Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 403525 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 27, 2018, 16:42:45 »
125 zł podwyżki- wstajemy z kolan :)))
Ale ale...jest jedno ale. Zgodnie z tym o czym mówi i nasz najjaśniejszy 01 oraz jaśniejszy od niego MSWiA kwota ma być zróznicowana. Czyli jeśli dobrze policzymy 7505 strażaków w Polsce nie dostanie podwyżki...Teraz gdyby tak pochmulić to od której grupy nie będzie podwyżki? No koledzy do dzieła...

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 27, 2018, 16:46:31 »
Stawiam że od 6

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 27, 2018, 17:11:07 »
Dostana wszyscy z PB i SK ( kwota zalezn od grupy), tak to się skończy!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 27, 2018, 18:08:36 »
Nie jestem przeciwko ZZ ale u mnie w komendzie pomimo że dostali ostatnio bardzo dużo dalej psioczą że a to stary a to związki nic nie robią. Zresztą tak jak pisałem ponad 1000 dodatku służbowego jak dziś sprawdziłem ma prawie każdy z nich.

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 27, 2018, 20:13:08 »
125 zł podwyżki- wstajemy z kolan :)))

Mieć 125 a nie mieć to już 250 zł  :rofl:
Mnie tam cieszy każda stówka, pewnie, że lepiej mieć 1000 więcej ale i 100 też dobre biorąc pod uwagę, że co rok coś kapie.

Komentarzy, dogryzania, przeżywania i histerii nie będzie końca jak na grupie 1-4 będzie podwyżka a operator sprzętu co to jeszcze na jelczu gasił, drabiną ifa koty z drzewa ściągał grosza nie dostanie  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 27, 2018, 21:58:54 »
dawanie tylko w najniższych grupach ( choć mają najmniej ) zaburzy grupy i będą zgrzyty . chcą podzielić strażaków na tych jak widzę młodych oraz starych . Jak  dawać podwyżki to wszystkim a jeżeli ktoś uważa i słusznie ,że na dole mało zarabiają to wzrost płac powinien objąć wszystkich , bo nie będzie sensu kończyć szkół np . aspirant może okazać się ,że będzie zarabiał mniej niż ogniomistrz gdzie tu sens.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 27, 2018, 22:01:15 »
Tak czy inaczej 23 tys ludzi to nie jest cały system zmianowy.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 27, 2018, 23:19:15 »
Dlaczego młody ma mniej zarabiać od starego??? Pracując kilka lat to niestety żaden „stary”
nie zaskoczył mnie swoją wiedzą a teksty typu „bo mnie uczyli inaczej „ są częste.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 28, 2018, 05:52:44 »
Nie wiem czy tymi słowami zakończę temat ale chyba raczej rozgorzeje jeszcze większa dyskusja. Jak przekazał informację Komendant Główny podwyżką objęci zostaną strażacy w grupach 1 - 8...

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 28, 2018, 08:27:27 »
998ognik, coś poszło nie tak w Twojej interpretacji dyskusji , nie jest mowa o "młodych - starych" lecz o osobach zajmujących różne grupy.
Nie każdy "stary" zajmuje wysoką grupę i nie każdy "młody" zajmuje niską grupę - tak nawiasem mówiąc. To dobrze , że masz wysoką samoocenę, ale niestety na pewne rzeczy trzeba poczekać. Ochłoń. Każda grupa jest niedoceniona.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 28, 2018, 09:06:55 »
Widzisz Spartan tylko problem i największą bolączką młodych jest to , że w wielu przypadkach, jeżeli nic się zmieni kariery zakończą na 4-5 grupie.Strażak który nie bd miął możliwości rozwoju szybko się wypali, a z takiego to już mały pożytek.
Takie mamy czasy ,że najbardziej motywuje kasa i tego nie zmienimy.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 28, 2018, 09:28:01 »
Nie wiem czy tymi słowami zakończę temat ale chyba raczej rozgorzeje jeszcze większa dyskusja. Jak przekazał informację Komendant Główny podwyżką objęci zostaną strażacy w grupach 1 - 8...

bardzo dobre rozwiązanie, bo wreszcie zostają docenieni ci którzy odwalają całą czarną robotę , a płacone mają najmniej, gr 9,z-dcy zm  10 d-ca zm nie wiem jak w Waszych jednostkach ,ale u nas dodatki wysokie nagrody to samo zresztą KG też  docenił te stanowiska dając nagrody. gr 1-8 to trzeba tu być sprawiedliwym i przyznać że to te osoby które zapier...... przy pożarach,zdarzeniach (no chyba po to ta straż jest) plus rejony samochody itd.Chłopaki maja po 12 lat służby i utknęli na 4, 5 gr bo bez aspirantki dalej nie ruszy,grupom 1-8  01 tez nie chce podnieś dodatków bo to duża grupa osób na jednostce i spore obciążenie,dlatego jedyne co może im poprawić to ta podwyżka 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 28, 2018, 10:02:37 »
Nie wiem czy tymi słowami zakończę temat ale chyba raczej rozgorzeje jeszcze większa dyskusja. Jak przekazał informację Komendant Główny podwyżką objęci zostaną strażacy w grupach 1 - 8...

