiA jest wszystko ok i tak powinno być ale ze brakuje strażaków bo także brakuje chętnych jeszcze nie słyszałem chyba że w komendzie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwiec 09, 2018, 17:29:27 »
Szczerze żeby chociaż 20%  "S" tego wywalczyla by trzeba było się udać do Warszawy i głośno o sobie przypomnieć  tak to będzie z tego wszystkiego wielkie G!!!! To że brakuje Policjantów mówią raz na jakiś czas ale według MSWiA jest wszystko ok i tak powinno być ale ze brakuje strażaków bo także brakuje chętnych jeszcze nie słyszałem chyba że w komendzie
  O policajach mówią głośno między sobą na samej "górze" obecnej władzy, że mają już potężne braki zwłaszcza w najbardziej obciążonych wydziałach komend. Chłopaki ledwo co ciągną.... Z tego co rozmawiam z nimi przy akcjach tragedia będzie jeszcze większa u nich po marcu-kwietniu 2019 czyli po podwyżkach dużo odchodzi.
  A co do naszego podwórka powiem trochę przewrotnie: jakie braki ? jakie niedobory ? jakich chętnych brakuje ? czyżby nasze szkoły SA i SGSP miały tylko po 60-ciu chłopa na 120 miejsc chętnych do rozpoczęcia przygody w PSP ?
  Wiesz kiedy na "górze" powie się, że jest źle w PSP, że nie dajemy rady - jak nasz 01KG zaalarmuje/zamelduje, że: "z powodu zbyt dużych wakatów w PSP muszę wyrazić zgodę na obniżenie stanów osobowych podziału bojowego....." I to będzie ostatni meldunek który złoży jako 01KG. Czyli odpowiedz już mamy.   
pozdrawiam
ps.
prawda jest taka, ze gdyby nie policaje i ich problemy w dużych garnizonach zwłaszcza w prewencji, to h..ja byśmy mieli podwyżki w tym roku.

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwiec 10, 2018, 12:19:20 »
Mam podobne informacje,kilka tysięcy policjantów chce odejść po podwyżkach na emeryturę,doleciało również do mnie,że w związku z tym podwyżka styczniowa ma być maksymalnie przeciągnięta w czasie,planują ją zapłacić na koniec roku 2019 bez wyrównania od stycznia :wall:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #899 dnia: Czerwiec 10, 2018, 12:25:43 »
Mam podobne informacje,kilka tysięcy policjantów chce odejść po podwyżkach na emeryturę,doleciało również do mnie,że w związku z tym podwyżka styczniowa ma być maksymalnie przeciągnięta w czasie,planują ją zapłacić na koniec roku 2019 bez wyrównania od stycznia :wall:

Co Ty gadasz człowieku? Co to za różnica kiedy zapłacą jak będą chcieli odejść to i tak odejda. Nie siej fermentu na forum