bardzo dobre rozwiązanie, bo wreszcie zostają docenieni ci którzy odwalają całą czarną robotę , a płacone mają najmniej, gr 9,z-dcy zm  10 d-ca zm nie wiem jak w Waszych jednostkach ,ale u nas dodatki wysokie nagrody to samo zresztą KG też  docenił te stanowiska dając nagrody. gr 1-8 to trzeba tu być sprawiedliwym i przyznać że to te osoby które zapier...... przy pożarach,zdarzeniach (no chyba po to ta straż jest) plus rejony samochody itd.Chłopaki maja po 12 lat służby i utknęli na 4, 5 gr bo bez aspirantki dalej nie ruszy,grupom 1-8  01 tez nie chce podnieś dodatków bo to duża grupa osób na jednostce i spore obciążenie,dlatego jedyne co może im poprawić to ta podwyżka
I tu się z Tobą nie zgodzę a tylko dlatego że w mojej jednostce i na zmianie dowódca jak i zastępca odwalają taką robotę przy zdarzeniach, sprzęcie, rejonach jak niejeden młody.Ja powiem szczerze że jestem nawet za tym aby z pieniędzy które uszczuplą z podwyżek komendanci podwyższyli dodatki służbowe tym grupom.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 28, 2018, 10:26:09 »

bardzo dobre rozwiązanie, bo wreszcie zostają docenieni ci którzy odwalają całą czarną robotę , a płacone mają najmniej, gr 9,z-dcy zm  10 d-ca zm nie wiem jak w Waszych jednostkach ,ale u nas dodatki wysokie nagrody to samo zresztą KG też  docenił te stanowiska dając nagrody. gr 1-8 to trzeba tu być sprawiedliwym i przyznać że to te osoby które zapier...... przy pożarach,zdarzeniach (no chyba po to ta straż jest) plus rejony samochody itd.Chłopaki maja po 12 lat służby i utknęli na 4, 5 gr bo bez aspirantki dalej nie ruszy,grupom 1-8  01 tez nie chce podnieś dodatków bo to duża grupa osób na jednostce i spore obciążenie,dlatego jedyne co może im poprawić to ta podwyżka

... wychodzi na to, że w normalnej firmie kierownicy, dyrektorzy itp. mają tyle samo zarabiać co pracownik fizyczny bo siedzą za biurkiem ???
A gdzie odpowiedzialność, stres, nerwy i posiadane większe kwalifikacje ???
I wtedy motywacja do służby strażaków będzie zerowa. Po co się uczyć, awansować ...  być ambitnym, jak wszyscy będą mieć takie same uposażenie ??? Gdzie sens i logika ? Muszą być duże różnice w grupach !
Myślenie na poziomie dziecinnym ...

A tak na marginesie - jeszcze oficjalnie nie ma szczegółów a  tu już dzielą niektórzy sobie podwyżki  :szalony:



 
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 28, 2018, 10:37:55 »
A kto odpowiada za akcje, ludzi i sprzet??, kto pierwszy dostanie po dupie?? strazacy z grup 1-6, NIE!!! d-ca zmiany lub jego zastepca, więc niech co niektórzy nie piszą bzdur ze cała robote odwalaja strażacy z grup 1-8. Jak dojdzie do takiego podziału to będzie paranoja!!!

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 28, 2018, 10:47:36 »
Gdyby nawet była podwyżka do 10 grupy włącznie to wyższe grupy też zapytałyby "a dlaczego my nie dostaliśmy? przecież też podejmujemy ważne decyzje". Każdy ze strażaków ma swoją linię obrony :tuba:, niezależnie jakie stanowisko zajmuje i jaki staż posiada.  Jak to mówią: jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 28, 2018, 10:49:34 »
Niech sprawdzą jaka jest róznica w dodatkach służbowych na gr 9-10 z ościennymi powiatami tej samej kat., różnice dochodzą do 100%.To jest patologia!!!

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 28, 2018, 10:52:46 »
Niech sprawdzą jaka jest róznica w dodatkach służbowych na gr 9-10 z ościennymi powiatami tej samej kat., różnice dochodzą do 100%.To jest patologia!!!
A dlaczego tylko na grupach 9-10? Czy inne grupy zaszeregowania mają zbliżone dodatki (+- 100zł)? Dopóki nie będzie konkretnych wytycznych przyznawanie dodatku służbowego to nadal będą takie patologie.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 28, 2018, 10:56:44 »
Czy na stanowidsku d-cy zmiany dodatek służbowy 600pln z 20 letnim stażem - czy to jest godny dodatek dla tej grupy??? Żenada!!! I tego KG nie widzi????!!!

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 28, 2018, 10:58:44 »
Ale to pretensje do KG czy do KP? Gdzieś te pieniądze są bo średnia na etat jest stała. Równając dodatki to możemy je zlikwidować. Bo wtedy podstawa może być wyższa a i kolejne podwyżki możnaby ogłosić w ramach tych samych pieniędzy :)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 28, 2018, 10:58:56 »

bardzo dobre rozwiązanie, bo wreszcie zostają docenieni ci którzy odwalają całą czarną robotę , a płacone mają najmniej, gr 9,z-dcy zm  10 d-ca zm nie wiem jak w Waszych jednostkach ,ale u nas dodatki wysokie nagrody to samo zresztą KG też  docenił te stanowiska dając nagrody. gr 1-8 to trzeba tu być sprawiedliwym i przyznać że to te osoby które zapier...... przy pożarach,zdarzeniach (no chyba po to ta straż jest) plus rejony samochody itd.Chłopaki maja po 12 lat służby i utknęli na 4, 5 gr bo bez aspirantki dalej nie ruszy,grupom 1-8  01 tez nie chce podnieś dodatków bo to duża grupa osób na jednostce i spore obciążenie,dlatego jedyne co może im poprawić to ta podwyżka

... wychodzi na to, że w normalnej firmie kierownicy, dyrektorzy itp. mają tyle samo zarabiać co pracownik fizyczny bo siedzą za biurkiem ???
A gdzie odpowiedzialność, stres, nerwy i posiadane większe kwalifikacje ???
I wtedy motywacja do służby strażaków będzie zerowa. Po co się uczyć, awansować ...  być ambitnym, jak wszyscy będą mieć takie same uposażenie ??? Gdzie sens i logika ? Muszą być duże różnice w grupach !
Myślenie na poziomie dziecinnym ...

A tak na marginesie - jeszcze oficjalnie nie ma szczegółów a  tu już dzielą niektórzy sobie podwyżki  :szalony:



 

cieszę się że podsumowałeś swoją wypowiedź że to "Myślenie na poziomie dziecinnym..."

Uważasz że strażak przy akcji nie posiada kwalifikacji,nie dopada go stres i nerwy i nie ponosi odpowiedzialności? hmmmm
 Różnice w grupach jak najbardziej tak powinny być,ale powinno się dać ludziom szanse awansu, a nie blokować.Dzisiaj żeby awansować trzeba zrobić min tą śmieszną aspirantkę na którą chętnie by poszło mase ludzi, i co ?nagle albo zostajesz na 4,5 gr, bez aspirantki bo wszyscy choć ambitni i zasługują to nie pójdą.A tak jak pisałem wcześniej,masz np. 12 lat służby masz 4gr i koniec przed tobą jeszcze ładnych parę lat i co masz st ogn st,rat i wiesz że to koniec kariery to gdzie tu motywacja?Ludzie już mają wyjeb.... bo brak jest perspektyw rozwoju a z niewolnika nie ma pracownika.

Miałem kiedyś okazję popracować w Holandii  duża produkcja europalet i eurokontenerów  i tam różnice płacowe pomiędzy menagerem hali mistrzem zmianowym a wykwalifikowanymi spawaczami czy innymi pracownikami nie były takie wielkie

A tak na marginesie nie ma szczegółów ale są propozycje i myślę że warto je przeanalizować i wyrazić swoją opinię

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 28, 2018, 11:07:14 »
Na mojej jednostce nigdy nie spotkałem się żeby dowódcy przyznali się do błędu częste jest szukanie winnych na dole  :bij:  :) Najgorzej ma d-ca zastępu prawie zawsze zostawiają go na koniec akcji i na jego głowie spoczywają przekazania i pisanie meldunku.
Każdy strażak powinien godnie zarabiać od D-cy po ratownika  ale różnice sięgające  nawet do 2-3 tys są paranoją. Człowiek  zarabiający np 5 tys nie zrozumie tego co zarabia 2,5 tys zł.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 28, 2018, 11:09:22 »
Gdzie jest KG się pytam skoro takich patologii nie widzi??!!

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 28, 2018, 11:33:40 »
KG cel osiągnął, czyli skłócił strażaków między sobą.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #599 dnia: Marzec 28, 2018, 11:42:09 »
pieniądze zawsze były kością niezgody, nie tylko u nas